Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Fulham - 7. března 2021   15:00

0:1
(0:1)
Fulham
45' Lemina
Liverpool
Alisson – N. Williams (76. Alexander-Arnold), R. Williams, N. Phillips, Robertson – Milner (C) (76. Fabinho), Wijnaldum (62. Mané), Keïta – Shaqiri – M. Salah, Diogo Jota.
Friend – Beck, Holmes
Anfield Road, Liverpool
Fulham
Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, Tete – Cavaleiro (85. A. Mitrović), Lemina, Reed, Decordova-Reid – Maja (67. Loftus-Cheek), Lookman (83. A. Robinson).

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí senzačním vítězstvím Fulhamu, který favorizovaný Liverpool dokázal porazit výsledkem 1:0. Liverpool sice vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, avšak se mu nakonec v tomto duelu nepovedlo najít recept na brankáře Aréolu. Liverpool byl nejblíže k vyrovnání po hlavičce Maného, jeho ránu ovšem zastavila branková konstrukce. Fulham se tak ve druhém dějství pokoušel vycházet ze zajištěné obrany, což se mu dařilo natolik, že proti Liverpoolu neinkasoval a senzačně získal plný počet bodů.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Mitrović (Fulham FC).
90+4'
Liverpool kombinuje u pokutového území, už mu ale nezbývá moc času.
90+3'
Keïta fauloval a je z toho další žlutá karta.
90+3'
Jsme za polovinou nastaveného času, s Liverpolem to nevypadá zrovna optimisticky. Hostující obrana dnes podávají velice přesvědčivý výkon.
90+1'
Na trávník nyní ulehl hostující Lemina, který ale bude pokračovat ve hře. Liverpool přesto bude zahrávat rohový kop, jedna z posledních šancí na vyrovnání.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Fulham stále vede nejtěsnějším možným způsobem, ještě musíme počítat s nastavením.
87'
Nyní se pokračovalo autovým vhazováním z levé strany. Ainovi se povedlo na hranici pokutového území najít Reida, kterého ovšem přehlavičkoval Phillips.
85'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Aleksandar Mitrović.
85'
Alexander-Arnold nakonec ve vzduchu dokázal najít obránce Phillipse, kterému se povedlo vrátit míč směrem do malého vápna, kde ovšem zakročil Aréola.
84'
Do kombinace se zapojil také Shaqiri, který to zkoušel dloubáčkem do pokutového území. Liverpool si nakonec vybojoval rohový kop, a sice z pravé strany.
83'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Antonee Robinson.
82'
Hodně nepřesně poté nahrával také hostující Reed, který nenašel nikoho ze spoluhráčů a k míči se tak dostal pouze domácí brankář Alisson.
81'
Je před námi závěrečná desetiminutovka zápasu, dost možná se dočkáme dalšího senzačního zaváhání Reds. Liverpool ovšem začíná pořádně dominovat.
80'
Adarabioyo to poté zkoušel dalším prudkým nákopem do volného prostoru, kde se ovšem nacházel pouze domácí Robertson, který se postaral o další aut.
79'
Aréola si nyní přichystal další odkop od své branky, přičemž si pochopitelně dával načas. Nakonec míč poslal na Loftuse-Cheeka, který ale nedoskočil.
77'
U postranní lajny poté musel jednat obránce Robertson, kterému se povedlo propasírovat nahrávku na kopačku Keïty, kterého nedovoleně zastavil soupeř.
76'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Trent Alexander-Arnold.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Fabinho.
75'
Liverpool se vydal k hranici pokutového území, kde Keïta narazil pouze do hustého počtu protihráčů. Do protiútoku se tak žene střídající Loftus-Cheek.
74'
Neco Williams si poté rozmyslel centr, načež ještě pokračoval v kombinaci. Poté se dostal k nahrávce do šestnáctky, kde ovšem trefil pouze nohu soupeře.
73'
Po delší době dal o sobě vědět také Shaqiri, který to pro změnu zkoušel technickou střelou ke vzdálenější konstrukci. Míč přesto poslal výrazně vedle.
71'
A přesto mohlo být vyrovnáno! Keïta totiž na hranici malého vápna našel Maného, který hlavičkoval do tyče. Míč se poté odrazil k Salahovi, který trefil Adarabioya.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Liverpool stále prohrává o jednu branku, v průběhu druhého poločasu se zatím dostal k jediné šanci.
70'
Fulham pokračoval v kombinaci na vlastní polovině, načež velice přesně přenášel hru obránce Adarabioyo, kterému se velice přesně povedlo najít Teteho.
69'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost obránce Aina. Poprvé se k míči dostal Loftus-Cheek, kterého ale zastavil Phillips.
68'
Následoval rohový kop domácího celku, a sice z levé strany. Balón nakonec překvapivě propadl do malého vápna, kde ovšem zasahovala obrana Fulhamu.
67'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Ruben Loftus-Cheek.
66'
Milner to velice chytře zkoušel centrem pravou nohou do pokutového území, kde ovšem trefil pouze stojícího protihráče, od kterého se míč odrazil do autu.
65'
Cavaleiro se nyní postaral o volný kop z levé strany. Jeho nadýchaná nabídka se snášela k hranici malého vápna, kde ovšem vystoupal do vzduchu Keïta.
64'
Je za námi hodina hry. Fulham i nadále drží velice překvapivé jednobrankové vedení, nyní se ovšem bude muset bránit, domácí totiž budou vhazovat.
63'
Před malým momentem následovalo autové vhazování z pravé strany. Fulhamu se povedlo přenést hru na levou stranu, kde ovšem zasahoval Rhys Williams.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Sadio Mané.
61'
Cavaleiro se s míčem dostal do pokutového území, kde si nakonec našel střeleckou pozici. Ránu ovšem poslal vedle branky, Alisson tak bude moci vykopávat.
60'
Liverpool ovšem přitahuje šrouby. Neco Williams se pokoušel o překvapivé řešení v podobě střeleckého pokusu zpoza šestnáctky, míč ale vyletěl vysoko nad.
59'
Fulham se stáhl ke svému pokutovému území, kde se mu povedlo zablokovat nahrávku směrem na Salaha. Následně Neco Williams nedokázal najít Milnera.
58'
Shaqiri nebezpečným způsobem stáčel míč směrem do hostující branky, kde se povedlo zakročit Aréolovi. Útočným faulem si ovšem pomohl domácí Phillips.
57'
Milner si ve středu hrací plochy narazil s vedle stojícím Keïtou. Domácím se poté povedlo roztáhnout hru do strany, kde situaci dokázal vyřešit Adarabioyo.
56'
Fulham zahrával rohový kop z levé strany, který se Lookmanovi vůbec nepovedl. Míč totiž poslal zpět do zámezí, Alisson tak bude rozehrávat od branky.
55'
Aréola to poté zkoušel nákopem směrem na Lookmana, který se nedostal ani do vzdušného souboje. Rhys Williams tak měl snadnou práci, navíc našel Milnera.
54'
Salah se rovněž zapojil do kombinace, při které to centrem do pokutového území zkoušel Robertson. Míč směřoval na Aréolu, který rukou prodlužoval na roh.
53'
Domácí se znovu jednoduše dostali na polovinu soupeře. Tam se do kombinace zapojil také kapitán Milner, kterému se povedlo přeposlat na Wijnalduma.
52'
Snadná práce pro domácího brankáře Alissona, který si seběhl pro nepovedený centr z kopačky Teteho. Ihned poté jsme sledovali rozehrávku výhozem.
51'
Neco Williams to v krátkém časovém sledu zkoušel dalším centrem do šestnáctky. Tam tentokráte čekal obránce Adarabioyo, kterému se povedlo odvrátit.
50'
Fantastický Aréoly! Náramným volejem se totiž do padajícího míče opřel domácí Jota, který mířil pod horní konstrukci, kde ovšem čekala rukavice brankáře.
49'
Liverpool poté pokračoval kombinací na vlastní obranné polovině, kde ovšem chyboval Jota. Ten se nedostal kolem Teteho, který si sám vyzkouší vhazování.
48'
Před malým momentem jsme sledovali další nedovolený zákrok, který dokonce skončil třetí dnešní žlutou kartou. Za záchrannou brzdu totiž zatáhl Lemina.
47'
Žlutou kartu dostává Mario Lemina (Fulham FC).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Mario Lemina. Více ze hry ovšem měl Fulham, který především zlobil na levém křídle, kde dnes hraje hodně aktivně hrající Lookman. Ten se dostal snad do tří zajímavých šancí, avšak ani jedna z nich neskončila za brankářem Alissonem. Liverpool se směrem dopředu zatím celkem dost trápil, nakonec inkasoval v koncovce prvního poločasu, kdy se prosadil Mario Lemina.
45+1'
45'
Fulham právě vstřelil branku!
Koncovka prvního poločasu přináší vedoucí branku Fulhamu! Hostující celek totiž zahrával standardní situaci, kterou soupeř sice dokázal odvrátit, avšak k odraženému míči se jako první dostal středopolař MARIO LEMINA. Jeho rána pravou nohou směřovala ke vzdálenější tyči, kam se brankář Alisson natahoval zcela marně.
44'
Také hostující celek mohl zahrávat standardní situaci. Reed centroval ke vzdálenější tyči, kde se natahoval obránce Adarabioyo, který nakonec na míč nedosáhl.
42'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte soupeře nevybíravě přišlápl domácí Jota.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Shaqiri se poté postavil k rozehrávce standardní situace. Míč se pokoušel levou nohou stočit ke vzdálenější šibenici, hrací předmět skončil pouze na horní síti.
38'
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Fulham FC).
38'
Na opačné straně se Jota dostával k hranici vápna, kde se mu ještě v tandemu povedlo najít Robertsona, po jehož centru vracel před brankáře kolega Shaqiri.
37'
Nakonec v tom byla teč a na pořadu dne tak byl rohový kop z pravé strany. Cavaleiro stáčel centr směrem od branky, nakonec si ho dokázal najít Phillips.
36'
Domácí obrana si ovšem nepohlídala rychlonohého Lookmana, který pronikal až do pokutového území, kde si potáhl míč na pravou nohu, avšak pálil nad.
35'
Salah se rozhodl počkat na podporu svých spoluhráčů. Míč se poté dostal až na nohu Keïty, jehož průniková nahrávka dorazila pouze na kopačku Andersena.
33'
Milner před malým momentem zakončoval hodně vysoko nad branku, přesto se to nezapíše do střeleckých statistik. Tomuto zakončení totiž předcházel ofsajd.
32'
Milner se rovněž dostal k pokutovému území, kde nakonec Shaqiri centroval do pokutového území. Tam ovšem zasahoval Andersen, který odvracel míč.
31'
Je za námi třetina hry, nicméně na první přesný zásah stále čekáme. Fulham je i nadále častěji u hracího předmětu, Liverpool zvolil spíše vyčkávací taktiku.
30'
Do zajímavé šance se nyní dostal Maja, který se na malém vápně dostal k zakončení. Alisson ovšem musel zasahovat, Liverpool si ale pořádně koleduje.
29'
Míč se poté odrazil mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro hostujícího obránce Teteho, který nabídku dokonale poslal až na Cavaleira.
28'
Také hostující celek si poté s míčem pohrával u svého pokutového území. Adarabioyo nakonec vracel zpět na brankáře Aréolu, který zkoušel najít Reeda.
27'
Neco Williams vracel na svého jmenovce Rhyse Williamse a Liverpool tak rozjel další útočný výpad. Ten skončil pouze u Andersena, který rozehrál kupředu.
26'
Do útočného snažení se rozhodl zapojit také domácí Wijnaldum, který měl ovšem na zádech protihráče. Liverpool to poté raději zkoušel přes pravou stranu.
25'
Fulham si poté vybojoval svůj první rohový kop, o který se postaral Lookman. Rozehrávka nakrátko nakonec nic nepřinesla, míč se navíc dostal ven ze hřiště.
24'
Je za námi více než dvacet minut hry, nicméně na první branku stále čekáme. Zatím je překvapivě aktivnější Fulham, který nadále operuje na polovině soupeře.
23'
Andersen to zkoušel dalším nákopem na levou stranu, kde se mu povedlo oslovit kolegu Lookmana. Ten ještě nahrával na Maju, jehož rána putovala vedle.
22'
Domácí se poté pokoušeli o rychlý protiútok, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se včas vracel Aina, jenž poté raději nahrával na Aréolu.
21'
Lookmanovi se znovu povedlo odcentrovat směrem do pokutového území, kde ovšem našel pouze pozorného Phillipse, kterému se povedlo rychle odklidit.
20'
Alisson se po delší době dostal k míči, i tentokráte se jednalo o rozehrávku po zemi. Liverpool se ovšem hodně trápí, jeho kombinace jsou hodně pomalé.
19'
Hodně důrazně si poté počínal Lemina, který nakonec čistým způsobem zastavil jednoho z domácích hráčů. Fulhamu se poté povedlo přenést hru křížem.
18'
Fulham se kombinační hrou přeci jenom dostal na útočnou polovinu, kde to fantastickým způsobem provedl Lookman, který ovšem centrem našel soupeře.
16'
Salah se poté dostal až před hostujícího brankáře, kde ovšem neměl klid na zakončení. Aréola nakonec dokázal zakročit a míč zůstal na malém vápně.
16'
Liverpool se pomalu a jistě dostává na útočnou polovinu, jenomže je to hodně pomalé. Robertsonovi se navíc nikdo nenabízí a dost možná z toho bude nákop.
15'
Na pravém křídle to poté centrem z pravé strany zkoušel Tete, který ovšem našel pouze rukavice brankáře Alissona, jenž rozehrál výhozem na Phillipse.
14'
Poté zodpovědně zakročil vracející se Andersen, který hrudníkem dopravil míč do rukavic brankáře Aréoly. Fulham to znovu zkouší velice pomalou kombinací.
13'
Lookman si ovšem seběhl za domácí obranu, načež se dostal až do pokutového území. Tam si připravil střeleckou pozici, pravačkou ale branku nedokázal trefit.
12'
Do kombinace se nyní zapojil také rychlonohý Lookman, který si ovšem nevěřil na výpad kolem protihráče. Místo toho jsme sledovali zpětnou nahrávku.
11'
Zpětná nahrávka poté putovala na kopačku Aréoly, který nakrátko rozehrál na vedle postaveného Adarabioya. Liverpool se mezitím pokouší aktivně napadat.
10'
Andersenovi se povedlo přenést hru do volného prostoru, kde se mu podařilo oslovit osamoceného Reida. Fulham se kombinačně nedostal na druhou stranu.
9'
Míč se poté znovu dostal směrem do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování z levé strany. Ainovi se nakonec nabídl Reid, kterého zastavil Neco Williams.
8'
Rhys Williams rozehrál přesně na kopačku Milnera, který poté roztáhl hru do volného prostoru. Tam se do kombinace zapojil také Robertson, který míč vrátil.
7'
Liverpool poté raději uklidnil hru na vlastní obranné polovině. Poté se za volným míčem jako první dostal Salah, s jehož nahrávkou si ale poradil Andersen.
6'
Reid to zkoušel zpětnou nahrávkou mezi obránce, kam si seběhl kolega Reed. Před ním ovšem zasahoval Rhys Williams, který odkopával pouze do zámezí.
5'
Maja si seběhl na centrovanou nabídku, načež na dlouhou nohu nakonec zakončoval vedle branky. Alisson nemusel zasahovat, naopak bude odkopávat.
4'
Do pokutového území se poté dostával domácí Salah, kterého ovšem dokázal zastavit Aina. Ten si zároveň pomáhal rukama, o nedovolený zákrok se nejednalo.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se míč dostal mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Fulham. Tetemu nakonec pomohl kolega Lemina.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Liverpool FC: Alisson – N. Williams, R. Williams, N. Phillips, Robertson – Milner (C), Wijnaldum, Keïta – Shaqiri – M. Salah, Diogo Jota.
Náhradníci: Adrián – Alexander-Arnold, Th. Alcântara, Fabinho, Jones, Oxlade-Chamberlain, Origi, Tsimikas, Mané.

Fulham FC: Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, Tete – Cairney, Lemina, Reed, Decordova-Reid – Maja, Lookman.
Náhradníci: Fabri – M. Hector, Bryan, Loftus-Cheek, T. Kongolo, A. Robinson, Anguissa, A. Mitrović, Ream..
Poslední vzájemné ligové utkání:

13.12. 2020 – Fulham FC – Liverpool FC 1:1

Branky: 25. Decordova-Reid (Lookman) – 79. M. Salah (pen.)

Fulham FC: Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo – Decordova-Reid, Anguissa, Lemina (80. Reed), A. Robinson – Loftus-Cheek (74. Kamara) – Lookman (88. Bryan), Cavaleiro.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (68. N. Williams), Matip (46. Minamino), Fabinho, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum, Jones – M. Salah (84. Origi), Firmino, Mané.
Fulham FC

Londýnský celek si po svém návratu do Premier League nevede příliš dobře a od začátku letošní sezony se pohybuje ve spodních patrech tabulky. V posledních týdnech se však jeho výkony začaly zlepšovat a díky několika dobrým výsledkům se dokázal přiblížit k příčkám zaručují záchranu. Na sedmnáctý Newcstle, který má ještě jeden zápas k dobru, nyní Fulham ztrácí tři body. Partě vedené trenérem Parkerem zatím však chybí nějaký lídr, který by dokázal rozhodovat vyrovnaná utkání. Také proto letos Cottagers posbírali celkem jedenáct remíz, což je nejvíce ze všech účastníků nejvyšší anglické soutěže. V minulém kole přivítal Fulham na svém stadionu Tottenham, se kterým prohrál těsně 0:1.
Liverpool FC

Úřadující šampión anglické ligy letos neprožívá vůbec dobrou sezonu a po sedmadvaceti kolech je až sedmý. Vstup do letošního ročníku neměl Liverpool úplně špatný, nicméně v období okolo Vánoc se mu přestalo dařit. Od té doby sehráli svěřenci kouče Kloppa celkem třináct zápasů, ze kterých vytěžili pouhých dvanáct bodů. Nutno ovšem poznamenat, že Reds mají v této sezoně velkou smůlu na zranění. Kvůli zdravotním problémům jsou mimo van Dijk, Matip, Gomez či Henderson. V minulém zápase s Chelsea, který Liverpool prohrál 0:1, se navíc zranil další stoper Kabak, jehož start proti Fulhamu je tak nejistý. Po několika měsících se ale naopak do sestavy vrátil Diogo Jota, jenž by měl znovu oživit v poslední době tápající ofenzivu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy sedmadvacátého kola anglické Premier League a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Liverpoolu s Fulhamem. Úvodní výkop je na Anfield Road naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.