Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : West Ham - 10. dubna 2022   15:00

Brentford
48' Mbeumo (Toney) • 64' Toney (Mbeumo)
2:0
(0:0)
Brentford
Raya – Ajer (83. Rasmussen), M. Jörgensen, Pinnock, Henry – Eriksen, Mbeumo (78. Canós), Nörgaard (C), Wissa, Janelt (70. M. Jensen) – Toney.
Atkinson – Betts, Hatzidakis
Brentford Community Stadium, Brentford (Kapacita: 17.250)
West Ham
Fabiański – Coufal, C. Dawson, K. Zouma (29. Diop), Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini (57. Binrahma), Fornals – Antonio (66. Vlašić).

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 2:6.
Počet zákroků: Lukasz Fabianski – 5
Počet zákroků: David Raya – 1
Dnešní utkání je za námi. Domácí byli ve druhé půli jasně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:0. O první branku domácích se postaral ihned na začátku druhé půle Bryan Mbeumo, který po skvělé přihrávce od Toneyho rozvlnil síť za Fabiańskim. Následně se prosadil v 64. minutě také Ivan Toney, který zužitkoval přihrávku Mbeuma. Hosté se dnes nedostali do žádné velké šance a zaslouženě tak svému soupeři podlehli rozdílem dvou branek.
90+4'
90+2'
Následný rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
90+2'
Souček se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale trefil prvního hráče, od kterého se míč odrazil do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90'
Rice vypálil z velké dálky, ale jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.
88'
Hosté se ještě snaží alespoň o čestný úspěch, ale domácí skvěle brání a nepouští svého soupeře do vážnějších šancí.
87'
Domácí poslali míč až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál k Pinnockovi.
86'
Jensen se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
85'
Souček skončil na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
84'
Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.
83'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Rasmussen.
82'
Souček poslal nepřesnou přihrávku na Fornalse a míč tak skončil jen v zámezí. Raya bude odkopávat od své branky.
81'
Příliš se jim to však zatím nedaří. Domácí skvěle brání.
81'
Hosté se snaží něco vymyslet směrem dopředu.
79'
Toney dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Následně se hnal sám s míčem proti Fabiańskému. Ten skvěle vyběhl a zneškodnil Toneymu šanci ke skórování.
78'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Sergi Canós.
77'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale příliš s ním směrem dopředu nepospíchají.
76'
Domácí poslali míč až ke svému brankáři, který ho následně poslal svým odkopem daleko od své branky.
74'
Binrahma poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odhlavičkoval do bezpečí Jörgensen.
73'
Domácí zahrávali rohový kop z levé strany hřiště, který však nenadělal hostům větší potíže.
71'
Binrahma se dostal s míčem po levé straně hřiště až do vápna, kde ho však ukázkovým skluzem odzbrojil Pinnock.
70'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Mathias Jensen.
69'
Mbeumo se dostal do obrovské šance, když pálil z hranice malého vápna. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
68'
Toney se nedokázal dostat s míčem do vápna přes Coufala a hrát tak mohou hosté.
66'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Nikola Vlašić.
66'
Žlutou kartu dostává Michail Antonio (West Ham United).
64'
Brentford právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Henry poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Na zadní tyči se k míči dostal Mbeumo, který ho krásně zklepl na hlavu IVANA TONEYHO, a ten se svou hlavou následně nemýlil. Fabiański se po míči natahoval marně.
64'
Antonio si tak dlouho hrál s míčem poblíž vápna soupeře, až o něj přišel.
63'
Fornalsův centr z levé strany hřiště nakonec přeletěl všechny hráče uvnitř vápna domácích a skončil v zámezí.
62'
Domácí chybovali poblíž vlastního vápna, ale Binrahma se k míči nakonec nedostal. Raya byl u něj dříve a následně ho odkopl daleko od své branky.
61'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
59'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal k Pinnockovi.
58'
Toneyho centr z pravé strany hřiště odvrátil mimo vápno Diop.
57'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Saíd Binrahma.
57'
Ajer poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil do zámezí Diop.
55'
Souček odcentroval z pravé strany hřiště jen do rukavic brankáře domácích.
55'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
53'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil v zámezí. Raya bude odkopávat od své branky.
52'
Antonio se pokusil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale svým pokusem trefil pouze Pinnocka.
51'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
50'
Domácí vybojovali míč na své kopačky a opět se s ním ženou směrem dopředu.
48'
Domácí se dostávají do vedení! BRYAN MBEUMO dostal skvělou přihrávku do vápna od Toneyho a na jeho následný střelecký pokus mířený k bližší tyči byl Fabiański krátký.
47'
Eriksen poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však skončil jen v moci brankáře Fabiańského.
47'
Po nepřesné přihrávce Henryho se k míči dostávají hosté.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je za námi. Oba týmy hrají zatím velice zodpovědně směrem dozadu, a tak na nějakou vážnější šanci zatím čekáme. Hra se zatím pohybovala především ve středu hřiště s mnoha přihrávkami, ale do nějaké vážnější šance se v prvním poločase nedostal ani jeden z týmů.

Držení míče: 44% – 56%
Střely celkem: 9 – 2
Střely na branku: 4 – 1
45+4'
45+3'
Hosté zahrávali rohový kop z pravé strany hřiště, po kterém se dostal ke střele uvnitř vápna Cresswell. Jeho střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.
45+2'
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže. Z hranice vápna se dostal ke střele Eriksen, ale jeho slabý pokus Fabiański v pohodě chytil do svých rukavic.
45+1'
Eriksen poslal do vápna skvělý centr z přímého kopu, který si málem do vlastní sítě poslal svou hlavou Coufal. Naštěstí pro něj míč skončil těsně nad břevnem.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Wissa byl faulován zhruba na polovině hřiště Dawsonem a k míči se tak dostávají opět domácí.
43'
Po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů se k míči dostávají hosté.
42'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
40'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
39'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který vybojoval pro svůj tým Fornals.
38'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
37'
Rice poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, kterým však nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
36'
35'
Lanzini přišel o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
34'
Mbeumo vypálil z hranice vápna, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
33'
Henry poslal do vápna centr z levé strany hřiště, ale Toney se do zakončení nedostal.
32'
Eriksen vypálil z hranice vápna, ale jeho slabý pokus po zemi nenadělal Fabiańskému větší potíže.
31'
Mbeumo poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
30'
Utkání nám po malé pauze opět pokračuje a u míče jsou momentálně domácí.
29'
Tak Kurt Zouma už nebude moci dále pokračovat v utkání a místo něj tak nastupuje na hrací plochu Issa Diop.
28'
Zouma už je zpět na nohou a pomalu odchází za pomezní čáru.
27'
Zouma zůstává ležet na trávníku a žádá si ošetření. Vypadá to, že nebude moci dále pokračovat ve hře. Uvidíme, zda se ještě pokusí pokračovat.
27'
Mbeumo dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře. Pomezní rozhodčí si však dal hodně na čas se zvednutím praporku.
26'
Antonio poslal do vápna přihrávku z pravé strany hřiště. Míč však ve vápně skončil pouze u Pinnocka, který ho následně odkopl daleko od své branky.
24'
Coufal poslal do vápna nadýchaný centr z pravé strany hřiště. Ve vápně se vyšplhal do vzduchu Souček, ale jeho hlavičkový pokus mířený doprostřed branky nenadělal Rayovi větší potíže.
23'
22'
Následný střelecký pokus Mbeuma z hranice vápna skončil vysoko nad brankou.
22'
Míč od rohového praporku vyboxoval mimo vápno Fabiański.
21'
Mbeumo se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho střelecký pokus k bližší tyči dokázal Fabiański vyrazit mimo tři tyče. Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
20'
Wissa byl zasažen loktem do obličeje v jednom z předešlých soubojů a rozhodčí ho posílá za pomezní čáru, kde bude muset být ošetřen.
19'
Zouma byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
18'
Dlouhý aut Jörgensena se dostal pouze do rukavic brankáře hostů Fabiańského.
17'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
15'
Mbeumo se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště. Jeho hlavičkový pokus však nenadělal Fabiańskému větší potíže.
15'
Janelt poslal nepřesnou přihrávku poblíž vápna soupeře na jednoho ze svých spoluhráčů a míče se tak ujímají hosté.
14'
Antonio si špatně narazil míč se svým spoluhráčem, a ten mu tak následně utekl k brankáři domácích.
13'
12'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
10'
Souček poslal nepřesnou přihrávku na jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil jen v zámezí.
10'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
9'
Eriksen poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Ve vápně se dostal k hlavičce Janelt, ale jeho ne příliš razantní pokus nakonec skončil pouze u Zoumy.
8'
Dawson je zpět na nohou a míří za pomezní čáru. Vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
7'
Dawson má nějaké zdravotní potíže po předešlém souboji s Wissou a žádá si ošetření.
6'
Nörgaard vypálil z hranice vápna, ale svou střelou trefil pouze jednoho z protihráčů.
5'
Henry poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, ale ve vápně se nikdo z jeho spoluhráčů k míči nedostal.
4'
Jörgensen vhodil dlouhý aut do vápna, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů k míči nedostal.
3'
Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.
2'
Wissa už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře. To samé Dawson, který také bude pokračovat ve hře.
2'
Wissa zůstává ležet na trávníku po souboji na polovině soupeře s Dawsonem a rozhodčí tak musí přerušit hru.
1'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil jen v zámezí.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'

Brentford FC: Raya – Ajer, M. Jörgensen, Pinnock, Henry – Eriksen, Nörgaard (C), Janelt – Mbeumo, Wissa – Toney.
Náhradníci: Fernández – Baptiste, Sörensen, Canós, Fosu, Ghoddos, Jeanvier, M. Jensen, Rasmussen.
Trenér: Thomas Frank

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, K. Zouma, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini, Fornals – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Binrahma, Diop, Fredericks, Johnson, Král, Masuaku, Vlašić, Jarmolenko.
Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis.
Brentford FC (15. místo, 9 – 6 – 16, skóre 37:48, 33 bodů)
Fotbalisté Brentfordu se s premiérovou účastí v nejvyšší soutěži od založení Premier League vypořádávají se ctí a drží se mimo sestupové příčky. Na ně mají momentálně k dobru nadějných 9 bodů. Svěřenci manažera Thomase Franka se navíc prezentují i sympatickým herním projevem. Naposledy se o tom přesvědčila Chelsea, kterou The Bees na Samford Bridge dokonale zaskočili a vyhráli tam 4:1. Snad ani fanoušci Blues navíc nemohli nepřát vstřelený gól dánskému záložníkovi Christianovi Eriksenovi, který se právě v dresu Brentfordu vrací k profesionálnímu fotbalu poté, co v létě na EURU zkolaboval a dokonce byl ještě přímo na hřišti oživován. Z předchozích čtyř duelů zvítězil tento celek ve třech případech, což je po předchozím ne úplně dobrém období velký krok k záchraně. Kromě Eriksena, který se dostává zpět do formy, v níž by byl přínosem i pro mnohem větší kluby, kouč Frank spoléhá především na útočné duo Bryan Mbeumo – Ivan Toney.

Posledních 5 zápasů Brentfordu:
Brentford – Newcastle 0:2
Norwich – Brentford 1:3
Brentford – Burnley 2:0
Leicester – Brentford 2:1
Chelsea – Brentford 1:4
West Ham United (6. místo, 15 – 6 – 10, skóre 51:40, 51 bodů)
Fotbalisté West Hamu letos úspěšně působí v Evropské lize. V ní prošli už do čtvrtfinále a ve čtvrtek odehráli jeho úvodní duel proti francouzskému Lyonu, se kterým remizovali 1:1. Ve druhém poločase Hammers neudrželi náskok po zásahu Jarroda Bowena. V rámci Premier League bojují svěřenci Davida Moyese o to, aby si účast v evropských pohárech zopakovali. Ve hře je dokonce i Ligy mistrů, na čtvrtý Tottenham totiž londýnský celek ztrácí jen tři body. V posledním ligovém duelu zdolal West Ham na domácí půdě 2:1 Everton.

Posledních 5 zápasů West Hamu:
West Ham – Aston Villa 2:1
West Ham – Sevilla 2:0 po prodl. (EL)
Tottenham – West Ham 3:1
Tottenham – Everton 2:1
West Ham – Lyon 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu a především toho anglického! V rámci nedělního programu 32. kola Premier League hostí patnáctý Brentford šestý West Ham. Hostující Kladiváři v lize bojují o pohárové příčky, navíc zůstávají ve hře i v Evropské lize. Nováček soutěže má zase nadějně nakročeno k záchraně mezi elitou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.