Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Aston Villa - 12. prosince 2020   13:30

0:1
(0:0)
Aston Villa
90+4' El Ghazi
Wolves
Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Marçal – Moutinho, Dendoncker (80. Neves) – Traoré, Podence, Neto – F. Silva.
Ruddy – Aït-Nouri, Boly, Neves, Kilman, Otasowie, Ferreira.
Mike Dean – Darren Cann, Mark Scholes
Molineux Stadium, Wolverhampton
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – J. McGinn, Douglas Luiz, Ramsey (90+7. Nakamba) – B. Traoré (75. El Ghazi), Watkins, Grealish (C).
Steer – A. Almuhammadí, Guilbert, Nakamba, Hause, El Ghazi, Hourihane.

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 23:15.
Utkání končí, Aston Villa nakonec poráží Wolverhampton 1:0. Sledovali jsme vyrovnanou a hodně nervózní partii, která nabídla devět žlutých karet a vyloučení Luize s Moutinhem. Více šancí si vypracovali domácí Vlci. Hned několikrát musel předvést dobrý zákrok Emiliano Martínez, proti ráně talentovaného útočníka Silvy mu pomohla i tyč. Rozhodující moment přišel v nastaveném čase. Po Semedově faulu na McGinna proměnil pokutový kop střídající Anwar El Ghazi, a přisoudil tak všechny body hostům.
90+7'
90+7'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Marvelous Nakamba.
90+5'
Závěr zápasu je hodně nervózní, ani domácí nedohrají v plném počtu. Po faulu na Ramseyho pod sprchu o chvíli předčasně putuje také záložník Moutinho.
90+4'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Aston Villa se krátce před vypršením nastaveného času ujímá vedení, hosté jsou velice blízko tříbodovému zisku. K penaltě si stoupl střídající ANWAR EL GHAZI, který poslal Patrícia k druhé tyči a rozjásal spoluhráče i trenéra Smithe.
90+2'
Závěr zatím nepřináší očekávaný tlak Wolves, velkou šanci na rozhodnutí zápasu mají naopak hosté. Nélson Semedo fauloval pronikajícího McGinna, Mike Dean nařizuje penaltu.
90+1'
Po rohu zajímavě pálili Konsa a Mings, obě rány ale dokázali domácí fotbalisté zablokovat. Hlavní sudí mezitím nastavil nad rámec druhé půle pět minut.
90'
Wolves navíc museli řešit velice povedený centr mladíka Ramseyho. Situaci dobře zvládl Semedo, který mezi dvěma protivníky zvládl odhlavičkovat míč na roh.
89'
Přímý kop Wolverhamptonu nepřinesl nic zajímavého, na obranné polovině domácích navíc odvedl dobrou práci Watkins, který si šikovně došel pro faul.
88'
Žlutou kartu dostává Jack Grealish (Aston Villa FC).
87'
Závěr utkání se zřejmě ponese v duchu velkého tlaku Wolverhamptonu. Obrana Aston Villy zatím odolává, Targett si Traorého tentokráte dobře pohlídal.
86'
Adama Traoré se dostal až do pokutového území, kde se po souboji s Grealishem dožadoval odpískání penalty. Sudí tak neučinil, a nutno dodat, že správně.
85'
Aston Villa bude dohrávat utkání v deseti. Luiz v hlavičkovém souboji zcela zbytečně trefil loktem Podenceho, načež od sudího Deana viděl druhou žlutou a také červenou kartu.
84'
Konec zápasu je z obou stran hodně nervózní, k vidění je celá řada nedovolených zákroků. Fotbalová krása se opět trochu vytrácí, nic nepřinesl ani McGinnův průnik.
83'
Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).
82'
Místo přímého kopu přišla Moutinhova nahrávka na Traorého. Centr za sebe prodloužil Podence, načež se k akrobatickým nůžkám odhodlal Silva, ale Martíneze nepřekvapil.
82'
Žlutou kartu dostává Ezri Konsa (Aston Villa FC).
81'
Žlutou kartu dostává Matt Targett (Aston Villa FC).
80'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází Rúben Neves.
80'
Tutovka pro Wolverhampton. Neto zamotal hlavu Cashovi a krásným centrem vyzval k prolomení bezbrankového stavu Dendonckera, proti jehož ráně skvěle zasáhl Martínez.
79'
Do otevřené obrany Wolves se vrhl Ollie Watkins. Ustál souboj s Coadym a poté ještě hledal dobře postaveného El Ghaziho, kterého k hlavičce nepustil Saïss.
78'
Aston Villa měla možnost standardní situace, jenže Douglas Luiz ji zahrál velice špatně. Balon nedoletěl ani do pokutového území, nebezpečí zažehnal Saïss.
77'
Žlutou kartu dostává Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers).
76'
Hráči Wolverhamptonu zablokovali další pokus soupeře. McGinn poté šikovným obloučkem hledal El Ghaziho, který balon na hrací ploše už nezastihl.
75'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Anwar El Ghazi.
74'
Targett si na útočné polovině neporozuměl s Grealishem, kupředu se na to konto mohl vydat Nélson Semedo, se kterým se však dobře vrátil Douglas Luiz.
73'
Další práce pro Martíneze. Bývalý gólman Arsenalu si musel poradit se střelou od Semeda, které nechyběla razance, ale trošku větší přesnost ano.
72'
Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co se ve vápně poroučel k zemi Traoré. Jednalo se o sporný zákrok, kterému ale předcházel ofsajd hostujícího křídla.
71'
Následoval nedovolený zákrok proti Netovi. Přímý kop nic nepřinesl, Podence ale poté zamotal hlavu Targettovi a odcentroval k Saïssovi, jehož hlavičku lapil Martínez.
70'
O chvíli později byl portugalský mladík blízko vedoucímu gólu utkání. Skvělou práci odvedl Podence, po jehož přesné přihrávce poslal Silva balon do tyče.
69'
Semedovu nabídku se na hranici penaltového puntíku snažil vyslyšet Fábio Silva, jemuž zakončení hlavou nedovolil zatím stoprocentně fungující Mings.
68'
Poslední minuty přinesly mírnou převahu Villans, kteří to potvrdili i vytvořenými šancemi. Wolves se proto snaží hru trochu uklidnit a dostat se zpět do utkání.
66'
Nedlouho poté už musel portugalský reprezentant v barvách Wolves zasahovat, Patrícia zajímavou střelou na bližší tyč prověřil stále aktivnější Watkins.
65'
Jack Grealish to tentokrát vzal na sebe a jeho rána nevypadala vůbec špatně. Balon se kroutil do horního rohu Patríciovy branky, ale nakonec skončil jen na vrchní síti.
64'
Na druhé straně ponechal Mike Dean hostujícímu týmu výhodu a po přerušení hry nařídil standardní situaci, kterou vybojoval aktivní Matthew Cash.
63'
Zajímavá příležitost domácího mužstva. Své individuální kvality ukázal Pedro Neto, který si kousek za vápnem navedl balon na levačku a zamířil těsně vedle branky Aston Villy.
62'
Watkins měl na zádech nalepené hned dva obránce soupeře, kteří mu nic nedovolil. Defenziva Vlků si dnes anglického kanonýra hlídá opravdu pozorně.
61'
Ani jeden ze dvou centrů Bertranda Traorého neoslovil jakéhokoliv hráče Aston Villy. McGinnova nabídka už byla o fous nebezpečnější, Saïss odvrátil míč do autu.
60'
O chvíli později už musel brankář Aston Villy zasahovat. Přízemní střelou z kraje pokutového území jej prověřil Adama Traoré, o nijak zvlášť nebezpečnou ránu ale nejednalo.
59'
Podence vymyslel zajímavou kolmici pro Fábia Silvu, který záměr staršího krajana úplně nepochopil. Balon se tak v poklidu dokutálel až k Martínezovi.
58'
Saïss se snažil zrychlit kombinaci Wolverhamptonu přenesení hry na Neta. Nebyla to však ideální varianta, záměr domácího stopera dobře vystihl Cash.
57'
Cash si na pravé straně narazil s Traorém a nebezpečně odcentroval. Míč se dostal ke Grealishovi, po jehož pasu a šikovném manévru vypálil těsně vedle branky Douglas Luiz.
56'
Na druhé straně se až ke střele propracoval Podence. Sitauce byla hodně podobná předchozí možnosti Villans, Targettova teč Martínezovi výrazně prospěla.
55'
Na pravém kraji pokutového území vyplaval neobsazený Matt Cash, jehož chytrou přihrávku k volnému Luizovi skvěle přečetl vracející se Dendoncker.
54'
Ollie Watkins si musel balon naštelovat na slabší levačku, soupeři mu navíc zakončení výrazně zkomplikovali. Rána anglického útočníka byla tečována přesně k Patríciovi.
53'
McGinnovo přenesení hry neskončilo u Traorého, ale až v zámezí. Letní posila z Lyonu se marně snažila vyprosit obranný faul Marçala, podle sudího bylo vše v pořádku.
52'
Grealish chvíli neměl komu nahrát, nakonec se mu uvolnil Matt Targett. Krásný centr levého beka Aston Villy málem zastihl Watkins, kterému k hlavičce moc nescházelo.
51'
Traoré s Cashem se nemohli zbavit napadajících hráčů soupeře, druhý jmenovaný si proto pomohl zpětnou nahrávkou na brankáře Martíneze.
50'
Opakovaný záběr ukázal, že krvácení nezpůsobil nikdo z protivníků, ale zásah balon do Coadyho nosu. Vše by ale mělo být v pořádku, potřeba bude pouze výměna dresu.
49'
Hlavní sudí foukl do píšťalky a hra se přerušuje. Důvodem je krvavý šrám v obličeji Conora Coadyho, k domácímu kapitánovi proto spěchají zdravotníci.
48'
Mike Dean si všiml Dendonckerovy hry rukou. Přímý kop obstaral Bertrand Traoré, ale jeho spolupráce s Grealishem tentokráte nevedla vůbec k ničemu.
47'
Ollie Watkins poslal přízemní nabídku na hranici šestnáctky, kde se pohyboval Jacob Ramsey. Přihrávce chyběla razance, balon stačil odkopnout Moutinho.
46'
První poločas je za námi, gól jsme zatím neviděli. Utkání se rozjíždělo pomaleji, úvodních pětatřicet minut se neslo ve znamení bojovné hry a důrazu na obou stranách. Zajímavé věci se začaly dít až ke konci, obě významnější šance měli domácí. Martínez nejprve zasahoval proti nepříjemné ráně Podenceho, o chvíli později jej prověřil také Dendoncker.
45+4'
45+3'
Závěr první půle nabídl ještě jeden přímý kop, Konsa přidržel Traorého. Moutinhova nabídka oslovila mladíka Silvu, jehož hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
45+2'
Svěřenci Deana Smithe zahrávali hned dva rohové kopy, ale Grealishovi se ani jedna z exekucí příliš nepovedla. Balon do bezpečí vyváží Fernando Marçal.
45+1'
Grealishův průnik přes Semeda skončil pádem v pokutovém území, kopat se ale správně bude jen roh. Mezitím sudí nastavil nad rámec první půle tři minuty.
45'
Šikovný Bertrand Traoré vybojoval pro hosty další roh. Po něm skončil balon za Patríciovými zády, ale zakončující Tyrone Mings stál v několikametrovém ofsajdu.
44'
Watkinsův pokus o únik přibrzdil Coady. K balonu se následně dostal Grealish, po jehož sklepnutí vypálil McGinn jen do před sebou stojícího Moutinha.
43'
Žlutou kartu dostává Adama Traoré (Wolverhampton Wanderers).
42'
Následovala tečovaná rána Podenceho a možnost rohového kopu pro svěřence Nuna Espírita Santa. Po něm sice hlavičkoval Coady, jenže Martínez byl připraven.
41'
Další šance Wolverhamptonu. Traoré vlétl do otevřené obrany a přihrávkou podél šestnáctky připravil palebnou pozici Dendonckerovi, jehož ránu zastavil Martínez a o odklizení míče se postaral Mings.
40'
Adama Traoré si udělal z obránců soupeře tréninkové panáky, předvedl parádní slalom, ale akci zakončil nepříliš povedeným centrem, k němuž měl Neto daleko.
39'
A vzešla z něj první zajímavá možnost tohoto utkání. Emiliano Martínez se musel pořádně natáhnout, aby zastavil rychlou přízemní střelu z kopačky Podenceho. Dobrý zákrok hostujícího gólmana.
38'
Coady se snažil prodrat k hlavičce, ale proti vytáhlému Mingsovi to měl v pokutovém území velice těžké. Nápor Wolverhamptonu ale ještě nekončí.
37'
Moutinho ve středu pole odzbrojil Ramseyho a vyslal vpřed Neta. Portugallský mladík si zasekl míč kolem Konsy a nachystal míč Podencemu, jehož ránu tečoval na roh Mings.
36'
Do konce hodně urputného a bojovného prvního poločasu zbývá odehrát zhruba deset minut. Dočkáme se ještě před přestávkou vedoucí branky utkání?
35'
Hodně prostoru měl před sebou na pravé straně Semedo, klička proti Grealishovi mu ale nevyšla. Portugalský bek míč sice získal zpět, ale pomohl si faulem.
34'
Cash poslal do pokutového území dlouhatánský aut. Ve vzduchu si nejlépe ze všech vedl Konsa, jehož hlavička skončila těsně vedle branky, ale Patrício míč celou dobu kontroloval.
33'
Zničehonic se na kraji vápna Wolves ocitl osamocený Grealish. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou zablokoval clonící Romain Saïss.
32'
Targettův kroucený pas rozběhl Bertranda Traorého, kterému na hranici vápna chyběl v souboji s pozorným Coadym větší důraz. Aston Villa získala alespoň aut.
30'
Žlutou kartu dostává John McGinn (Aston Villa FC).
30'
Podence to myslel chytře, když se chtěl obtočit kolem Targetta, ale anglický obránce záměr portugalského šikuly přečetl. Aut Wolverhamptonu si vezme na starost Semedo.
29'
Cash přidržel Neta, za což si od hlavního sudího vysloužil žluté varování. Jedna z letních posil bude tak Aston Ville chybět v příštím utkání.
28'
Zatím sledujeme spíše oboustranný boj než nějaké atraktivní fotbalové představení. Svědčí o tom i fakt, že stále čekáme na první střelu na branku.
27'
Moutinho patičkou přenechal balon Pedrovi Netovi, jehož pumelice levačkou skončila na čtyřčlenné zdi Aston Villy. S touto možností se určitě dalo naložit lépe.
26'
Místo indisponovaného Grealishe tedy opět centroval Bertrand Traoré, Mingsovi k dosažení na letící míč chyběl jen kousek. Protiútok Wolves skončil McGinnovým faulem, přímý kop tak bude k vidění i na druhé straně.
25'
Dendoncker se přimotal do souboje Semeda s Grealishem a předvedl spíše nešikovný faul, po kterém se kapitán Aston Villy svíjí na trávníku. Zásah zdravotníků ale nebude potřeba.
24'
McGinn krásně našel z druhé vlny nabíhajícího Targetta, po jehož centru a teči bránícího Coadyho se ke střele dostal Ramsey. Patrício nemusel zasahovat ani tentokrát.
23'
Fábio Silva si v hlavičkovém souboji s Konsou pomohl rukama, navíc tak učinil přímo před Mikem Deanem, který neváhal a okamžitě odpískal nedovolený zákrok.
22'
Výborný obranný zákrok předvedl Romaïn Saiss. Marocký reprezentant se natáhl a s vypětím všech sil odkopl před Watkinsem slibnou Cashovu nabídku.
21'
V krátkém časovém sledu zahrávali domácí dva rohové kopy. K zakončení se propracoval mladičký Fábio Silva, ale jeho hlavička dolétla nad Martínezovu branku.
20'
Mike Dean se ještě vrátil k předchozímu momentu ve vápně Wolverhamptonu. O ruku se nejednalo, penalta nebyla nařízena zcela správně.
19'
Adama Traoré se svým typickým způsobem zbavil Targetta a odcentroval. Nikterak urostlý Podence dal v hlavičkovém souboji zabrat Cashovi, hosté ale situaci ustáli.
18'
Přímý kop rozehrál Bertrand Traoré. Tečovaný balon propadl až do míst, kde se pohyboval Ramsey, po jehož střele hráči Aston Villy marně reklamovali ruku jednoho z domácích.
17'
Ve stejný moment došlo ještě k jednomu souboji, v pokutovém území se po kontaktu s Coadym poroučel k zemi Luiz. Mike Dean ale tento zákrok zřejmě nepostřehl.
16'
Luiz ustál souboj s Moutinhem a roztáhl hru na Grealishe, který při kličce narazil do Adamy Traorého. Strom španělského rychlíka byl zaznamenán i hlavním arbitrem, přímý kop pro hosty.
15'
Fábio Silva se netradičně objevil v prostoru levého křídla, odkud se skákavou přihrávkou snažil oslovit Neta, před nímž dobře zasáhl Tyrone Mings.
14'
Luiz ve snaze o přerušení nebezpečného úniku Wolves jasně přidržel Fábia Silvu, načež od sudího Deana obdržel zaslouženou žlutou kartu.
14'
Naštěstí nemá předchozí střetnutí jakékoliv následky, bývalý gólman londýnského Arsenalu je zpět na nohou. Utkání může pokračovat, rozehrává právě Martínez.
13'
Pedro Neto poslal do vápna přízemní nabídku, Podence se ve snaze o zakončení střetl s Martínezem. Hostující brankář vypadá otřeseně, na trávník spěchají zdravotníci.
12'
John McGinn se opět vydal za Targettovým pasem. V šestnáctce soupeře hodně nepříjemně dotíral na Coadyho, k chybě ale anglického reprezentanta nedonutil.
11'
Až nyní se domácí znovu vydali vpřed, povedený centr poslal do vápna Marçal. Konsa balon riskantně pouštěl, ale Emiliano Martínez jeho záměr přečetl a zasáhl.
10'
Wolves se zatím marně snaží vymotat ze soupeřova sevření, jsou uzavřeni na obranné polovině. Tentokráte centroval Cash, Watkins se k hlavičce nedostal přes Coadyho.
9'
Aston Villa pokračuje ve své aktivitě. Po dalším rohu Grealish zajímavě hledal Bertranda Traorého, kterému v pokutovém území nevyšlo zpracování.
8'
Smithova družina se na útočné polovině dostala k několika autovým vhazováním, ale k ohrožení Ruie Patrícia zatím nedošlo. Právě portugalský brankář nyní vrací míč do hry.
7'
Grealishův centr směřoval k penaltovému puntíku, kde Mingse v hlavičkovém souboji přetlačil Romain Saïss. Tlak Villans nicméně ještě pokračuje.
6'
Targettův skákavý pas se stáčel směrem k McGinnovi, těsně před nímž dokázal balon odkopnout Coady. Rohový kop si vyzkouší také hostující fotbalisté.
5'
Bertrand Traoré si ve středu pole zajímavě vyměnil balon s Grealishem. Následně zamýšlel roztáhnout hru na pravou stranu, ale s Cashem si nerozuměl.
4'
Dendoncker se dostal po Moutinhově nepovedené přihrávce pod mírný tlak napadajícího McGinna, ale situaci ustál. Pomohl si zpětným pasem na Semeda.
3'
Ten rozehráli domácí fotbalisté na krátko. Balon do šestnáctky poslal až Saïss, Aston Villa ale celou situaci přestála díky ofenzivnímu faulu Conora Coadyho.
2'
Hned v úvodu jsme byli svědky nebezpečného centru Podenceho, k míči se přes Cashe těsně nedostal Silva. Bertrand Traoré poté raději uklidnil situaci odkopem na roh.
1'
Hlavní arbitr Mike Dean dal pokyn k zahájení utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali svěřenci Nuna Espírita Santa, kteří budou hrát ve žlutých dresech, naopak Aston Villa nastupuje ve vínovém.
1'

Wolverhampton Wanderers: Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Marçal – Moutinho, Dendoncker – Traoré, Podence, Neto – F. Silva.
Náhradníci: Ruddy – Aït-Nouri, Boly, Neves, Kilman, Otasowie, Ferreira.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – J. McGinn, Douglas Luiz, Ramsey – B. Traoré, Watkins, Grealish (C).
Náhradníci: Steer – A. Almuhammadí, Guilbert, Nakamba, Hause, El Ghazi, Hourihane.

Rozhodčí: Mike Dean – Darren Cann, Mark Scholes.
Aston Villa FC

Svěřenci trenéra Deana Smithe ztrácí na svého dnešního soupeře pouhopouhé dva body. Aston Villa sice vstoupila do nové sezony nadmíru dobře, sklonit se před ní musel i Liverpool. Aktuálně už to tak slavné není, celek z Birminghamu prohrál čtyři z posledních pěti utkání. Na konci listopadu Villans nejprve nestačili na Brighton, kterému na domácí půdě podlehli 1:2, a stejným výsledkem padli také s West Hamem. Bezbodové večery neodvrátily ani další skvělé výkony Jacka Grealishe. Více šancí než kapitán Aston Villy v této sezoně dosud vytvořili pouze tahouni gigantů z Manchesteru – Bruno Fernandes a Kevin De Bruyne. Dnes se Smithova družina pokusí vrátit na vítěznou vlnu, chybět jí ale stále bude třeba Ross Barkley.
Wolverhampton Wanderers

Vlci se sice v tabulce drží na desáté pozici, ale třeba na čtvrtý Leicester ztrácí jen čtyři body. Z posledních tří utkání zapsali svěřenci Nuna Espírita Santa výhru, remízu i porážku. Nejprve se podělili o body se Southamptonem, o týden později si odvezli vítězství ze hřiště trápícího se Arsenalu. Wolverhampton ale na Emirates Stadium přišel o Raúla Jiméneze. Mexický útočník utrpěl frakturu lebky, ale už v týdnu byl propuštěn z nemocnice. Minulý víkend Wolves nestačili na Liverpool, úřadujícím ligovým šampionům podlehli jasně 0:4. Žluto-černí budou opět spoléhat na kouzlo Molineaux Stadium, kde v tomto ročníku zatím inkasovali jen pětkrát, což je nejméně ze všech účastníků Premier League. Jak to bude vypadat dnes?
Hezké sobotní odpoledne všem příznivcům anglického fotbalu! Premier League dnes pokračuje čtyřmi zápasy dvanáctého kola, program otevře atraktivní střetnutí mezi Wolverhamptonem a Aston Villou. Začínáme v 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.