Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Brentford - 2. května 2022   21:00

Manchester Utd.
9' Fernandes (Elanga) • 61' Ronaldo  • 72' Varane (Telles)
3:0
(1:0)
de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, Matić (71. de Paula) – Elanga (75. Cavani), Fernandes /C/, Mata (75. Jones) – Ronaldo.
Henderson – Bailly, Álvaro Fernández II, Garnacho, Rashford, Lingard.
Kavanagh – Bennett, Lennard
Old Trafford, Manchester
73 482 diváků
Brentford
Raya – Ajer, Rasmussen, Jansson /C/, Sørensen, Henry – Janelt (71. Dasilva), Nørgaard (71. Jensen), Eriksen – Mbeumo (76. Wissa), Toney.
Álvaro Fernández I – Stevens, Jeanvier, Baptiste, Fosu, Young-Coombes.

Manchester United si upevnil pohárové příčky hladkým vítězstvím nad Brentfordem v dohrávce 35. kola anglické Premier League. Skóre otevřel již v 9. minutě Fernandes, po přestávce pak zvýraznil vítězství z penalty Ronaldo a po rohovém kopu premiérovým gólem od přestupu z Realu Madrid Varane. Hosté se snažili o aktivní pojetí, ale vepředu příliš nebezpeční nebyli a záchranu ještě v kapse nemají.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:6.
90+2'
90+1'
Freda de Paulu srazil napadající Ivan Toney.
90'
Bruno Fernandes pálí ze střední vzdálenosti vysoko nad břevno. Divákům to ani trochu nevadí, tleskají a užívají si blížící se hladké vítězství.
88'
Edinson Cavani si sice pěkně zpracoval Ronaldův nádherný křížný pas, vadou na kráse však byl ofsajd uruguayského útočníka.
87'
Tempo již trochu opadlo, rozhodnutý zápas se dohrává z povinnosti.
84'
Po rohu následovalo ještě autové vhazování. Míč si otřel do dresu Roerslov Rasmussen, vhodil ho pak sice daleko, ovšem jen k domácím hlavičkářům.
83'
A z rychlé protiakce po teči Dioga Dalota stejná výhoda pro Brentford.
83'
Domácí se při rohu neprosadili, ze skrumáže jen posouvají míč za vzdálenější postranní čáru.
82'
Pokus Bruna Fernandese zpoza šestnáctky byl sražen Madsem Bechem Sørensenem na roh.
80'
Jediný rodák z Britských ostrovů v základní sestavě Manchesteru McTominay střílí z otočky po Ronaldově zpětné přihrávce do brankáře Rayi.
80'
Dnešní utkání sleduje 73 482 diváků.
79'
Hosté zůstávají nastěhovaní v předbrankovém prostoru, ale Manchester i za výrazného vedení soustředěně brání a nepouští je k přímému ohrožení brány.
77'
Phil Jones zastavil útok Brentfordu za cenu rohu.
76'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
75'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Phil Jones.
ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Edinson Cavani.
72'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tellesův nízko letící roh zasáhl z voleje RAPHAËL VARANE a brankář nemohl reagovat na smolnou teč o bok jednoho z dvojice neúspěšných strážců, patrně smolaře večera Henryho.
72'
Jansson vložil nohu do Ronaldova centru šajtlí a málem z toho byl vlastní gól. Naštěstí pro Brentford proletěl míč o nějaký decimetr vedle levé tyče a důsledkem je pouze roh.
71'
ze hřiště odchází Christian Nørgaard, přichází Mathias Jensen.
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Josh Dasilva.
71'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Fred de Paula.
69'
Rudí ďáblové se vymanili z několikaminutového tlaku a produkují bago na útočné polovině.
67'
Teď to rozhodčí domácím kompenzoval, když jako penaltovou neposoudil ruku Alexe Tellese. Hlavičkou ho do ni Ajer trefil sice zblízka, ovšem domácí hráč měl končetinu rozhodně od těla.
67'
Ránu do zubů schytal ve skrumáži Ronaldo od Nørgaarda, který doslova naskočil do jeho obličeje. Kupodivu rozhodčí ani takovýto zákrok netrestá.
66'
Centr úplně volného Toneyho z pravé strany manchesterské šestnáctky srazil Varane na roh.
65'
Ronaldo si naběhl zleva do pokutového území mezi dva hráče a potřetí v zápase padá, stejně jako v prvním případě to však na pokutový kop není.
64'
David de Gea měl k Eriksenovu nákopu blíže než nabíhající Toney.
61'
Z pokutového kopu CRISTIANO RONALDO nic nevymýšlel a napálil míč nechytatelně do sítě do protipohybu brankáře.
60'
Penalta pro Manchesteru United po zbytečném faulu Henryho na rozběhnutého Ronalda! Hostující hráč nerozdýchal předchozí Ronaldovo odstrčení, které sudí viděl jako ještě v mezích pravidel.
60'
Rasmussenův opakovaný centr odvrací hlavou do bezpečí McTominay.
57'
Domácím se nepodařilo na několik pokusů míč pořádně odvrátit ze své šestnáctky, Nørgaard ho tak posunul napravo volnému Toneymu a proti jeho ráně musel de Gea vytáhnout pohotový rozštěp.
57'
Victor Lindelöf posunul hlavou Mbeumův výborně zakroucený pas na naskakujícího Eriksena za sebe na roh.
55'
Následný trestný kop poslal z 30 metrů přímo na bránu Eriksen, pro de Geu měla však jeho střela kolem zdi ideální směr i výšku a vyráží ji do strany.
54'
Žlutá karta pro Manchester United (Nemanja Matić).
53'
Nemanja Matić vyslal z vlastní poloviny hřiště fantastickou kolmici do běhu na Bruna Fernandese. Ten zakončil obrovskou šanci křížnou přízemní střelou, které chyběly do brány jen centimetry.
51'
Nørgaardovi se připletl do cesty hlavní rozhodčí a snad kvůli tomu nakopl míč z dobře rozjeté akce hostů nešikovně za bránu.
50'
Ronaldo vybíhal o krok z ofsajdu a tak jeho střela, kterou Raya vyškrábl do břevna a od něj ven z brány, byla jen exhibiční.
48'
Eriksen zakroutil přímák z dálky od postranní čáry na zadní tyč. Toney zasáhl míč z voleje vnější šajtlí a posílá ho vysoko na tribunu.
47'
Podražen byl Toney, trestný kop 40 metrů od brány rozehraje Brentford.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Statistické okénko:

Držení míče 70% – 30%, střely na bránu 2:1, střely mimo 1:4, rohy 1:4, ofsajdy 1:1, fauly 1:4.
Favorit po první půli vede o jednu branku, kterou zchladil odvážný nástup hostů hned v 9. minutě Bruno Fernandes. Těsně před přestávkou odvolal Ronaldův gól VAR, o moc víc si Manchester nevytvořil a Brentford stále může doufat.
45+1'
44'
Mata si počkal na půlící čáře s náběhem, rozkmital nohy do úžasného sprintu a přihrál do běhu Ronaldovi, který z první prostřelil brankáře. Radost však trvala jen zhruba minutu, VAR odhalil nepatrný ofsajd.
43'
Raya si při vysunutém presinku Manchesteru pomohl hodně riskantním dloubáčkem, Sørensen si s obtížemi poradil jen odkopem do autu.
41'
Míč se po rozehrávce rohu nakrátko vrátil k Eriksenovi, který zkusil překvapit de Geu přímou střelou z těžkého úhlu. Namířil ji ovšem kolem zadní šibenice.
41'
Po trestném kopu získává nováček rohový.
40'
Mbeumův centr zleva směřoval ven od brány, hnal se za ním Toney a nedovoleně ho zastavuje domácí Telles.
39'
Na malém vápně vypomohl obraně hlavičkou Toney. Následný Dalotův nákop směřuje za bránu Brentfordu.
38'
Pontus Jansson vypíchl míč Ronaldovi na rohový kop.
37'
Z rychlého brejku hostů uvolnil Janelt Mbeuma, který pálí tvrdě jen do boční sítě.
36'
Trestný kop se Tellesovi nevyvedl, centr letěl do Rayových rukavic.
35'
Hráči Brentfordu pasivně bránili v bloku, nakonec po faulu Nørgaarda na Fernandese budou muset stavět zeď zhruba na velkém vápně.
32'
Ronaldo si narazil dvakrát s Matou, podruhé to bylo nádhernou falšovanou patičkou přes tři zkoprnělé hráče. Španělský útočník zakončuje z 10 metrů solidní příležitost vedle brány.
31'
Ronaldo nabídl míč doprava Dalotovi, jehož centr hosté odvrátili jen nakrátko. Fernandes znovu vybídl stejného hráče, který posílá míč obloučkem do rukavic Davida Rayi.
30'
Dalot si naopak připsal cenný obranný zákrok, když uskákal Eriksenův křížný nákop v souboji s Henrym.
28'
Domácí se snadno ubránili a rozvíjejí svůj útok z hloubi vlastní poloviny.
27'
Diogo Dalot poslal hodně nebezpečnou malou domů, ze které získává Brentford rohový kop.
26'
Manchester sehrál krásnou řadu narážeček, po které šel však ve vápně Cristiano Ronaldo příliš ochotně k zemi. Lehký kontakt s Madsem Roerslevem Rasmussenem rozhodně není důvodem k penaltě.
24'
Ronaldo zkusil z trestného kopu z 28 metrů ohrozit bránu, mířil však přímo do brankáře Rayi.
23'
Teď se již píská, když na Ronaldovu kolmici nabíhal Elanga a ze strany ho tvrdě sejmul Sørensen.
22'
Toney si naběhl na Eriksenův pas a hlavičkuje z dobré pozice nad břevno.
21'
David Raya nastavil náruč nakopávanému míči z hloubi pole.
19'
Opět zní z hlediště pískot, když po zidanovce Bruna Fernandese na koncové čáře upřeli rozhodčí Manchesteru jasný roh. Mads Rasmussen se nepřiznává k teči a ještě se licoměrně hlásí o odkop od brány.
18'
Elangův pád před šestnáctkou Brentfordu nenašel u rozhodčího odezvu.
17'
Janelt posunul míč napravo Rasmussenovi, který poslal nadýchaný centr na Mbeuma. Ten sice přeskočil obránce, ale z malého vápna hlavičkoval nedůrazně a vedle.
15'
Henryho křížný pas proletěl za zadní tyč Manchesteru do zámezí, odkopávat bude de Gea.
13'
Domácí teď volí trpělivou kombinaci okolo půlící čáry.
11'
Eriksen pronikl obranou Manchesteru, narazil si s Mbeumem, který mu míč předal zpět a dánský reprezentant pálí prudce, leč doprostřed brány. De Gea zasahuje nadvakrát.
9'
Hosté byli před svou bránou v šesti, přesto jen zírali na ďábelsky rychlou gólovou akci Manchesteru. Dalot z půlky hřiště vyslal dlouhou kolmicí do běhu Elangu, který vracel od koncové čáry míč do vápna a tam ho z voleje napálil do sítě BRUNO FERNANDES.
8'
Bruno Fernandes ťukl míč z běhu na levé křídlo Tellesovi, jeho centr ale Elanga v obklíčení ve vápně nedokázal získat.
6'
Rohový kop vyboxoval de Gea a hned nato je pískán útočný faul Rasmussenovi.
5'
De Gea odvrací Janssonův padáček na další rohový kop pro hosty.
3'
Ani Cristiano Ronaldo nedokázal lépe zpracovat křížný pas hrudí. Míč si příliš posunul od nohy a v pádu z otočky promáchl.
2'
Po prvním rohu Brentfordu napálil odražený míč vysoko nad břevno Rico Henry.
1'
Hned ze středového kruhu nakopli hosté překvapivě míč do Mbeuma, který mohl při lepším zpracování zakončovat sám před brankářem. Vrátit se však k němu stačil Varane.
1'
Domácí fotbalisté vycházejí z tunelu v červených dresech, hosté se dnes oblékli celí do žluté.

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, Matić – Elanga, Fernandes (C), Mata – Ronaldo.
Náhradníci: Henderson – Bailly, Álvaro Fernández II, Garnacho, Jones, Rashford, Lingard, de Paula, Cavani.
Trenér: Rangnick

Brentford FC: Raya – Ajer, Rasmussen, Jansson (C), Sørensen, Henry – Janelt, Nørgaard, Eriksen – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Álvaro Fernández I – Stevens, Jeanvier, Baptiste, Dasilva, Jensen, Fosu, Wissa, Young-Coombes.
Trenér: Frank

Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Lennard.
Oba celky se utkaly pouze jednou v historii, Brentford doma letos v lednu podlehl slavnějšímu soupeři 1:3, když všechny branky padly až po změně stran (85. Toney – 55. Elanga, 62. Greenwood, 77. Rashford).
Brentford FC

Včely jsou na čtrnáctém místě tabulky a jako jediný z trojice nováčků má Brentford blízko k záchrně. Klub ze západního předměstí Londýna má čtyři kola před koncem šestibodový náskok na sestupové příčky. Z posledních sedmi zápasů pět vyhrál a jeden remízoval, minulý týden doma bez branek s Tottenhamem. Na Old Traffordu se pokusí navázat na minulá venkovní vítězství z hřišť Chelsea a Watfordu.

Střelci: 14 – Toney, 8 – Mbeumo, Wissa.
Manchester United

Ani s fenomenálním veteránem Ronaldem neprožívá slavná značka úspěšnou sezónu. Z posledních šesti ligových zápasů vydřeli Rudí ďáblové jen těsnou výhru nad posledním Norwichem. S Ligou mistrů se rozloučili v osmifinále a na účast v příštím ročníku již mohou zapomenout. V závěru ligy hájí šestou příčku před West Hamem a Wolverhamptonem a výhra nad nováčkem je pro ně přímo povinností.
Na marodce má Manchester hned šest hráčů (Sancho, Shaw a Pogba z těch nejvýznamnějších absencí).

Střelci: 23 – Ronaldo, 9 – Fernandes, 6 – Greenwood.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.