Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Aston Villa - 20. prosince 2020   20:15

0:3
(0:1)
Aston Villa
5' El Ghazi  (B. Traoré) • 84' B. Traoré  (Grealish) • 88' El Ghazi
West Brom
Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – Sawyers – Phillips (77. Ch. Austin), Livermore (C), Gallagher, Diangana (78. Ivanović) – Grant (83. Robinson).
Martin Atkinson – Lee Betts, Constantine Hatzidakis
The Hawthorns, West Bromwich
Aston Villa

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 0:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:8.
Je dobojováno a ze zasloužené výhry se radují fotbalisté Aston Villy. Hosté i ve druhém poločase kontrolovali hru, nicméně pojistky se dočkali až v závěru zápasu, kdy se trefil Traoré. To však svěřencům trenéra Smithe nestačilo a o pár chvil později ještě vybojoval Grealish pokutový kop, který bezpečně proměnil El Ghazi. Zkušený Sam Allardyce tak svou misi na lavičce West Bromwcihe začal porážkou 0:3.
90+4'
90+3'
Ten se sice hostům nepovedl, avšak vadit jim to nemusí, neboť o výhru už je nemůže nic připravit.
90+2'
Dnes velmi dobře hrající El Ghazi se dostal k další střele a donutil Johnstonea k zákroku. Aston Villa bude ještě zahrávat roh.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Před vápnem se uvolnil Robinson a hned pálil, ovšem jeho pokus zblokoval dobře postavený Mings.
88'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Exekuce pokutového kopu se stejně jako proti Wolves ujal ANWAR EL GHAZI, jenž nezaváhal a přidal třetí přesný zásah svého celku.
87'
Samozřejmě i tato situace byla přezkoumávána u videa, nicméně jednalo se o zcela jasný faul, takže hosté dostanou výhodu penalty.
86'
A pro domácí může být ještě hůř! Ve vápně byl sražen k zemi Jack Grealish a bude z toho pokutový kop pro Aston Villu.
84'
Zdá se, že je rozhodnuto! Domácí zbytečně ztratili balon na polovině hřiště a Grealish rychle vyslal dopředu BERTRANDA TRAORÉHO. Ten si míč potáhl k šestnáctce a poté velmi chytrým zakončením překonal domácího brankáře.
83'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Karlan Grant, přichází Callum Robinson.
82'
Traoré našel na zadní tyči Targetta a ten z první vracel míč před bránu. Nebýt zásahu Johnstonea, Watkins by zakončoval do prázdné brány.
81'
Nyní se však po pravém křídle protáhl Cash, jenž ale neodcentroval dobře a balon vylétl mimo hrací plochu.
80'
Domácí nyní přešli na hru se třemi stopery, a krajní beci tak budou v závěru zápasu operovat daleko výše.
79'
Ivanović hned začal řídit obranu West Bromu, která nyní včas vystoupila a vystavila Grealishe do ofsajdu.
78'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Branislav Ivanović.
77'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Charlie Austin.
77'
Gallagher se odhodlal k riskantnímu skluzu a nakonec se mu to vyplatilo, neboť dokázal vypíchnout balon unikajícímu Traorému.
76'
Hosté ho rozehráli na krátkou vzdálenost a Grealish se pak probíjel do vápna. Dobře si ale poradil Ajayi, jenž svého soupeře do šance nepustil.
75'
Johnsotne dnes již poněkolikáté podržel svůj tým. Z hranice šestnáctky tvrdě vypálil El Ghazi a domácí gólman jeho pokus vyrazil konečky prstů na roh.
74'
Napadající Phillips nyní nadělal problémy Hauseovi a ten s velkou dávkou štěstí procpal míč na Mingse. Případná chyba hostujícího stopera by jinak měla fatální následky.
72'
Aston Villa se po rychlé kombinaci dočkala druhého gólu, který byl však po krátké konzultaci s videem odvolán.
71'
Grealish lehoučkým obloučkem uvolnil El Ghaziho, jenž z první posílal balon do ohně. Johnstone se ale odlepil od přední tyče a míč uzmul pro sebe.
70'
Hosté se snaží překonávat obranu svého soupeře dlouhými nákopy, avšak přes Mingse toho zatím moc neprošlo.
69'
Watkins si počkal na tandem Targetta a poté mu připravil balon k centru. Ten nakonec také přišel, nicméně nabídku levého beka Aston Villy odvrátil O'Shea.
68'
Z něj se nic nenarodilo a následně byl v ofsajdu přistižen McGinn, takže domácí budou moct v klidu rozehrávat.
67'
Watkins vyvinul tlak na Ajayiho a ten raději odehrál míč do autu, bude z toho rohový kop pro Aston Villu.
66'
Žlutou kartu dostává Tyrone Mings (Aston Villa FC).
65'
Svým obráncům nyní hodně pomohl Martínez, jenž vyběhl mimo šestnáctku a odkopl balon před dobíhajícím Phillipsem.
64'
Mings se vytáhl na hrot a Traoré ho hned hledal ve vápně. Tento centr ale nebyl vůbec přesný a obrana Albionu si poradila.
63'
Na útočné polovině chyboval Targett a The Baggies šli do brejku. Výborný návrat však předvedl Luiz, jenž dostihl Phillipse a čistě ho obral o balon.
62'
Žlutou kartu dostává Karlan Grant (West Bromwich Albion).
61'
Grealish potáhl míč přes střed hřiště a pak nabil Watkinsovi, jehož pumelici Johnstone zneškodnil.
60'
Anwar El Ghazi je dnes při chuti. Teď dostal trochu prostoru ve středu pole a hned to zkoušel z dálky. Johnsotne však jeho ránu dobře viděl a připsal si další rutinní zásah.
59'
Kapitán Aston Villy nyní šikovně prostrkával balon na Watkinse, avšak hostující útočník trochu zaváhal a míč před ním odkopl Gibbs.
58'
Sawyers chyboval před vlastní šestnáctkou a nabídl šanci Grealishovi. Ten si ovšem dal míč daleko od nohy a poté už ho na hrací ploše nezastihl.
57'
Hosté jsou si dobře vědomi své početní převahy, takže se nepouští do nějakého zběsilého útočení a spíše trpělivě kombinují.
56'
El Ghazi se obtočil okolo Ajayiho a poté znovu vypálil. Tentokráte však do rány vložil nohu O'Shea, který nepustil míč na bránu.
55'
Traoré to zkoušel sám po křídle, ale narazil na Furlonga a nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Mingse.
54'
Grant se sám vydal napadat rozehrávku soupeře, nicméně hráči Aston Villy rychle zakombinovali a vyřadili domácího forvarda ze hry.
53'
Už to mohlo být o dvě branky! Grealish předvedl parádní zrychlení a zleva našel nikým neatakovaného McGinna, jenž z ideální pozice bránu o kousek minul.
52'
Traoré se poroučel v pokutovém území a dožadoval se pokutového kopu. Dianganův zákrok byl ale čistý a bude se kopat od brány.
51'
Po centru Granta nastaly v šestnáctce Aston Villy mírné zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Hause.
50'
O chvilku později už se Grealish míče zmocnil a také on prověřil domácího brankáře, jenž si připsal druhý úspěšný zákrok během krátké časového úseku.
49'
Traoré se zbavil svého strážce a poté hledal Grealishe, ovšem k tomu balon kvůli zásahu Gibbse nedoputoval.
48'
Střelec zatím jediné branky dnešního utkání to nyní vzal na sebe, avšak jeho rána zamířila přesně do míst, kde se nacházel Johnstone.
47'
El Ghazi se šikovně uvolnil a našel ve vápně číhajícího Watkinse, který byl ale dvojicí obránců vytlačen ze střelecké pozice.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, zda West Bromwich dokáže s tímto nepříznivě se vyvíjejícím zápasem ještě něco udělat.
46'
Je za námi úvodní dějství dnešního zápasu mezi West Bromwichem a Aston Villou a hosté po něm vedou 1:0. Grealish a spol. od začátku diktovali tempo hry a hned v páté minutě se dostali zásluhou El Ghaziho do vedení. Domácí toho naopak moc nepředvedli a za zmínku stojí jen škaredý zákrok Livermora, po kterém byl kapitán Albionu právem vyloučen.
45+3'
45+2'
Hosté měli v závěru poločasu standardku z velmi dobré pozice, avšak El Ghazi trefil jednoho ze svých spoluhráčů a od něj se balon odrazil do zámezí.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Johnstone vyběhl daleko ze své svatyně proti přihrávce Luize a udělal dobře, jelikož stačil odkopnout míč před dobíhajícím Watkinsem. Ten by jinak šel sám na bránu.
44'
Furlong se dostal pod tlak dvou napadajících protihráčů, a jelikož si nechtěl přidělávat starosti, tak raději nakopl balon dopředu. Na útočné polovině se o něj pral Grant, nicméně proti Mingsovi se neprosadil.
43'
Za dlouhým nákopem Sawyerse se hnal Grant a Mings měl co dělat, aby před ním odehrál balon do zámezí.
42'
Z následného volného přímého kopu pálil Phillips, nicméně jeho pokus z velké dálky nenadělal Martínezovi starosti.
41'
Také zákrok Hause na Dianganu byl zkoumán u videa, nicméně v tomto případě původní rozhodnutí platí.
40'
Žlutou kartu dostává Kortney Hause (Aston Villa FC).
39'
Na druhé straně mohl jít do velké šance Watkins, nicméně celé situaci předcházel ofsajd Grealishe.
38'
Nikým nehlídaný Grant si hledal balon po centru Sawyerse, nicméně míč dokázal před domácím útočníkem vyboxovat Martínez.
37'
Diangana se znovu pustil do souboje jeden na jednoho a tentokráte si vykoledoval faul.
36'
Je to tak! Jake Livermore za svůj likvidační zákrok vidí rovnou červenou kartu a West Bromwich bude dohrávat v deseti.
36'
Tak pozor, trest pro kapitána Albionu se může ještě změnit. Arbitr Atkinson totiž míří k monitoru a bude celou situaci zkoumat.
35'
Livermore velmi ostře zajel do Grealishe a může být rád, že za tento zákrok viděl pouze žlutou kartu.
34'
Smithova družina je zatím o něco aktivnější a celkem v pohodě kontroluje hru.
33'
McGinn dostal pod tlak Dianganu a po jejich vzájemném souboji se balon dostal do autu. Dle názoru pomezního rozhodčího se jako poslední dotkl míče skotský hráč, takže vhazovat budou domácí.
32'
Bertrand Traoré si vzal na starost i další standardku Aston Villy a tentokráte už byla jeho nabídka poměrně slibná. Míč si ve vápně hledal Mings, avšak před ním dobře zasáhl O'Shea.
31'
Livermore sice dokázal odcentrovat přes Targetta, jenže ve vápně se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a Martínez si mohl v pohodě stáhnout míč pro sebe.
30'
Traorému se ale centr příliš nepovedl a balon odvrátil na přední tyči stojící Sawyers.
29'
Grealish se prezentoval velmi povedenou individuální akcí a po skluzu Ajayiho uvidíme rohový kop hostujícího celku.
28'
Sawyers dostal hodně prostoru před vápnem a jeho kolmý pas na Granta s vypětím všech sil vystihl Hause. To byl hodně důležitý zásah stopera Aston Villy.
27'
Cash se vydal podpořit útok a nakonec se prodral až k centru, který pro sebe ale uzmul připravený Johnstone.
26'
Hosté při napadání praktikují rozestavení 4-4-2, kdy se na hrot k Watkinsovi posune Grealish. A tato taktika zatím nese ovoce, neboť domácí jsou nuceni k dlouhým nákopům, které po většinu času sbírá vytáhlý Mings.
25'
Furlong znovu nezachytil náběh útočícího hráče a nakonec musel být rád, že hlavička Watkinse skončila nad bránou.
24'
Livermore chtěl elegantní patičkou uvolnit Dianganu, ovšem ten s tímto řešením nepočítal, a pro míč si tak v pohodě došel gólman Martínez.
23'
Diangana se odvážně vrhl mezi dva protihráče, nicméně Luiz mu balon čistě odebral a následně přenesl hru na volného Casha.
22'
Traoré od postranní čáry našel sbíhajícího McGinna, jenž ale ve velmi těžké pozici nedokázal zakončit přesně.
21'
Phillips chvilku zaskakoval za Furlonga na pravém kraji obrany a hned se dopustil nedovoleného zákroku proti El Ghazimu.
20'
Po krátkém ošetření se ale oba fotbalisté zvedli a zdá se, že budou v pořádku.
19'
Furlong se v hlavičkovém souboji srazil s Targettem a oba borci nyní zůstávají ležet na trávníku.
18'
Na pravém křídle je zatím hodně aktivní Traoré a Gibbs s ním má velké problémy. Reprezentant Burkiny Faso se teď dostal k dalšímu centru, ovšem balon skončil v Johnstoneově náruči.
17'
Po souboji s Ajayim se ve vápně poroučel k zemi Watkins. Hosté chtěli penaltu, ale sudí Atkinson okamžitě signalizoval odkop od brány.
16'
McGinn si připravil balon na střelu a zkusil to z velké dálky. Jeho pokus byl sympatický, avšak zamířil vysoko nad bránu.
15'
Svěřenci kouče Allardyce sice momentálně drží míč na svých kopačkách, ale jejich kombinaci se odehrává daleko od Martínezovy pokladnice.
14'
Důležitý zákrok teď předvedl Mings, jenž předskočil Granta a odehrál balon do autu. Pokud by míč propadl za obránce hostů, West Bromwich by šel do velmi zajímavé šance.
13'
McGinn se probíjel do šestnáctky a málem se dostal až ke střele, nicméně na poslední chvíli mu míč vypíchl O'Shea.
12'
Kapitán Aston Villy ale postrádal podporu spoluhráčů, a proto celou akci zabrzdil a poté nahrál volnému McGinnovi.
11'
Centr na přední tyč si pohlídal Cash, který odhlavičkoval balon do bezpečí. Grealish navíc může jít rychle dopředu.
10'
Grant chtěl Martíneze překvapit střelou z úhlu, jenže do jeho střely stačil vložit nohu Mings. Následovat ovšem bude rohový kop.
9'
Grealish rychle rozehrál na Traorého a ten opět nabízel balon do šestnáctky. V tomto případě ale dobře zareagoval Johnstone, který si míč ze vzduchu stáhl pro sebe.
8'
Diangana ztratil balon na polovině hřiště a následně musel taktickým faulem přerušit rozvíjející se brejk hostů.
7'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Phillips, jehož individuální akci ale rychle překazil Targett.
5'
Aston Villa se po pěti minutách dostává do vedení! Watkins sklepl nákop Luize pro Traorého, jenž dostal spoustu prostoru před vápnem. Následně zvedl hlavu a přesným centrem našel ANWARA EL GHAZIHO, který zblízka prostřelil domácího brankáře.
5'
Phillipsův centr překonal zeď a balon si hledal Gallagher. Pozorný Mings však před ním stačil zasáhnout a osvobodil svůj tým.
4'
Pro nákop Gibbse si šel Martínez, nicméně dle názoru hlavního arbitra zasáhl rukou mimo šestnáctku. Domácí tak hned dostanou k dispozici standardní situaci.
3'
Sawyers si neporozuměl s Ajayim a do velké šance se málem dostal Watkins. Druhý stoper Albionu O'Shea však dobře zareagoval a odkopl míč před dotírajícím útočníkem Aston Villy.
2'
O'Shea hledal dlouhým nákopem Granta, který si v souboji s Mingsem pomohl faulem. Rozehrávat tak budou hosté.
1'
Martin Atkinson poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté West Bromwiche, kteří nastupují v modro-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil vínovou sadu.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – Sawyers – Phillips, Livermore (C), Gallagher, Diangana – Grant.
Náhradníci: Button – Ivanović, Peltier, Kipré, Grosicki, Krovinović, Robinson, Edwards, Ch. Austin.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Hause, Mings, Targett – J. McGinn, Douglas Luiz – B. Traoré, Grealish (C), El Ghazi – Watkins.
Náhradníci: Steer – Engels, N. Taylor, Guilbert, A. Almuhammadí, Hourihane, Nakamba, Ramsey, Davis.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Lee Betts, Constantine Hatzidakis.
Aston Villa FC

Aston Villa se v minulém roce po návratu do Premier League od začátku pohybovala ve spodních patrech tabulky a svou prvoligovou příslušnost uhájila až v závěrečném kole. V létě do klubu přišlo několik zajímavých jmen a dá se říct, že všechny nákupy se vydařily, neboť nově příchozí Martínez, Cash či Watkins momentálně patří do základní jedenáctky. Všichni jmenovaní mají velký podíl na tom, že se jejich tým nachází v klidném středu tabulky. Svěřenci kouče Smithe navíc mají dva zápasy k dobru a v případě, že v těchto mačích budou bodovat, se mohou posunout ještě o několik pater výše. Anglický trenér se i letos může spolehnout na skvěle hrajícího Jacka Grealishe, jenž patří k tomu nejlepšímu, co může ostrovní fotbal nabídnout. Naposledy se Aston Villa utkala s Burnley, kterému nedokázala dát gól a nakonec s ním remizovala 0:0.
West Bromwich Albion

West Bromwich si loni v nevyzpytatelné Championship vedl výborně a nakonec obsadil druhou příčku za dominantním Leedsem. Po postupu bylo vedení na přestupovém trhu aktivní a poměrně dost utrácelo. Zmiňme třeba transfer Gradyho Diangany, který The Baggies vyšel na zhruba 21 miliónů eur. V Premier League se však Albion zatím trápí a momentálně se nachází na devatenácté pozici. Na svém kontě má pouze jednu výhru, která přišla v desátém kole na domácí půdě proti Sheffieldu. Minulý týden navíc klub propustil hlavního trenéra Slavena Biliće, jemuž místo nezachránila ani cenná remíza proti Manchesteru City. West Bromwich nyní nově povede zkušený Sam Allardyce, jenž má za sebou už spoustu angažmá u o záchranu bojujících celků. Uvidíme, zda bude jeho mise u modro-bílých úspěšná.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League tento víkend napíše své čtrnácté pokračování a k vidění bude také West Midlands derby mezi West Bromwichem a Aston Villou, které na The Hawthrons začne ve 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.