Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Newcastle - 6. listopadu 2020   21:00

Southampton
7' Adams (Walcott) • 82' Armstrong
2:0
(1:0)
Southampton
A. McCarthy – Bednarek, Vestergaard, J. Stephens – Walker-Peters, Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo (74. Redmond) – Walcott (88. S. Long), Armstrong – Adams.
Forster – Ramsay, Redmond, Diallo, Tella, S. Long, N'Lundulu.
Bankes – Davies, Mainwaring
St. Mary's Stadium, Southampton
Newcastle
Darlow – Jacob Murphy (79. Joelinton), Schär, Lascelles (C), F. Fernández, Lewis – S. Longstaff, Hendrick (61. M. Longstaff), Almirón – C. Wilson (78. Carroll), Saint-Maximin.
Gillespie – Clark, Manquillo, Hayden, M. Longstaff, Carroll, Joelinton.

To už je ode mne pro dnešek vše. Southampton je po dlouhé době na první místě tabulky Premier League a pokud jste fanoušky tohoto týmu, měli byste to náležitě oslavit. Přeji příjemný večer!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:10.
Southampton má za sebou další skvělý zápas a jde na průběžné první místo tabulky! The Saints dnes zvítězili zejména díky své pevné obraně, protože soupeři absolutně nic nedovolili. Přitom byli směrem dopředu opravdu nebezpeční, hlavně napadání se ukázalo jako vysoce efektivní, protože se díky němu dvakrát prosadili. Pro domácí jsou toho tak snadné tři body, zatímco Newcastle nenavazuje na výhru nad Evertonem.
90+4'
90+3'
Stuart Armstrong si ještě zkusil připsat druhou trefu, z dálky Karla Darlowa pořádně vystrašil, ale ten byl tentokrát úspěšnější.
90+2'
The Saints drží míč na svých kopačkách a zápas už chtějí dohrát v klidu. To se jim bez problémů daří.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Sean Longstaff (Newcastle United).
89'
Newcastle v závěrečných minutách docela ožil, ale gól mu není souzen. Domácí v klidu drží míč daleko od své brány a míří za čistým kontem.
88'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Shane Long.
86'
Tak přece jen hosté se ještě mohli prosadit! Jamal Lewis přesným centrem našel střídajícího Joelintona, který hlavou mířil přesně k pravé tyčce, ale Alex McCarthy se vytáhl skvělým zákrokem!
85'
The Saints mohou přidat další branku z rohového kopu, ale James Ward-Prowse tentokrát v pokutovém území nikoho nenašel.
84'
Zápas se už nyní bude nejspíš dohrávat. The Magpies stále marně hledají cestu do nějaké šance, i když ještě to alespoň zkusí.
82'
Southampton právě vstřelil branku!
Newcastle podruhé v dnešním zápase inkasuje kvůli špatné rozehrávce, což tedy znamená kompletní ztrátu bodů. Chybu tentokrát udělal Sean Longstaff, který na hraně vlastního vápna moc dlouho váhal, čehož dokonale využil STUART ARMSTRONG. Ten mu sebral míč, následně se dostal k zakončení, které skončilo přesně u pravé tyče.
81'
Allan Saint-Maximin se po souboji svíjí v bolestech a Stuart Armstrong tak sportovně zakopl míč do zámezí. Hostující hráč to zvládá bez ošetření, navíc bude muset pokračovat, protože United už má dostřídáno.
80'
I po střídání drží míč hlavně domácí fotbalisté. Nathan Redmond nyní dostával nákop na levou stranu, ale nakonec u něj nebyl první.
79'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Joelinton.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Andy Carroll.
77'
Penalta to nakonec není, takže Newcastle pořád zůstává ve hře. Rozhodně ale pro něj není dobré, že další velkou příležitosti vymyslel Southampton.
75'
Mohlo být hotovo, avšak zatím tomu tak není. Stuart Armstrong trochu pokazil klíčovou přihrávku, kvůli čemuž byl Theo Walcott u míče až druhý. Avšak končí na trávníku po zákroku Jamaala Lascellese a celá situace se ještě přezkoumává na videu!
75'
Hosté už mají pouhých patnáct minut. S útočením už tak začínají docela spěchat, ale kvůli tomu Allan Saint-Maximin jenom nepřesně nakopával.
74'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Nathan Redmond.
73'
Alex McCarthy tentokrát volí rozehrávku nakrátko, dopředu nakopával až jeden z jeho spoluhráčů. Souboj na zahuštěném prostoru však tentokrát zvládli lépe Straky.
72'
Jacobu Murphymu už při souboji s Moussou Djenepem došli nervy, tak ho prostě poslal k zemi. Bylo to úmyslné, takže může být rád, že mu hlavní rozhodčí neukázal žlutou kartu.
70'
Hosté mají snad poprvé v zápase výhodu přímého kopu, Jacob Murphy samozřejmě rovnou střílel, ale skákající zeď nepřekonal.
69'
Jacob Murphy se na pravé straně protlačil k centru na Calluma Wilsona, který však hlavičkový souboj nezvládl, takže si Jan Bednarek splnil svou obrannou povinnost.
68'
Domácí brankář s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá, nyní tak Southampton bude hrát vyloženě na to, aby těsný náskok udržel. Vzhledem k průběhu zápasu by to ani nemělo být moc složité.
67'
Allan Saint-Maximin je snad poprvé ve druhé půli pořádně u míče. Pokusil se to zrychlit, ale domácí stejně žádný prostor neodkryli.
66'
Alex McCarthy si mohl po delší době kopnout do míče a zase ho posílá až na útočnou polovině. Tam ale nachází jen Federica Fernándeze, který uklidňuje hru.
64'
Theo Walcott končí na trávníku a žádá si přímý kop, ale nyní mu ho hlavní sudí nedopřál, takže Newcastle po hodně dlouhé době může hledat cestu dopředu.
63'
James Ward-Prowse centrem na bližší tyč našel Jana Bednareka, který ukázal svůj mocná výskok a mířil mezi tři tyče, ale Karl Darlow pořád drží svůj tým ve hře!
62'
Stuart Armstrong si skvěle pohlídal ofsajdovou past a následně servíroval míč do šestnáctky, kde číhal Theo Walcott, ale tentokrát si ho hostující obránci pokryli.
61'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Matthew Longstaff.
60'
James Ward-Prowse zničehonic zrychlil na středu hřiště a následně skrz nohy protihráče uvolnil Moussu Djenepa, který sice padá v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí ihned signalizuje, že to žádná penalta nebude.
59'
Southampton klidně kombinuje kolem půlící čáry a snaží se zejména o to, aby o míč nepřišel. Hra bez míče je samozřejmě pro United neskutečně únavná.
58'
Na zadní tyči opět číhal Jannik Vestergaard, ale tentokrát si ho obrana Newcastlu pohlídala, centr byl navíc i moc vysoký.
57'
Hostující obrana nyní docela zaspala, z čehož mohl těžit Che Adams, který však zdržel útok nepřesným přenesením hry na Moussu Djenepa. Ten následně vybojoval aspoň roh.
55'
James Ward-Prowse tentokrát hledal nabíhajícího Thea Walcotta, ale ten jeho myšlenku moc nepochopil, kvůli čemuž míč skončil jen za brankovou čáru.
54'
Karl Darlow drží naděje pro svůj tým dalším zákrokem, ale tentokrát ani zasahovat nemusel, protože Stuart Armstrong přebíral míč v jasném ofsajdovém postavení.
53'
Opět jsme se dostali do fáze, kde jsou The Saints mnohem aktivnější. Toho samozřejmě aktivně chtějí využít, protože jednobrankové vedení není nikdy úplně nejjistější.
51'
Tentokrát už Oriol Romeu pálil mnohem nebezpečněji! Na střelu z dálky Karl Darlow dosáhl a míč senzačně srazil na čistou spojnici!
50'
Centr James Warda-Prowse byl sražený na hranu šestnáctky, kde okamžitě pálil Oriol Romeu, který se postaral o další roh.
49'
Southampton v klidu kontroluje hru a vůbec nikam nespěchá. Těsné vedení chce udržet, ale opatrně se pokouší se také o skórování. Střela Thea Walcotta však byla sražená mimo bránu.
47'
Útočné snažení domácích zastavuje ofsajd, po kterém tedy mohou útočit hosté. Ti u pravého rohového praporku získali autové vhazování.
46'
Newcastle musí druhou půli začínat napadáním, což domácí gólman Alex McCarthy řeší nákopem, který se mu tentokrát nad míru povedl.
46'
Southampton navazuje na své předchozí skvělé výkony a i dnes směřuje za výhrou. První gól vstřelil již v sedmé minutě, kdy se díky dobrému napadání prosadil Che Adams. V tom domácí pokračovali a působili tím Newcastlu opravdu velké problémy, který kvůli tomu málem znovu inkasoval. Stále však drží jednobrankovou ztrátu a pořád je tak ve hře. Moc si toho však nevytvořil, tak uvidíme, jestli se to ve druhé půli změní.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Fabian Schär už zase musel spěchat dozadu, ale tentokrát to vyřešil dobře, protože donutil k faulu Che Adamse. Ten se sice vzteká, ale teď už nic nezmění.
44'
James Ward-Prowse tentokrát neměl ideální střelecký úhel z přímého kopu, takže centroval, což také vypadala nebezpečně. Karl Darlow však zkušeně uklidil míč z nebezpečné zóny.
43'
Newcastle se nepoučí, už zase chybuje při rozehrávce. To Federico Fernández musel zachraňovat jen za cenu faulu a dokonce i žluté karty.
42'
Theo Walcott mohl mít po asistenci i gól, chybělo pár centimetrů! Moussa Djenepo ho uvolnil výbornou patičkou, z čehož vyplynulo velmi nebezpečné technické zakončení, které se však mezi tři tyče jen tak tak nevešlo!
41'
Theo Walcott se z levé strany dostal až na pravou, tam se pustil do souboje s dvěma protihráči, který mu míč nejprve sebrali, ale pak o něj rychle přišli.
40'
První půle už se nejspíš bude dohrávat v klidu, ani jeden tým nikam nespěchá. Po odkopu Karla Darlowa však získávají míč The Saints, který toho patřičně chtějí využít.
39'
Hosté pořád nestíhají soupeřící kombinaci, z čehož tedy přichází jeden faul za druhým. Tentokrát proti pravidlům hrál Jeffrey Hendrick.
37'
Southampton pořád docela jednoznačně dominuje statistice držení míče. Díky tomu se dostal až k šestnáctce, kam ale Theo Walcott jen neúspěšně centruje.
36'
Fabian Schär výborně zachytil odkopnutí Oriola Romeua, s míčem se pak dostal až do šestnáctky, ale tam už poté zaúřadovala pozorná domácí obrana.
35'
Domácí směrem dopředu stále nic neriskují, nechtějí soupeře pouštět do nějakých protiútoků, protože už několikrát vypadali velice nebezpečně.
34'
Moussa Djenepo se zase točil v pokutovém území, ale míč si nakonec moc předkopl a málem mu unikl za brankovou čáru. Z této situace však vytěžil maximum, protože vybojoval první rohový kop svého týmu.
33'
Brankář Southamptonu opět nechtěl nic riskovat, ale nákopy se mu příliš nevyplácí, protože ani tentokrát nenašel žádného spoluhráče.
32'
Jacob Murphy končí na trávníku a doufá, že se bude pískat faul, ale James Ward-Prowse hrál podle hlavního rozhodčího čistě, takže nyní může v klidu rozehrávat.
31'
Karl Darlow je v posledních minutách ve velkém klidu a pohodě. Další soupeřící pokus je hodně nepřesný a může tak rozehrávat, ale to moc dobře nezvládl.
30'
James Ward-Prowse výborně odstavil od míče Jeffreyho Hendricka, následný protiútok vypadal opravdu nebezpečně, ale domácí kapitán to pokazil špatnou přihrávkou.
29'
Jacob Murphy možná nevhazoval podle pravidel, ale to hlavní rozhodčí ještě překousl. Následná ruka už ale byla více než očividná a The Saints tedy budou rozehrávat.
27'
Žlutou kartu dostává Oriol Romeu (Southampton FC).
27'
Oriol Romeu operuje mezi čtyřmi protihráči, což ale zvládl na jedničku a založil slibný útok svého týmu, který nakonec zakončoval Moussa Djenepo, ale ten pálil jen do jednoho z obránců.
26'
Kyle Walker-Peters sice vhazuje aut jen na hlavu soupeřícího hráče, ale ten balón uklízí zpět za postranní čáru, takže domácí fotbalista vhazuje ještě jednou a už úspěšněji.
25'
Stuart Armstrong nakonec fauloval obětavě bojujícího Miguela Almiróna, který se svíjí v bolestech. Následně sice vstává, ale trošku pokulhává, tak snad to nebude nic vážnějšího.
24'
Alex McCarthy nechce nic riskovat a nakopává až na útočnou polovinu, kde však Che Adams chytl míč jen v ofsajdu, což neušlo pozornosti postranního sudího.
23'
Tentokrát už se ke vzdušnému pasu dostal Sean Longstaff, který však míří do středu brány, takže to Alex McCarthy měl více než jednoduché.
22'
The Magpies to hodně šikovně rozehráli, díky čemuž mířili do přečíslení pěti proti třem. To řešili centrem do šestnáctky, ale ten moc přesný nebyl.
21'
Centr na bližší tyč si našel Callum Wilson, který míč chytře tečoval mezi tři tyče, ale domácí byli dobře rozmístění, takže se přes ně zakončení nedostalo.
20'
Hra už se zase vyrovnala, dokonce je mírně aktivnější Newcastle. Allan Saint-Maximin si nyní prezentoval pěkným sólem, ze kterého vytěžil alespoň rohový kop.
19'
Alex McCarthy docela trestuhodně netrefil centr od rohového praporku, což málem potrestal Jamaal Lascelles, který však v těžké pozici nedokázal zakončit na bránu.
18'
United po dlouhé době trochu zahrozil. Díky špatné rozehrávce Southamptonu Callum Wilson měl dost prostoru na hranici šestnáctky, který tedy využil k přihrávce, ale ta se mu příliš nepovedlo, protože se k Allanu Saint-Maximinovi nedostala.
17'
Alex McCarthy si zakřičí o míč, aby se tolik nenudil. S následnou rozehrávkou dlouho váhá, ale nakonec stejně přihrává nejbližšímu spoluhráči, který je Jannik Vestergaard.
16'
Hosté si mohou oddechnout na vlastní půlce, protože už i domácí začínají ztrácet energii, takže při napadání trochu povolují.
15'
The Magpies jsou po dlouhé době na útočné polovině, ale vůbec neví, jak se mají popasovat z napadajícími protihráči, takže o míč zase přichází.
14'
Newcastle si vybojoval aut, ale ten totálně pokazil, z čehož přišel další protiútok Southamptonu. Ten z dálky zkusil využít Theo Walcott, ale střela se mu hrubě nepovedla, protože byla moc vysoká i nepřesná.
13'
Hostům se zase vůbec nepovedlo rozehrávka, kvůli čemuž pořád hrajou bez balónu. To je musí neskutečně frustrovat.
12'
Z pravé strany tentokrát přihrával před bránu Oriol Romeu, kde opět nalezl Che Adamse, který se pěkně otočil a vypálil, ale tentokrát mířil přímo doprostřed, kde byl připravený Karl Darlow.
11'
Newcastle je po inkasované brance poměrně otřesený a vůbec nemá sílu při napadání. Nákop za obranu si ale bez problémů pohlídali.
10'
The Saints zůstávají při chuti a kombinují na útočné polovině. Tam jsou ale pořád hlavně opatrní, takže se vzápětí stahují na svou půlku.
7'
Domácí se poprvé přiblížili k šestnáctce a rovnou z toho byla střela. To měl na svědomí CHE ADAMS, ale Karl Darlow ještě dokázal zasáhnout. Při napadání však následně skvěle zapracoval Kyle Walker-Peters, míč poté převzal Theo Walcott, který ve středu šestnáctky uvolnil domácího hrotového útočníka, který už se tentokrát nemýlil. Asistence: Theo Walcott.
7'
United je vytažený až u soupeřícího vápna, kde drží míč Alex McCarthy, který nemá komu. Nakonec balón předal nejbližšímu spoluhráči, který to musí vymyslet místo něj.
6'
Jacob Murphy už zase operoval na pravé straně, kam dostával nadějný nákop, ale i v tomto souboji byl úspěšnější Moussa Djenepo.
5'
Při souboji před domácí šestnáctkou dobře zapracoval Oriol Romeu, který vybojoval balón a následně ho od protihráče poslal do autu.
4'
Jacob Murphy mohl těžit z volného prostoru, po přihrávce však moc dlouho váhal, kvůli čemuž byl včas dostoupen Moussou Djenepem, který mu už nic nedovolil.
3'
Hosté jsou poměrně dost vysunutí, což řeší domácí nákopem dopředu. O něj bojoval Stuart Armstrong, který však míč srazil jen mimo hrací plochu.
2'
Newcastle se s míčem příliš dlouho neohřál. The Saints tak kombinují na své polovině, do hry zapojují i Alexe McCarthyho.
1'
O úvodní výkop si řekli domácí fotbalisté, kteří ihned vzápětí získávají aut, ale po něm se dopouštějí nedovoleného zákroku.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Bednarek, Vestergaard, J. Stephens – Walker-Peters, Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo – Walcott, Armstrong – Adams.
Náhradníci: Forster – Ramsay, Redmond, Diallo, Tella, S. Long, N'Lundulu.

Newcastle United: Darlow – Jacob Murphy, Schär, Lascelles (C), F. Fernández, Lewis – S. Longstaff, Hendrick, Almirón – C. Wilson, Saint-Maximin.
Náhradníci: Gillespie – Clark, Manquillo, Hayden, M. Longstaff, Carroll, Joelinton.

Rozhodčí: Bankes – Davies, Mainwaring.
Newcastle United
Newcastle je druhým týmem, které v letošní sezoně dokázal porazit Everton. Přesto se mu příliš nedaří, protože v tabulce nyní drží až jedenáctou příčku, ale i tak právě naposledy zdolal Everton 2:1 a předtím si připsal cennou remízu s Wolves. Během posledních třech zápasů ale jednou prohrál, a to proti Manchesteru United. Dnešní hosté však hrají poměrně dobře a v případě dnešní výhry mohou atakovat až čtvrté místo. V tabulce jsou tak neskutečně malé rozdíly a pokud se Newcastle chytí na vítěznou vlnu a naváže na předchozí vítězství, může útočit na nejvyšší příčky.

Poslední tři utkání
Newcastle vs. Everton – 2:0
Wolves vs. Newcastle – 1:1
Newcastle vs. Manchester United – 1:4
Southampton FC
Southampton je v poslední době v neskutečné formě, což ho vymrštilo až na páté místo tabulky. Z posledních pěti zápasů totiž rovnou čtyři vyhrál, a to nehrál proti úplně nejslabším soupeřům. Vítěznou sérii sice zahájil proti poslednímu Burnley a navázal na ni proti osmnáctému West Bromu, ale pak už přišli na řadu silné týmy. The Saints tak slavili překvapivou remízu proti Chelsea a následně zdolali další dva rozjeté celky, proti Evertonu to bylo jednoznačně 2:0 a s Aston Villou to bylo o něco těsněji, konkrétně 4:3. Dnešní domácí tak hrají ve velké pohodě, o kterou nebudou chtít přijít ani proti Newcastlu.

Aston Villa vs. Southampton – 3:4
Southampton vs. Everton – 2:0
Chelsea vs. Southampton – 3:3
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům! Dnes se rozbíhá již osmé kolo anglické Premier League, které svým soubojem zahájí Southampton a Newcastle. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.