Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Liverpool - 28. ledna 2021   21:00

Tottenham
49' P.-E. Höjbjerg (Bergwijn)
1:3
(0:1)
Liverpool
45+4' Firmino  (Mané) • 47' Alexander-Arnold   • 65' Mané  (Alexander-Arnold)
Tottenham
Lloris (C) – Rodon, Dier, B. Davies – Aurier (46. Winks), Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg, Doherty – Bergwijn (81. Bale), Kane (46. Lamela), Son Heung-min.
Atkinson – Betts, Hatzidakis
Tottenham Hotspur Stadium
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Matip (46. N. Phillips), J. Henderson (C), Robertson – Wijnaldum, Th. Alcântara (78. Jones), Milner – M. Salah, Firmino (87. Origi), Mané.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:7. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:11.
Tottenham přišel o zraněného Harryho Kanea a v tabulce začíná ztrácet, aktuálně už je šestý a byť disponuje zápasem na Aston Ville k dobru, tak ani tam jej nečeká nic jednoduchého.

Na pozice zajišťující Ligu mistrů Spurs ztrácejí čtyři body, čtvrtý Liverpool pak o čtyři body zaostává za Manchesterem City, ten ale má také ještě jeden odložený zápas před sebou.
Liverpool nečekaně hladce zvítězil na Tottenhamu 3:1, když hrdiny zápasu se stali Sadio Mané a Trent Alexander-Arnold. Mané byl u všech tří branek Liverpoolu, Alexander-Arnold sám vstřelil druhou a přihrál na třetí.

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, po dlouhé době protrhli střeleckou nulu a po sérii pěti zápasů bez výhry si připisují důležitý tříbodový zisk.
90+5'
90+5'
Gareth Bale ještě v samém závěru fauloval Georginia Wijnalduma.
90+5'
Už se rozeběhla poslední minuta avizovaného nastavení a utkání už se spíše jen dohrává.
90+3'
José Mourinho důkladně kontroluje své hodinky, ovšem ví, že jeho týmu by teď pomohl už jen fotbalový zázrak.
90+2'
Wijnaldum se snažil podržet míč na útočné polovině, u postranní čáry se ale dostal pod tlak a o balón přišel.
90+1'
Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Son Heung-min se snažil probít před Alissona, důrazný Phillips ale hlavou odehrál míč do bezpečného prostoru.
89'
Origi zavedl míč k rohovému praporku, tam jej udržet nedokázal, dostal se za brankovou čáru a rozehrávat může Hugo Lloris.
87'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Divock Origi.
87'
Gareth Bale se pokusil přenést hru doleva, tam ale nebyl vůbec nikdo a Velšan tak jen odevzdal míč soupeři.
86'
Poslední střídání zápasu připravuje Jürgen Klopp, do hry vyšle Divocka Origiho místo jednoho ze členů své výborné útočné trojice.
84'
Erik Lamela přeci jen dokázal proniknout do pokutového území, v něm ale narazil na Nathaniela Phillipse.
83'
Tottenham má potíže se vůbec dostat k míči, natož založit nějakou kloudnou útočnou akci, kterou by se přiblížil k pokutovému území soupeře.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Gareth Bale.
80'
Sadio Mané rozjel útočnou akci zpracováním Llorisova odkopu a přihrávkou Firminovi, rozhodčí však postřehli Senegalcův ofsajd.
79'
Brzy bude střídat také Tottenham, do hry se chystá Gareth Bale.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Curtis Jones.
76'
Salah se na pravém křídle neprobil do pokutového území přes Bena Daviese, přesto se stále hraje pod taktovkou Liverpoolu.
75'
Hosté mají míč ve svém držení, přihrávají si mezi obranným kvartetem a v klidu kontrolují dvoubrankový náskok.
73'
Steven Bergwijn u postranní čáry potáhl míč kolem Alexandera-Arnolda, pak si jej zasekl, ovšem musel počkat na podporu spoluhráčů, Son při přebírání přihrávky podklouzl a míče se znovu zmocnili Reds.
72'
Na střelecké pokusy už to je 3:14, na bránu 2.7.
71'
Roberto Firmino potáhl míč podél hranice pokutového území, pak připravil zajímavou pozici pro Thiaga Alcantaru, Španělovi pokračujícímu s obvázanou hlavou po souboji s Rodonem ale střela vůbec nesedla a rotovala směrem od branky.
70'
Tottenham už se dostal k míči, Lillywhites ale mají problém se vůbec dostat z vlastní poloviny.
68'
Hosté hrají s míčem ve středu hřiště, utkání mají v těchto momentech plně pod svoji kontrolou. Připomínám, že Tottenham už od přestávky hraje bez svého klíčového hráče Harryho Kanea, jenž si poranil kotník.
66'
Tottenham měl do dneška druhou nejlepší obranu v soutěži, teď už ale třikrát inkasoval, od další branky jej uchránilo video při ruce Roberta Firmina ve středu hřiště.
65'
Liverpool právě vstřelil branku!
Při centru Alexandera-Arnolda hrubě propadl před vlastní brankou Joe Rodon, sklepl míč jen k SADIU MANÉMU, jenž zblízka překonal brankáře Llorise!
64'
Při Winksově faulu na Salaha rozhodčí Atkinson ponechal hostům výhodu, Roberto Firmino se rozběhl do pokutového území, prudkou ránou ale trefil jen boční síť.
62'
Georginio Wijnaldum si našel střeleckou pozici u pokutového území Tottenhamu, pak ale po zemi střílel velmi nepřesně.
60'
Steven Bergwijn při pokusu o centr trefil Alexandera-Arnolda, odražený míč pak zasáhl rukou.
59'
Salahova branka je odvolána kvůli Firminově zásahu rukou v zárodku celé gólové akce!
58'
Rozhodčí Atkinson se ještě jde sám podívat na video.
57'
Domácí se ještě dožadují odpískání ruky Roberta Firmina při zpracování míče ve středu hřiště, což se teď ještě řeší i u videa.
56'
Liverpool znovu vede o dvě branky! I třetí trefu hostů připravil Sadio Mané, když v pokutovém území přesně přihrál volnému MOHAMEDU SALAHOVI, na jehož ránu Hugo Lloris nedosáhl.
55'
Lamela se neprokličkoval k pokutovému území, padl k zemi, faul ale pískán nebyl, přesto u míče zůstávají Spurs.
54'
Po ošetření Rodona a Alcantary už se může ve hře zase pokračovat.
52'
Po nepříjemné srážce hlavami Rodona a Thiaga Alcantary rozhodčí Atkinson hned volá do akce zdravotníky obou týmů.
50'
Nathaniel Phillips je potrestán žlutou kartou za zákrok na Bergwijna u postranní čáry.
49'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenhamu se povedlo brzy vrátit zpátky do hry! PIERRE-EMILE HÖJBJERG dostal přihrávku od Bergwijna od levé postranní čáry, před pokutovým územím se opřel do míče a jeho prudká rána nechytatelně doletěla k tyči Alissonovy branky!
47'
Liverpool navyšuje své vedení! Sadio Mané zleva pronikl do pokutového území, jeho střelu Hugo Lloris vyrazil jen do prostoru, kam doběhl TRENT ALEXANDER-ARNOLD a ránou z první překonal francouzského brankáře!
46'
Obrovská šance Liverpoolu na úvod druhého poločasu! Roberto Firmino pronikl do pokutového území, pak zády k brance přihrál Mohamedu Salahovi, jeho technická střela končí nad břevnem!
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Érik Lamela.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Harry Winks.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joël Matip, přichází Nathaniel Phillips.
46'
Před druhým poločasem uvidíme tři střídání, na straně Tottenhamu se do hry dostanou Harry Winks s Erikem Lamelou, za hosty se do zápasu podívá mladý stoper Nathaniel Phillips.
Ve velmi zajímavém úvodu zápasu se nejdříve neprosadil Mané, z protiútoku pak otevřel skóre Son, ovšem měl patu v ofsajdu, tak rozhodčí Atkinson po poradě s kolegy u videa branku neuznal. Skóre se tak změnilo až v samém závěru poločasu, kdy se po souhře se Sadiem Maném trefil Roberto Firmino a prolomil sérii Liverpoolu s takřka 500 minutami bez ligové branky.
45+4'
45+4'
Dlouhá série Liverpoolu bez vstřelené branky je u konce! Jordan Henderson přenesl hru k Manému na levé křídlo, Mané dostal obrovské množství prostoru, zpracoval si míč na hruď a přihrával do předbrankového prostoru, kde se k míči protlačil ROBERTO FIRMINO a zblízka otevírá skóre zápasu!
45+2'
Liverpool pak sice ještě zůstal u míče, útočné snažení fotbalistů od řeky Mersey je ale ukončeno útočným faulem Trenta Alexandera-Arnolda.
45+2'
Milnerův prudký centr našel hlavu Sadia Maného, od ni se ale míč odrazil směrem k rohovému praporku.
45+1'
Rozhodčí Atkinson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené minuty, na vině je především zkoumání videa při Sonově odvolané brance a dvě ošetření Harryho Kanea.
45'
Tentokrát byl Alcantara faulován Höjbjergem při přechodu středu hřiště.
44'
Rohovému kopu soupeře se Spurs ubránili, Thiagu Alcantarovi je navíc pískán nedovolený zákrok.
44'
Robertsonův centr Aurier srazil na rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Huga Llorise.
42'
Roberto Firmino přihrál do běhu Manému, ten byl důrazně bráněn Aurierem, přesto dokázal vystřelit a Lloris jeho prudkou ránu vyrazil jen před sebe, tam ale nenabíhal nikdo v červeném.
41'
Mohamed Salah se uvolnil na pravém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku Sadiu Manému.
40'
Na střelecké pokusy je to 2:4, na bránu 1:2.
39'
Na útočnou polovinu se přesunul Tottenham, zatím ale domácí nemají moc kudy zaútočit.
37'
Na opačné straně se v pokutovém území tlačil do šance Sadio Mané, výborně načasovaným zákrokem mu ale míč dokázal ukopnout Joe Rodon. Mladý stoper je velkým překvapením této sezóny v dresu Tottenhamu.
36'
Kane vysunul Sona za záda domácích obránců, blíže k míči měl Alisson, jenž se zmocnil míče na hranici pokutového území, podle Sona už to bylo vně „šestnáctky“, rozhodčí Atkinson jej ale nevyslyšel.
36'
Náhradníci Tottenhamu se začali velmi aktivně rozcvičovat, do ofenzivy má trenér Mourinho velmi široký výběr – Lucas Moura, Carlos Vinícius, Gareth Bale nebo Eric Lamela, Harry Kane se ale zatím vrátil do hry.
35'
Kane už znovu odchází do zámezí, tentokrát mnohem pomaleji, moc nemůže na bolavou nohu došlápnout.
34'
V obličeji Harryho Kanea jsou vidět bolestivé grimasy a jeho pokračování v zápase se zdá být velmi nejisté.
34'
Harry Kane narazil do Jordana Hendersona, nepříjemně dopadl a bude muset být znovu ošetřen, tentokrát jej trápí levý kotník.
33'
Mané dostal dlouhý míč za záda Rodona, v pádu už jej ale nedokázal posunout nabíhajícímu Salahovi.
32'
Liverpool hraje s míčem na útočné polovině, zatím je ale jeho útok jen velmi pozvolný s mnoha přihrávkami mezi obránci.
30'
Rohový kop Sona snadno zachytil Alisson, hrozící protiútok pak taktickým faulem za cenu žluté karty zastavil Steven Bergwijn.
29'
Do souhry Dohertyho se Sonem se vložil Alexander-Arnold a jemnou tečí odehrál míč na rohový kop.
28'
Tottenham se usadil na útočné polovině, do pokutového území jej ale Liverpool zatím nepouští.
26'
Mohamed Salah se zmocnil míče u rohu pokutového území, pak se jej snažil navést na střelu levačkou, k ni jej nepustil Matt Doherty, jenž dnes netradičně působí na levé straně.
25'
Centr Alexandera-Arnolda našel v pokutovém území jen hlavu Joe Rodona.
24'
Thiago Alcantara si prohlíží žlutou kartu za skluz pod nohy Pierra-Emila Höjbjerga.
24'
Sadio Mané převzal Hendersonovu přihrávku, pak si naběhl na Salahův oblouček do pokutového území a zblízka nepřekonal Llorise. Hosté se zlobili, že Manému nebyl odmáván ofsajd a zlobili se oprávněně, neboť Senegalec skutečně v těsném postavení mimo hru byl.
23'
Statisticky je zatím aktivnější Liverpool, který drží míč šedesát procent hracího času a na střely vede 3:2.
22'
Aktivní Son se znovu rozběhl po levé straně hřiště, kde byl naprosto osamocen, střelu ze střední vzdálenosti pokryl Alisson.
21'
Roberto Firmino z dálky střílel přímo doprostřed branky, kde zasahuje Hugo Lloris.
21'
Alexander-Arnold přihrál do pokutového území Salahovi a naběhl si na Egypťanovu zpětnou přihrávku, na zahuštěném prostoru se ale k míči nedostal.
20'
Dierův nákop si zpracoval Son a rozběhl se do pokutového území, tam jej od míče odtlačil důrazný Joel Matip.
18'
Tottenham hraje s míčem ve středu hřiště, vyjma jedné kombinační akce na začátku zápasu se ale zatím těžce prosazuje do kompaktní defenzivy soupeře.
16'
Trent Alexander-Arnold pronikl po pravém křídle, pak nepřesně přihrával do pokutového území.
15'
Ve hře už se může pokračovat, zpět na trávníku už je i kapitán anglického národního týmu.
14'
Kane už je na nohou a odchází k pokračování ošetření za postranní čáru.
14'
Harry Kane zůstává klečet na trávníku v bolestivé pozici, po Thiagově zákroku jej trápí kotník.
13'
Pierre-Emile Höjbjerg ukázal své výborné schopni při odebíraní míče, získal jej na vlastní polovině, Harry Kane pak byl podražen Thiagem Alcantarou ve středu hřiště.
11'
Po Rodonově ošetření se ve hře může zase pokračovat.
10'
Zdravotní potíže trápí mladého velšského stopera Tottenhamu Joe Rodona, ten musí být ošetřen po souboji se Sadiem Maném.
10'
Maného přetažený centr vracel před branku Thiago Alcantara, Roberto Firmino ale na míč nedosáhl. Přesto se míče pak zase ujal Liverpool.
8'
Po sérii hlaviček ve středu hřiště dostali jako první míč na zem domácí, brzy o něj ale přišli a dopředu může Liverpool.
6'
Roberto Firmino se snažil proniknout do pokutového území, před ním padl k zemi, nedovolený zákrok na svoji osobu ale nevybojoval.
4'
Od videa přišlo potvrzení, že Son Heung-min byl během akce v těsném ofsajdu a branka je odvolána.
3'

Divoký úvod! SON HEUNG-MIN si narazil míč s Harrym Kanem a rozběhl se vstříc brankáři Alissonovi, kterého obstřelil, ještě se ale bude řešit případné ofsajdové postavení korejského fotbalisty.
2'
Už ve druhé minutě měl Liverpool první velkou příležitost k otevření skóre a prolomení dlouhé série bez vstřelené branky! Sadio Mané si naběhl na Salahovu přesnou přihrávku do pokutového území, kolem Auriera se dostal k míči, ovšem minul domácí branku!
1'
Rozehráno! Ve vzájemných soubojích Tottenhamu s Liverpoolem nehrozí žádný barevný konflikt, oba týmy tak hrají ve svých tradičních barevných kombinacích, Tottenham v bílo-modré, Liverpool celý v červeném.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Rodon, Dier, B. Davies – Doherty, Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg, Bergwijn – Kane, Son Heung-min.
Náhradníci: Hart – Alderweireld, Vinícius, Bale, D. Sánchez, Lamela, Lucas Moura, Moussa Sissoko, Winks.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, J. Henderson (C), Robertson – Wijnaldum, Th. Alcântara, Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Jones, Minamino, Oxlade-Chamberlain, N. Phillips, Shaqiri, Tsimikas, R. Williams, Origi.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis.
Liverpool FC

Zatímco Tottenhamu se nedařilo před Vánoci, tak Liverpool zažívá naprosto tristní období po svátcích, neboť ze sedmi soutěžních zápasů se výhry dočkal jen v zápase FA Cupu proti kombinovanému týmu juniorky a dorostu Aston Villy, v Premier League už pět zápasů v řadě nevyhrál, dokonce v nich vstřelil jedinou branku na samém začátku této série, ve dvanácté minutě zápasu s West Bromwich Albion. Od té doby naprosto elitní ofenziva vychází naprázdno.

V průběhu té série Liverpool po remíze 1:1 s West Bromwichem remizoval bez branek v Newcastlu, prohrál 0:1 v Southamptonu, 0:0 hrál s Manchesterem United a propadákem se dá nazvat poslední ligový zápas doma s Burnley (0:1).

Ve výsledku Liverpool klesl z čela tabulky na páté místo, aktuálně ztrácí jeden bod na čtvrtý West Ham.

Střelecké trápení Liverpool prolomil až v nedělním pohárovém souboji s Manchesterem United, ovšem i přes dvě branky nejlepšího ligového střelce Mohameda Salaha (13 branek v Premier League) prohrál 2:3 a s FA Cupem se rozloučil.

Utkání na Old Trafford ze zdravotních důvodů vynechali Jordan Henderson s Joelem Matipem, oba se ale v úterý vrátili do tréninku a jsou pro dnešní zápas k dispozici. To neplatí o dlouhodobých absentérech Nabym Keitovi, Diogu Jotovi, Joe Gomezovi a Virgilu van Dijkovi.
Tottenham Hotspur

Tottenhamu nevyšlo období před Vánoci, kdy ze tří ligových zápasů získal jediný bod, od té doby ale zůstává neporažen.

Aktuálně jsou Kohouti na šestém místě tabulky Premier League, přičemž na čtvrtý West Ham ztrácejí dva body, na pátý Liverpool a ještě mají odložený zápas na Aston Ville k dobru.

Poslední domácí zápas se Tottenhamu nepovedl, když jen remizovali v londýnském derby s Fulhamem 1:1, pak však vyhráli 3:1 na trávníku posledního Sheffieldu United a v pondělí na poslední chvíli vybojovali vítězství na trávníku pro změnu posledního týmu druhé ligy v FA Cupu, ve Wycombe hráli ještě v 86. minutě 1:1, pak však unaveného soupeře sestřelili třemi trefami v závěru.

Trenér Mourinho se letos může spolehnout na dva faktory, úderné duo Harry Kane + Son Heung-min (oba mají po dvanácti vstřelených brankách) a výbornou defenzivu, neboť méně branek dosud inkasoval jen Manchester City.

Mourinha trápí stav krajních obránců, mimo hru je Matt Doherty a ze závěru zápasu ve Wycombe odkulhal i Ben Davies. Do lehkého tréninku se po zranění zadního stehenního svalu vrací Giovani Lo Celso, dnes jej ještě určitě neuvidíme. Chybí také Dele Alli, u něj se ale čím dál častěji hovoří o přestupu do PSG.
Hezký večer při sledování atraktivního a nesmírně důležitého utkání dvacátého kola Premier League, Tottenham si to rozdá s Liverpoolem o postavení v nejlepší čtyřce soutěže, tedy pozici zajišťující na konci sezóny účast v příštím ročníku Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.