Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Brighton - 24. dubna 2021   21:00

Sheffield Utd.
19' McGoldrick
1:0
(1:0)
Ramsdale – Baldock, Egan /C/, Bryan – Bogle, Norwood, Fleck, Osborn (81. Lundstram), Stevens – Brewster (65. Burke), McGoldrick.
Foderingham – Jagielka, Lowe, Ampadu, Gordon, Brunt, Mousset.
Friend – Beck, Cann
Bramall Lane
Brighton
Sánchez – Webster, Dunk /C/, Veltman – Groß (67. Connolly), Lallana, Bissouma, Moder (67. Džahánbachš) – Maupay, Trossard (82. Izquierdo), Welbeck.
Steele – Burn, Pröpper, Alzate, MacAlister, Zeqiri

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:7.
Sheffield United potřetí v sezóně udržel čisté konto a první zápas v roli jistého sestupujícího přetavil ve vítězství po sérii šesti porážek.
Ve druhém poločase se domácí jen bránili místy až drtivému tlaku Brightonu, ale vedení, získané po sérii chyb v soupeřově obraně a přesné střele McGoldricka z 19. minuty, kupodivu udrželi až do závěrečného hvizdu.
Hosté zahodili nejméně pět čistých šancí, počtvrté za sebou nevyhráli a na vstřelený gól čekají marně již 347 minut.
90+4'
90+3'
Na roh přiběhl přes celé hřiště i hostující brankář Sánchez a dokonce se mu povedlo prodloužit míč hlavou. Jeho kolega však měl poslední slovo a nijak nespěchá s rozehrávkou.
90+3'
Bissouma ťukl míč do strany Džahánbachšovi, jehož tečovaný centr zachytil Ramsdale už za čarou a nezabránil dvanáctému rohu Brightonu.
90+1'
Nejlepší obranou je strávit co nejvíce času na útočné polovině. Domácí se ale udrželi jen zhruba půl minutky a musejí znovu couvat.
90'
Domácí mužstvo dělí od vítězství ještě čtyři nastavené minuty.
89'
Sám faulovaný Íránec si po rozehrávce píchl míč kolem Bryana a zakončil poněkud ukvapeně nad břevno.
88'
Žlutou kartu dostává Enda Stevens (Sheffield United). Na křídle podrazil Džahánbachše.
87'
Kdyby se hráči Brightonu při exekucích rohů střídali, už by se dostalo na kompletní základní sestavu. Jedenáctá standardka tohoto druhu vede opět jen k odkopu od brány.
86'
Z velké dálky napřáhl José Izquierdo a táhlá střela se málem stočila do sítě. Aaron Ramsdale ji vyškrabuje ukázkovou robinzonádou na roh.
85'
Sheffieldu se otevírají vrátka v obraně modrobílých. Burke si hezky narazil s McGoldrickem, ve vápně už ale byla další narážečka s Lundstramem navíc a hosté ji snadno přečetli.
83'
Íránský reprezentant Džahánbachš si přehodil míč na levačku a z velkého vápna o metr překopl domácí bránu.
82'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází José Izquierdo.
81'
Střídání v týmu Sheffield United: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází John Lundstram.
80'
Sheffieldu se v posledních několika minutách podařilo přerušit setrvalý tlak hostů a dostat hru mimo nebezpečné pásmo.
77'
Žlutou kartu dostává George Baldock (Sheffield United) za otálení při rozehrávce.
75'
Poprvé po změně stran zahrozili domácí. Střídající Burke vysunul Baldocka a po jeho zpětné přihrávce střílel Jayden Bogle z osmi metůr příliš slabě do brankáře Sáncheze.
74'
Stevens zastavuje další akci hostů za cenu jubilejního desátého rohu.
72'
Trápení hostů v koncovce nemá konce. Po pravém křídle se jako tajfun prohnal Alírezá Džahánbachš a jesličkami Bryanovi naservíroval míč před bránu. Neal Maupay ji ze dvou kroků překopl. Omluvou mu je, že zakončoval trochu za těžištěm.
69'
Brighton podnikl rychlý protiútok, na jeho konci nezbylo Welbeckovi než na skákavý míč na zadní tyči hodit rybičku. Hlavou ho v pádu posunul vedle brány.
69'
Jistý sestupující snižuje poměr rohů na 2:9 po obranném zákroku Veltmana, hosté si s centrem snadno poradili.
67'
Brighton & Hove Albion provádí hned dvě změny: ze hřiště odcházejí křídla Pascal Groß a Jakub Moder, které nahradili Aaron Connolly a Alírezá Džahánbachš.
66'
Tvrdá křížná střela hostujícího Bissoumy bránu minula o notný kus a malijský fotbalista se drží za hlavu.
65'
Střídání v týmu Sheffield United: ze hřiště odchází Rhian Brewster, přichází Oliver Burke.
64'
Rozhodčí přerušil hru po zákroku na Brewstera, ale kartou zákrok neocenil.
62'
Hra na jednu bránu pokračovala, ale přízemní centr zprava zachytil Baldock a dlouhým odkopem vyslal do kontru McGoldricka. Ten z rohu šestnáctky nakopává míč pouze do Sánchezových rukavic.
59'
Brighton dál šturmuje domácí tvrz. Pascal Groß prostrčil míč zprava do pokutového území Moderovi, jehož zblokovanou ránu dorážel hlavou nepřesně Lallana.
57'
Dlouho se hosté z vyrovnání neradovali. Webster v pádu hlavičkoval jen slabě a Jakub Moder zakončil závar po rohovém kopu sice z otočky k tyči přesně, jenže ke své střele vybíhal z ofsajdu. Po zásahu VAR je gól odvolán.
56'
Rohů rychle přibývá, po obranné hlavičce McGoldricka kopou hosté již devátý.
55'
A znovu po rychlé akci zakončuje Maupay, do střely mu vložil nohu Bryan a je z toho jen roh.
54'
Z rohu hosté opět nic nevytěžili.
53'
Welbeck kouzelně prodloužil míč na zcela volného Maupaye, který vypálil z první a Aaron Ramsdale zabránil vyrovnání mrštným skokem k pravé tyči.
52'
Brewster stáhl za rukáv rozběhnutého Veltmana, rychle rozehranou standardku však hosté zpackali a posílají míč do autu.
50'
Rohový kop se vzápětí ze stejného místa opakoval. Nejvýše vyskočil Welbeck, ale hlavou ho posunul jen slabě a domácí snadno kontrolují skákavý míč, směřující do zámezí.
49'
Pascal Groß se prosadil na pravém křídle a získává na Bryanovi roh pro „racky“.
48'
Domácí hráči vysoko napadali, Lallana si pomohl v tísni proti přesile vtipnou patičkou a počínání Sheffieldu pak utnul útočný faul Baldocka.
46'
Na první přímou střelu se po přestávce nečekalo ani 20 vteřin. Adam Lallana ji však po zemi namířil přímo do brankáře Ramsdalea, jemuž stačilo nastavit ruce.
46'
Skóre zatím nepříliš pohledného duelu ze spodku tabulky otevřel v 19. minutě po hrubkách a zmatcích v obraně hostů zblízka McGoldrick. Brighton ještě předtím svou vyloženou šanci nevyužil a prakticky od vstřeleného gólu žádná další branková příležitost nepřišla.

Statistiky první půle:
Držení míče 33% – 67%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 1:4, fauly 7:5, ofsajdy 0:0.
45+1'
45+1'
Domácí Egan si hlídal nakopávaný míč před dotírajícím Maupayem a po lehkém dotyku uklouzl. Francouzský útočník, jemuž se otevřela cesta k bráně, se hodně zlobí na sudího za odpískaný útočný faul.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Ani z tohoto mráčku nad Yorkshirem nezapršelo.
43'
Trossard si zasekl míč v rohu šestnáctky a jeho pokus byl sražen k Moderovi, který tečovanou střelou o Egana získal pro jihoanglický klub čtvrtý roh.
41'
Bissouma si pěkně připravil střelu postupem rovnoběžně s velkým vápnem, při zakončení ale ztratil rovnováhu a podebral míč vysoko nad a daleko od brány.
41'
Tentokrát už domácí fotbalisté nakopli získaný míč správným směrem až za půlící čáru.
40'
Rohový kop poslal Pascal Groß na střed pokutového území a Kean Bryan hlavičkuje nad břevno vlastní brány, takže se roh po chvilce opakuje.
40'
Na druhé straně se protahoval do šance Yves Bissouma, v poslední chvíli mu ji vzal odkopem na roh Enda Stevens.
39'
Podobný scénář je dnes k vidění velmi často. Slibný začátek akce, kdy si Rhian Brewster dloubnutím obhodil Große a dostal se do volného prostoru, a následně úplně pokažený centr.
38'
Mužstvo Brighton & Hove Albion útočí do plných a jeho kombinaci chybí nápad či myšlenka. Nákopy naslepo to nepůjde.
36'
Připisujeme čárku do kolonky promarněných standardek Brightonu, domácí uklidili míč za postranní čáru.
35'
Na trávníku se v bolestech svíjí Neal Maupay po nešetrném zákroku Johna Flecka.
34'
Moder měl zatarasenou cestu do vápna, tak se rozhodl podržet míč a přihrát za sebe, což zopakovalo několik spoluhráčů a modrobílí jsou zpátky na své půlce hřiště.
32'
Fleck rozběhl na levém křídle Endu Stevense, jehož střílený centr stačil zastavit nataženou nohou Lewis Dunk.
29'
Norwoodův přímý kop od levé lajny odhlavičkoval z pokutového území hostů jejich kapitán Dunk.
28'
Lallana vysunul Große, který dával zpětnou přihrávku z pravého křídla jen na soupeřovy kopačky.
27'
Centr zleva srazil na roh Webster. Po něm pálil zpoza šestnáctky Bogle opět jen do dobře postavené defenzívy Brightonu.
26'
Osborn nabil Rhianu Brewsterovi, který z 20 metrů prudkou střelou trefil jen obránce „racků“.
24'
Žlutou kartu dostává David McGoldrick (Sheffield United) za šlapák na Webstera.
21'
Brighton nevyužil další přímý kop po zákroku na Trossarda.
19'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Na půlící čáře dal mizernou přihrávku Webster, hosté pak sice pokryli Osbornův centr na McGoldricka, ale nadvakrát nedokázali odkopnout míč a místo toho se po další nechtěné asistenci nečekaně DAVID MCGOLDRICK dostal k zakončení a zblízka obstřelil Sáncheze.
18'
To by ovšem přetažený centr Pascala Große musel mít úplně jiné parametry...
17'
Hra se nějaký čas odbývá pouze uprostřed hřiště. Ležící Stevens podrazil Trossarda, takže se může pokusit změnit skóre Brighton.
14'
Kean Bryan si naběhl na levé křídlo, kam od Flecka dostal perfektně načasovanou přihrávku. Bez přípravy však odcentroval vysoko nad bránu a spoluhráči se na něj oprávněně mračí.
13'
Z rohu se hosté neprosadili. Bissoumova střela byla zblokována a odražený míč od některého z útočících hráčů si znovu k odkopu od brány staví Ramsdale.
12'
Poprvé musel zasahovat některý z brankářů. Maupay dostal míč do běhu z rychlého brejku od Bissoumy, jeho tvrdou ránu zblízka vyráží domácí Aaron Ramsdale na roh.
10'
Modrobílí si vepředu nerozuměli. Kolmá přihrávka místo na Maupaye směřovala za jeho zády za čáru a odkopává se od domácí brány.
8'
Útočný faul je pískán hráčům Sheffieldu.
7'
Welbeckův postup zprava na střed zarazil Stevens a hosté se ani přenesením hry nalevo nepropracovali na dostřel.
5'
Brighton se s rozehrávkou daleko nedostal a odevzdává míč do zámezí domácím.
2'
Brewsterova rána zpoza šestnáctky byla zblokovaná, domácí ještě zůstali u míče, ale McGoldrickova hlavička směřovala spíše do výšky a Robert Sánchez si ji snadno stáhl.
1'
Domácí hrají v bílo-červeně pruhovaných dresech a černých trenýrkách. Hosté oblékli tradiční modré trikoty a bílé trenýrky.
1'

Sheffield United: Ramsdale – Baldock, Egan, Bryan – Bogle, Norwood, Fleck, Osborn, Stevens – Brewster, McGoldrick.
Náhradníci: Foderingham – Jagielka, Lowe, Ampadu, Gordon, Brunt, Lundstram, Burke, Mousset.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Dunk, Veltman – Groß, Lallana, Bissouma, Moder – Maupay, Trossard, Welbeck.
Náhradníci: Steele – Burn, Pröpper, Alzate, Mac Alister, Džahánbachš, Zeqiri, Izquierdo, Connolly.

Rozhodčí: Friend – Beck, Cann.
Vzájemné zápasy
Sheffieldu se proti klubu z pobřeží La Manche dlouhodobě daří, již pět zápasů v řadě s ním bodoval. Po třech výhrách skončily poslední dva vzájemné duely v kalendářním roce 2020 shodně remízami 1:1.
Brighton & Hove Albion

Fotbalisté Brightonu se momentálně nacházejí na šestnácté pozici ligové tabulky a ještě se budou muset poprat o záchranu Premier League. Na Fulham mají ovšem k dobru sedm bodů a navíc zápas k dobru.
Brighton & Hove Albion čeká na letošní osmou výhru již tři zápasy, naposledy se mu povedlo naplno bodovat před více než měsícem, kdy doma porazil Newcastle 3:0. Poslední dva zápasy „racků“ skončily bez branek.
V Sheffieldu bude hostům chybět potrestaný Ben White.

Nejlepší střelci:
8 – Maupay, 4 – Trossard, Welbeck, Dunk.
Sheffield United

Domácí se šest kol před koncem soutěže stali prvním jistým sestupujícím celkem do Championship. Na sedmnácté Burnley momentálně Sheffield ztrácí již 19 bodů, tedy více, než jich vybojoval za celou sezónu.
Do dějin se zapsal nejvyšším počtem porážek o jediný gól v historii, který překonal šestnáctou nejtěsnější prohrou. Jinak tomu nebylo ani v minulém kole, ve kterém prohrál s Wolverhamptonem 0:1 a byla to devátá porážka z deseti posledních zápasů.