Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Manchester City - 1. prosince 2021   21:15

Aston Villa
47' Watkins (Douglas Luiz)
1:2
(0:2)
Manchester City
27' Rúben Dias  (Sterling) • 43' B. Silva  (Jesus)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Targett (67. Carney Chukwuemeka) – J. McGinn, Nakamba (77. M. Sanson), Douglas Luiz – Buendía, Watkins, Bailey (31. Young).
Steer – Tuanzebe, Hause, Young, M. Sanson, Carney Chukwuemeka, J. Ramsey, El Ghazi, Davis.
Dean – Hussin, Cann
Villa Park, Birmingham
41 400 diváků
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, Zinčenko – Fernandinho (C), Rodri, B. Silva – Jesus (87. Grealish), Mahríz, Sterling.
Carson, Steffen – Grealish, Foden, R. Lavia, McAtee, Palmer, Wilson-Esbrand, Mbete.

Hrůzostrašná série Aston Villy proti Manchesteru City pokračuje. Z posledních dvanácti zápasů s úřadujícím mistrem uhrál birminghamský celek pouze jediný bod při skóre 5:34. Dnes po drtivé převaze Manchesteru v úvodní půli Villa hned z první akce po přestávce snížila, ale přílišný náboj to pro zápas neznamenalo.
Hosté dlouze kombinovali po zemi uprostřed hřiště, nepůjčovali domácím míč a pustili je jen do jedné vyložené šance, kterou vychytal Ederson.
Na čele tabulky se dnešním výsledkem nic nemění, vyhrát venku dokázali i oba hlavní konkurenti Chelsea s Liverpoolem.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:12.
90+4'
90+4'
Na začátku poslední nastavené minuty si Sterling na levém křídle prohodil míč se Zinčenkem a Grealishem, při průniku do šestnáctky však o balon přišel.
90+2'
Trestný kop po faulu na McGinna u pravé postranní čáry Aston Villa nevyužila a čas se rychle krátí.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Rijád Mahríz střílí zpoza šestnáctky doprostřed brány.
89'
Grealishovu první akci doprovázejí fanoušci pískotem. Proti dvojnásobné přesile se hostující záložník otáčí a uklidňuje hru zpětnou přihrávkou.
87'
Poprvé jako soupeř se ve Villa Parku objevuje nejdražší hráč Premier League Jack Grealish. V dresu Manchesteru City střídá Gabriela Jesuse.
86'
Dnešní utkání sleduje 41 400 diváků.
85'
Trestný kop Johna McGinna zakončil hlavou zády k bráně poměrně neškodně Tyrone Mings.
83'
Teď se zlobí pro změnu hosté, když se padající Rodri Hernández dotkl míče rukou a rozhodčí píská proti jejich bráně.
82'
Buendía ironicky zatleskal pomeznímu, který podle jeho názoru otočil aut.
81'
Youngův zpětný centr po rychlém kontru Aston Villy nenašel adresáta.
80'
Mistr opět několik minut držel míč uprostřed hřiště, pokus o průnikovku poté sbírá na velkém vápně Emiliano Martínez.
77'
Poslední střídání v týmu Aston Villy: místo Marvelouse Nakamby přichází poprvé v ligové sezóně na hřiště Morgan Sanson.
77'
V tlačenici před bránou viděl rozhodčí Dean faul Mingse, který se vzepřel bokem o hostujícího brankáře.
76'
Birminghamský klub je hnán zaplněným hledištěm do útoku. Z rohu se neprosadil, ale Douglas Luiz důrazným napadáním vybojoval aut nedaleko praporku.
75'
Obrovská šance na vyrovnání! Buendía v pádu dokázal uvolnit Chukwuemeku, který si sám proti brankáři přehodil míč na levačku a Ederson jeho střelu klíčovým zákrokem večera vykopává reflexivně na roh.
74'
Dlouhý aut posouval Mings hlavou za sebe jen do moci hráčů v bílomodrém.
72'
Hosté konečně dovedli akci k zakončení. Bernardo Silva našel z levého křídla na penaltové značce Jesuse, který z otočky naslepo výrazně minul bránu.
70'
Citizens dominují v držení míče ještě výrazněji než v prvním poločase. S náskokem v zádech se nikam neženou a stačí jim kombinace kolem půlící čáry.
67'
Také druhá změna v sestavě Aston Villy je z donucení. Matta Targetta patrně s otřesem mozku vystřídal Carney Chukwuemeka.
66'
Stále probíhá ošetřování otřeseného hráče Aston Villy na trávníku, po čtyřech minutách vstává po svých, ale je jasné, že v zápase nebude pokračovat.
62'
Matt Targett schytal zásah míčem do obličeje, sklání se nad ním nechtěný viník Cancelo.
60'
Domácímu Watkinsovi byl odmáván ofsajd.
59'
...a z rohu je po Mingsově nepřesné hlavičce pouze odkop od brány Manchesteru City.
58'
Ve skluzu se dral po míči na zadní tyči Ezri Konsa a domácí se dožadovali penalty, rozhodčí však nařizuje jen roh.
57'
Po opakovaném rohu zasahuje Martínez proti Jesusově střela a zakládá protiútok, který zastavuje João Cancelo nedovoleným zákrokem na Ollieho Watkinse.
56'
Na Mahrízův roh si počkal na pokutovém oblouku Jesus a jeho tečovaná střela z voleje letí metr vedle domácí levé tyče.
54'
Proti nákopu Aston Villy vystartoval Ederson až za pokutový oblouk a odpálil míč do zámezí.
53'
Raheem Sterling nabídl zpětnou přihrávku míč Olexandru Zinčenkovi, zbrklá střela ukrajinského reprezentanta však mířila vysoko na tribunu.
51'
Další roh mistrovského celku rozehrál Mahríz nakrátko Sterlingovi, jehož centr uklízí z malého vápna Buendía.
49'
Vzápětí se mohli při stejné standardce předvést i hosté po obranném zákroku Konsy, jenže si nerozuměli a Díasův křížný pas doskákal do zámezí.
47'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Z druhého rohu v zápase vlil Birminghamským novou krev do žil OLLIE WATKINS. Seběhl si vstříc přízemnímu centru Douglase Luize a uklízí míč bez přípravy na přední tyč.
47'
Aston Villa vybojovala odrazem o Zinčenka rohový kop.
46'
Úřadující mistr má v Birminghamu zdrcující převahu, kterou se sice zpočátku podařilo Aston Ville otupit, ale v dalším průběhu ji vyjádřil dvěma nádhernými góly Diase a Silvy.
Domácí se vlastně celý poločas ani nedostali ke slovu a budou muset hodně přidat, pokud se chtějí vyhnout debaklu.

Statistické okénko:
Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 1:5, střely mimo 0:3, rohy 1:6, fauly 3:7, ofsajdy 0:0.
45+3'
45+3'
Po trestném kopu Manchesteru odvrací míč na roh Tyrone Mings.
45'
Nastavují se 3 minuty.
43'
Manchester City právě vstřelil branku!
Smrtící protiútok dostal obhájce titulu během pár vteřin od vlastní brány do soupeřovy sítě. Přečíslení využívá po skvělém centru Gabriela Jesuse nechytatelnou levačkou z voleje BERNARDO SILVA.
41'
Na sklonku prvního poločasu se fotbal mění spíše v urputný boj o každý metr plochy.
38'
Fernandinho Roza fauloval Douglase Luize, domácí však nepředvedli dobrý signál z trestného kopu.
36'
O chvilku později se Citizens rohu dočkali, Jesus zpoza šestnáctky trefil jen jednoho z protihráčů.
35'
Rúben Dias hlavičkuje po rohu obloukem pět metrů vedle brány a marně reklamuje teč bránícího hráče.
34'
Pátý rohový kop Manchesteru City.
31'
Nuceně střídá Aston Villa: zraněného Leona Baileyho nahrazuje Ashley Young.
30'
Villa se z prvního rohu neprosadila a spěchá zase na vlastní půlku hřiště.
29'
Buendía si bleskově zpracoval dlouhý míč a vybojoval roh, načež burcuje tribuny k hlasité podpoře.
27'
Sterling se protáhl zleva do šestnáctky a téměř od koncové čáry přihrával 20 metrů dozadu, kde si na míč naběhl RÚBEN DIAS a fantastickou střelou k tyči překonává Martíneze.
26'
Buendíovu kolmici vystihli hosté a hra se vrací do nejobvyklejšího módu, tedy obehrávání domácí šestnáctky.
25'
Účinným skluzem odklízí Targett míč z malého vápna před Sterlingem.
23'
Zinčenko se protáhl kolem Nakamby a pěkně přihrál pod sebe Sterlingovi. Ten z 20 metrů střílí přímo do Martínezovy náruče.
22'
Ederson si připisuje první zákrok, ovšem byl to úkol jako pro školáka. Po McGinnově trestném kopu z dálky hlavičkoval slabě obloučkem Konsa.
21'
Nebezpečně prudký přízemní centr z levého křídla vyslal domácí Douglas Luiz, spoluhráče však k zakončení nevyzval.
19'
Emiliano Martínez čekal s odkopem od brány, jako by v této fázi již šetřil čas.
17'
Aston Villa z protiakce získala vhazování nedaleko praporku na levém křídle, ale po špatně vhozeném autu museli domácí rychle upalovat k vlastní bráně, kde situaci zvládli.
15'
Mike Dean vrtí hlavou, pád Gabriela Jesuse po letmém kontaktu v šestnáctce neviděl jako penaltový.
12'
Sterling vysunul jesličkami Bernarda Silvu, jehož zpětná přízemní přihrávka končí na kopačkách domácích a hosté již potřetí okamžitě po ztrátě míče faulují.
11'
Diváci vítají potleskem první útočný pokus Aston Villy. V šestnátce však Baileyho rychle odzbrojil Zinčenko.
9'
Citizens vůbec nepůjčují domácím míč, před střelbou naslepo dávají přednost trpělivé kombinaci a čekání na chybu. Nakonec ovšem střelu Bernarda Silvy zablokoval Targett a hrozící protiútok řeší hosté znovu taktickým faulem.
7'
Dobře postavený kapitán Aston Villy rezolutně zakopává do dálky Mahrízův nákop.
5'
Rijád Mahríz si rohový kop zopakoval, to se již Aston Villa ubránila a po útočném faulu soupeře může uklidnit hru.
4'
Jesusovu ránu zablokoval skluzem Mings, z pokračujícího obléhání domácí brány vytěžil střelu z otočky Rodri Hernandez. Domácí brankář ji vytěsnil nad břevno.
2'
Akci po rohovém kopu zakončuje Gabriel Jesus placírkou poměrně vysoko nad břevno.
1'
Pravým křídlem se prohnal João Cancelo, jeho ránu z těžkého úhlu vyráží Emiliano Martínez na roh.
1'

Aston Villa: Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Targett – McGinn, Nakamba, Luiz – Buendía, Watkins, Bailey.
Náhradníci: Steer – Tuanzebe, Hause, Young, Sanson, Chukwuemeka, Ramsey, El Ghazi, Davis.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Aké, Zinčenko – Fernandinho (C), Hernández, Silva – Jesus, Mahríz, Sterling.
Náhradníci: Carson, Steffen – Grealish, Foden, Lavia, McAtee, Palmer, Wilson-Esbrand, Mbete.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann.
Vzájemné zápasy
Pro Villu jsou duely s Manchesterem City přímo noční můrou. Naposledy se z vítězství radoval birminghamský klub na podzim 2013, od té doby uhrál jednu bezbrankovou remízu a deset porážek a hrůzostrašné skóre 5:32.
Naposledy nepomohl domácím ani bleskový gól Johna McGinna z 1. minuty. Ještě do přestávky otočili skóre Phil Foden a Rodri Hernández a stav 1:2 vydržel až do konce.
Na hřiště mateřského klubu přijede s výpravou hostů poprvé od rekordního letního přestupu za tři miliardy korun Jack Grealish.
Citizens si již zajistili postup v Lize mistrů a v anglické lize táhnou listopadovou sérii tří vítězství. Naposledy doma zdolali West Ham 2:1 a ztrácejí jen bod na vedoucí Chelsea.

Střelci: 8 – Mahríz, 5 – Jesus, Foden, 4 – Silva, Sterling.
Aston Villa
Birminghamský klub se oklepal z pěti porážek za sebou před reprezentační přestávkou a po ní bodoval naplno proti Brightonu (2:0) i na hřišti Crystal Palace (2:1). Aston Ville tak patří třinácté místo.

Střelci: 4 – Archer, 3 – El Ghází, McGinn, Ings, Watkins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.