Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Leeds - 2. ledna 2021   13:30

Tottenham
29' Kane  • 43' Son Heung-min (Kane) • 50' Alderweireld (Son Heung-min)
3:0
(2:0)
Tottenham
Lloris (C) – Doherty, Alderweireld, Dier, B. Davies – Winks (76. Moussa Sissoko), P.-E. Höjbjerg – Bergwijn, Ndombèlé (78. Lucas Moura), Son Heung-min – Kane (87. Vinícius).
Coote – Betts, Hopton
Tottenham Hotspur Stadium
Leeds
Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Alioski (64. Shackleton) – Phillips – Raphinha, Rodrigo (65. P. Hernández), Klich, Harrison (61. Poveda) – Bamford.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 13:13. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:13.
Tottenham vstoupil do nového roku úspěšně, když v sedmnáctém kole Premier League vítězí nad nováčkem soutěže z Leedsu hladce 3:0.

Kohouty nasměrovaly k výhře dva góly během prvního poločasu, nejdříve se z penalty prosadil Harry Kane, těsně před přestávkou pak zvýšil Son Heung-min. Brzy po změně stran skóroval Toby Alderweireld a utkání už se spíše jen dohrávalo.

Tottenham se dnešní výhrou posouvá na třetí místo tabulky, Leeds zůstává jedenáctý a dnes jej ještě mohou přeskočit Wolves s Arsenalem.
90+3'
90+3'
Leeds se ještě pokusil rychle využít krátkou přesilovku, Bamfordovi ale nevyšlo zakončení v pokutovém území, centr zleva jen jemnou tečí prodloužil k rohovému praporku.
90+2'
Matt Doherty bolestivě podkopl Pabla Hernándeze a v závěru zápasu je po druhé žluté kartě vyloučen! Za aktuálního průběhu zápasu velmi zbytečný Dohertyho faul na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Coote oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Kalvin Phillips (Leeds United).
88'
Po zákroku Lucase Moury Stuart Dallas odkulhal za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření.
87'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Carlos Vinícius.
86'
Velmi nepovedený pokus Hernándeze o individuální průnik po útočné polovině, míč mu jednoduše odebral Höjbjerg.
85'
Žlutou kartu dostává Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur).
84'
Další střelecký pokus zapisuje do statistik Patrick Bamford, i jeho hlavičku Lloris v pohodě zachytil.
83'
Doherty si na pravém křídle šikovně zasekl míč kolem klouzajícího soupeře, přihrál naprosto osamoceného Höjbjergovi, tomu ale nevyšla střela z hranice pokutového území.
82'
Na Klichův centr ke vzdálenější tyči si nabíhal Raphinha, k míči ale měl daleko a nepomohl si ani pokusem o akrobatické zasažení balónu.
81'
Raphinha si u rohu pokutového území našel střeleckou parketu, Lloris ale s přízemní ránou neměl žádné potíže.
79'
Neúspěšná souhra hostů, Klich posunul míč na Hernándeze, ten ale přihrával mimo dosah Povedy.
78'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Lucas Moura.
76'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Moussa Sissoko.
75'
Hosté disponovali hned třemi rohy v rychlém sledu, Llorise ale ohrozit nedokázali.
74'
Hernándezova tečovaná střela končí vedle branky, následovat bude další rohový kop Leedsu.
73'
Harry Kane si všiml, že Meslier je daleko před svoji brankou, pokusil se jej tak zaskočit ránou z vlastní poloviny, ta doletěla na horní síť.
72'
Centr Kalvina Phillipse tentokrát odhlavičkoval Harry Kane.
72'
Také další Povedův centr je sražen na roh, jedná se o vůbec první dva rohové kopy Leedsu v dosavadním průběhu zápasu.
70'
Phillipsové prudkému centru se Tottenham ubránil, hosté musí zase začít od středu hřiště.
69'
Povedovi se na pravé straně nepovedlo odcentrovat přes Daviese, následovat bude rohový kop pro Bielsův tým.
68'
Hernández připravil zajímavou palebnou pozici pro Dallase, nabíhajícího z druhé vlny, Dallas ale podklouzl a střela mu vůbec nevyšla.
67'
Z předchozího Sonova rohu skóroval Alderweireld, tentokrát se hosté této standardní situaci ubránili.
66'
Harry Kane si po pravém křídle naběhl na přihrávku Bergwijna, pak z úhlu nepropálil Mesliera, jenž vyrazil jeho ránu na roh.
65'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Pablo Hernández.
64'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Jamie Shackleton.
64'
Žlutou kartu dostává Matt Doherty (Tottenham Hotspur).

Doherty vpadl pod nohy Aylinga.
62'
Další střelecké zakončení zapisuje do statistik Harry Winks, jeho rána z dálky proletěla vysoko nad branku.
61'
Steven Bergwijn byl blízko čtvrté brance Spurs, když se po Sonově přihrávce uvolnil na pravém křídle, tváří v tvář Meslierovi pak střílel prudce do hostujícího brankáře.
61'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Ian Poveda.
59'
Hosté neskládají zbraně, znovu se pokusili protlačit do zakončení, Harrisona k němu ale soupeř nepustil.
59'
Leeds se po čase dostal k pokutovému území Tottenhamu, Rodrigova rána ze střední vzdálenosti byla okamžitě zablokována.
57'
Tottenham to mohl znovu potvrdit, když domácí běželi ve třech proti jedinému obránci Leedsu, ten ale dokázal zastavit Sonovu přihrávku na Höjbjerga.
56'
Na střelecké pokusy Tottenham vede 14:10, po změně stran je to zatím jednostranná partie.
55'
Son si před pokutovým územím navedl míč na pravačku, pak jeho střelu zablokoval Ayling a k odraženému míči se Kane nedostal.
54'
Bamforda ve středu hřiště fauloval Winks, Leeds se bude moci posunout na útočnou polovinu.
52'
Tottenham je při chuti, Harry Kane se šikovně uvolnil na levé straně pokutového území, pak prudce střílel do boční sítě.
50'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham udeřil z rohovéh o kopu! Po Sonově centru se před brankou dostal k zakončení TOBY ALDERWEIRELD, jehož hlavičku se Meslier pokusil zachytit, ovšem míč nedokázal zkrotit, pak už jej vyrazil až za brankovou čárou!
50'
Po domácí rychlé rozehrávce volného kopu ve středu pole se u hranice pokutového území dostal k míči volný Ndombélé, jeho tvrdou ránu Meslier vyráží na rohový kop.
49'
Ben Davies u postranní čáry zezadu srazil Raphinhu, ten se těžce zvedal ze země, bude ale v pořádku.
48'
Alioskiho centr stáhl ze vzduchu Hugo Lloris.
47'
Tanguy Ndombélé se prokličkoval na levé křídlo, pak nepřesně přihrával před branku.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Tottenhamu s Leedsem nabídl zajímavý průběh s řadou střeleckých pokusů, ve finální fázi se ale lépe daří domácím, kteří vedou díky penaltě Kanea a jeho následné souhře se zakončujícím Sonem.

Na střelecké pokusy zatím vede Tottenham 11:10, na bránu je to 3:3.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Coote k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Ndmbélého přihrávku z levého křídla Ayling odrazil jen k Daviesovi, jehož prudká rána proletěla vedle hostující branky.
43'
Tottenham ještě před přestávkou navyšuje své vedení! Harry Kane se po převzetí míče uvolnil na útočné polovině, přihrál do pokutového území rozběhnutému SON HEUNG-MINOVI, ten ránou k bližší tyči překonal Mesliera!

Son s Kanem už se sami postarali o 22 z dosavadních 28 ligových branek Tottenhamu. Korejec trefil svoji 100. branku za Tottenham.
42'
Tentokrát se do zakončení dostal Patrick Bamford, jeho střela ale mířila přímo doprostřed branky, kde snadno zasáhl Lloris.
41'
Po Dallasoě akci si Jack Harrison před pokutovým územím posunul míč na levačku, následná rána prosvištěla těsně nad břevnem.
40'
Raphinův prudký centr Dier odvrátil k Alioskimu, jehož střela z voleje ohrozila jen rohový praporek.
38'
Po Harrisonově centru Bamford svoji střelu nepropasíroval přes bránící soupeře.
38'
Zdá se, že obě domácí hvězdy by měly být schopny pokračovat v zápase.
37'
Těžké chvíle pro Tottenham, zdravotní potíže ve stejný čas trápí Kanea i Sona. Harry Kane se bolestivě drží za koleno, Son vypadá o něco lépe.
35'
Ben Davies si při útočné snaze na levém křídle zřejmě pomohl zpracováním rukou, pokračovalo se ale dál, Velšan pak našel před brankou Bergwijna, ten z otočky přestřeluje branku.
34'
Raphinhovu přihrávku Klich krásnou patičkou posunul na Rodriga, jehož střelu k bližší tyči pokryl Lloris.
33'
Tentokrát mohl standardní situaci zahrávat Leeds, hosté ale rychle rozehráli po zemi, pak se pokusili zakombinovat na přehuštěném prostoru, k finální přihrávce na Bamforda už ale měl blíže brankář Lloris.
32'
Po Sonově centru se nejdříve neprotlačil do zakončení Dier, domácí ale pokračovali v náporu, před brankou se ale následně neprosadili Alderweireld, jehož střela byla zablokována, a Kane střílel mimo branku.
31'
Po dalším hostujícím faulu bude Tottenham znovu zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
29'
HARRY KANE kopl penaltu přímo doprostřed branky, Ilan Meslier spadl doprava a byl bez šance!
28'
Penalta potvrzena a míč už si staví Harry Kane.
27'
Leeds už poněkolikáté ztratil míč před vlastním pokutovým územím, na jeho hranici pak Alioski podkopl Bergwijna a rozhodčí Coote nařídil penaltu, ovšem ještě se bude zkoumat, zda-li k faulu došlo v pokutovém území nebo před ním.
27'
Penalta pro Tottenham!
26'
Rodrigo neprocedil svoji přihrávku na Raphinhu, míč se k němu ale vrátil, pak už Španěl úspěšně vysunul na pravé křídlo rozběhnutého Dallase, jeho přízemní centr domácí odkopávají do autu.
25'
Harry Kane podnikl individuální akci z hloubi pole na levé křídlo, pak si hosté poradili s jeho centrem.
24'
Tottenham v posledních sedmi zápasech pokaždé statisticky prohál na střely (celkem 51:107), v dosavadním průběhu zatím vede na střelecké pokusy 5:3.
22'
Klich byl sražen při útočné akci Leedsu, rozhodčí Coote ponechal hostům výhodu, Raphinha pak svým centrem našel před brankou volného Bamforda, ten ale míč trefil temenem hlavy a nasměroval jej vysoko nad domácí branku.
21'
Po závaru v pokutovém území se k míči dostal Höjbjerg, jeho přízemní rána ale brankáři Meslierovi nenadělala větší starosti.
20'
Po nedovoleném zákroku Rodriga na Höjbjerga bude Tottenham zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
19'
Winksův dlouhý nákop si před Bergwijnem pohlídal Struijk.
17'
Po Aylingově hrubce při rozehrávce se míče ujal Bergwijn, potáhl jej k pokutovému území, pak mu ale vůbec nevyšel pokus o střelu, míč po zemi nasměroval daleko vedle Meslierovy branky.
17'
První souhra nebezpečného domácího dua Kane – Son, po jejich akci se do míče ostře opřel kapitán anglického národního týmu, mířil však nad hostující branku.
16'
Kane u pravé postranní čáry zakombinoval s Dohertym, ten ale byl odstaven od míče, kterého se zase ujal Leeds.
14'
Leeds zaútočil do otevřenější obrany Tottenhamu, Raphinha sklepl míč k Bamfordovi, tomu nevyšlo střelecké zakončení, míč se jen dokutálel k brankáři Llorisovi.
13'
Höjbjergův centr hosté odrazili za pokutové území, tam se o tvrdou ránu pokusil Ndombélé, byla však zablokována.
12'
Pro centr od rohového praporku si došel brankář Meslier, ten rychle rozehrál na spoluhráče.
12'
Son se pokusil vyměnit si míč s Bergwijnem, při Holanďanově zpětné přihrávce ale včas zasáhl Dallas a před Sonem ukopl míč na rohový kop.
10'
Harrison se na levé straně pokutového území otočil s míčem, pak vzdušnou přihrávkou přihrál Klichovi, jenž vysoko přestřelil branku. Při bránění Harrisona Doherty zahrál rukou, kterou měl nad tělem, ovšem míč se do ni odrazil právě od jeho těla, o penaltu se tak jednat nemůže.
9'
Jack Harrison potáhl míč podél levé postranní čáry, pak na jeho centr těsně nedosáhl Raphinha.
8'
Nadále se hraje zejména ve středu pole, hosté znovu hledají cestu, jak se dostat do defenzivy Tottenhamu.
6'
Hosté mají nadále převahu v držení míče, rozehrávka obranného kvarteta se z vlastní poloviny postupně posouvá do středu hřiště.
4'
První nebezpečnější akce Leedsu, na levém křídle se po souhře s Harrisonem do zakončení dostal Makedonec Alioski, jeho prudká rána doletěla do boční sítě.
3'
Jako první se k soupeřově pokutovému území dostal Tottenham, souhra domácích na pravém křídle ale byla neúspěšná a skončila ztrátou míče.
2'
Úvodní dvě minuty se odehrály pod taktovkou Leedsu, zatím ale jen ve středu hřiště.
1'
Jelikož oba kluby vyznávají zejména bílou barvu, tak Leeds dnes musel obléct rudé dresy, Tottenham hraje ve svých klasických. Uvodního výkopu se ujali hosté.
1'
Fotbalisté už míří na trávník, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Doherty, Alderweireld, Dier, B. Davies – Winks, P.-E. Höjbjerg – Bergwijn, Ndombèlé, Son Heung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Alli, Vinícius, G. Fernandes, Rodon, Reguilón, Lucas Moura, Moussa Sissoko, Tanganga.

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Alioski – Phillips – Raphinha, Rodrigo, Klich, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla – Casey, Costa, Jenkins, Poveda, Shackleton, P. Hernández, Cresswell, Huggins.

Rozhodčí: Coote – Betts, Hopton.
Leeds United

Leeds po šestnácti letech vtrhl do Premier League ve velkém stylu, oproti Tottenhamu baví své fanoušky ofenzivním fotbalem a v dosavadních šestnácti zápasech si připsal sedm vítězství, což se dosud povedlo jen šesti nováčkům v historii Premier League. Celkově je Leeds zatím jedenáctý se ziskem 23 bodů a v nesmírně vyrovnaném středu tabulky ztrácí jen tři body na pohárové pozice.

V posledních čtyřech kolech si Leeds připsal tři výhry, přičemž Newcastle i West Bromwich schytali pětibrankové výprasky. Jediný nezdar v tomto období přišel těsně před Vánocemi při zápase na Old Trafford, kde Leeds v nesmírně ofenzivním zápase prohrál 2:6.

Nejistý je start Liama Coopera, jenž poslední dva zápasy vynechal kvůli poranění břicha, podobně tak visí otazník nad Mateuszem Klichem, jenž si při posledním zápase ve West Bromwichi poranil stehno.
Tottenham Hotspur

Tottenhamu se v poslední době vůbec nedaří, když po výhře nad Arsenalem v úvodu prosince během dalších čtyř kol získal už jen pouhé dva body a ze špičky tabulky už klesl až na sedmé místo se ztrátou sedmi bodů na vedoucí duo Liverpool – Manchester United, byť na oba týmy ze severozápadu Anglie disponuje zápasem k dobru.

Kromě nepřesvědčivých výsledků jsou fanoušci Kohoutů znepokojeni hrou, kterou tým Josého Mourinha předvádí. Ve zmíněných posledních čtyřech kolech (1:1 na Crystal Palace, 1:2 v Liverpoolu, 0:2 s Leicesterem a 1:1 ve Wolves) Tottenham zaostal za soupeři i statisticky, koneckonců v počtu střel Tottenham nestačil na soupeře dokonce v sedmi ligových zápasech řadě.

Spurs se letos mohou spolehnout zejména na defenzivu (15 ink. branek), neboť méně branek (12) letos inkasoval jen Manchester City. V ofenzivě se v úvodu sezóny skvěle dařilo dvojici Son Heung-min (11 branek a 4 asistence) a Harry Kane (9 branek a 10 asistencí), byť v posledních týdnech to i z jejich strany vůbec není ono.

Trenér Mourinho může pro dnešní zápas počítat s uzdravenými Brazilci Lucasem Mourou a Carlosem Viníciusem, naopak mimo hru zůstávají Gareth Bale a Giovani Lo Celso kvůli problémům s lýtkem, respektive zadním stehenním svalem.
Hezké sobotní odpoledne. Po včerejších dvou zápasech pokračuje první novoroční kolo Premier League (a celkově 17.) dalšími čtyřmi zápasy. V tom prvním se na Tottenham Hotspur Stadium střetne domácí Tottenham s Leedsem. V jeho zápasech padá nejvíce branek v soutěži, můžeme se tak těšit na zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.