Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Crystal Palace - 10. dubna 2022   15:00

Leicester
39' Lookman (Dewsbury-Hall) • 45' Dewsbury-Hall (Maddison)
2:1
(2:0)
Crystal Palace
65' Zaha
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Söyüncü, Amartey, Thomas – Tielemans, N. Mendy, Dewsbury-Hall – Maddison (89. Castagne), Daka (76. Iheanacho), Lookman (77. H. Barnes).
Jones – Cook, Robathan
King Power Stadium, Leicester
Guaita – Clyne, Joachim Andersen, Guehi (C), T. Mitchell (34. J. Ward) – Kouyaté (58. McArthur), Schlupp – J. Ayew, Gallagher (58. Eze), Zaha – Mateta.

Leicester díky úspěšnému závěru prvního poločasu vítězí nad Crystal Palace 2:1. Domácí o přestávce vedli o dvě branky, když Kiernan Dewsbury-Hall nejdříve přihrál na gól Lookmanovi, pak se prosadil sám krásnou ranou pod břevno, hosté už stačili jen snížit z opakované penalty, kterou ani podruhé neproměnil Zaha, dokázal si ji však dorazit do branky.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:12.
90+4'
90+4'
Crystal Palace sice mají míč často ve svém držení, ovšem nedaří se jim vůbec nic vymyslet.
90+3'
Nastavený čas už se přesunul do své druhé poloviny a Leicester si nadále bez větších potíží hlídá těsné vedení.
90+2'
Centr Nathaniela Clyna letící k brance stáhl ze vzduchu Kasper Schmeichel.
90+1'
Skvělá atmosféra na King Power Stadium, domácí fanoušci zpívají hlasité chorály, hráče Leicesteru na hřišti ale ještě čeká pořádná šichta.
90+1'
Rozhodčí Jones oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Timothy Castagne.
88'
Domácí trenér Rodgers chystá své poslední střídání, do hry přijde Timothy Castagne.
86'
Amarteyovi se nepovedlo zpracovat míč, z čehož málem mohl těžit Mateta, svého parťáka ze stoperské dvojice ale výborně zastoupil Söyüncü.
85'
Ezeho přetažený centr vracel před branku Andersen, takovouto standardní situací Crystal Palace skórovali v pondělí proti Arsenalu, teď ale Jean-Philippe Mateta nedokázal procedit míč do branky!
84'
Tielemans podrazil Ezeho, Crystal Palace mohou rozehrávat na soupeřově polovině.
82'
Maddisonův centr do pokutového území si pohlídal Joakim Andersen.
81'
Kelechi Iheanacho se na levém křídle sice na chvíli dostal přes Andersena, pak už se mu ale nepovedlo udržet míč ve hřišti.
80'
James Maddison tentokrát střílel přímo do zdi, vysoko nadražený míč Guaita vyboxoval k postranní čáře.
79'
Dewsbury-Hall byl faulován při průniku k pokutovému území, následovat bude druhý nebezpečný volný kop pro Jamese Maddisona, jenž si okamžitě bere míč pod svoji kontrolu.
77'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Harvey Barnes.
76'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Kelechi Iheanacho.
76'
Ayewovi se nepovedlo zpracovat přenesení hry k pravé postranní čáře, vhazovat budou Lišky.
74'
Daka odchází k pokračování ošetření za postranní čáru a hra bude moci opět navázat.
73'
Patson Daka teď zůstává ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.
72'
Daka se po pravé straně dostal do pokutového území, pak ale jeho tečovaná přihrávka končí jen u Guaity.
71'
Další útočná snaha hostům na levém křídle nevyšla, bude se kopat od branky Kaspera Schmeichela.
69'
Po dalším nakrátko rozehraném rohu Zaha pronikl do pokutového území a vyvolal obrovský závar před brankou Kaspera Schmeichela, Schlupp ale nedokázal protlačit svoji patičku přes klubko hráčů.
69'
Hosté zatlačili soupeře k jeho brance, Zahovi se nepovedlo zakončit, bude ale následovat rohový kop.
67'
Luke Thomas prohrál osobní souboj s Ayewem, pak soka stáhl k zemi a prohlíží si žlutou kartu.
65'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
WILFRIED ZAHA znovu neproměnil penaltu, když tentokrát ji kopl vskutku katastrofálně, měl ale štěstí, že Kasper Schmeichel vyrazil míč přímo před sebe a Zaha jej hlavou doklepl do sítě!
65'
Wilfried Zaha (Crystal Palace FC) neproměňuje pokutový kop.
65'
Penalta se ale bude opakovat! Domácí hráči vběhli do pokutového území příliš brzy!
64'
Wilfried Zaha kopl penaltu po zemi doprava, Kasper Schmeichel vystihl stranu a výborným zákrokem tuto penaltu zlikvidoval!
63'
Eberechi Eze rozehrál rohový kop nakrátko k Ayewovi, toho při průniku do pokutového území podrazil Tielemans a rozhodčí Jones bez váhání odpískal pokutový kop!
63'
Penalta pro Crystal Palace!
62'
Na střelecké pokusy je to 10:5 pro Leicester, ve druhém poločase 4:1.
60'
Eze potáhl míč po útočné polovině, pak jej předal Ayewovi, ten se ale střelou z úhlu unáhlil a domácí ji odrazili za postranní čáru.
59'
Nathaniel Clyne se rozběhl po pravé straně, ovšem příliš si předkopl míč a Söyüncü jej odehrál do zámezí.
58'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Eberechi Eze.
58'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází James McArthur.
57'
James Justin se kolmicí po pravém křídle snažil vysunout Maddisona, adresoval mu ale příliš prudkou přihrávku.
Patrick Vieira chystá svoji druhou změnu v sestavě, při obrovské útočné síle na lavičce má skutečně z čeho vybírat.
56'
James Maddison svoji střelou trefil jen bránícího Conora Gallaghera.
54'
Po další ztrátě hostů, kdy Andersenův odkop doletěl jen k Maddisonovi, byl Daka podražen Andersenem v blízkosti pokutového území, to bude velmi nebezpečný volný kop pro Leicester.
53'
Přeci jen už se i Eagles dostali s míčem na soupeřovu polovinu, zatím se ale marně snaží protlačit blíže ke Schmeichelovi, Leicester brání výborně.
52'
Crystal Palace se znovu nedostalo s míčem ani ke středové čáře a v držení balónu je opět Leicester.
51'
Dění ve druhém poločase je zcela jednostranné, centr Luka Thomase teď doletěl až k Lookmanovi, tomu se ale nepovedlo míč zpracovat a jen jej prodloužil ke Guaitovi.
50'
James Maddison znovu v akci, teď se mezi dvěma soky protáhl do pokutového území, pak byl lehce strčen k zemi, o penaltový zákrok se ale rozhodně nejednalo.
50'
Maddison se v pokutovém území nedokázal prokličkovat kolem Warda do střeleckého zakončení.
49'
Maddisonův rohový kop našel Justina, jeho hlavičku z těžké pozice odvrátil Joel Ward.
48'
Domácí zůstávají aktivní, na pravém křídle vybojovali druhý rohový kop. Za celý první poločas měli jediný.
47'
Maddisonův rohový kop se neujal, následná střela Tielemanse zpoza pokutového území už byla velmi nepřesná.
46'
Hned v první minutě druhého poločasu Youri Tielemens výbornou střelou od hranice pokutového území pořádně protáhl Vicenteho Guaitu, ten si připisuje svůj první dnešní zákrok.
46'
Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách, to jedinou dosavadní zůstává stažení zraněného Mitchella, jehož ve 34. minutě nahradil Joel Ward..
46'
Ústřední postavou prvního poločasu se stal Kiernan Dewsbury-Hall, jenž ve 39. minutě přihrál na úvodní branku Lookmanovi, o šest minut později se pak parádní střelou poprvé zapsal do listiny střelců v Premier League.

Leicester vedl 2:0 i v prvním vzájemném zápase v Selhurst Parku, tehdy však zápas skončil 2:2. Povede se podobný comeback svěřencům Patricka Vieiry i dnes?
45+2'
45+2'
Do dalšího zakončení se tlačil Maddison, jeho střelu srazil mimo branku Joel Ward.
45+1'
Rozhodčí Jones k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené minuty.
45'
Leicester právě vstřelil branku!
Druhá branka domácích stála za to! Nejdříve chyboval Guéhi, jenž propadl v souboji s Patsonem Dakou, ten přihrál do pokutového území a KIERNAN DEWSBURY-HALL parádní ránou z otočky pod břevno střílí svoji první branku v Premier League!
44'
Kouyaté se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Dewsburym-Hallem, domácí ve středu hřiště rychle rozehráli.
43'
Pro nákop Andersena si doběhl Schmeichel, i přes drobné komplikace se mu povedlo míč zachytit.
41'
Joel Ward si neporozuměl s Matetou, v držení míče už je znovu Leicester.
39'
Leicester podnikl jednu z mála přímočařejších akcí, která hned vede k úvodní trefě! Přihrávku Kiernana Dewsburyho-Halla si v pokutovém území zpracoval ADEMOLA LOOKMAN a přesnou přízemní střelou překonal Vicenteho Guaitu!
37'
Ayew se prudkým pasem z pravého křídla snažil najít před branku Matetu, před ním ale stačil zasáhnout Kasper Schmeichel.
36'
Wilfried Zaha si u hranice pokutového území navedl míč na pravačku, pak byla jeho rána zablokována.
36'
Po příchodu Warda mají hosté na trávníku dva pravé obránce, vlevo hraje právě nový muž v sestavě Orlů.
35'
Tielemans napřáhl z dálky, jeho rána prosvištěla vedle Guaitovy branky. Hostující brankář nadále nemusel nijak zasahovat.
34'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Tyrick Mitchell, přichází Joel Ward.
34'
Tyrick Mitchell zřejmě nebude schopen pokračovat a do hry přijde Joel Ward.
32'
Nampalys Mendy byl při vyvážení míče přes střed hřiště faulován právě Tyrickem Mitchellem, za což si hostující obránce vysloužil žlutou kartu.
31'
Po Mitchellově ošetření už se může ve hře pokračovat, hostující fotbalista se brzy zase vrátil do boje na King Power Stadium.
30'
Oba trenéři této přestávky využívají k udílení pokynů svým svěřencům.
29'
Zdravotní potíže trápí Tyricka Mitchella, hostující levý obránce musí být ošetřen.
28'
Patson Daka nepropasíroval svoji přihrávku na Maddisona, míče se ujali hosté.
26'
S nákopem Andersena si i ve spolupráci s Maddisonem poradil James Justin.
25'
Leicester znovu hraje na útočné polovině, zpoza postranní čáry bude vhazovat Luke Thomas.
23'
Následný centr Maddisona ze standardní situace propadl k Söyüncümu, tomu se ale v běhu nepovedlo míč zpracovat, ani vystřelit.
22'
Schlupp fauloval Maddison, pak vstoupil do jeho rychlé rozehrávky a domácí se marně snaží přesvědčit rozhodčího Jonese ke žluté kartě pro někdejšího hráče Leicesteru.
22'
Domácí se snažili zatlačit soupeře před jeho branku, ovšem Justinův centr promáchl Patson Daka, pak se neujal ani Lookmanův oblouček.
20'
Gallagher zahrával dva rohy v rychlém sledu, na ten druhý si naběhl Andersen a jeho hlavička končí vedle branky.
19'
Jean-Philippe Mateta se rozběhl s míčem po útočné polovině a přízemní střelou ke vzdálenější tyči protáhl Kaspera Schmeichela, domácímu brankáři se povedlo vyškrábnout míč na rohový kop.
17'
Leicester se usadil na útočné polovině, domácí si ale netroufli na rychlejší akci a vrátili míč zpět do středu hřiště.
16'
Mitchell potáhl míč po volném prostoru na útočné polovině, pak ale poslal příliš krátkou přihrávku Gallagherovi, vystihl ji Mendy.
14'
Joachim Andersen si proti Arsenalu připsal z pozice stopera dvě asistence, teď mu ale vůbec nevyšel nákop po útočné polovině, namířil jej do území nikoho.
12'
Nampalys Mendy nevybíravě poslal k zemi u postranní čáry Matetu, žluté kartě se ale ještě vyhnul.
12'
Dewsbury-Hall nejdříve nedokázal odcentrovat na levém křídle, pak mu nevyšla ani přihrávka obsazenému Thomasovi.
10'
Ayew se při sprintu po pravé straně probojoval přes Thomase, pak mu ale ukopl míč do zámezí Amartey.
9'
První standardní situaci zápasu rozehrával Conor Gallagher, s jeho centrem si domácí defenziva poradila.
8'
Jeffrey Schlupp výbornou průnikovou přihrávkou vysunu do běhu Zahu, ten ale nezvládl zakončení a výrazně minul domácí branku.
6'
Na centr Luka Thomase před brankou nedosáhl Patson Daka.
5'
Lookman se prohnal po útočné polovině až do pokutového území, pak svoji akci zakončil nepřesnou střelou.
4'
Ademola Lookman při individuální akci neudržel stabilitu a před pokutovým územím padl k zemi, v držení míče už jsou Londýňané.
2'
Při Tielemansově průniku podél postranní čáry a následném odrazu míče do zámezí se sám Belgičan ujal autového vhazování.
1'
Úvodního výkopu se ujali ve žlutých dresech hrající hosté a je rozehráno! Leicester oblékl tradiční modrou barvu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Robertem Jonesem přivedla fotbalisty na trávník King Power Stadium, utkání bude brzy zahájeno.

Leicester City: Schmeichel – Justin, Söyüncü, Amartey, Thomas – Tielemans, N. Mendy, Dewsbury-Hall – Maddison, Daka, Lookman.
Náhradníci: Jakupović – Albrighton, H. Barnes, Castagne, W. Fofana, Choudhury, Iheanacho, R. Pereira, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Joachim Andersen, Guehi, T. Mitchell – Kouyaté, Schlupp – J. Ayew, Gallagher, Zaha – Mateta.
Náhradníci: Butland – Ch. Benteke, Edouard, Eze, McArthur, Kelly, Milivojević, Tomkins, J. Ward.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Jones – Cook, Robathan.

Crystal Palace jsou deváví před Leicesterem jen díky lepšímu skóre, mají však odehrané o dva zápasy více. Tým Patricka Vieiry ale prožívá skvělé období, když v Premier League drží sérii pěti zápasů bez prohry, ačkoliv poslední dva zápasy sehrál proti Manchesteru City (0:0) a Arsenalu (3:0).

Během té série Orli uhráli velmi hodnotných 11 bodů za bilanci 3-2-0, k tomu zvládli i dva duely FA Cupu, kde se probojovali do semifinále, v němž na ně už za týden čeká městské derby s Chelsea.

Právě Chelsea je jediným týmem, který Crystal Palace v posledních jedenácti soutěžních zápasech dokázal porazit, bylo tak i s pořádnou dávkou štěstí, když jedinou branku vzájemného utkání v Selhurst Parku vstřelil až v 89. minutě Hakim Zijáš.
Leicester City

Dá se čekat, že Leicester dnes nenastoupí v nejsilnějším složení, neboť v Premier League i přes nízký počet odehraných utkání bude moct jen stěží bojovat o evropské poháry a jednodušší cestu by tak mohl mít přes Konferenční ligu, kterou by ale k účasti v příštím ročníku Evropské ligy potřeboval vyhrát.

Ve čtvrtek tam odehrál první čtvrtfinálový zápas doma proti PSV Eindhoven a po bezbrankové remíze jej už v příštím týdnu čeká složitá odveta na soupeřově hřišti.

V Premier League se Leicesteru v poslední době nevede špatně, od začátku března v ní odehrál pět zápasů s bilancí 3-1-1 a těžko říct, jak moc se přiblíží pohárovým pozicím po dohrání všech odložených zápasů.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu dvou sousedů v tabulce, Leicester a Crystal Palace uzavírají první polovinu tabulky se shodným počtem 37 bodů, byť domácí Lišky odehrály o dva zápasy méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.