Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Chelsea - 30. října 2021   16:00

0:3
(0:0)
Chelsea
65' R. James   • 77' R. James   • 81' Jorginho
Newcastle
Darlow – Manquillo, Krafth, Lascelles (C), Clark, Ritchie – Saint-Maximin, Hayden (67. M. Almirón), S. Longstaff (81. Shelvey), Fraser (66. Willock) – C. Wilson.
Tierney – Hatzidakis, Davies – Coote (VAR).
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 208 diváků
Chelsea
E. Mendy – Christensen, Silva, Rüdiger – R. James, Kanté (64. Loftus-Cheek), Jorginho (C), Chilwell – Zíjáš (64. Barkley), Hudson-Odoi (88. Saúl) – Havertz.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek posledního říjnového víkendu a všem Tadeášům vše nejlepší k svátku!

Fauly: 14:12

Zápas na stadionu St. James' Park sledovalo 52 208 diváků.
Hostující Chelsea po celou dobu držela míč a obehrávala pokutové území kolem Darlowa, ale dlouho se trápila při zakončení a nevytvářela si větší šance. Ve druhém poločase to tam ale zaslouženě napadalo, když se nejprve dvakrát prosadil Reece James, nakonec ještě z penalty Jorginho. Domácí Newcastle nepředvedl v podstatě vůbec nic a jeho fanoušci se už určitě nemůžou dočkat lednového přestupového období, kdy budou Straky díky novému majiteli na trhu určitě dost aktivní.
90+4'
90+2'
Utkání se už jen dohrává a nikdo nikam nespěchá.
90+1'
Jonjo Shelvey rozehrával přímý kop z velké dálky, naprosto s přehledem si s ním poradila hostující obrana.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
90'
Wilson napadal Mendyho při rozehrávce a frustrovaně do něj vrazil. Hráči Chelsea už zůstávají naprosto v klidu.
89'
Rüdiger chce odtáhnout obranu domácích tím, že se sám vrací na vlastní polovinu a nikam nespěchá.
88'
Ross Barkley se v rohu pokutového území zastavil s míčem a ve stoje v podstatě pro zábavu dělal obšlapovačky, domácí obrana ho nechala.
88'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Saúl.
87'
Rüdiger kroutil balón na Havertze, po odrazu se ke střele dostal James, ale hattrick z toho zatím není.
85'
Blues si pohrávají s míčem na útočné polovině a užívají si pozice, do které se v dnešním zápase dostali. Už se asi nedočkáme nějakých divokých útočných snažení.
83'
Chelsea se ve druhém poločase dočkala zasloužené odměny v podobě vstřelených gólů, a tak už se zápas jen poklidně dohrává.
81'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Jonjo Shelvey.
81'
Chelsea právě vstřelila branku!
Zkušený penaltový exekutor JORGINHO ani tentokrát nezaváhal, počkal, než Darlow skočí doleva z Jorginhova pohledu, a míč poslal na druhou stranu.
79'
Kai Havertz upláchl sám před Darlowa, který ho při kličce nešťastně faulova, takže bude Chelsea zahrávat penaltu!
77'
Darlow skočil doprava po střele Loftuse-Cheeka, jenže ta byla zblokována a dopadla přesně k před REECE JAMESE, který neváhal dát svůj druhý gól do odkryté brány. Bez asistence.
75'
Saint-Maximin vyvážel míč a chtěl ho nabídnout do běhu Wilsonovi, jenže ho poslal velmi daleko, až k Mendymu.
74'
Callum Hudson-Odoi rád přebírá iniciativu při útočných akcích, ale nežene se do situací, při kterých by mohl ztratit míč, takže klidně radši vrací obráncům.
73'
Saint-Maximin vybojoval faul na svou osobu na vlastní polovině, ale Newcastle z toho není schopný cokoli vytvořit. Okamžitě má míč zase Chelsea.
72'
Chilwellův rohový kop si ve vzduchu našel Rüdiger, nasměroval míč ovšem jen do země.
71'
Hostům teď vůbec nevadí vrátit se s míčem až na vlastní polovinu, hlavně se snaží neztratit ho.
70'
Blues se neženou do zakončení a vůbec nepůjčují domácím balón. Nescastle si s tím moc neví rady.
68'
Chelsea je zpět před Darlowem a teď trošku uklidněna vedením kombinuje kolem šestnáctky.
67'
Domácí chtějí odpovědět, ale přílišná aktivita na útočné polovině teď přináší jen faul.
67'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Isaac Hayden, přichází Miguel Almirón.
66'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Joe Willock.
65'
Blues se konečně dočkali! Hudson-Odoi proběhl po levé straně a načepoval hezký balón na střed, ten nakonec skončil u REECE JAMESE, který si míč posunul na levačku a dělovkou do šibenice otevřel skóre. Bez asistence.
64'

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Ruben Loftus-Cheek.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Ross Barkley.
63'
Reece James nakopával míč po zemi, ale zamířil do zámezí.
62'
Allan Saint-Maximin se na pravé straně hezky uvolnil, jenže před brankou pořádně neměl komu nahrát.
60'
Zijáš rozehrával roh zleva, ten ale zamířil přesně na hlavu obránce Newcastlu.
59'
Blues zase rychle otočili a už kombinují v blízkosti Darlowa.
58'
Přímý kop hosté úspěšně ubránili, Mendy ani nemusel zasahovat, naopak bude moct v poklidu rozehrát.
57'
Hra se v posledních minutách otevřela, Saint-Maximin přebral míč kousek za půlicí čárou a byl za to tvrdě atakován Zijášem, ten dostává okamžitě žlutou kartu.
56'
Útočnou snahu Strak se štěstím uklízí Christensen u pravé postranní čáry.
55'
Žlutou kartu dostává Jamaal Lascelles (Newcastle United).
54'
Žlutou kartu dostává N'Golo Kanté (Chelsea FC).
53'
Konečně i domácí aspoň chvilku napadají rozehrávku Chelsea a nutí Christensena k nepřesné nahrávce.
52'
Tlak Chelsea je opravdu neuvěřitelný, ale Darlow stále nemusí čelit příliš nebezpečným pokusům. Ten poslední od Jorginha mířil vysoko nad.
51'
Možný protiútok domácích hosté rychle zastavují a znovu a znovu vyráží dopředu.
50'
Havertz svou slabší pravou nohou neváhal vystřelit z hranice šestnáctky, Darlow se zákrokem neměl problém.
49'
Chelsea už zase dobývá branku za hradbou všech hráčů Newcastlu.
48'
Hakim Zijáš je dnes nejaktivnějším hráčem, jeho střela teď byla zblokovaná do protipohybu Darlowa a trefila tyčku!
46'
Po přihrávce od Hudsona-Odoie na střed střílel Zijáš, zamířil však přímo do náručí Darlowa.
46'
V prvním poločase měla drtivou převahu londýnská Chelsea, Newcastle v podstatě jen betonoval a po většinu času se nepouštěl ani do protiútoků. Přesto jsme neviděli moc útočných akcí, které by vedly do nebezpečného zakončení.
45+4'
45+4'
Rozhodčí ještě nechává hostům čas na poslední akci, ta končí příliš dlouhou přihrávkou na Bena Chilwella za brankou.
45+2'
Druhá minuta nastavení uplynula během ošetřování stále ještě otřeseného Saint-Maximina.
45+1'
Allan Saint-Maximin uháněl vpřed, ale na zem ho čistě poslal Christensen. Ihned poté se do šance dostala Chelsea, Zijáš směřoval nákop na Kantého, který ovšem není typický hlavičkář.
45+1'
Rozhodčí přidává k prvnímu poločasu tři minuty.
45'
Na druhé straně si přímák vyzkoušeli i hosté, Zijáš kroutil balón pěkně, ale potřeboval by o trošku níž.
43'
Přímý kop Straky nezahrály špatně, akce pokračovala na levou stranu, odkud směřoval centr, ke kterému nebezpečně skákal Lascelles. Zakončení mu pokazil Andreas Christensen.
42'
Ben Chilwell zbytečně fauloval Wilsona čekajícího na padající přihrávku, Newcastle tak bude nakopávat přímý kop z velké dálky zprava.
41'
Vysoký centr téměř z úrovně brankové čáry hosté posílají do zámezí. Darlow bude odkopávat.
40'
Blues kombinují na útočné polovině a připravují si nápor na posledních 5 minut prvního poločasu.
39'
Matt Ritchie si s vhazováním dával tak načas, že vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry.
38'
Konečně domácí na útočné polovině napadají a dostávají soupeře pod tlak. Chelsea si s tím jakž takž poradila, ale Newcastle bude vhazovat uprostřed hřiště.
37'
Antonio Rüdiger se vydal na útočný výlet, což od něj v poslední době občas vídáme. Na konci si ale nevěděl příliš rady, a tak přihrál Hudsonu-Odoiovi dost nepřesně.
36'
Longstaff měl plné nohy práce s Jorginhem, nakonec ho vysvobodilo písknutí sudího kvůli faulu.
35'
Po dlouhatánské době se Newcastle dostal celkem blízko k Mendymu, ale to je tak vše. Hosté znovu obracejí hru a pádí dopředu.
34'
Reece James nakopl krátký centr, který byl tečovaný k nohám úplně volného Zijáše, jenže ten se unáhlil a poslal míč mimo bránu. Toto byla zatím největší šance zápasu.
33'
Další Darlowův odkop na své polovině v pohodě odhlavičkoval Christensen a ještě byl faulovaný Wilsonem.
32'
Jamesova narážečka pro Zijáše byla příliš dlouhá a skončila za brankovou čárou.
31'
Rüdiger se vydal hodně hluboko do útočné poloviny, jeho přízemní přihrávku se štěstím odkopl Jamaal Lascelles.
30'
Půlhodina hry je za námi, sledujeme ale spíš trénink londýnské Chelsea proti betonové zdi z hráčů Newcastle.
29'
Po krásné průnikové přihrávce Hakim Zijáš dal gól z pravé strany, bohužel pro něj byl ale v těsném ofsajdu.
28'
Téměř všechny výkopy domácího brankáře končí na kopačkách Chelsea, Newcastle vůbec nenapadá a vždy se ihned stáhne na vlastní polovinu.
27'
Darlow zdržoval hru a vůbec se mu nechtělo rozehrát. Havertz mu proto zavazel, za což mu rozhodčí domluvil, ale kartu nechal v kapse.
26'
Na hezký balón od Zijáše nedoskočil Ben Chilwell, Karl Darlow tak ukryl míč v náručí.
25'
Blues přidávají na intenzitě a Newcastle si oddychne jen díky ofsajdu Kaie Havertze.
24'
Znovu Havertz v akci, na hranici šestnáctky si posunul míč na svou silnější levou nohu, střela byla zblokována.
23'
Havertz strašil Darlowa při pomalé rozehrávce a zvládl výkop ztečovat do zámezí.
22'
Rychlost Hudsona-Odoie celkem pochopitelně dělá domácí obraně problémy, další rodící se protiútok Chelsea proto zastavuje faul.
21'
Nadějnou akci hatí Zijášův ofsajd po Kantého přihrávce.
20'
Darlow si s rozehrávkou dával na čas, jeho spoluhráči ale moc dlouho neudrželi a hned se musí bránit protiútoku Chelsea.
19'
Hezky se s balónem vytočil Hakim Zijáš, těžko ale říct, zda potom chtěl přihrát nebo střílet, každopádně však míč končí za brankou.
17'
Issac Hayden chtěl vyvézt balón přes střed hřiště, jenže mu míč sebral Christensen a Hayden ho ze setrvačnosti fauloval za žlutou kartu.
16'
Manquillo se prohnal kolem Bena Chilwella a nebezpečně přihrával na střed Wilsonovi, míč před ním těsně odklidil Thiago Silva.
15'
Antonio Rüdiger byl proti Wilsonovi příliš agresivní, takže Newcastle rozehraje vlastní protiútok.
14'
Chelsea je okamžitě po rozehrávce od Mendyho zpět na útočné polovině a v klidu tam kombinuje.
13'
Newcastle zahrával volný přímý kop na útočné polovině. Na starost si to vzal Ritchie, jehož nabídku zakončoval hlavičkou mimo branku Callum Wilson.
12'
N'Golo Kanté proběhl s balónem až hodně blízko k brance, nakonec ho čistě od míče odstavil Lascelles.
11'
Nákop na Kaie Havertze tentokrát vyslal Rüdiger, domácí obrana zatím odolává.
9'
Na zemi po snaze obrat Hudsona-Odoie o míč zůstal ležet Isaac Hayden, museli mu pomoci ošetřovatelé, ale vypadá to, že bude v pořádku.
8'
Další Jamesův centr byl tentokrát nízký, míč skončil za bránou, takže sudí nejprve signalizoval rohový kop, nakonec z toho je odkop od brány.
7'
Daleký vysoký balón směřoval na Havertze, s odklizením musel pomoct i gólman Darlow.
6'
Reece James si narazil s Jorginhem, čímž se dostal za obranu, a tak ihned centroval před branku, Darlow pro míč vyběhl.
5'
Hudson-Odoi přihrál na hranici pokutového území Havertzovi, ten narazil Kantému, ale ten neměl jinou možnost, než vrátit míč dozadu.
4'
Při postupné kombinaci Kanté zariskoval a málem přišel o míč, jeho spoluhráči mu ale pomohli ho vybojovat zpátky.
3'
Kanté vybojoval míč na pravé straně, zaseknul a přenechal ho za sebou Jamesovi. S jeho centrem si domácí obrana poradila.
2'
Náběh Wilsona zastavuje ofsajd.
1'
Fraser se s balónem dostal vlevo do šestnáctky a nabízel ho na střed, tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
1'
Stadion před zápasem minutou ticha uctívá ty, kteří padli v boji za svou zemi.

Newcastle United: Darlow – Manquillo, Krafth, Lascelles (C), Clark, Ritchie – Saint-Maximin, Hayden, S. Longstaff, Fraser – C. Wilson.
Náhradníci: Dúbravka – Lewis, Schär, M. Almirón, Shelvey, Willock, Jacob Murphy, Gayle, Joelinton.

Chelsea FC: E. Mendy – Christensen, Silva, Rüdiger – R. James, Kanté, Jorginho (C), Chilwell – Zíjáš, Hudson-Odoi – Havertz.
Náhradníci: Arrizabalaga, Bettinelli – M. Sarr, Azpilicueta, T. Chalobah, Loftus-Cheek, Barkley, Saúl, M. Alonso.

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Davies – Coote (VAR).
Vzájemné zápasy

15.02.2021 Chelsea – Newcastle 2:0
21.11.2020 Newcastle – Chelsea 0:2
18.01.2020 Newcastle – Chelsea 1:0
19.10.2019 Chelsea – Newcastle 1:0
12.01.2019 Chelsea – Newcastle 2:1

Všechny tyto zápasy se hrály v rámci Premier League.
Chelsea FC

To londýnská Chelsea dělá svým fanouškům radost dlouhodobě. Po vítězství v Lize mistrů a Superpoháru vstoupili Blues do sezony skvěle – v devíti ligových zápasech zapsali jen jedinou prohru, jedinou remízu a sedm výher. Díky 22 bodům tak hrdě stojí na 1. místě Premier League pronásledováni druhým Liverpoolem (o bod méně) a třetím Manchesterem City (o dva body méně). Dnešní souboj tak papírově vypadá jednoznačně, ale byla by chyba dělat předčasné závěry, vždyť Chelsea chybí oba dva hlavní útočníci – Romelu Lukaku i Timo Werner. Nově se na tréninku navíc zranil záložník Mateo Kovačić, který hrál poslední dobou ve skvělé formě.

Newcastle United

Fanoušci domácího týmu získali před pár týdny velký důvod k radosti, když jejich milovaný klub koupil nový majitel, jenž vzhledem k téměř neomezeným finančním prostředkům slibuje obrovské změny pro celou organizaci. Dosavadní výsledky mužského A-týmu však důvodem k radosti zatím opravdu nejsou. Newcastle z úvodních devíti zápasů ani jeden nevyhrál, díky čtyřem remízám má jen 4 body a krčí se na předposledním 19. místě Premier League. Stejně bodů má i 18. Burnley, o dva body méně má pak poslední Norwich. Všichni jsou nicméně pochopitelně zvědaví, co se bude s Newcastlem dít v lednovém přestupovém období.

Crystal Palace – Newcastle 1:1
Newcastle – Tottenham 2:3
Wolverhampton – Newcastle 2:1
Watford – Newcastle 1:1
Newcastle – Leeds 1:1