Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Liverpool - 31. ledna 2021   17:30

West Ham
87' C. Dawson
1:3
(0:0)
Liverpool
57' M. Salah  (Jones) • 68' M. Salah  (Shaqiri) • 84' Wijnaldum  (Firmino)
West Ham
Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Souček, Rice (C) – Bowen (79. Fredericks), Benrahma, Fornals (62. Jarmolenko) – Antonio (79. Noble).
Moss – Perry, Robathan
Olympijský stadion, Londýn
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, J. Henderson (C), Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum, Milner (57. Jones) – M. Salah, Origi (80. Oxlade-Chamberlain), Shaqiri (69. Firmino).

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:8.
Liverpool se díky kombinaci svého úspěchu a prohry Leicesteru s Leedsem posouvá už na třetí místo tabulky, na vedoucí Manchester City ztrácí čtyři body, přičemž Citizens ještě disponují dohrávkou na Everton.

West Ham zůstává v tabulce pátý, večer jej ale v případě úspěchu v Brightonu může přeskočit Tottenham.
90+3'
90+3'
Pohodový závěr pro Liverpool, hosté si stále předávají míč z nohy na nohu, West Ham už nemá psychické síly na výraznější presink.
90+2'
Salah udržel míč i proti dvěma protihráčům, Liverpool v závěru hraje se soupeřem skoro bago.
90+1'
Rozhodčí Moss oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
I nadále se Liverpool zdatně přihrává na vlastní polovině, to už se blíží závěr řádné hrací doby.
89'
West Hamu se v těchto momentech nedaří dostat k míči, aby domácí mohli ještě zdramatizovat koncovku zápasu.
87'
West Ham právě vstřelil branku!
West Hamu se podařilo otevřít svůj gólový účet! Cresswellův centr od rohového praporku podskočil Phillips, míč propadl ke CRAIGU DAWSONOVI, jenž zblízka překonal Alissona!
84'
Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool přidává třetí zásah! V černém hrající Reds skvěle vykombinovali domácí defenzivu, ve finální části akce Roberto Firmino si vyměnil míč s Alexanderem-Arnoldem, jenž brazilskému spoluhráči elegantně přihrával patičkou, Firmino si pak všiml ještě lépe postaveného GEORIGINA WIJNALDUMA, jenž snadno překonal Fabiańského.
82'
Ani další centr se Aaronu Cresswellovi nepovedl, levý bek domácích trefil prvního protihráče v cestě míče před branku.
81'
Už se rozeběhla závěrečná desetiminutovka a Liverpool má zápas pevně pod svoji kontrolou.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
79'
Trenér Moyes vytáhl zajímavá střídání, útočníka nahradil střední záložník a ofenzivního záložníka pravý obránce.
79'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Mark Noble.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Ryan Fredericks.
78'
Na trávníku zůstal sedět Divock Origi, belgického fotbalistu trápí zdravotní potíže.
77'
Bowenův centr nedoletěl až k adresátu Benrahmovi, poctivě se vrátil Mohamed Salah.
76'
Při další akci Liverpoolu se po souhře Thiaga s Wijnaldumem opřel do míče Salah, při své střele se ale ukopl a o několik metrů přestřelil branku West Hamu.
75'
Rohový kop Liverpoolu, centr Alexandera-Arnolda do předbrankového prostoru stáhl ze vzduchu Lukasz Fabiański.
73'
Už se zase hraje ve středu hřiště pod taktovkou Liverpoolu.
72'
Útočná akce West Hamu je brzy zastavena Jarmolenkovým ofsajdem.
70'
Alexander-Arnold se na pravém křídle neprokličkoval do pokutového území, Liverpool teď kontroluje zápas.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Roberto Firmino.
68'
Liverpool po ubránění rohového kopu rozjel rychlý brejk, Alexander-Arnold nakopl míč k levé postranní čáře, kde byl naprosto osamocený Shaqiri, ten v pokutovém území našel rovněž volného MOHAMEDA SALAHA, jenž technickým zakončením zblízka překonal Fabiańského!
67'
Další Bowenův centr z rohového kopu se neujal.
67'
Hammers už jsou zase usazeni vepředu a vybojovali další roh.
67'
Po Bowenově rohu Craig Dawson hlavičkoval mimo branku, důrazně se dožadoval o další roh, ovšem neúspěšně. Navíc to byl právě domácí hráč, který se míče dotkl naposled.
66'
Na druhé straně Coufalův centr Curtis Jones srazil na třetí rohový kop West Hamu.
66'
Cresswellovi nevyšel ani další centr, znovu mířil zcela mimo dosah svých spoluhráčů.
64'
Po rohovém kopu West Hamu se Souček nedostal ke střele přes Hendersona a je mu pískán nedovolený zákrok. Český fotbalista už má na kontě žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Andrij Jarmolenko.
62'
Neúspěšný výpad Curtise Jonese po levém křídle, bude se kopat od domácí branky.
61'
Domácí trenér Moyes chystá první střídání, do hry přijde Andrej Jarmolenko.
60'
Po inkasované brance West Ham drží míč častěji na svých kopačkách, zatím ale převážně na vlastní polovině.
59'
West Ham se pokusil o rychlejší přechod dopředu, Antonio ale dostal příliš prudkou přihrávku.
57'
Liverpool se ujímá vedení! Po rychlé kombinaci hostů Curtis Jones přistrčil míč Mohamedu Salahovi, jenž technickou ránou nasměroval míč ke vzdálenější tyči branky West Hamu!
57'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Curtis Jones.
56'
Origi byl zastaven na hraně faulu, rozhodčí Moss nechal pokrakčovat ve he a West Ham rozjel rychlý brejk, po nedůrazném zákroku Milnera se pak ke střele z otočky dostal Michail Antonio a jeho rána prosvištěla těsně vedle branky!
55'
Velmi nepovedené přenesení hry Ricem doprava na vlastní polovině, domácí kapitán nasměroval míč přímo do zámezí a odevzdal jej Liverpoolu.
54'
Salah si naběhl na dlouhý nákop Hendersona do pokutového území, hlavou ale prodloužil míč jen k brankáři Fabiańskému.
53'
Cresswellův centr na nabíhajícího Antonia byl příliš vysoký, domácí útočník neměl nejmenší šanci na míč dosáhnout.
51'
Po tvrdé srážce Antonia s Phillipsem se oba hráči těžce zvedali ze země, budou ale v pořádku.
50'
Tentokrát opačná souhra Salaha s Origim, Egypťan vysunul Belgičana do pokutového území, následná Origiho rána končí v boční síti.
49'
Při následném přerušení Tomáš Souček vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
49'
Po Součkově faulu rozhodčí Moss ponechal Liverpoolu výhodu, Origi pak zleva přihrával před branku Salahovi, ten ve velké šanci neprostřelil bránícího Aarona Cresswella.
48'
Po Thiagově centru je pískán nedovolený zákrok Phillipse na Vladimíra Coufala.
47'
Declan Rice ostrým zákrokem sestřelil Jordana Hendersona, v souboji kapitánů se tak stává prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
46'
Trent Alexander-Arnold dostal příliš dlouhý pas za liverpoolskou obranu, navíc zřejmě byl v těsném ofsajdu.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám.
46'
První poločas souboje West Hamu s Liverpoolem nabídl minimum zajímavých příležitostí, a tak není divu, že skóre je bezbrankové. Na straně domácích v největší šanci Fornalsovu střelu vyhlavičkoval Robertson, za hosty Shaqiriho střelu srazil Craig Dawson.
45+1'
45+1'
Mohamed Salah si našel střelecký prostor u pokutového území, ze střední vzdálenosti ale mířil přímo do brankáře Fabiańského.
45+1'
Rozhodčí Moss k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Thiago Alcantara teď dokázal narýsovat tolik potřebnou překvapivou přihrávku do pokutového území West Hamu, Origi ale měl míč na dlouhou nohu a ve skluzu jej nasměroval vedle domácí branky.
44'
Liverpool drží míč ve středu hřiště, hostům ale zatím chybí ve hře potřebná myšlenka, aby dokázali nějak zaskočit připravenou defenzivu Moyesova týmu.
42'
Po Cresswellově přetaženém centru se k hlavičce dostal Antonio, v záklonu ale mířil do brankáře Alissona.
42'
Declan Rice šikovnou přihrávkou našel Michaila Antonia, ten se ale neprobil do pokutového území, pak i nedokázal přesně přihrát.
41'
Antonio se na levém křídle nedostal k centru přes pozorně bránícího Nata Phillipse.
39'
Coufalův centr ze standardní situace byl velmi nebezpečný, nikdo z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal, odražený míč pak Bowen nepropálil klubkem těl před Alissonem.
38'
Po nedovoleném zákroku na Benrahmu bude West Ham zahrávat standardní situaci nedaleko rohu pokutového území.
37'
Shaqiri se pokusil vysunout Alexandera-Arnolda po pravém křídle, blíže k míči ale měl Aaron Cresswell.
35'
Hammers se dostali ke svému prvnímu rohu, po nakrátko rozehraném rohu se následného centru ujal brankář Alisson.
33'
Bowen byl faulován v souboji s Shaqirim ve středovém kruhu.
31'
James Milner si naběhl na dlouhý pas Thiaga Alcantary, přes Ogbonnu se ale k míči nedostal.
30'
Salaha ve středu hřiště fauloval Ogbonna, Liverpool zůstane v držení míče.
28'
Rohovému kopu Liverpoolu se „Kladiváři“ ubránili, hosté se ale zase zmocnili odraženého míče.
27'
Mohamed Salah zády k brance připravil zajímavou palebnou pozici pro Shaqiriho, do jeho rány se ale stačil položit Craig Dawson.
26'
Liverpool už se zase vrátil na polovinu West Hamu, kde se snaží vymyslet něco překvapivého proti kompaktní defenzivě soupeře.
24'
West Ham poprvé výrazněji zahrozil! Fornals nalevo přihrál do běhu Cresswellovi, po jeho přihrávce Benrahma prováhal ideální možnost ke střele z první, zpracoval si míč a vystřelit se mu nepovedlo, míč se ale odrazil k Fornalsovi, jehož střelu před brankovou čárou vyhlavičkoval Robertson!
23'
Thiago Alcantara načechral míč na hlavu Mohameda Salaha, jeho hlavička míjí vzdálenější tyč Fabiańského branky.
21'
Po odrazu míče do zámezí se Vladimír Coufal hlásil o aut, rozhodčí jej ale přidělili Liverpoolu.
20'
West Ham po čase dostal míč pod svoji kontrolu, Hammers si přihrávají ve středu hřiště.
18'
Liverpool je i nadále aktivnější, Milnerova přihrávka je ale sražena do zámezí.
17'
Právě španělský vítěz Ligy mistrů s Bayernem se pak opřel do odraženého míče, neprostřelil ale hradbu těl před Fabiańskim a následně sám fauloval.
16'
Thiago Alcantara byl nedovoleně atakován na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Liverpool.
15'
Milerova souhra s Origim na levém křídle neměla úspěch, k centru je nepustila pozorně bránící dvojice českých fotbalistů.
14'
Robertsonův rohový kop doletěl jen k Vladimíru Coufalovi, ten odhlavičkoval míč do zámezí.
13'
Robertson po levém křídle posunul míč do běhu Origimu, do jeho pasu před branku stačil vklouznout Bowen.
12'
Liverpool pozvolna rozehrává od obranného kvarteta, zatím se hosté dopředu moc neženou.
10'
Robertsonovi se nepovedlo zpracovat přihrávku u postranní čáry, míč doputoval do zámezí a vhazovat může Vladimír Coufal.
9'
Po centru Antonia se do zakončení tlačil Jarrod Bowen, Phillips jej ale dokázal pokrýt.
8'
Georginio Wijnaldum se opřel do míče z dálky, jeho rána ale proletěla vysoko nad domácí brankou.
7'
Hendersonův nákop si pohlídal Vladimír Coufal, brzy se ale k míči zase vrátil Liverpool.
5'
Divock Origi se po souhře se Shaqirim protáhl po levé straně pokutového území, pak z úhlu střílel do boční sítě.
4'
Phillipsovi nevyšel odkop z vlastního pokutového území, míč nasměroval vysoko do vzduchu, domácí se pak do zakončení nedostali.
3'
Z rohu Liverpool nedokázal nijak zahrozit.
2'
Andy Robertson průnikem po levém křídle vybojoval první rohový kop pro Liverpool.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali domácí, kteří hrají v tradičních vínově-modrých dresech, Liverpool oblékl černou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
V základní sestavě West Hamu nechybí česká dvojice Coufal – Souček, naopak v sestavě Liverpoolu nejsou Roberto Firmino se Sadiem Maném. Brazilec je jen na lavičce, Senegalec s menším svalovým zraněním zcela mimo hru.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Souček, Rice (C) – Bowen, Benrahma, Fornals – Antonio.
Náhradníci: Martin – Balbuena, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Odubeko, Jarmolenko.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, J. Henderson (C), Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum, Milner – M. Salah, Origi, Shaqiri.
Náhradníci: Kelleher, Adrián – Firmino, Jones, Minamino, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, N. Williams, R. Williams.

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.
Liverpool FC

Liverpool se letos potýká s nevyrovnanými výkony, vstup do soutěže neměl ideální, dokonce prohrál i 2:7 na Aston Ville, pak přišlo lepší období do Vánoc, po svátcích se ale Reds dostali do velké krize, během niž přišli o velké množství bodů, naopak bezchybně hrající Manchester City se dostal do čela a stal se jasným favoritem na zisk mistrovského titulu.

Liverpool z prvních sedmi zápasů po Vánocích dokázal porazit jen kombinovaný tým juniorky a dorostu Aston Villy v FA Cupu, v lize odehrál pět zápasů bez vítězství, čtyřikrát za sebou dokonce nevstřelil ani branku. Navíc pak stihl vypadnout z FA Cupu po prohře s Manchesterem United na Old Trafford, na lepší časy to zase začíná vypadat až od čtvrtka a již zmíněné výhry 3:1 na Tottenhamu.

Trenér Kloppa nadále trápí ohromné potíže ve středu obrany, kde jsou zřejmě až do konce sezóny mimo hru Virgil van Dijk a Joe Gomez, mimo hru je i Fabinho a na Tottenhamu se na marodku připojil i Joel Matip. K Jordanu Hendersonovi by se tak měl připojit Nathaniel Phillips, jenž odehrál velmi dobrý poločas na Tottenhamu po vynuceném příchodu na trávník.
West Ham United

West Ham se loni do poslední chvíle zachraňoval v Premier League, nakonec byl úspěšný a letos jej sestupové starosti určitě trápit nebudou, ba naopak hraje o evropské poháry.

V posledních čtyřech kolech si West Ham po čtyřech výhrách o jednu branku připsal plný bodový zisk a tabulkou vystoupal až na páté místo, na čtvrtý Liverpool aktuálně ztrácí dva body.

V zápasech na domácím trávníku je West Ham třetí nejlepší v lize hned za Manchesterem City a Liverpoolem, z deseti zápasů tu má bilanci 5-3-2.

Jedinou absencí v domácím týmu je Arthur Masuaku, jenž se zotavuje z operace kolene, v sestavě by naopak neměli chybět české opory Vladimír Coufal a Tomáš Souček.
Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu atraktivního utkání anglické Premier League, v němž West Ham přivítá Liverpool. Ten odehraje druhý přímý souboj o čtvrté místo během tří dnů, ve čtvrtek s přehledem přehrál Tottenham 3:1 a dnes jej čeká další cesta do Londýna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.