Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Crystal Palace - 6. prosince 2020   13:00

West Brom
30' Gallagher (Furlong)
1:5
(1:1)
Crystal Palace
8' Furlong (vl.)  • 55' Zaha  (McArthur) • 59' Ch. Benteke  (van Aanholt) • 68' Zaha  (Eze) • 82' Ch. Benteke  (Clyne)
West Brom
Johnstone – Furlong, Ajayi, Ivanović, Bartley (C), Phillips – Matheus Pereira, Gallagher, Sawyers (80. O'Shea), Diangana (46. Krovinović) – Grant (62. Robinson).
Button – Ch. Austin, Krovinović, O'Shea, Robinson, Grosicki, Gibbs.
Tierney – Hussin, Lennard
The Hawthorns, West Bromwich
Guaita – Clyne, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Schlupp (74. J. Ayew), Milivojević (C), McArthur (73. Riedewald), Eze – Ch. Benteke, Zaha (81. Batshuayi).
Butland – J. Ayew, A. Townsend, J. Ward, M. Sakho, Riedewald, Batshuayi.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Crystal Palace, které svého soupeře poměrem 5:1. Hosté to v početní nevýhodě měli hodně složité, což bylo patrné hned v úvodu druhého poločasu. Soupeř totiž během třinácti minut dokázal obstarat hned tři přesné zásahy, díky kterým rozhodl o vítězi zápasu. West Browmich se v závěru zápasu snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, místo toho ale inkasoval pátou branku. Domácím totiž druhý poločas absolutně nevyšel, velký vliv na tom ale mělo vyloučení Pereiry, který se pakoval ze hry už v prvním dějství.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:16.
90+3'
90+2'
Nepochopitelně nyní zahrál van Aanholt, který si málem vstřelil vlastní branku. Na poslední chvíli ho od pohromy zachránil Guaita!
90+2'
Již nám běží druhá minuta nastaveného času, hraje se na polovině hostujícího celku, který se snaží o kombinaci. Hostující celek pouze pokrývá prostor na vlastní polovině.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Oba celky tento duel spíše jen dohrávají, dost možná nebude následovat ani minutka nastavení.
88'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).
88'
Přesto se toho směrem dopředu moc neděje. Daleko se s míčem nedostal ani hostující Riedewald, kterého čistě tělem odstavil od balónu Gallagher.
87'
Za pokutovým územím si dělal prostor hostující Eze, který ovšem nevyzrál na smečku protihráčů. Poté dokázal vyvézt míč Ivanović, který přesně našel kolegu.
86'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další střelecký pokus ze strany domácích. Krovinović nabral míč na pravou nohu, přesto ho poslal vysoko nad branku.
82'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom ještě jedna branka v podání hostujícího celku! Pravý obránce Clyne nahrával do pokutového území, kde oslovil CHRISTIANA BENTEKEHO. Druhý jmenovaný se dokázal s míčem otočit kolem své osy, načež neomylně zamířil k pravé tyči, kam se domácí brankář Johnstone natahoval zcela marně.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, o vítězi je delší době rozhodnuto. Domácí se tak v posledních minutách snaží o kontaktní branku.
81'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Michy Batshuayi.
81'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl hostující Ayew, nicméně podle výroku sudího se jednalo o čistý souboj. Johnstone tak mohl pokračovat v rozehrávce.
80'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Romaine Sawyers, přichází Dara O'Shea.
79'
V posledních minutách se toho skutečně moc neděje. Nyní se sice na útočnou polovinu podíval domácí Robinson, který přesto musel přihrávat na Furlonga.
78'
Van Aanholt to po krátké kombinaci zkoušel kolmicí do pokutového území, kde si o nahrávku řekl střídající Ayew. Míč skončil v zámezí, bude se odkopávat.
77'
Po delší době si s míčem zahrál také hostující brankář Guaita, který nikam nespěchal. Po chvíli váhání se mu povedlo přesně oslovit osamoceného Riedewalda.
76'
Míč se ovšem po několika vteřinách dostal zpět na nohu domácího brankáře. West Bromwich navíc podnikl výpad, při kterém málem zakončil Robinson.
75'
V posledních minutách jsme sledovali nespočet přerušení, proto se nehrálo moc souvisle. Nyní mohl od vlastní branky rozehrát Johnstone, který nahrál Ivanovićovi.
74'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Jordan Ayew.
73'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Jaïro Riedewald.
72'
Do protiútoku se poté pokoušel vyrazit ve druhém dějství hodně nevýrazně hrající Grant, který měl proti sobe hned dva protihráče, kteří mu čistě vzali balón.
71'
Nakonec se do rozehrávky zapojil také domácí brankář Johnstone, kterému se po zemi povedlo rozehrát do strany na Furlonga, který ovšem nenahrál přesně.
70'
Kousek od pokutového území si nakonec nedovoleným způsobem počínal Benteke, který se výroku sudího hodně divil. Rozehrávat tak mohl domácí Bartley.
68'
Tady se schyluje k debaklu, rázem je to o tři branky a o vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto! Dnes nesmírně aktivně hrající Eze si u hranice pokutového území vyměnil míč s Bentekem, načež vtrhl do šestnáctky. Tam mu pomohl WILFRIED ZAHA, který jednoduchým zakončením znovu vyzrál na domácího brankáře Johnstona.
68'
Na opačné straně se Crystal Palace doslova prodíral do pokutového území, kde byl ovšem zastaven Schlupp. Poté Milivojević neuspěl se snahou o patičku.
67'
Jenomže ani z tohoto mráčku nezapršelo. V pokutovém území ve vzduchu kraloval obránce Kouyaté, kterému se povedlo odhlavičkovat míč ven ze šestnáctky.
66'
Kousek od středového kruhu šel příliš agresivním způsobem do souboje hostující Milivojević, který si pomáhal faulem. Standarka pro West Bromwich Albion.
65'
Daleko k míči měl i rychlonohý Zaha, který se tak k nahrávce nedostal. Hrací předmět se ocitl za brankovou čárou, domácí brankář Johnstone rychle rozehrál.
64'
Krátce po autovém vhazování se hostující Schlupp dostal do pokutového území, kde se ovšem k zakončení nedostal. Místo toho přenechal na nohu McArthura.
63'
Nekompromisním způsobem se rozhodl jednat domácí Furlong, který ihned po zisku míče odkopával vysoko na tribunu. To znamená, že bude vhazovat soupeř.
62'
Domácím se úvod druhého poločasu vůbec nedaří. Během několika minut inkasovali hned dvě branky. Nutno ale dodat, že hosté hrají v početní převaze.
62'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Karlan Grant, přichází Callum Robinson.
59'
V krátkém časovém sledu je tu další branka Crystal Palace! Hostující celek znovu podnikl nesmírně rychlou akci, při které se Zahovi povedlo vysunout obránce van Aanholta, kterému se před čárou povedlo odcentrovat. Do jeho vzdušné nabídky se položil CHRISTIAN BENTEKE, který hlavou překonal brankáře Johnstona potřetí.
59'
Domácí se snad poprvé ve druhém dějství dostali k opačnému pokutovému území, přičemž si vybojoval rohový kop. Ten z malého vápna dokázal odvrátit zadák Cahill.
58'
Žlutou kartu dostává Conor Gallagher (West Bromwich Albion).
57'
West Bromwich Albion to bude mít najednou nesmírně složité, znovu bude muset dotahovat jednobrankové manko, na což má ještě téměř celý druhý poločas.
55'
Hostující celek měl opravdu drtivý tlak a po zásluze se dostává zpět do vedení! Nejprve jeden z domácích obránců odkopával míč z brankové čáry, nicméně soupeř pokračoval v aktivitě. McArthur přiťukl na lépe postaveného WILFRIEDA ZAHU, který si posunul míč na pravou nohu a poté ho poslal přesně ke vzdálenější tyči.
55'
Zaha se znovu prodral do opačného velkého vápna, kde nakonec zkoušel centrem oslovit svého kolegu Bentekeho, před kterým včas zasahoval pozorný soupeř.
55'
Na pořadu dne tedy byl další rohový kop, v tomto případě z levé strany. Znovu byl domácí celek maximálně pozorný, neboť se mu povedlo včas odvrátit.
54'
Johnstone v akci! Zpoza pokutového území to totiž zkoušel hostující van Aanholt, který se pokoušel zamířit do levé šibenice, kam připlachtil také brankář.
53'
Crystal Palace se znovu natlačil do opačného pokutového území, kde si Zaha dokázal přehodit míč na silnější nohu, načež jeho centr zablokoval Gallagher.
52'
Do pokutového území se drzým způsobem dostal hostující Benteke, který se nakonec protlačil až do zakončení levou nohou, které ovšem nebylo vůbec přesné.
51'
Rozehrávky volného kopu z pravé strany se nakonec ujal záložník Milivojević, který svůj centr kroutil k penaltovému puntíku, kde ovšem zakročil Ivanović.
50'
Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).
49'
Po pravém křídle to zkoušel vzít na sebe Zaha, který se ovšem nedostal hned přes prvního protihráče, jenž si počínal nedovoleně. Je tu standardní situace.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se pokoušel prosadit hostující Benteke, který se ovšem v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což signalizoval také pomezní sudí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Filip Krovinović.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám poměrně překvapivě nabídl slušnou podívanou. Hned v úvodu se hostující celek dostal do vedení, nešťastnou vlastní branku si totiž vstřelil obránce Furlong. West Bromwich po inkasované brance výrazně přidal na aktivitě, díky čemuž vykřesal vyrovnávací branku. Radost z ní ale hodně pokazila přímá červená karta pro domácího Pereiru, který zbytečně po faulu dohrál protihráče. Jeho celek tak bude ještě celý druhý poločas dohrávat v početní nevýhodě.
45+2'
45+1'
Clyne měl na pravém křídle poměrně dost prostoru, avšak zbytečně s míčem váhal. Proto se stihla vrátit dvojice protihráčů, která ho nepustila k centru.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop, který ovšem z malého vápna dokázal odvrátit Schlupp. Posléze Guaita vyrážel před sebe, odkud Grant mířil nad.
42'
Domácím se nyní povedlo uklidnit hru na vlastní obranné polovině. Hodně záležet si poté dál obránce Ajayi, kterému se povedlo přesně přenést hru křížem.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Nakonec jsme viděli ještě jeden rohový kop, po kterém vznikl zmatek před brankářem Johnstonem. Aby toho nebylo málo, tak domácí zachránil Ajayi, který vykopl ránu od Cahilla.
39'
Následoval rohový kop z pravé strany, ke kterému se postavil Milivojević. Centr sice nic nebezpečného nepřinesl, poté ale musel v pádu zasahovat Furlong.
38'
Crystal Palace se jednoduchým roztažením hry dostal k opačnému pokutovému území, kde zkoušel centrovat Schlupp. Před Bentekem zasahoval zadák Ajayi.
37'
Na hranici pokutového území se dokázal dobře zorientovat domácí Sawyers, který poté chtěl načasovat nahrávku na Gallaghera. Toho ale zastavil Clyne.
36'
Sledovali jsme ale standardní situaci domácího Gallaghera, který to zkoušel vysokým centrem ke vzdálenější tyči, kde ovšem dokázal včas zakročit Kouyaté.
35'
Domácím se sice povedlo výsledek vyrovnat, nicméně přichází další rána v podobě červené karty. West Bromwich bude více než hodinu hrát v početní nevýhodě.
34'
Hlavní sudí se ještě při předchozím zákroku běžel podívat na video, aby ověřil počínání domácího Pereiry. Místo žluté karty je tu přímá červená karta!
33'
Najednou tu tedy máme pořádnou zápletku, West Bromwich totiž dokázal srovnat krok a začínáme opět od začátku. Domácí si navíc vybojovali standardku.
30'
West Brom právě vstřelil branku!
Domácím se přeci jenom povedlo díky zvýšené aktivitě srovnat krok! Domácím se totiž povedlo na pravém křídle oslovit obránce Furlonga, který sice první centr poslal pouze do Cahilla. Následně ovšem pod sebou hledal volného CONORA GALLAGHERA, který pravačkou zamířil mimo dosah hostujícího brankáře Guaity.
29'
Hodně složitou práci nyní měl Benteke, který se sice nedokázal prosadit přes Ajayiho, přesto mu na pomoc přispěchal Eze. Crystal Palace je tak zpět u balónu.
28'
Crystal Palace pozvolně pracoval s míčem na vlastní obranné polovině. Cahill si hned několikrát vyměnil míč s kolegou Kouyatém, který hledal Milivojeviće.
27'
Domácím se nyní povedlo roztáhnout hru na levou stranu, kde se znovu nacházel aktivně hrající křídelník Phillips, jehož hlavička zamířila do rukavic Guaity.
26'
Na opačné polovině se ovšem nejlépe zorientoval domácí Diangana, který to zkoušel průnikem přes pravou stranu, kde ho dokázal eliminovat zadák Furlong.
25'
Standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného, tentokráte Guaita nemusel zasahovat. Hostující brankář se poté postaral o další odkop od své branky.
24'
Hlavní sudí ponechal domácím výhodu, poté přesto pískl do své píšťalky. West Bromwich Albion bude zahrávat standardku, očekávat se dá centr do šestnáctky.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se paradoxně postaral domácí Frulong, jenž si ovšem vstřelil vlastní branku.
22'
Navíc si napadající Gallagher pomohl nedovoleným zákrokem, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Následný volný kop mohl rozehrát Milivojević.
21'
Sawyers to po zisku míče zkoušel kolmicí na naběhnuvšího Granta, před kterým ovšem dokázal ve vzduchu zakročit Kouyaté, jenž přiťukl na nohu Milivojeviće.
20'
West Bromwich si tentokráte troufl na rozehrávku po zemi, po které se domácí jednoduše dostali až na druhou polovinu, kde ovšem číhá smečka protihráčů.
19'
Furlong mohl odčinit vlastní branku! Domácí obránce si totiž na hranici malého vápna naskočil na centr z levé strany, po kterém hlavičkoval doprostřed.
18'
Bentekemu se i v pádu povedlo kvalitně odcentrovat do opačného pokutového území, kde velice přesně hledal Zahu. Druhý jmenovaný pálil vysoko nad branku.
17'
Žlutou kartu dostává Romaine Sawyers (West Bromwich Albion).
16'
Druhý jmenovaný hráč ovšem ihned přenášel hru k postranní lajně, kde se Ezemu povedlo vybojovat další autové vhazování, ke kterému se postavil van Aanholt.
15'
Na útočné polovině se hosté rozhodli kombinovat, avšak do problémů se dostal McArthur, který nakonec musel volit zpětnou nahrávku až na kopačku Cahilla.
14'
Hostující brankář Guaita si tak připsal svůj první zákrok, k jeho štěstí však míč směřoval doprostřed branky. Následovalo vyhození na volného kolegu Kouyatého.
13'
Na levém křídle měl poměrně hodně prostoru na centr domácí Phillips, kterému se ovšem velice přesně povedlo oslovit Granta, jehož zakončení putovalo doprostřed.
12'
Nakonec se Grantovi povedlo narazit do tandemu na Dianganu, který přesto vracel směrem vzad na Phillipse. Jeho centr do šestnáctky ovšem odvrátil Cahill.
11'
Do vzdušného prostoru se pokoušel vyhoupnout ofenzivně laděný Benteke, který ovšem v souboji proti Ivanovićovi neuspěl. Domácí tak ihned otáčejí hru.
10'
Krátce po rozehrávce se na útočnou polovinu dostal domácí Ajayi, který u pravé autové lajny hledal volného Pereiru, kterému ovšem uskočil míč daleko od nohy.
9'
Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s videorozhodčím, ve hře totiž bylo případné nedovolené hraní v podání Zahy. Nakonec tomu tak ale nebylo.
8'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Crystal Palace si totiž vybojoval standardní situaci, kterou hostující kapitán Milivojević rozehrál nakrátko na kolegu Zahu. Tomu se povedlo přetlačit protihráče, načež poslal střílenou nabídku do malého vápna, kde si ve skluzu vstřelil nešťastnou vlastní branku domácí DARNELL FURLONG.
6'
O útočné manévrování se pokoušel také Benteke, kterému byl odpískán útočný faul. Rozehrávat bude domácí brankář Johnstone, očekávat se dá odkop vpřed.
5'
Na hranici pokutového území se dokázal uvolnit právě Zaha, který to zkoušel pravou nohou. Jeho rána proletěla kousek vedle bližší šibenice!
4'
U středového kruhu se do kombinace svého celku zapojil také Zaha, který ovšem vyprodukoval zpětnou nahrávku na Cahilla, jenž otáčel hru na volného Schluppa.
3'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil domácí Phillips. Po jeho nabídce jsem sledovali faul, na trávníku se ocitl zadák Clyne.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, Ivanović, Bartley (C), Phillips – Matheus Pereira, Gallagher, Sawyers, Diangana – Grant.
Náhradníci: Button – Ch. Austin, Krovinović, O'Shea, Robinson, Grosicki, Gibbs.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Schlupp, Milivojević (C), McArthur, Eze – Ch. Benteke, Zaha.
Náhradníci: Butland – J. Ayew, A. Townsend, J. Ward, M. Sakho, Riedewald, Batshuayi.

Rozhodčí: Tierney – Hussin, Lennard.
Vzájemné zápasy však hrají do karet Crystal Palace, který vyhrál celkem tři z posledních pěti vzájemných zápasů. V rámci ligy je však bilance vyrovnanější, tam je v posledních pěti duelech bilance vyrovnaná se dvěma výhrami na obou stranách a jednou remízou.

Oba týmy se však naposledy střetly v roce 2018, kdy v rámci Carabao Cupu zvítězil Crystal Palace na půdě West Bromu 3:0. Zajímavé však je, že West Brom čeká na gól proti Palace už čtyři soutěžní utkání!
West Brom vstupuje do utkání v horším rozpoložení, protože má po deseti kolech pouhých šest bodů a patří mu první sestupová pozice. Domácí doplácí zejména na bídnou koncovku, která je se sedmi vstřelenými góly třetí nejhorší v anglické lize. Týden staré vítězství 1:0 nad Sheffieldem bylo zároveň prvním triumfem v nové sezoně.

Crystal Palace je na tom s třinácti body, ale žádná sláva. To však i proto, že je anglická liga vyrovnaná, protože hosté ztrácí z patnácté pozice pouhé dva body na jedenáctou Aston Villu. Palace bude chtít navíc odčinit dvě poslední porážky s Burnley a Newcastlem, ve kterých nevstřelil ani jednu branku.
Všem fanouškům anglického fotbalu přeji příjemné odpoledne! Od 13:00 odstartuje nedělní program utkáním mezi West Bromwichem a Crystal Palace, který bude pro oba týmy důležitou bitvou o záchranu.