Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Brighton - 23. ledna 2022   15:00

Leicester
46' Daka
1:1
(0:0)
Brighton
82' Welbeck  (Maupay)
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Söyüncü, Amartey, Thomas – Tielemans, Dewsbury-Hall – Lookman (78. Soumaré), Maddison, H. Barnes (64. Albrighton) – Daka (90+2. Ayoze Pérez).
Atkinson – Kirkup, Robathan
King Power Stadium, Leicester
Brighton
Sánchez – Veltman (77. March), Webster (C), Burn, Cucurella – Groß (62. Lamptey), Alzate (62. Welbeck), Mac Allister – Moder – Maupay, Trossard.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:8.
Je konec. Leicester remizoval s Brighton & Hove Albionem 1:1.
V prvním poločase měl jedinou velkou šanci ve 36. minutě domácí Lookman, ale Sánchez jej skvěle vychytal. Do druhé půle vstoupili lišky fantasticky, protože se hned ve 46. minutě prosadil Patson Daka. Následně si ale Brighton postupně vyvíjel tlak. V 73. minutě ještě Schmeichel vychytal hlavičku Welbecka, ale v 82. minutě už byl na jeho zakončení hlavou krátký a Danny Welbeck srovnal na 1:1. V 87. minutě vyhlavičkoval Tielemans z brankové čáry zakončení Burna a o minutu později zachránil domácím bod Kasper Schmeichel proti střele Trossarda.
90+5'
90+4'
Çağlar Söyüncü se nyní s ničím nemazlil a raději odkopl balón do zámezí. Brighton tak bude mít autové vhazování.
90+3'
Hosté mají nadále míč ve svém držení, ale pouze ve středu hrací plochy.
90+2'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Ayoze Pérez.
90+1'
Hosté chtějí rozhodnout a opět drží míč na útočné polovině blízko vápna soupeře.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
90'
Tentokrát centr Lampteyho z pravé strany skončil jen v rukou brankáře Kaspera Schmeichela.
89'
Tlak Brightonu ke konci zápasu ovšem pokračuje a Leicester se nyní jenom brání.
88'
Solly March dostal Leandro Trossarda do obrovské šance, ale jeho pokus k levé tyči fantasticky vychytal Kasper Schmeichel!
87'
Málem šli hosté do vedení! Po centru z rohu se dostal Daniel Burn ke hlavičce, ale jeho pokus k levé tyči vyrazil před brankovou čárou Youri Tielemans!
86'
Brighton ovšem pokračuje v útočném nátlaku, ale centr z levé strany zblokoval domácí obránce.
85'
Marc Cucurella se sice dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus letěl hodně mimo.
84'
Tariq Lamptey opět ukázal svou velkou rychlost po pravém křídle, ale tentokrát byla jeho přihrávka zblokována.
83'
Leicester tak doplatil na zatažení a vyčkávání co předvede soupeř.
82'
Brighton právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Tlak hostů povolil soupeřovu obranu. Neal Maupay centroval z pravé strany na zadní tyč, kde se prodral ke hlavičce DANNY WELBECK a zakončil fantasticky k levé tyči. Asistence: Neal Maupay.
81'
Domácím se opět nepodařilo procpat středem hrací plochy a hosté se dostali k míči.
79'
James Justin si skvěle poradil s Welbeckem na zádech a Kasper Schmeichel bude mít odkop od své svatyně.
78'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Boubakary Soumaré.
77'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Solly March.
77'
Hosté si postupnou kombinací nakonec vytvořili střeleckou příležitost, když Tariq Lamptey našel ve vápně Leandro Trossarda, ale jeho pokus byl zblokován.
76'
Velký přetlak hráčů před vápnem domácího celku, ale Brighton se opět nedostal do zakončení, ale lišky stále nejsou u míče.
75'
Lišky vyčkávají na možné protiútoky, ale tentokrát se Marcu Albrightonovi nepodařilo dostat dopředu po levé straně.
74'
Posléze ještě sice měl Brighton k dispozici rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic moc nebezpečného.
73'
Tariq Lamptey to udělal na pravé straně fantasticky a následným centrem našel ve vápně Dannyho Welbecka, ale jeho zakončení hlavou vychytal Kasper Schmeichel!
72'
Leicester sice je pod tlakem a pouze běhá za míčem, ale nepustil ještě hosty ve druhé půli k ani jedné střele na bránu Kaspera Schmeichela.
71'
Tariq Lamptey posílal balón z pravé strany vápna pod sebe, ale opět se Brighton nedokázal dostat do zakončení.
69'
Opět se lišky dokázaly ubránit dalšímu útoku soupeře, když se Danny Welbeck snažil prodrat do zakončení, ale balón skončil v moci Schmeichela.
68'
Centr ze strany Leicesteru ale nepřinesl nic nebezpečného a hostům se podařilo odvrátit balón do bezpečí.
67'
Daniel Burn už to měl u sudího Atkinsona sečtené a za další faul uviděl žlutou kartu.
66'
Leandro Trossard se snažil přímočarou přihrávkou dostat svého spoluhráče do zakončení, ale balón skončil jen u gólmana Schmeichela.
65'
Opět je k vidění hostující celek, který kombinuje na polovině Leicesteru, ale zatím bez něco vážnějšího.
64'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Marc Albrighton.
63'
Kiernan Dewsbury-Hall dokázal poslat míč z levé strany do vápna, ale tam jej vyboxoval Robert Sánchez.
62'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Tariq Lamptey.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Steven Alzate, přichází Danny Welbeck.
61'
Jöel Veltman neudržel balón na hrací ploše a daroval tak domácímu celku autové vhazování.
60'
Hodina utkání je za námi a Leicester vede nad Brighton & Hove Albionem 1:0.
59'
Jakub Moder sice zůstal zapomenut na vzdálenější tyči po centru z levé strany, ale jeho pokus z voleje letěl hodně mimo.
58'
Tentokrát už to vypadalo, že se Patson Daka dostane do úniku, ale gólman Robert Sánchez fantasticky přečetl hru a vyběhl z brány včas.
57'
Znovu měli lišky problém s presinkem soupeře a přišly o balón. Nemohou se tak vymanit z tlaku Brightonu.
56'
Po chvíli musel v nouzi Kasper Schmeichel jen odkopnout balón co nejdál. Leicester tak po skvělém vstupu do druhé půle nyní vyčkává co předvede soupeř a dává mu šanci.
55'
Brighton nyní drží soupeře pod tlakem, ale Çağlar Söyüncü dokázal odvrátit další centr do vápna.
53'
Hosté se nyní pomalejší kombinací snaží něco vytvořit, ale to se jim zatím nedaří.
52'
Pascal Groß posunul míč na Alexise Mac Allistera, ale jeho zakončení zpoza vápna letělo pouze nad bránu Schmeichela.
51'
Patson Daka nyní wrestlingovým stylem dopadl na Marca Cucurellu, který se svíjel v bolestech, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
51'
James Maddison se sice dostal k balónu na pravé straně, ale posléze nedokázal odcentrovat.
50'
Brighton hrál 3 z posledních 5 venkovních zápasů remízu 1:1. Uvidíme jestli se mu dnes podaří srovnat nebo liškám zůstanou tři body doma.
49'
Leicester tentokrát sice získal rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného a u míče jsou hosté.
48'
Brighton zkoušel rychle odpovědět na druhé straně, ale odpískal se jen ofsajd.
46'
Leicester právě vstřelil branku!
Fantastický vstup domácích do druhé půle a vedou 1:0! James Maddison chtěl využít volného prostoru v obraně soupeře a Barnes se následně dostal do zakončení, které sice Robert Sánchez vyrazil, ale na dorážku PATSONA DAKY už byl krátký!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je za námi a branky jsme se bohužel nedočkali. Šancí taky zrovna nebylo moc. Tu největší měl ve 36. minutě domácí Lookman, ale Sánchez jej skvěle vychytal. Leicester byl o něco aktivnějším celkem směrem dopředu, ovšem doufejme, že druhá polovina zápasu nám přinese záživnější fotbal a také branky.
45+2'
45+2'
Hostující mužstvo nyní získalo rohový kop z levé strany, ale obrana Leicesteru míč odvrátila.
45+1'
James Maddison je nyní po souboji se soupeřem ošetřován na hrací ploše.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
44'
Robert Sánchez si došel pro míč po přihrávce domácích a chytil jej do rukou.
43'
Vypadá to, že v první půli se branky nedočkáme, neboť se nyní ani jeden tým nemůže dostat k nějaké střele.
42'
Znovu byl k vidění faul ze strany domácího celku, když tentokrát Kiernan Dewsbury-Hall skluzem poslal k zemi Alzateho.
41'
Pascal Groß byl zfaulován Kiernanen Dewsbury-Hallem ve středu hrací plochy.
40'
Hostující mužstvo poté získalo také rohový kop, ale ten nepřinesl nakonec nic nebezpečného a lišky odkoply balón do bezpečí.
38'
Nyní se Ademola Lookman dopustil faulu na své polovině a Brighton & Hove Albion bude zahrávat volný kop.
37'
Nepřesný nákop lišek skončil u hostujícího hráče, který ale opět nic nevymýšlel a raději posunul balón zpět.
36'
Ademola Lookman se při rychlém brejku dostal do velké šance, ale Robert Sánchez předvedl velmi dobrý zákrok a podržel bezbrankový stav!
35'
Dnes se dalo očekávat, že nebude k vidění zrovna atraktivnější fotbal, neboť ani jeden celek nechce udělat chybu, která by se poté těžce doháněla.
34'
Alexis Mac Allister pálil zpoza vápna, ale jeho rána byla hodně nepřesná a letěla vysoce nad.
32'
Znovu standardní situace Leicesteru byla zakončena střelou, ale ta se poodrážela až k připravenému brankáři Robertu Sánchezovi.
31'
Rohový kop lišek se bude opakovat z druhé strany, protože střela Luke Thomase byla zblokována Pascalem Großem.
30'
Youri Tielemans dostal přihrávku od Justina na hranici vápna a následně vystřelil, ovšem jeho pokus byl sražen do zámezí a k vidění bude rohový kop.
29'
Patson Daka sice šel k zemi uvnitř šestnáctky soupeře, ale na penaltu to rozhodně nebylo.
28'
Dnešní sestava Leicesteru má v průměru lehce nad 25 let, zatímco hosté o rok víc.
27'
Po skvělé kombinaci několika přihrávek se dostal ke střele z dvaceti metrů Kiernan Dewsbury-Hall, ale jeho pokus letěl pouze doprostřed brány Roberta Sáncheze.
26'
Znovu se lišky snažily dostat do vápna po pravé straně, ale tam bylo tentokrát zavřeno.
25'
Ademola Lookman nedokázal udržet míč na pravém křídle, ale Brighton nepřesným nákopem o balón celkem rychle přišel.
24'
James Maddison se ujal exekuce přímého kopu, který nebyl úplně špatný, ale nakonec letěl jen kolem zdi do boční sítě hostující svatyně.
23'
Alexis Mac Allister se ovšem tentokrát dopustil nedovoleného zákroku na hranici vápna a Leicester může ohrozit bránu Roberta Sáncheze.
21'
Stále čekáme na první vážnější moment. Leicester sice je častěji u míče, ale nemůže si vypracovat větší příležitost.
20'
Standardní situace lišek nepřinesla nic vážnějšího. Po chvíli zůstal ležet na hrací ploše Patson Daka.
19'
Ademola Lookman dostal přihrávku do vápna, ale jeho následné zakončení bylo zblokováno do zámezí a následuje tak rohový kop.
18'
Leicesteru dnes chybí plno hráčů, ale i přesto postavil velmi solidní sestavu, která má ambice na vítězství proti Brightonu.
16'
Leandro Trossard z levé strany posunul míč spoluhráči, který ale o něj přišel a následně byl Patson Daka zfaulován Burnem.
15'
Další pokus o útok z pohledu domácího mužstva skončil jen u brankáře Roberta Sáncheze.
14'
Youri Tielemans se dostal k odraženému míči a překvapivě zkusil vystřelit z velké dálky, ale trefil pouze hostujícího obránce.
13'
Opět se hosté snažili postupně prokombinovat k vápnu lišek krátkými přihrávkami, ale to je zatím málo.
12'
Následně se hostující mužstvo dostalo k míči na své polovině. Zatím toho na hrací ploše není moc k vidění.
10'
James Justin se opět dostal do šestnáctky soupeře, kde šel k zemi, ale sudí to jako penaltový faul nevyhodnotil.
9'
Domácí si vypracovali příležitost pro zakončení, ale střela Patsona Daky šla vedle a navíc se odmával ofsajd.
7'
Pascal Groß se snažil opřít do míče uvnitř vápna, ale jeho pokus nebyl přesný.
6'
Brightonu se nepodařilo projít středem hrací plochy, ale už je znovu u míče.
4'
James Justin se dostal do vápna soupeře, kde posunul míč Jamesu Maddisonovi, ale jeho střela byla zblokována obráncem.
3'
Liškám se nepovedlo něco vymyslet po pravém křídle a trochu otevřeli prostor soupeři, který ale nedokázal z pravé strany poslat balón před bránu.
2'
Alexis Mac Allister se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Leicester tak bude u míče.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Söyüncü, Amartey, Thomas – Tielemans, Dewsbury-Hall – Lookman, Maddison, H. Barnes – Daka.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Brunt, Choudhury, Daley-Campbell, McAteer, Ayoze Pérez, Soumaré, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Veltman, Webster (C), Burn, Cucurella – Groß, Alzate, Mac Allister – Moder – Maupay, Trossard.
Náhradníci: Scherpen – M. Caicedo, Dunk, Lamptey, Lallana, Leonard, March, Roberts, Welbeck.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Robathan.
Brighton & Hove Albion FC

Brighton se momentálně nachází na 9. pozici s 29 body a skóre 22:22. Po domácí remíze 1:1 s Crystal Palace se Brighton utkal doma také s Chelsea. Ve 28. minutě otevřel brankový účet hostující Zijech a do přestávky se šlo za stavu 1:0 pro Chelsea. V 60. minutě ovšem srovnal Webster. Následně už branka nepadla a Brighton podruhé v řadě remizoval 1:1.
Leicester City

Leicester je aktuálně až na 11. místě s 25 body a skóre 33:36. Lišky tak jsou zatím rozhodně za očekáváním. Po domácí výhře 1:0 nad Liverpoolem se utkal Leicester doma také s Tottenhamem. Nakonec z toho byl naprosto neuvěřitelný zápas. Daka totiž ve 24. minutě otevřel brankový účet. Ve 38. minutě srovnal Kane a do přestávky se šlo za stavu 1:1. V 76. minutě šli domácí opět do vedení, když se prosadil Maddison. V 90+4. minutě ještě Leicester vedl, ale o minutu později srovnal Bergwijn, který se následně prosadil také v 90+7. minutě a zcela otočil zápas. Leicester tak prohrál 2:3.
Ve 23. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Leicester City a Brighton & Hove Albion FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Leicesteru v osmifinále EFL Cupu. Toto utkání nakonec nabídlo také pokutové kopy, které lépe zvládly lišky a zvítězily 3:2. Dnes se bude hrát na King Power Stadium v Leicesteru. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.