Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester Utd. - 23. dubna 2022   13:30

Arsenal
3' N. Tavares  • 32' Saka  • 70' Xhaka (Alnaní)
3:1
(2:1)
Manchester Utd.
34' Ronaldo  (N. Matić)
Arsenal
Ramsdale – Soares (90+1. Tomijasu), White, Gabriel, N. Tavares – Alnaní, Saka (74. Holding) – Ödegaard, Xhaka, Smith-Rowe (64. Martinelli) – Nketiah.
de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, N. Matić (77. Rashford) – Elanga (77. Lingard), B. Fernandes (84. Mata), Sancho – Ronaldo.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:12.
Je konec! Arsenal po vítězství na půdě Chelsea zvládl i duel s Manchesterem United a vítězí 3:1. Arsenal se ujal vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil Nuno Tavares. Na jeho zásah navázal z penalty Bukayo Saka. Ve 34. minutě se však prosadil i hvězdný Cristiano Ronaldo. Po změně stran mohl z penalty vyrovnat Fernandes, ale trefil tyč. Dvacet minut před koncem tak přidal pojistku střelou z dálky Granit Xhaka.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Cristiano Ronaldo (Manchester United).
90+2'
Victor Lindelöf ještě vyvezl míč středem hrací plochy na polovinu soupeře, ale pobídkou na levou stranu spoluhráče nenašel.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Takehiro Tomijasu.
90'
Jadon Sancho si při kombinaci na pravé straně nerozuměl s Lingardem, který mu poslal příliš dlouhou přihrávku do zámezí. Odkopávat od branky bude Aaron Ramsdale.
89'
Juan Mata se na pravé straně prosmýkl kolem soupeře, ale jeho pokus o centr levou nohou skončil u obránců Arsenalu.
88'
Cédric Soares centroval z pravé strany, nicméně trefil hrudník prvního hráče Manchesteru United. Defenziva United míč opět odevzdala domácím.
87'
Alex Telles neudržel míč v souboji u rohového praporku. Na pomoc mu ještě přišel Ronaldo, který dokonce odcentroval, ale trefil hlavu soupeře.
86'
Martin Ödegaard kombinoval na pravé straně hrací plochy s Alnáním, nicméně egyptský fotbalista následnou kolmicí spoluhráče neoslovil.
85'
Aaron Ramsdale si dal znovu pozor na průnikovou přihrávku a nakopl míč na pravou stranu. Domácí chtějí mít balón daleko od svého vápna.
84'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Juan Mata.
84'
David de Gea pod tlakem odkopával míč z malého vápna, nicméně jej znovu odevzdal jen obráncům Arsenalu. Domácí celek má duel pod kontrolou.
83'
Gabriel zahrával přímý kop na polovině soupeře. K míči se dostal Nketiah, ale nedokázal procedit balón na sprintujícího spoluhráče.
82'
Žlutou kartu dostává Victor Lindelöf (Manchester United).
82'
Hosté se snažili o rychlý přechod na polovinu Arsenalu, ale dobře postavený Jadon Sancho odehrál míč do bezpečí.
81'
Jadon Sancho se musel stáhnout na vlastní polovinu, kde spoluhráčům pomohl k zisku míče.
80'
Pokračuje velmi tvrdé utkání. Po souboji s domácím Alnáním zůstává na trávníku ležet Scott McTominay, který se drží za levačku.
79'
Žlutou kartu dostává Muhammad Alnaní (Arsenal FC).
79'
Granit Xhaka si znovu troufl na zakončení zpoza velkého vápna, ale tentokrát jeho rána neprošla až na branku.
77'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Marcus Rashford.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Jesse Lingard.
77'
Fernandes dostal žlutou kartu za ostrý faul. VAR ještě zkoumá, zda se portugalský záložník nemá poroučet do kabin.
76'
Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Manchester United).
75'
Victor Lindelöf našel prudkou přihrávkou Fernandese, kterého fauloval Gabriel. Domácí fotbalista se ale vyhnul karetnímu trestu.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Rob Holding.
73'
Na trávníku znovu zůstává ležet Bukayo Saka, kterého podle všeho trápí svalové problémy.
72'
Victor Lindelöf si komplikoval situaci při rozehrávce na vlastní polovině. Stoper hostů na poslední chvíli nakopl míč na levou stranu.
70'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal si dvacet minut před koncem bere zpět dvoubrankové vedení! GRANIT XHAKA se dostal k volnému míči, přehodil si jej na levačku a střelou z velké dálky rozjásal fanoušky!
70'
Dvacet minut před koncem se ve vápně tlačil do zakončení Cristiano Ronaldo, nicméně pohyb portugalského střelce si pohlídal stoper Gabriel.
69'
Aktivita hostujícího celku v posledních minutách sílí. Dalot podpořil ofenzivu náběhem na pravé straně, ale nedokázal odcentrovat do vápna.
68'
Žlutou kartu dostává Nuno Tavares (Arsenal FC).
67'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
67'
Scott McTominay a Gabriel se v pokutovém území pustili do naprosto zbytečné potyčky! Na trávníku v posledních minutách skutečně trýskají emoce.
66'
Gabriel Martinelli poslal přihrávku za obranu soupeře, nicméně ani fotbalisté Arsenalu v ofenzivě nehrozí. Na trávníku teď kralují hosté.
65'
Aaron Ramsdale hecuje domácí fanoušky. Brankář Arsenalu je po změně stran jednou z klíčových osob svého mužstva.
64'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Gabriel Martinelli.
63'
Po dalším protiútoku hostů mohlo být vyrovnáno! Ronaldo našel v pokutovém území Dalota, jehož dělovku vyškrábl Ramsdale na tyč!
62'
Aaron Ramsdale poněkolikáté v dnešním utkání dlouho otálel s uvedením míče do hry. Sudí už dal domácímu brankáři jasným gestem najevo, že to nebude tolerovat.
61'
Cristiano Ronaldo sice dokázal poslat míč do sítě, nicméně asistent rozhodčího odmával ofsajd. V akci byl opět VAR, který verdikt asistenta potvrdil.
60'
Je za námi hodina hry a Manchester United se zatím snaží o vyrovnání. Obrana Arsenalu má v posledních minutách plno práce.
59'
Cédric Soares nedovoleným zákrokem poslal k zemi Fernandese přímo před očima hlavního rozhodčího. Sudí nařídil rozehrávku pro United.
58'
Na stadionu opět panuje fantastická atmosféra! Příznivci Arsenalu oslavují zkrat portugalského záložníka.
57'
Jenže skóre se měnit nebude! K pokutovému kopu se postavil Bruno Fernandes, který sice poslal brankáře na opačnou stranu, ale trefil tyč!
56'
Pokutový kop pro Manchester United! Ve vápně zahrál rukou Nuno Tavares. Situaci ale ještě zkoumá VAR.
55'
Sancho prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale levačkou trefil jen hrudník prvního soupeře.
54'
Dalot si pohybem řekl o další přihrávku, ale tentokrát nedostal dobrý míč. Obrana Arsenalu po změně stran výborně vystupuje a nedává domácím prostor.
53'
Scott McTominay dohrál soupeře šlapákem a může být rád, že si nevysložil žlutou kartu.
52'
Nuno Tavares si z levé strany navedl míč do vápna a zakončil pravačkou. Jeho dělovka skončila vysoko nad horní tyčí.
51'
Martin Ödegaard svedl menší potyčku o míč s hostujícím Dalotem. Hráč Manchesteru United odešel ze střetu s úsměvem na rtech.
50'
Bukayo Saka spěchal za nákopem na levou stranu, ale Dalot si jeho náběh pohlídal a nechal míč propadnout do zámezí.
49'
Stopeři Arsenalu uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu Manchesteru United rozehrávku soupeře neatakuje.
48'
Elanga sprintoval za přihrávkou za obranu Arsenalu, nicméně stopeři domácího mužstva stáli blízko u sebe a stačili míč odehrát do autu.
47'
De Gea poslal nákop na levou stranu, nicméně jeho pobídka skončila u prvního hráče v dresu domácího Arsenalu.
46'
Arsenal obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Doufejme, že bude pokračovat stejný herní projev jako v první půli.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Arsenal. Ten se ujal vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil Nuno Tavares. Na jeho zásah navázal z penalty Bukayo Saka. Ve 34. minutě se však prosadil i hvězdný Cristiano Ronaldo.
45+5'
45+4'
Na opačné straně mohl odpovědět Martin Ödegaard, který si krásně připravil míč na levačku a zakončil placírkou. De Gea ale vytasil parádní zásah!
45+3'
Hosté mohli ještě do přestávky vyrovnat! Alex Telles pálil zpoza velkého vápna, ale jeho plavající dělovku musel Ramsdale skvělým zákrokem vyrazit!
45+2'
Hned v úvodu druhého poločasu se za nákopem na hranici velkého vápna hnal Bukayo Saka, před kterým stačil zasáhnout Victor Lindelöf.
45+1'
Nastavuje se pět minut!
45'
Martin Ödegaard se na pravé straně zbavil soupeře, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho centr ale skončil v moci obránců.
44'
Ramsdale nyní rozhodně nespěchal s odkopem od branky, což se vůbec nelíbilo hráčům Manchesteru United.
43'
Fotbalisté Arsenalu nyní napadali rozehrávku soupeře vysoko na jeho polovině. Victor Lindelöf poté poslal nákop do bezpečí.
42'
Hosté také zahrávali rohový kop. Bruno Fernandes poslal centr na zadní tyč, kde došlo k útočnému faulu jednoho z hráčů United.
41'
Po následném rohovém kopu se ve vápně snažil zakončovat Bukayo Saka, ale jeho technickou ránu levačkou zablokoval obránce.
40'
Pět minut před přestávkou napřáhl ke střele zpoza velkého vápna Muhammad Alnaní, ale David de Gea jeho dělovku vyrazil na roh!
39'
Branka na 2:1 byla stým gólem Cristiana Ronalda v Premier League.
38'
Cristiano Ronaldo si ve vápně znovu přehodil míč na levačku a zakončil. Jeho přízemní dělovku zablokoval obětavý stoper Gabriel.
37'
Do rozehrávky Arsenalu se nyní musel zapojit brankář Aaron Ramsdale. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde neměl spoluhráče.
36'
Po souboji se Soaresem zůstává na trávníku ležet Alex Telles, který potřebuje ošetření.
34'
Manchester United právě vstřelil branku!
Fantastický první poločas pokračuje! Hosté snižují na rozdíl jedné branky. Sancho našel Matiče, který vyslal centr do vápna a CRISTIANO RONALDO z malého vápna napálil míč do branky!
33'
Žlutou kartu dostává Alex Telles (Manchester United).
33'
Hráči Manchesteru United jsou po druhé obdržené brance pořádně rozhození. Bruno Fernandes pokračuje v diskusi s rozhodčím.
32'
Arsenal skutečně přidává druhou branku! K exekuci pokutového kopu se postavil BUKAYO SAKA, který míč poslal k tyči!
30'
Nakonec je to skutečně pokutový kop pro domácí Arsenal!
29'
Branka nakonec neplatí pro ofsajd, ale aktuálně se řeší, zda nebyl Saka ve vápně faulován!
28'
Celou situaci ještě zkoumá VAR kvůli možnému ofsajdu.
27'
Arsenal přidává druhou branku a hostující celek je na dně! Saka se prosmýkl do velkého vápna, kde se míč odrazil do prostoru, odkud jej osamocený EDWARD NKETIAH poslal do sítě! Branka nakonec neplatí pro ofsajd!
27'
Domácí Arsenal pokračuje v aktivní hře. Hráči v červeném se opět usadili na polovině soupeře, ale jejich kombinace skončila nepřesnou přihrávkou.
26'
Nuno Tavares podpořil ofenzivu Arsenalu náběhem po levé straně, ale jeho následný centr skončil na hrudi obránce.
25'
Jadon Sancho našel přihrávkou na hranici velkého vápna Ronalda, který ještě sklepl míč na Dalota, jehož dělovka skončila na horní tyči!
24'
Jadon Sancho se na levé straně zbavil soupeře, ale Cedric Soares si mu lehl pod nohy a zahrál rukou. Sudí nechal situaci bez povšimnutí.
23'
Martin Ödegaard přihrávkou ze středu hrací plochy na levou stranu zrychlil rozehrávku domácího celku. Jeho aktivitu ale krajní hráči nepodpořili.
22'
Saka se na vlastní polovině zbavil napadajícího Tellese a ihned rozehrál nákopem na levou stranu. Arsenal zatím hraje výborně.
21'
David de Gea poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy, kde neměl nikoho ze spoluhráčů. Balón tak propadl do zámezí.
20'
Hráči United se vymanili z tlaku domácích fotbalistů a odehráli míč na polovinu Arsenalu. Hosté se ale jen těžko drží na míči.
19'
Domácí Arsenal měl k dispozici další přímý kop z výborné pozice. Nakonec zakončoval Martin Ödegaard, ale norský šikula netrefil zařízení.
18'
Aaron Ramsdale si zpracoval míč a přenesl hru na pravou stranu hrací plochy. Gólman domácího mužstva nikoho v červeném neoslovil.
17'
O nedovolený zákrok se nakonec nejednalo a sudí penaltu pískat nebude. Manchester United může pokračovat ve hře autovým vhazováním.
16'
Elanga se v pokutovém území po souboji s Tavaresem poroučel k zemi. Situaci ještě řeší VAR.
15'
Stopeři hostujícího celku měli znovu problémy v komunikaci a před Nketiahem odehráli míč do zámezí. Vhazovat bude domácí Arsenal.
14'
Za dalším nákopem za obranu United sprintoval Nketiah, ale dobře postavený Varane odehrál míč hlavou do bezpečí.
12'
Hostující celek zahrával další rohový kop. Bruno Fernandes odcentroval na vzdálenější tyč, ale Scott McTominay zakončil velmi nepřesně.
11'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Ramsdale tentokrát neprovedl odkop dobře a nabídl šanci hostů. Fernandes ale z dobré pozice netrefil branku!
10'
Aaron Ramsdale vyrazil ven z branky a bez problémů si dokráčel pro míč. Na trávníku navíc zůstává ležet Bukayo Saka, který bude potřebovat ošetření.
9'
Fanoušci Arsenalu napodobili příznivce Liverpoolu a i oni vyjádřili podporu Cristianu Ronaldovi po událostech uplynulého týdne.
8'
Saka dostal přihrávku na pravou stranu, ale přes enormní snahu už míč neudržel na trávníku.
7'
Mohlo být vyrovnáno! Rychlonohý Elanga se probil do pokutového území, kde vyslal přízemní ránu, ale Ramsdale skvěle zasáhl!
6'
Victor Lindelöf si dal pozor na nákop za obranu hostujícího celku. Stoper United poté rozehrál nákopem na pravou stranu.
5'
Na stadionu hned od úvodní branky Arsenalu započala parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence do útoku.
3'
Arsenal se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Oba stopeři Manchesteru United minuli centr z levé strany. K míči se tak ve vápně dostal Saka, jehož ránu brankář vyrazil jen před sebe a NUNO TAVARES měl snadnou práci!
3'
Gabriel uklidňuje rozehrávku Arsenalu na vlastní polovině. Domácí stoper poté zvolil nákop na levou stranu, ale Nuno Tavares si neporadil s kličkou.
2'
Martin Ödegaard vybojoval odražený míč na polovině soupeře, ale nedokázal procedit přesnou přihrávku na někoho ze spoluhráčů.
1'
Domácí Arsenal obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Londýnský celek bude chtít navázat na dobrý výkon z utkání proti Chelsea.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Arsenal bude hrát v červeném, zatímco hosté obléknou modrou sadu.

Arsenal FC: Ramsdale – Soares, White, Gabriel, N. Tavares – Alnaní, Saka – Ödegaard, Xhaka, Smith-Rowe – Nketiah.
Náhradníci: Leno – Martinelli, Lokonga, A. Lacazette, Holding, M. Azeez, Pépé, Tomijasu, Swanson.

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, N. Matić – Elanga, B. Fernandes, Sancho – Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – Wan-Bissaka, Rashford, Mata, Garnacho, Lingard, E. Bailly, P. Jones, Maguire..
Arsenal FC

Domácí Arsenal je na tom podobně. Také celek ze severu Londýna bojuje o postup do Ligy mistrů. Po třiceti dvou odehraných kolech má Artetova družina na kontě padesát sedm bodů a spolu s Tottenhamem bojuje o čtvrté místo znamenající postup do milionářské soutěže. Arsenal se ale v posledních týdneh trápí. V dubnu postupně padl s Crystal Palace, Brightonem a Southamptonem. Až v týdnu tyto nezdary odčinil triumfem 4:2 na půdě Chelsea.
Manchester United

Hostující Manchester United letos opět neprožívá povedenou sezónu. V týdnu navíc oznámil, že od nové sezóny povede tento celek manažer Erik ten Hag. V závěru letošního ročníku se ale družina kolem Cristiana Ronalda bude snažit urvat postup do Ligy mistrů. Po třiceti dvou odehraných kolech má Manchester United na kontě padesát čtyři bodů a patří mu šestá pozice znamenající účast v Evropské lize. Na čtvrtý Tottenham ale ztrácí tři body. V týdnu navíc přišla další ostuda, když United schytali debakl 0:4 na půdě Liverpoolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.