Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Newcastle - 27. listopadu 2021   13:30

Arsenal
56' Saka (N. Tavares) • 66' Martinelli (Tomijasu)
2:0
(0:0)
Arsenal
Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Saka (64. Martinelli), Partey (85. Alnaní), Lokonga, Smith-Rowe – Ödegaard – Aubameyang (C) (76. A. Lacazette).
Attwell – Cook, Lenard – Scott VAR: England, Scholes
Emirates Stadium, Londýn
Newcastle
Dúbravka – Fraser, Krafth, Lascelles (C) – Schär, Ritchie (67. M. Almirón), Shelvey (89. Hayden), Willock – Joelinton (67. Jacob Murphy), C. Wilson, Saint-Maximin.

Držení míče: 65% : 35%.
Střely na branku: 6:5.
Střely mimo: 11:2
Rohy: 4:4
Ofsajdy: 0:3
Fauly: 6:12
Ve druhé půli jsme viděli opět docela jednoznačný průběh. O vítězi rozhodli branky Bukaya Saky a Gabriela Martinelliho. Domácí si tedy připisují důležité body, i tak ale zůstanou na páté pozici, naopak hosté stále zůstávají bezradně na poslední příčce.

V následujícím kole budou Gunners hjrát na půdě trápícího se Manchesteru Uniteed, naopak Magpies budou doma hrát klíčovou bitvu proti Norwich.

Bylo mi ctí pro vás komentovat dnešní zápas a doufám, že se shledáme zase někdy příště.

Napočtenou
90+6'
90+5'
Hosté jsou ještě na útočné polovině, nakonec budeme i svědky rohového kopu.
90+4'
Allan Saint-Maximmin si teď sice poradil se čtyřmi bránícími, pak ale adresoval velmi nepřesnou nahrávku.
90+4'
V bolestech se chvíli svíjel Ben White, teď už je ale na nohách. Tento zápas tedy bezpečně dohraje.
90+3'
Střílený centr Caluma Wilsona si našel jako první Aaron Ramsdale.
90+2'
Domácí ani hosté se nikam neženou, na polovině hřiště se aktuálně spíše dohrává zápas.
90+1'
Postranní rozhodčí nastavuje ve druhé půli čtyři minuty.
90'
Gabriel Martinelli stále leží na trávníku a je aktuálně pod dozorem lékařů Gunners.
89'
Gabriel Martinelli byl teď ve vápně poměrně tvrdě atakován kapitánem Jamaalem Lascelsem, uvidíme zda.li to bude hlavní arbitr nějak řešit.
89'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Isaac Hayden.
88'
Hosté jsou teď více na míči, ovšem nic již ze zápasem pravděpodobně nezmůžou.
87'
Prudkou střelu Allana Saint-Maximinna pokryl svým zákrokem Aaron Ramsdale. Skóre se teď klidně mohlo měnit kontaktní brankou.
87'
Po troše štěstí se dostal Lacazette do dobré šance, ovšem jeho úmysly vystihl Martin Dúbravka.
86'
Dlouhou nahrávku na Josého Almiróna včas vyřešil Aaron Ramsdale svým výběhem.
85'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Muhammad Alnaní.
85'
Ryan Fraser teď pohotově zasáhl proti Gabrielu Martinellimu.
84'
Domácí stále drží míč. Pro hosty to již vypadá velmi bledě.
83'
Domácí teď drží míč a za podpory svých fanoušků nechávají hosty pouze běhat.
82'
Joe Willock se teď činil velmi ostrým a nečekaným zakončením, ovšem aktuálně jeden z nejlepších brankářů celé ligy Aaron Ramsdale pohotově chytil míč do svých ruk.
81'
Po rychlém kontru se domácí dostali do dobré šance, konkrétně to byl Alex Lacazette, jenž nakonec po povedené kličce zamířil pouze do boční sítě.
80'
Krásná přihrávka od Nuna Tavarase na Gabriella Martinelliho znamenala pouze náznak šance, jelikož druhému zmiňovaném míč utekl při zpracování.
80'
Rána Jonjoa Shelveyho byla zblokována Benem Whitem do zámezí.
79'
Domácí už jsou více zatažení a spíše čekají co teď hosté vymyslí. Ovšem času už nemají mnoho.
78'
Chybu Gabriela v rozehrávce napravil obranným zákrokem jeho kolega Ben White.
77'
Alex Lacazette si teď nepočínal nejlépe a daroval tak míč hostům.
76'
Zakončení Fabiana Schära hlavičkou bylo z ofsajdového postavení.
76'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Alexandre Lacazette.
76'
Žlutou kartu dostává Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal FC).
75'
Z následného rohu nebezpečí nepramenilo, míč mají domácí.
74'
Střela Fabiana Schära byla zblokována, a tak uvidíme rohový kop.
73'
Už to vypadalo na tutovou šanci pro Pirre-Emericka Aubameyanga, ovšem tento útočník byl v ofsajdovém postavení.
72'
Do šance se teď dostali i hosté, ovšem Murphy zakončil velmi nepřesně.
71'
Domácím lepším týmem, hosté vůbec neví jak na aktuální stav reagovat.
Výbornou nahrávku Emila Smitha-Rowa nedokázal Aubameyang zakončit! Především díky včasnému výběhu Martina Dúbravky.
70'
Centr Takehira Tomijasuja byl zblokován, i tak mají stále míč na kopačkách domácí.
69'
A do třetice vyhrává souboj Shelvey-Ramsdale brankář anglické reprezentace. Tuto střelu kryl s naprostým přehledem.
68'
Hosté jsou teď s míčem usazeni n útočné polovině.
67'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Miguel Almirón.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Jacob Murphy.
67'
Nutno podotknout, že e opět potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš, které se nepříjemně projevilo pro hosty.
66'
Arsenal právě vstřelil branku!

Domácí naprosto zaslouženě zvyšují své vedení! Po výborném centru od Takehira Tomijasuja za obranu si míč našel GABRIEL MARTINELLI a z volej dává druhou branku domácích v dnešním utkání. Stav utkání 2:0.
65'
V samostatném úniku teď byl Calum Wilson, ovšem neposlední chvíli ho atakoval Nuno Tavares. Hlavní rozhodčí Stuart Attwell ukazuje, že se pískat nebude.
64'
Z důvodu zranění nebude Bukayo Saka pokračovat ve hře, nahrazuje ho Gabriel Martinelli.
63'
Po velmi ostrém zákroku na Aubameyanga dostává žlutou kartu Jamaal Lascelles.
62'
Hosté jsou stále ve velmi hlubokém bloku a nechávají domácím hodně prostoru na útočné polovině.
61'
Pěkný centr od Takehira Tomijasuja na Pierre-Emericka Aubameyanga skončil pouze nepovedenou kličkou útočníka z Gabonu.
60'
Rohový kop domácích byl odvrácen Ryanem Fraserem pouze do zámezí.
59'
Bukayo Saka prozatím odchází ze hřiště, uvidíme jestli se ještě vrátí, nebo dojde ke střídaní.
58'
A máme tu velkou nepříjemnost pro domácí, jelikož dnes zatím nejaktivnější hráč a střelec jediné branky Bukayo Saka si vyžádal ošetření.
58'
Následně budeme svědky rohového kopu pro domácí. Centr Takehira Tomijasuja byl zblokován.
57'
Hosté to teď budou mít velmi těžké, jelikož bude potřeb změnit celkový přístup ke hře, aby dnes měli šanci odvést nějaký cenný bod.
56'

A přeci jen skóre otevírají domácí! Po ose Saka-Smith Rowe-Tavares si prvně zmiňovaný BUKAYO SAKA zpracoval míč a z levé strany zamířil bezpečně na zadní tyč. Tentokrát byl brankář Martin Dúbravka bez šance. Stav utkání 1:0.
55'
Nuno Tavares teď výborně obelstil Caluma Wilsona a založil tím útočnou akci.
55'
Centr Bukaya Saky našel pouze pozorného Martina Dúbravku.
54'
Joelinton teď předvedl jasný faul na Nuna Tavarese a může být rád, že z toho nebyla žlutá karta.
54'
Hosté teď poprvé v utkání drží míč déle než minutu.
53'
Dlouhý míč od Gabriela nenašel Nuna Tavarase. U míče jsou hosté.
52'
Už to vypadlo na další tutovou šanci pro domácí, ovšem na centr Bukaya Saky jen těsně nedosáhl Takehiro Tomijasu.
51'
Následně uvidíme další standartku pro domácí po faulu na Emila Smitha-Rowa.
51'
Pěknou individuální akcí se teď prezentoval Bukayo Saka, jeho zakončení ale bezpečně vykryl Martin Dúbravka.
50'
Calum Wilson si sice hledal útočnou pozici, ovšem nikdo ze spoluhráčů ho nenašel.
49'
Joe Willock teď velmi dobře odzbrojil Bukaya Saku a nechává tak své spoluhráče alespoň na chvíli odpočinout.
49'
Roh mířil do nebezpečných míst, zde byl ovšem opět připravený Martin Dúbravka.
48'
Po zablokovaném centru Nuna Tavarese budou domácí zahrávat rohový kop.
47'
Po rychlém kontru zakončil Emil Krafth velmi razantně a naprosto oprávněně dostává žlutou kartu.
46'
Zajímavý průnik Takehira Tomijasuja skončil nepovedenou kličkou a faulem právého obránce z Japonska na Fabiana Schära. Míče se tedy zmocňují hosté.
46'
Hosté ihned nakopávají míč na útočnou polovinu, ovšem vše jistí pozorný Ben White. Domácí budou rozehrávat od branky.
46'
Hráči obou celků jsou připraveni ke druhé půli. Druhá půle bude zahájena za okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 14:35.
V první půli jsme viděli bitvu Davida s Goliášem. Domácí byli celý poločas lepší a jen díky své nekoncentrovanosti nevedou. Nutno podotknout, že skórovat mohli ze své jediné šance i hosté. Střelu Jonja Shelveyho ale fantasticky vyrazil brankář Ramsdale. Uvidíme, tedy jak trenéři zamíchají taktikou či nějakým střídáním.
45+4'
45+4'
Už to vypadalo na velmi dobrou šanci do hosty, ovšem do nahrávky Joelitna se na poslední chvíli vložil Takehiro Tomijasu.
45+3'
Domácí začínají být trochu frustrovanější. Je jednoznačnou pravdou, že skóre se již mělo několikrát měnit.
45+2'
Centr od Nuna Tavarese nemířil do míst kam by si to útočící hráči domácích přáli.
45+1'
Hlavní arbitr Stuart Attwell nastavuje čtyři minuty v první půli.
45'
Tlak domácí začíná vrcholit před poločasem. Dočkáme se nějaké branky ještě před odchodem do kabin?
44'
Po jasném faulu dostává hráč hostů Matt Ritchie žlutou kartu, což pro něj v letošní sezóně znamená kartu čtvrtou a nezahraje si tedy v příštím utkání.
43'
Míče se opět zmocňují domácí, uvidíme co vymyslí tentokrát.
42'
Ošetření si teď vyžádal i Martin Dúbravka, snad to nebude znamenat žádné zranění pro tohoto brankáře Slovenské reprezentace.
41'
Vynikající Martin Dúbravka! Po centru od Nuna Tavarese nejprve hlavičkoval Emile Smith Rowe, ovšem následně měl Pierre-Emerick Aubameyang úplně prázdnou branku před sebou, ale i přesto z malého vápna trefil pouze tyč. Aktuálně můžeme vidět pouze trápící se obličej od Mikela Artety.
40'
Ben White teď udělal úplně zbytečnou chyb v rozehrávce, i tak se po souboji Parteyho s Shelveym ujímají míče domácí.
39'
Kanonýři jsou stále na míči. Aktuálně podnikají postupný útok dopředu.
38'
Hra již opět plyne, míč mají na kopačkách domácí.
37'
Stále jsme svědky ošetřování. Trenéři obou celků to využívají k domluvě svým týmům.
36'
Martin Dúbravka pohotově vyboxoval míč a s ním i Emila Kraftha, jenž zůstává ležet na trávníku. Lékaři hostů již přicházejí za tímto švédským obráncem, který pravděpodobně bude v kádru pro barážové utkání s Českou republikou.
35'
Faulem se teď činil Allan Saint-Maximmin. Tentokrát to bude přímý kop z nebezpečné pozice.
35'
Hosté se snaží na chvíli hru uklidnit, ovšem vysoký presink domácích jim nedává moc možností.
34'
Jasný faul teď předvedl odchovanec Arsenalu Joe Willock. Následovat bude standartní situace pro domácí.
33'
Domácí dělají hostů problémy především svým pohybem.
32'
Střela Takehira Tomijasuja z hranice vápna zamířila těsně mimo pravou tyč svatyně hostů.
31'
Jonjo Shelvey se dostal k další střele, ale teď to udělal Ramsadalovi velmi lehké. Klidný zákrok pro reprezentačního brankáře
30'
Nádhernou ránu teď vyprodukoval Jonjo Shelvey! Ovšem Aaron Ramsdale předvedl fantastický zákrok a vytáhl tak míč na břevno! I přes to, že hosté se nemohli dostat s míčem ani na útočnou polovinu, toto je pro ně obrovská škoda.
29'
Střela Nuna Tavarese z dobrých dvaceti metrů zamířila úplně jinam než by si tento kreativní hráč přál.
28'
Domácí jsou opět na míči, až to vypadá že hostům to vyhovuje.
27'
K hlavičce se přeci jen dostal Fabian Schär, ovšem mířil na Ramsdalovu svatyni.
26'
Velmi troufalé sólo teď vyprodukoval Allan Saint-Maximmin. Po teči Takehira Tomijasuja vybojoval rohový kop.
25'
Sambi Lokonga se teď činil jasným faulem na Caluma Wilsona. Druhý zmiňovaný tedy vybojoval volný kop pro hosty.
24'
Výborný defenzivní zákrok předvedl Thomas Partey a připravuje tak hosty o držení míče.
23'
Centr Nuna Tavarese, jenž zamířil přes celé vápno až na druhou stranu nestihl Takehiro Tomijasu na hrací ploše, minimálně tak signalizuje postranní arbitr.
22'
Domácí jsou teď opět natlačeni na útočné polovině. Tato pasivita by se hostům nemusela v průběhu utkání vyplatit.
21'
Po následném závaru zůstal na hrací ploše ležet Joelinton. Po ošetření to ale vypadá v pořádku. Pokračuje se rozehrávkou hostů od branky.
21'
20'
Krásná střela Martina Ödergaarda z přímého kopu neskončí brankou! Famózní zákrok předvedl konečkem prstů Martin Dúbravka a drží tak své hráče nad vodou.
19'
Domácí teď budou mít k dispozici přímý kop z hranice vápna po jasném faulu od Joea Willocka.
18'
Centr Nuna Tavarase byl odhlavičkován Krafthem.
17'
V kombinaci jsou domácí velmi přesní. Pramení z toho i obranné fauly hostů.
16'
V obrovské šanci teď byl Bukayo Saka! Potom co si míč zpracoval Sambi Lokonga a poslal výborný křížný centr, s kterým si tento útočník původem z Nigérie nepočínal zakončení nejlépe a mířil z malého vápna mimo branku. Velká škoda pro domácí!
15'
Domácí stále drží míč a nepůjčují ho hostům. Uvidíme, jaký to bude mít vliv později na hru.
14'
Průniková nahrávka na Takehira Tomijasua byla až příliš dlouhá. Rozehrávat od branky budou hráči hostí.
13'
Domácí velmi dobře napadají a hosté tedy nemají vůbec na nic čas. Důkazem toho je prozatímní držení míče 82 ku 18 pro domácí.
12'
V ofsajdovém postavení se teď objevil Allan Saint-Maximmin, znamená to volný kop pro domácí.
12'
Rohový kop neznamenal pro svatyni hostí žádné nebezpečí, jelikož si pro míč pohotově došel Martin Dúbravka.
11'
Po přenesení hry od Bukaya Saky na dnes zatím velmi aktivního Nuna Tavarase si tento dnes levý obránce počínal velmi dobře a vybojoval tak rohový kop pro domácí.
10'
Domácí teď velmi dobře otáčejí těžiště hry.
9'
Po dlouhém míč za obranu na Caluma Wilsona si tento útočník počínal proti pravidlům a fauloval tak Gabriela. Následná střela již nic neznamenala.
9'
Hosté jsou zatím v bloku na vlastní polovině, jediný aktivně napadající je Calum Wilson.
8'
Martin Ödegaard si teď zpracovával míč na hranici vápna, ovšem než něco vymyslel míč mu byl odebrán.
7'
Domácí opět kombinuji na vlastní polovině.
6'
Po přenesení hry na Nuna Tavarase z toho byl pěkný náznak šance! Zmiňovaný hráč Portugalska odcentroval do nebezpečné pozice, větší nebezpečí ale odvrátil Fabian Schär.
5'
Domácí jsou teď v klidu na míči na své polovině a vyčkávají na chybu v obraně hostí.
4'
Poslední kdo se dotkl míče před tím než se dostal do zámezí byl Bukayo Saka, a tak bude rozehrávat od branky hostující gólman Martin Dúbravka.
3'
Calum Wilson se teď prodíral přes Gabriela, již to vypadalo na faul od druhého zmiňovaného, ale rozhodčí Stuart Attwell rozpažuje, pískat se nebude.
2'
Hosté sice získali míč, ovšem ne na dlouho, jelikož Allan Saint-Maximin byl neúspěšný v souboji.
1'
Po rozehrávce hned mířil dlouhý mí na útočnou polovinu domácích, kteří jsou zde zatím usazeni.
1'
Při úvodním losu byli úspěšnější domácí a ujmou se tedy rozehrávky zápasu.
Hráči obou celků již přicházejí na hrací plochu Emirates Stadium. Samotné utkání započne za okamžik.

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares, Saka, Partey, Lokonga, Smith-Rowe, Ödegaard, Aubameyang (C).
Náhradníci: Leno – Tierney, A. Lacazette, Maitland-Niles, Holding, Pépé, Alnaní, Nketiah, Martinelli.
Trenér: Mikel Arteta

Newcastle United: Dúbravka – Fraser, Krafth, Lascelles (C), Schär, Ritchie, Shelvey, Willock, Joelinton, C. Wilson, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Clark, Lewis, Hayden, Hendrick, Manquillo, Jacob Murphy, M. Almirón, S. Longstaff.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Attwell – Cook, Lenard – Scott VAR: England, Scholes.
Československá stopa

Martin Dúbravka (SVK)
Sestavy z posledního kola

Arsenal FC

Aaron Ramsdale, Takehiro Tomiyasu, Ben White, Gabriel Magalhães, Nuno Tavares, Thomas Partey (84. Mohamed Elneny), Emile Smith Rowe, Albert-Mboyo Lokonga (53. Ainsley Maitland-Niles), Pierre Aubameyang, Alexandre Lacazette (67. Martin Ødegaard), Bukayo Saka.

Newcastle United FC

Karl Darlow, Ciaran Clark, Jamaal Lascelles, Fabian Schär (71. Ryan Fraser), Jonjo Shelvey, Matt Ritchie, Allan Saint-Maximin, Jacob Murphy, Joseph Willock (71. Sean Longstaff), Callum Wilson, Joelinton.

Posledních pět vzájemných utkání

Posledních pět vzájemných soubojů vždy vyhráli Kanonýři. Naposledy dokázal Newcastle v tomto boji naplno bodově těžit 15.8. 2019, tehdy o výsledku rozhodl brankou s 58. minuty aktuálně stálý člen sestavy Matt Ritchie.

Newcastle United FC 0:2 Arsenal FC I 2.5. 2021
Arsenal FC 3:0 Newcastle United FC I 18.1. 2021
Arsenal FC 2:0 pp Newcastle United FC I 9.1. 2021
Arsenal FC 4:0 Newcastle United FC I 16.2. 2020
Newcastle United FC 0:1 Arsenal FC I 11.8. 2019

12 Z, 0 – 6 – 6, Skóre: 15:27, 6 B.

Hosté snad na tom nemohou být hůře. Aktuálně okupují poslední příčku tabulky s pouhými šesti body a stále v letošním ročníku čekají na první vítězství. Jediným pozitivem je aktuální dění v klubu. Bývalý majitel Mike Ashley, který po neuvěřitelných třinácti letech, kdy zažil spíše krachy odešel z klubu, tím novým se stal saudskoarabský investiční fond v čele s Muhammadem bin Salmanem, ovšem všichni si musí uvědomit, že celková přestavba klubu bude trvat několik let a v letošním ročníku tolik času „Magpies“ nemají. Hlavním problémem je hra v defenzívě. Přeci jen hosté jsou aktuálně společně s Norwich se sedmadvaceti obdrženými branky nejhorším celkem v celé Premier League. Všechno podtrhuje brankář Karl Darlow, jenž se též není v nejlepším období. Alespoň na ofenzívě by se mohlo stavět. Dosavadně nejproduktivnějším jsou Calum Wilson se čtyřmi brankami za ním Allan Saint-Maximin se třemi. Uvidíme, jak si povede klub aktuálně vedený Jasonem Tindallem dnes, i přes vizitku outsidera mohou bezpodmínečně překvapit.

Zajímavosti

Newcastle se naposledy radoval z výhry 7.8. 2021 v přátelském utkání proti Norwichi.

12 Z, 6 – 2 – 4, Skóre: 13:17, 20 B.

Domácí jsou aktuálně v dobré formě, a to i přes vysokou porážku na Anfiledu. Mezi hlavní důvody lze zařadit herní posun, jenž vedl k dosavadnímu 5. místu celé soutěže. Ovšem nutno podotknout, že výhry vedli přes mužstva z druhé poloviny tabulky, mimo domácí vítězství s Tottenhamem. I tak je to, jak jsem již zmínil pomyslný úspěch a aktuální umístění by všichni příznivci Gunners nepochybně brali. Mezi aktuální hlavní problémy patří především střed v pole, v němž dochází k neustálým změnám. Výběr Mikela Artety se může spolehnout na brankáře Aarona Ramsdala, který je momentálně ve vynikající formě. Naopak s produktivitou to bývá mnohdy těžké. Nejproduktivnějším hráčem je mladíček Emile Smith Rowe, hned zatím je o jednu asistenci méně gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Domácí budou vstupovat do utkání jako jasný favorit, uvidíme jak to zamává s mentalitou některých hráčů.

Zajímavosti

Druhý nejlepší střelec Aubameyang v letošním ročníku Premier League 2x ze dvou pokusů neproměnil pokutový kop. Můžeme tedy jen polemizovat, kdo se postaví k puntíku jako další.

Absence

Sead Kolašinac (Poranění kotníku).
Granit Xhaka (Poranění kolena).

Liverpool FC 4:0 Arsenal FC I 20.11. 2021
Arsenal FC 1:0 Watford FC I 7.11. 2021
Leicester CIty FC 0:2 Arsenal FC I 30.10. 2021
Vítám všechny při sobotním poledni. Dnes budeme svědky utkání 13. kola anglické Premier League, konkrétně mezi domácími Arsenal FC a hosty Newcastle United FC. Začátek je naplánován na 13:30 SEČ. Celým přenosem vás provede Adam Sedlák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.