Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Brighton - 13. prosince 2020   20:15

Leicester
27' Maddison (Vardy) • 41' Vardy (Justin) • 44' Maddison (Vardy)
3:0
(3:0)
Leicester
Schmeichel (C) – Fofana, J. Evans, Fuchs – Albrighton, Ndidi (80. N. Mendy), Tielemans, Justin – Ayoze Pérez (62. H. Barnes), Maddison (74. Praet) – Vardy.
D. Ward – H. Barnes, Iheanacho, N. Mendy, Praet, Morgan, Ünder.
Atkinson – Nunn, Massey
King Power Stadium, Leicester
Brighton
Ryan – White, Dunk (C), Burn – Veltman, Groß, Bissouma (72. Mac Alister), March – Maupay – Džahánbachš (56. Alzate), Welbeck (62. Connolly).
Steele – Alzate, Connolly, Mac Alister, D. Pröpper, Trossard, Webster.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:11.
Je konec! Leicester nakonec zvládl duel s Brightonem a vítězí 3:0. Leicester totiž přečkal úvodní šance Brightonu a otevřel si střelnici. Ve 27. minutě se se štěstím prosadil James Maddison. Na jeho zásah navázal po rychlé akci pět minut před přestávkou Jamie Vardy a v závěru první půle přidal svou druhou branku James Maddison.Po změně stran už si domácí celek pouze hlídal své vedení. Brighton se sice tlačil do útoku, ale obrana domácího celku soupeře do šancí nepustila.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Dnešní duel už se pouze dohrává. Brighton se sice sympaticky tlačí na polovinu domácího Leicesteru, ale kombinace hostů je bez nápadu.
89'
Alexis Mac Alister dostal přihrávku na pravou stranu, potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže centrem našel jen hlavu připraveného Jonnyho Evanse.
88'
Střídající Mendy se ujal rozehrávky Leicesteru ve středu hrací plochy. Nováček na trávníku našel Tielemanse, ale ten soupeře neošálil.
87'
Střídající Mac Allister poslal dlouhou přihrávku na levou stranu, jenže na jeho pobídku nedosáhl nikdo ve žlutém dresu. Leicester bude vhazovat.
86'
Schmeichel vyběhl ven ze své branky a došel si pro nepřesnou přihrávku za obranu. Domácí celek po změně stran kraluje dění na trávníku.
85'
Jamie Vardy se hnal do rychlého protiútoku za nákopem z vlastní poloviny. Anglický útočník měl proti sobě posledního obránce, kterého si však neobhodil.
84'
Pascal Groß zahrával rohový kop hostujícího celku. Jeho centr přiletěl na malé vápno, ale pozorný James Justin míč odehrál do bezpečí.
83'
Hráči v modrém se dostali do pokutového území, jenže Jamie Vardy střílel jen do nohy prvního obránce ve žlutém dresu Brightonu.
82'
Domácí celek si závěr dnešního souboje opravdu užívá. Leicester hraje s míčem na kopačkách kolem velkého vápna, ale zatím se nedostal k odcentrování.
81'
Youri Tielemans se znovu stal obětí nedovoleného zákroku na polovině hřiště a nyní zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Nampalys Mendy.
79'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Po secvičeném signálu zakončoval z hranice velkého vápna March, jehož pokus skončil vedle branky.
78'
Žlutou kartu dostává Jonny Evans (Leicester City).
77'
Marc Albrighton se ujal rozehrávky rohového kopu Leicesteru. Jeho centr přiletěl na pravou stranu, ale hráči v modrém míč nechtěně zakopli do autu.
76'
Youri Tielemans se po pravém křídle prodral do pokutového území, poslal centr na malé vápno, ale skvěle postavený Ben White míč odkopl na roh.
75'
Hostující fotbalisté se dostali na polovinu Leicesteru, jenže přihrávka na hranici velkého vápna skončila na hlavě pozorného Evanse.
74'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Dennis Praet.
74'
Brighton zahrával přímý kop na polovině soupeře. Hráči ve žlutém se dostali do blízkosti velkého vápna, ale centr skončil na hlavě prvního obránce.
72'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Alexis Mac Alister.
72'
Žlutou kartu dostává Daniel Burn (Brighton & Hove Albion FC).
71'
Vardy se prodral do pokutového území za odraženým míčem, jenže z těžké pozice a ostrého úhlu už nedokázal přesně zakončit.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a ani jeden z týmů se po změně stran prakticky nedostává do šancí. U míče jsou nyní domácí hráči.
69'
James Justin po delší době podpořil domácí ofenzivu sprintem po pravé straně. Krajní obránce Leicesteru však přízemním centrem trefil prvního soupeře.
68'
Vardy v hlavičkovém souboji na hranici velkého vápna doslova zboural jednoho ze soupeřů, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Hosté budou rozehrávat.
67'
Hra je přerušena! Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet James Maddison, který se drží za levý kotník. Uvidíme, zda bude pokračovat.
66'
Hosté už znovu hrají s míčem na kopačkách a číhají na cestičku do blízkosti domácí svatyně. Brighton ale potřebuje udeřit opravdu velmi rychle.
65'
Leicester předvedl rychlý přechod do útoku. Za centrem z pravé strany se v pokutovém území tlačil Jamie Vardy, ale brankář před ním míč vyboxoval.
64'
Yves Bissouma kouzlil na hranici velkého vápna, jenže jeho prostrčení do šestnáctky bylo nepřesné a skončilo jen v zámezí.
63'
Brighton se v posledních minutách snaží hrát ofenzivně, ale obránci Leicesteru pokračují ve fantastickém výkonu a nenechávají soupeřům prostor.
62'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Harvey Barnes.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Aaron Connolly.
62'
Solly March operoval s míčem na levé straně, jenže se nedokázal otočit kolem svého strážce a už nepřihrál přesně na někoho ve žlutém dresu.
61'
Brighton se snad poprvé po změně stran dostal do pokutového území. Za centrem z levé strany se hnal Alzate, ale domácí obrana míč odehrála na roh.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Leicester si zatím hlídá svůj luxusní náskok. Hostující Brighton se naopak po změně stran nedostal takřka k ničemu.
59'
James Maddison se znovu opřel do odraženého míče zpoza hranice velkého vápna, jenže jeho další pokus levačkou schoval gólman do rukavic.
58'
Jonny Evans se jako stoper vysunul vysoko na polovinu soupeře. Stoper Leicesteru našel Vardyho, kterého od míče odstavil hned první soupeř.
57'
Domácí fotbalisté uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na polovině soupeře. Leicester si i po změně stran bez problémů drží vedení.
56'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Steven Alzate.
55'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
54'
Christian Fuchs dostal prostor na levé straně, jenže dlouho otálel s přihrávkou a sám se dostal pod tlak. Zkušený fotbalista si tak musel pomoci odkopem.
53'
Lewis Dunk se dostal pod tlak na pravé straně a musel si pomoci nákopem na polovinu Leicesteru. Hráči domácího celku tak míč získali pro sebe.
52'
Pascal Groß potáhl míč na polovinu soupeře, jenže jeho prudkou přihrávku na Welbecka ve skluzu odehrál do bezpečí Marc Albrighton.
51'
Schmeichel dlouho otálel s rozehrávkou od branky. Hlavní rozhodčí dal dánskému brankáři poslední výstrahu. Příště už to bude za kartu.
50'
Neal Maupay se na hranici velkého vápna dostal k volnému míči, který si chystal na zakončení levačkou, ale jeho následný pokus byl velmi slabý.
49'
Yves Bissouma táhl akci hostujícího celku po levém křídle. Jeho přízemní centr zastavil skvěle postavený Wesley Fofana, který zatím hraje skvěle.
48'
Alírezá Džahánbachš se tentokrát překvapivě zjevil mezi stopery a hrudí sklepl míč do rukavic vlastního brankáře. Brighton může rozjet další útok.
47'
Domácí se usadili na pravé straně hrací plochy, jenže nikdo v modrém dresu tentokrát neprocpal do pokutového území přízemní centr.
46'
Brighton obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté budou muset po změně stran výrazně zlepšit svůj výkon.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být mnohem spokojenější fotbalisté domácího celku! Leicester totiž přečkal úvodní šance Brightonu a otevřel si střelnici. Ve 27. minutě se se štěstím prosadil James Maddison. Na jeho zásah navázal po rychlé akci pět minut před přestávkou Jamie Vardy a v závěru první půle přidal svou druhou branku James Maddison. Do kabin se proto jde za stavu 3:0.
45+3'
45+2'
Zadáci domácího celku zatím hrají pozorně. Wesley Fofana si dal před vlastní brankou pozor na další centr z pravé strany a pustil míč do autu.
45+1'
Brighton se v nastavení vydal do útoku, jenže centr z pravé strany skončil na hlavě prvního obránce v modrém dresu Leicesteru.
45'
Nastavují se tři minuty!
44'
Leicester právě vstřelil branku!
Třetí zásah domácího celku! Leicester si v závěru prvního poločasu otevřel střelnici! JAMES MADDISON si udělal prostor ve vápně, přehodil si míč na levačku a technickou střelou vymetl šibenici!
43'
Branka platí! Vardy si dal na své postavení pozor a může slavit!
43'
Pozor! Celou situaci ještě zkoumá VAR! Uvidíme, zda nebyl Vardy v ofsajdu!
41'
Domácí celek ještě před přestávkou po rychlé akci přidává druhou branku! James Justin dostal prudkou přihrávku na pravou stranu, odkud okamžitě odcentroval před branku a JAMIE VARDY už měl snadnou práci!
41'
Další ofenzivní výpad domácího celku končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal Youri Tielemans.
40'
Welbeck dohnal přihrávku k rohovému praporku, otočil se kolem obránce, jenže už nedokázal přesně přihrát. Obrana Leicesteru se zatím stačila srovnat.
39'
Ryan si dal pozor na přihrávku za obranu, vystartoval za míčem a schoval jej do rukavic. Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo.
38'
Po souboji ve středu hrací plochy vybojoval odražený míč James Maddison. Domácí Leicester tak může postupně uklidnit kombinaci v zadních řadách.
37'
Alírezá Džahánbachš dostal dlouhou přihrávku do běhu, jenže nikdo ve žlutém dresu jeho průnik nepodpořil. Obrana Leicesteru tak snadno získala balón.
36'
Domácí následně zahrávali přímý kop, jenže na střílený centr nedosáhl nikdo v modrém dresu domácího Leicesteru. Brighton nyní brání skvěle.
35'
Leicester se už opět nastěhoval do blízkosti velkého vápna soupeře. Fuchs si skvěle pokryl míč v souboji na levém křídle a získal pro domácí přímý kop.
34'
James Justin měl moře času a prostoru na pravé straně. Krajní obránce Leicesteru následně odcentroval do pokutového území, ale Brighton si dal pozor.
33'
Ryan si dal pozor na centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Brighton se po obdržení úvodní branky dnešního souboje snaží hrát aktivně.
32'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává po střetu ležet na trávníku a drží se za levé rameno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
31'
Leicester mohl přidat druhou branku! Ayoze Pérez si naběhl na Justinovu přihrávku z pravé strany, ale jeho prudkou přízemní ránu Ryan vyškrábl na roh!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi zajímavé utkání. Hostující Brighton sice prohrává, ale rozhodně kouše i směrem do ofenzivy.
29'
Brighton se ihned po obdržení branky vydal na polovinu Leicesteru, kde hosté předvedli krátkou kombinaci, jenže získali pouze vhazování.
27'
Domácí Leicester se dostává do vedení! James Justin poslal z pravé strany centr do pokutového území. K odraženému míči se dostal JAMES MADDISON a přízemní střelou otevřel skóre!
26'
James Maddison se zmocnil odraženého míče, krásně si jej navedl na hranici velkého vápna, jenže jeho zakončení rozvlnilo pouze boční síť.
25'
Jamie Vardy si naběhl na fantastickou přihrávku za obrany, jenže pod nohy mu skluzem vletěl obránce, který míč srazil na rohový kop.
24'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině Arsenalu. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud jej odhlavičkoval nikým neatakovaný Wesley Fofana.
23'
Brankář Ryan se musel znovu zapojit do rozehrávky Brightonu. Hostující brankář poslal přihrávku na levou stranu, kde si míč převzal osamocený White.
22'
První žlutou kartu dnešního souboje dostává Christian Fuchs.
22'
Vardy si sice naběhl na přihrávku za obranu, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
21'
Marc Albrighton pro změnu operoval s míčem na noze na levé straně hřiště. Jeho přenesení hry si zpracoval Maddison, který se snaží něco vymyslet.
20'
James Justin měl moře prostoru na pravou stranu hrací plochy, prodloužil míč na Pereze, jenže jeho zpětný centr si obrana Brightonu pohlídala.
19'
Youri Tielemans napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Fotbalisté ve žlutém si s jeho přítomností hravě poradili a prokombinovali se na polovinu Leicesteru.
18'
Alírezá Džahánbachš dostal zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna, jenže se pro míč musel vracet a v záklonu vůbec netrefil branku soupeře.
17'
Ryan tentokrát zaváhal při výběhu za centrem z pravé strany. Naštěstí pro hostujícího brankáře nikdo v modrém dresu Leicesteru na centr nedosáhl.
16'
Ben White dostal přihrávku na vlastní polovinu a před napadajícím soupeřem balón raději nakopl na polovinu Leicesteru.
15'
Jamie Vardy fauloval Dunka v souboji v blízkosti velkého vápna. Domácí útočník si podle rozhodčího pomohl loktem. Brighton bude rozehrávat.
14'
Wesley Fofana skvěle vybojoval míč na pravé straně, jenže jeho přihrávka skončila u prvního soupeře ve žlutém dresu. Brighton napadá rozehrávku hodně vysoko.
13'
Wesley Fofana nyní uklidňuje rozehrávku domácího Leicesteru na vlastní polovině. Zadáci v modrých dresech si stěžují na slabou aktivitu svých spoluhráčů.
12'
Další obrovská možnost hostujícího celku! Na přihrávku z levé strany si naběhl Pascal Groß, jehož pokus placírkou Schmeichel vyrazil na roh!
11'
Po rohovém kopu už Brighton nedokázal zakončit. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhl domácí stoper Evans.
10'
Welbeck si naběhl na skvělou přihrávku do pokutového území, ale domácí brankář včas vyběhl a levou nohou vyrazil střelu na rohový kop!
10'
Yves Bissouma ustál souboj na levé straně a nenenechal Tielemenase poslat přihrávku na Vardyho. Brighton se však v úvodu prakticky nedostává k míči.
9'
Vardy si naběhl na přihrávku za obranu Brightonu, jenže proti sobě měl dva zadáky ve žlutém, které domácí hvězda nedokázala obejít.
8'
Domácí zahrávali další rohový kop. Leicester následně kombinoval kolem pokutového území, ale Maddison svým centrem našel jen hlavu obránce.
7'
Albrighton znovu předvedl fantastickou technickou dovednost, když se na pravém křídle kličkou zbavil obránce, ale už neoslovil nikoho v modrém dresu.
6'
Marc Albrighton si po skvělém přenesení hry na pravou stranu naběhl na pěknou přihrávku a pohotově zakončil. Jeho pokus hostující brankář Ryan lapil!
5'
Ayoze Pérez se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže v souboji s obráncem byl o chvíli později a získal pro Leicester jen další roh.
4'
Domácí fotbalisté uklidňují rozehrávku kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu Leicesteru se zatím nežene do pokutového území soupeře.
3'
Po rohovém kopu přiletěl prudký přízemní centr do blízkosti přední tyče, ale zakončující Ndidi napálil míč vysoko nad břevno hostující branky.
2'
Ben White si dal pozor na průnik Vardyho z pravé strany, předvedl riskantní skluz, ale dokázal míč posunout na rohový kop. Leicester vstoupil do utkání aktivně.
1'
Hostující Brighton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale první nákop odvrátil do bezpečí Fofana.
1'
Oba týmy už přicházejí na trávník. Brighton bude hrát ve žlutém, zatímco Leicester oblékne modrou sadu.

Leicester City: Schmeichel (C) – Fofana, J. Evans, Fuchs – Albrighton, Ndidi, Tielemans, Justin – Ayoze Pérez, Maddison – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – H. Barnes, Iheanacho, N. Mendy, Praet, Morgan, Ünder.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – White, Dunk (C), Burn – Veltman, Groß, Bissouma, March – Maupay – Džahánbachš, Welbeck.
Náhradníci: Steele – Alzate, Connolly, Mac Alister, D. Pröpper, Trossard, Webster.

Rozhodčí: Atkinson – Nunn, Massey.
Leicester City

Domácí Leicester je na tom mnohem lépe. Celek kolem Vardyho v jedenácti kolech získal dvacet jedna bodů a zatím drží čtvrtou pozici ligové tabulky. Na vedoucí Tottenham zatím ztrácí jen tři body. Doma však pravidelně body rozdává. V pěti zápasech jich získal jen šest. V posledním kole dokázal Vardyho brankou v závěru utkání zvítězit na půdě Sheffieldu. Ve čtvrtek pak doma v Evropské lize přehrál AEK Athény 2:0 a zajistil si triumf ve skupině.
Brighton & Hove Albion FC

Hostující Brighton se zatím drží spíše ve spodních patrech ligové tabulky. V jedenácti odehraných zápasech získal Brighton deset bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na sestupové vody má zatím k dobru čtyři body. Brighton přitom podává solidní výkony, jenže často prohraje o jednu branku. V posledním kole doma padl výsledkem 1:2 se Southamptonem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Leicesterem City a Brightonem. Výkop je stanoven na 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.