Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Arsenal - 2. ledna 2021   21:00

0:4
(0:2)
Arsenal
23' Tierney  (Holding) • 28' Saka  (Smith-Rowe) • 61' A. Lacazette   • 65' A. Lacazette  (Tierney)
West Brom
Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Ivanović (66. Bartley) – Sawyers – Matheus Pereira, M. Phillips (C) (81. R. Harper), Gallagher, Diangana (46. Ch. Austin) – Robinson.
Atkinson – Hatzidakis, Lennard
The Hawthorns, West Bromwich
Arsenal
Leno – Bellerín (54. Maitland-Niles), Holding, Marí, Tierney – D. Ceballos, Xhaka – Saka (71. Willian), Smith-Rowe (77. Willock), Aubameyang (C) – A. Lacazette.

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Fauly: 7:4
Zápas je u konce, Arsenal se raduje z vítězství 4:0 na hřišti West Bromwiche Albion. Hosté byli jasně lepším týmem a vítězství si jednoznačně zaslouží. Arsenal byl aktivní už od samotného začátku, hned v úvodních minutách se do šancí dostali Bellerín a Saka, které ale Johnstone vychytal. Ve 23. minutě už ale poprvé inkasoval, když se po krásné individuální akci trefil Kieran Tierney. O pět minut později přidal Arsenal druhou branku, tentokrát to bylo po rychlé kombinační akci, na jejíž konci byl připraven uklidit míč do brány po přihrávce Smithe-Rowa Bukayo Saka. West Brom měl poté dobrý nástup do druhého poločasu a měl i smůlu, protože ve 48. minutě nebyl uznán Robinsonův gól pro ofsajd. Zápas pak definitivně pro Arsenal rozhodl Alexandre Lacazette, který se prosadil v 61. a 65. minutě a na tohle už domácí reagovat nedokázali. Arsenal se posouvá na jedenácté místo tabulky, West Brom zůstává na předposlední příčce se ztrátou šesti bodů na záchranu.
90+4'
90+4'
Domácí pokračovali rohovým kopem, ale vzápětí se pískal ofsajd Austina.
90+3'
Leno byl nucen předvést ještě jeden zákrok proti Harperově střele, své čisté konto si musí zasloužit.
90+2'
Willian si po rychlé přešlapovačce navedl míč na levou nohu na střelu, ale svým technickým zakončením Johnstona nepřekonal.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
90'
West Brom stále nezvládá snahu o vstřelení čestné branky a usazuje se před pokutovým územím Arsenalu.
89'
Na druhé straně po Willianově centru hlavičkoval Willock, byl však v záklonu a podle toho to dopadlo.
89'
Conor Gallagher měl před sebou dost prostoru, tak se rozhodl vystřeli z velké dálky. Tento pokus však nemohl vylekat Bernda Lena, který předvedl teprve svůj druhý zákrok v zápase.
88'
Charlie Austin se dostal ke střele zpoza pokutového území, ta byla ovšem zablokovaná.
87'
Akce po pravé straně ale Arsenalu nevyšla a dokonce z toho byl faul Daniho Ceballose za žlutou kartu.
86'
Arsenal se znovu bez problému dostal z tlaku domácího týmu a opět se žene kupředu.
85'
Arsenal hraje sebevědomě i pod tlakem před vlastním pokutovým územím a vychází mu to, jeho konstruktivní rozehrávka zatím byla dnes bezchybná.
84'
Závěr zápasu je jasně v režii Arsenalu a je vidět, že by hosté rádi ještě přidali minimálně jednu další branku.
83'
Arsenal pokračoval rohovým kopem. Další se hned snažil vybojovat Joe Willock, ale míč šel do zámezí právě od něj.
82'
Willian krásně vysunul do vápna Lacazetteho, který nasměroval dobrou přihrávku před branku, ale Aubameyangovi i Tierneymu kousek chyběl, aby míč zasáhli.
81'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Rekeem Harper.
80'
Arsenal vyrazil do rychlého brejku, který táhl po levém křídle Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský střelec to vzal na sebe, ale Johnstona nepropálil.
79'
Willian se snažil ze všech sil udržet míč na hrací ploše, to se mu ale nepovedlo, takže na polovině Arsenalu vhazují domácí.
78'
Po centru z levé strany vznikly před brankou Arsenalu menší zmatky. Nakonec zakončoval Charlie Austin, ale nepřesně.
77'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Joe Willock.
75'
Tierney našel centrem z levé strany Williana, jemu však střela z voleje nesedla. Míč letěl na Aubameyanga, ten ale nedokázal míč nasměrovat na branku.
74'
Centr Arsenalu z levé strany tentokrát před brankou West Bromwiche nikoho nenašel, domácí si mohli oddechnout.
72'
Willian se poprvé zapojil do hry, ale z pravé strany neodcentroval a pak navíc nepřesně přihrál.
72'
Mikel Arteta reaguje a pro jistotu ze hry Saku stahuje, mladý anglický reprezentant měl už před tímto zápasem drobné zdravotní problémy, které si odnesl ze zápasu s Brightonem.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Willian.
70'
Conor Gallagher ještě dodatečně dostává za faul na Saku žlutou kartu.
70'
Po faulu na Saku dostali hosté výhodu, ale vše se skončilo jen přihrávkou Aubameyanga hledající Tierneyho, která ale byla nepřesná.
69'
Ve vápně West Bromu skončil na zemi Ainsley Maitland-Niles, ale penalta se nepíská, faul to nebyl.
68'
Saka se neohroženě mířil dopředu, ale měl proti sobě přesilu protihráčů, tak hru raději roztáhl do šířky.
67'
Ainsley Maitland-Niles se dobře postavil do cesty akci soupeře a získal míč, ale pak velmi nepřesně rozehrál a jen vlastně odevzdal míč.
66'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Branislav Ivanović, přichází Kyle Bartley.
65'
Arsenal právě vstřelil branku!
Kanonáda Arsenalu pokračuje, čtvrtý gól Arsenalu a svůj druhý střílí ALEXANDRE LACAZETTE. Francouz poslal míč do sítě z voleje po centru Tierneyho, co se týče ofsajdu, bylo to na hraně, ale v pořádku. Asistence: Kieran Tierney.
63'
Ve středu hrací plochy chvíli zůstával na trávníku Matt Phillips, které se srazil s vlastním spoluhráčem Gallagherem.
62'
Francouzský útočník je v posledních zápasech ve skvělé formě, trefuje se už ve čtvrtém zápase v řadě.
61'
Z první výraznější šance ve druhém poločase Arsenal přidává třetí gól! Z pravé stran y poslal míč do vápna Saka, Ajayi si dal málem vlastní gól, když trefil tyč. Dorážka Smitha-Rowa byla zablokovaná, další dorážka ALEXANDRA LACAZETTA už skončila v brance. Bez asistence.
60'
Domácí zahrávali rohový kop, který odvrátil Pablo Marí, ale hosté se dál budou muset bránit, u míče zůstávají domácí fotbalisté.
58'
Lacazette si zkušeně došel pro faul, zezadu ho k zemi srazil zkušený obránce West Bromu Branislav Ivanovič.
57'
Emile Smith-Rowe se zatáhl a pomohl svému týmu i při bránění. Leno pak pod tlakem nakopl míč dopředu a vrátil ho zpět do moci West Bromu.
56'
Ve druhém poločase se zatím hraje velmi živelný fotbal z obou stran, obě mužstva se snaží útočit.
55'
Lacazette z pravé strany nabíhal na branku West Bromu. Johnstone proti němu vyběhl, ale Francouz i tak dokázal zakončit. Z ostrého úhlu ale míč do branky nedostal.
54'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Ainsley Maitland-Niles.
53'
Po centru z levé strany se snažil hlavičkovat Darnell Furlong a na zemi přitom srazil hodně nevybíravým způsobem Tierneyho.
52'
Gallagherovi na náročném terénu utekl míč od kopaček do zámezí, rozehrávat tak bude od své branky Bernd Leno.
51'
Poprvé ve druhém poločase se hosté usazují před pokutovým územím. Byl z toho však jen Bellerímův centr chycený Johnstonem.
50'
Nyní se z něj hosté mohou vymanit, míč si pokryl Lacazette a fauloval ho Ivanovič.
49'
West Brom má dobrý začátek druhého poločasu, Arsenal se poprvé v utkání ocitá pod menším tlakem.
48'
Domácí se už radovali z gólu, když míč napálil z dálky do sítě Callum Robinson. Byla to však radost předčasná, protože se pískal ofsajd.
47'
Hřiště během poločasové přestávky pokryla sněhová pokrývka, odházené jsou alespoň prostory okolo čar a pokutová území. Na podobné podmínky jsou ale v Anglii zvyklí.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Charlie Austin.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je minulostí, Arsenal vede na hřišti West Bromwiche Albion 2:0. Hosté zápasu zatím více méně dominují a vedou tak naprosto zaslouženě. Arsenal byl aktivní už od samotného začátku, hned v úvodních minutách se do šancí dostali Bellerín a Saka, které ale Johnstone vychytal. Ve 23. minutě už ale poprvé inkasoval, když se po krásné individuální akci trefil Kieran Tierney. O pět minut později přidal Arsenal druhou branku, tentokrát to bylo po rychlé kombinační akci, na jejíž konci byl připraven uklidit míč do brány po přihrávce Smithe-Rowa Bukayo Saka.
45+3'
45+2'
Smith-Rowe dobře atakoval rozehrávku West Bromu a díky tomu bude nyní Arsenal vhazovat v blízkosti pokutového území.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Bellerín předvedl útočný faul a akce hostů tak končí. Španělský obránce si musí dávat pozor, jednu žlutou kartu už má.
44'
Lacazette neměl dostatečnou podporu, ale dokázal se z levé strany individuálně uvolnit do šestnáctky. Z velkého úhlu prudce vypálil, ale napálil jen Johnstona.
43'
Kombinace domácích ale skončila u Gallaghera, který přišel o míč a pak fauloval Lacazetteho.
43'
Arasenal znovu chyboval v rozehrávce, takže West Brom zůstává na útočné polovině.
42'
Bezohledný skluz předvedl krajní bek Arsenalu Bellerín a dostává okamžitě žlutou kartu.
41'
Do konce poločasu zbývá ještě pět minut, zatím je zápas v režii Arsenalu. Ale domácí nic nevzdávají, v posledních minutách favorita zlobí.
40'
Rohový kop rozehrál Matt Phillips a našel Ajayie. Ten hlavou mířil poměrně výrazně vedle.
39'
Arsenal se ocitl pod tlakem a v rozehrávce si nepočínal nejjistěji. Je z toho darovaný rohový kop pro domácí.
38'
Leno chytil centr z levé strany do svých rukou a hned založil akci svého mužstva. Ta skončila centrem Aubemeyanga, který podobně chytil Johnstone.
37'
West Brom se dostal k centru z levé strany, ten ale poměrně jednoduše odvrátil Holding.
36'
Leno musel být ve střehu, když na něj směřovala střela z velké dálky. Německý brankář se zaskočit nenechal a kluzký míč chytil.
36'
Po delší době se něco dělo i před brankou Arsenalu, kam se domácí dostali díky dlouhému autu. Arsenal se prozatím ubránil, ale u míče dál zůstává West Brom.
35'
Sněžení neustává, naopak chumelí ještě hustěji. Zatím však snad přerušení zápasu nehrozí.
34'
Arsenal zahrával další dva rohové kopy, po tom druhém hlavičkoval Holding, ale nedokázal překonat Johnstona.
33'
Tlak Arsenalu tak pokračoval a vyvrcholil centrem Lacazetteho, který si Ivanovič málem srazil do vlastní sítě. Skvělý zákrok předvedl Johnstone.
32'
Sakův rohový kop dokázal odvrátit Dara O'Shea, ale jen kousek za pokutové území.
32'
Tierney dnes vytrvale podporuje ofenzívu Arsenalu, znovu se dostal až do pokutového území, kde ho našel Aubameyang. Skot vybojoval rohový kop.
30'
Domácí nyní dostanou možnost se znovu zformovat, poté co končí akce hostů pouze odkopem od jejich branky.
29'
Arsenal je i dál při chuti a znovu aktivně napadá rozehrávku West Bromu.
28'
Arsenal zvyšuje své vedení na 2:0 a bylo to po krásné kombinační akci mladíků, do které se zapojil také zkušený Lacazette. Ten vyslal do vápna Smitha-Rowa, který našel před brankou nezištně BUKAYA SAKU, který už neměl problém uklidit míč do odkryté branky. Asistence: Emile Smith-Rowe.
27'
Hosté tentokrát nekombinovali tak přesně a přišli o míč už uprostřed hrací plochy. Ani West Brom se ale zatím daleko nedostal.
26'
Arsenal už zase drží míč pod svou kontrolou a může zakládat další akci.
25'
West Brom se pokusil o odpověď, ale jeho akci dokázali hosté zastavit ještě v zárodku.
24'
Pro Tierneyho je to první gól v této sezoně v Premier League a druhý za Arsenal v této soutěži.
23'
Arsenal jde do vedení a byl to vskutku parádní gól z dílny KIERANA TIERNEYHO. Skotský obránce si zpracoval přenesení hry z pravé strany od Holdinga, pak si obhodil obránce West Bromu a svou slabší pravou nohou krásně překonal Johnostona střelou k vzdálenější tyči. Asistence: Rob Holding.
22'
Bellerínovi nevyšlo zpracování Sakovy přihrávky, takže akce Arsenalu je zpomalená. Hosté ale drží míč.
21'
Do první šance se dostali také domácí, po skvělé Pereirově přihrávce zakončoval Phillips a hosté měli štěstí, že mířil přesně na Lena.
20'
Tierney poslal prudký centr před branku, tentokrát měl zakončovat Lacazette, ale míč před ním ještě stihl odkopnout Dara O'Shea.
18'
Saka směřoval další balón z pravé strany před branku na zadní tyč. Znovu byl nejblíž Aubameyang, ale opět mu pár centimetrů scházelo, aby na míč dosáhl.
17'
Kieran Tierney posílal z levé strany přízemní centr před branku, který odvrátil Semi Ajayi. Hosté ale zůstávají na míči.
16'
Saka sice nejprve trochu zapomněl míč za sebou, ale i tak se dostal do vápna a pak pěkným balónem hledal na zadní tyči Aubameyanga. Ten ale na míč ve skluzu těsně nedosáhl.
15'
Máme za sebou první čtvrthodinu zápasu a Arsenal je zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Sam Johnstone už musel dvakrát zasahovat, zatímco na druhé straně Bernd Leno ani ještě jednou.
14'
Míč nacentroval do pokutového území Dani Ceballos. Odražený míč vyboxoval Sam Johnstone a pak ještě z dálky pálil razantně Kieran Tierney, ale nepřesně.
13'
Emile Smith-Rowe byl faulovaný Gallagherem a Arsenal tak dostává k dispozici zajímavou standardní situaci z pravé strany. Je to pozice pro centr do vápna.
13'
Exekuci rohového kopu měl na starosti Saka, ale našel jen prostor, ve kterém operoval Darnell Furlong, který hlavou míč odvrátil.
12'
Po Sakově přihrávce centroval z pravé strany další anglický mladíček Emile Smith-Rowe. Vybojoval rohový kop, první v tomto zápase.
11'
Na druhé straně z levé strany posílal centr před branku Robinson, ale obrana Arsenalu byla připravená.
10'
Saka hraje v posledních zápasech ve skvělé formě, tu se nyní pokusil potvrdit střelou z pravé strany. Johnstona ale nepřekonal.
9'
Ajayi se tentokrát snažil o konstruktivní rozehrávku, ale jeho přihrávka byla nepřesná a míč skončil v autu.
8'
Znovu skončila akce Arsenalu u Lacazetteho ještě před vápnem. Míč mu sebral Semi Ajayi a odkopl do bezpečí.
8'
Lacazette si nerozuměl se Sakou, kterému přihrál na paty, zatímco si anglický mladík nabíhal směrem k vápnu.
7'
Ceballos byl znovu v akci, tentokrát směřoval svůj pas vzduchem do pokutového území, ale nenašel Aubameyanga ani Lacazetteho.
6'
Ceballos ve středu pole vybojoval míč a předal ho Smithu-Roweovi. Ton byl vzápětí faulovaný.
5'
Conor Gallagher dokázal z pravé strany po rychlém zaseknutí odcentrovat před branku, ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
5'
Domácí se nastěhoval na polovinu soupeře a snaží se prosadit postupným útokem.
3'
Arsenal začíná aktivně, dostal se hned ke dvěma střelám. Nejprve střílel Bellerín, jeho ránu ale Johnstone vyrazil a dorážka Saky byla zablokovaná.
3'
Lacazette prohrál souboj o u rohového praporku s Ivanovičem, vhazovat bude znovu West Brom.
2'
Také domácí vedli svou první útočnou akci po pravém křídle, Grady Diangana byl však zastaven ofsajdovým praporkem.
1'
Arsenal se hnal dopředu po pravém křídle, ale míč už opustil hrací plochu, takže autové vhazování budou mít domácí.
1'
Ve West Bromwichi je pouze jeden stupeň nad nulou a sněží, dnešní zápas tak budou panovat vskutku zimní podmínky. Uvidíme, který tým si s nimi poradí lépe.
Domácí West Brom se představí ve svých tradičních bílomodrých pruhovaných dresech, Arsenal taktéž ve své tradiční červenobílé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za chvíli začne.

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Ivanović – Sawyers – Matheus Pereira, M. Phillips (C), Gallagher, Diangana – Robinson.
Náhradníci: Button – Gibbs, Bartley, Peltier, Grosicki, R. Harper, Krovinović, Ch. Austin, Diaby.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Holding, Marí, Tierney – D. Ceballos, Xhaka – Saka, Smith-Rowe, Aubameyang (C) – A. Lacazette.
Náhradníci: Rúnarsson – David Luiz, Maitland-Niles, Alnaní, Willock, Willian, Pépé, Nketiah, Martinelli.

Rozhodčí: Atkinson – Hatzidakis, Lennard.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se naposledy utkaly v sezoně 2017/18, poté West Brom sestoupil z Premier League. Ve zmiňované sezoně nejprve Arsenal s West Bromem doma vyhrál 2:0 a v odvetě se pak na hřišti West Bromu odehrála remíza 1:1. Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál West Bromwich jediné, doma však Baggies s Arsenalem prohráli jen jednou z posledních šesti duelů.
Arsenal FC

Arsenalu se povedl vstup do sezony, když úvodní zápasy vyhrál, ale pak se dostal do obrovské krize, kdy měl v Premier League problém s vyhráváním utkání a hlavně se střílením branek. Arsenal se propadl až na patnácté místo a pomalu se začalo spekulovat o to, zda je manažer Mikel Arteta mužem na správném místě. Španělskému trenérovi pomohlo, že v závěru roku se přeci jen Arsenal dokázal zvednout a vyhrál nejprve překvapivě 3:1 doma nad Chelsea a pak 1:0 na hřišti Brightonu. Kromě Premier League hrál Arsenal na podzim také Evropskou ligu, ve které vyhrál ve skupině všech šest utkání a v jarní vyřazovací části si to rozdá s portugalskou Benfikou. V Premier League je aktuálně Arsenal s dvaceti body na třináctém místě tabulky. Venku zatím Arsenal v této sezoně v lize odehrál osm utkání s bilancí tří výher, jedné remízy a čtyř porážek.
West Bromwich Albion

West Brom je klubem z West Midlands, který nepatří v Anglii rozhodně mezi nejsilnější, ale rozhodně by se rád usadil v Premier League. V minulé sezoně tento klub postoupil z Championship pod vedení manažera Slavena Biliče. Ten už však v klubu skončil kvůli slabým výsledkům a nahradil ho expert na "záchranářské práce" "Big" Sam Allardyce. West Brom je aktuálně v tabulce s osmi body předposlední a na záchranu ztrácí už pět bodů. Pod Allardycem Baggies zatím ve třech zápasech uhráli jen bod za překvapivou remízu s Liverpoolem, naposledy však prohráli vysoko 0:5 doma s Leedsem. Doma zatím West Brom v této sezoně v lize odehrál osm utkání s bilancí jedné výhry, dvou remíz a pěti porážek. Z posledních pěti domácích zápasů West Brom čtyři prohrál.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Premier League mezi týmy West Bromwich Albion a Arsenal FC. Zápas se odehraje na stadionu The Hawthorns ve West Bromwichi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.