Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Norwich - 25. února 2022   21:00

Southampton
36' Ch. Adams  • 88' Romeu
2:0
(1:0)
Southampton
Forster – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – S. Armstrong (90+2. Djenepo), Ward-Prowse /C/, Romeu, Elyounoussi – Adams (84. Long), Broja (81. Stephens).
Lewis – Perraud, Valery, Diallo, A. Armstrong, Walcott.
Hooper – Long, Hopton
St. Mary's Stadium, Southampton
31 182 diváků
Norwich
Gunn – Aarons, Hanley /C/, Gibson, Williams – Gilmour (81. Dowell), Normann (72. Rupp), McLean – Sargent, Pukki, Rašica (72. Lees-Melou).
Krul – Byram, Giannoulis, Zimmermann, Płacheta, Rowe.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 12:3. Rohy: 13:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.
Fotbalisté Southamptonu jednoznačně přehráli poslední Norwich, který se až na občasné záblesky neustále jen bránil. Bezbrankové skóre udržel 35 minut, než z kuriózní dorážky vsedě protlačil míč za brankovou čáru Adams. Druhá půle nabídla ještě méně šancí a uklidnění pro domácí přišlo po třináctém a posledním rohu v samém závěru.
Norwich potřetí za sebou prohrál a zůstává na dně tabulky, Southampton si prodloužil domácí sérii bez porážky na deset zápasů.
90+3'
90+3'
Zápas se už jen dohrává, nováček nemá síly na zázrak. Pukkiho centr se stáčí za bránu Southamptonu.
90+2'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Moussa Djenepo.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 31 182 diváků.
90'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Brandon Williams (Norwich City).
88'
Southampton právě vstřelil branku!
Po následném rohu si počkal na velkém vápně nikým nepovšimnutý ORIOL ROMEU na nedůrazně odhlavičkovaný míč a nádhernou dělovkou naplno napnul síť. Je zřejmě rozhodnuto!
87'
Stuart Armstrong křížnou přihrávkou do běhu krásně uvolnil Elyounoussiho, který z mírného úhlu pálí přímo do brankáře.
86'
Hosté vědí, že mohou z jedné podařené střely zvrátit osud utkání. Přibližně na minutu teď domácí mužstvo zatlačili, celou akci ukončil Lees-Melou nepřesnou křížnou střelou po zemi.
84'
Nesprávně nařízený trestný kop poslal James Ward-Prowse z 25 metrů přes zeď jen těsně nad břevno.
84'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Shane Long.
83'
Kenny McLean marně vyzývá simulujícího Adamse, aby odvolal trestný kop.
82'
James Ward-Prowse zakroutil Livramentovu zpětnou přihrávku okamžitě na zadní tyč, tam se hosté ubránili.
81'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Kieran Dowell.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Jack Stephens.
79'
Gilmour vysunul do uličky Broju, jehož náběh zachytil Hanley a srazil míč na roh. Na ty vedou „Svatí“ 12:6.
77'
Další roh Norwiche vracel do ohně Lees-Melou a od hlavy bokem k bráně stojícího Hanleyho se míč odráží vedle bližší tyče.
76'
Hosté šikovně vystavili do ofsajdu Broju, který zbytečně ztratil síly sprintem na bránu.
75'
Kanárci zabrali a Lees-Melou sraženou prostrkávačkou zprava vybojoval na Salisovi roh.
75'
Williamsův centr odhlavičkoval Bednarek do bezpečí.
74'
Na domácí bránu uháněl Sargent, stíhán Walker-Petersem. Oba se vzájemně odstrkovali a souboj skončil u rohového praporku.
72'
Dvojnásobné střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odcházejí Mathias Normann a Milot Rašica, přicházejí Lukas Rupp a Pierre Lees-Melou.
70'
Vzápětí další horká chvilka pro brankáře Norwiche, kterému již poněkolikáté pomohlo, že domácí trefují jako na střelnici střed brány. Walker-Peters takto pálil do gólmana z penaltové značky, Armstrongova dorážka jde těsně mimo.
69'
První vyložená šance po přestávce! Na Livramentův centr od koncové čáry vyskočil nejvýše Elyounoussi, povodil si míč spíše ven od brány a předal ho Armstrongovi, jehož ránu z 13 metrů vykopává pohotový Gunn.
68'
Forster si stahuje centrovaný míč bezpečně do rukavic.
67'
Do brejku se řítil Rašica, v poslední chvíli ho zablokoval Salisu za cenu rohu.
67'
Stuard Armstrong rozjel útok, přes Warda-Prowse a Livramenta se k němu míč vrátil a domácí záložník ho prudce napálil z 20 metrů přímo do náruče Anguse Gunna.
65'
Na pravém křídle si došel pro faul Billy Gilmour.
64'
Armstrong si narazil s Livramentem, který se ovšem při centru ukopl a míč směřuje za čáru bez dotyku žlutozeleného dresu.
61'
Kyle Walker-Peters se odvážně vydal do slalomu přesilou, nakonec ho na malém vápně odzbrojil Normann.
59'
Žlutou kartu dostává Teemu Pukki (Norwich City). Po ztrátě míče z nadějně rozjetého útoku stáhl zezadu za dres Livramenta.
58'
Červenobílí začínají již druhou desítku rohových kopů, tentokrát Norwich uhájil své území snadno.
57'
Trestný kop Southamptonu vyvolal velký závar v šestnáctce, Bednarek nakonec míč jen hlavou posouvá před McLeana, jenž razantním odkopem osvobozuje Kanárky.
54'
Southampton rychle otáčí hru. Stuart Armstrong neměl na míření moc času a přes obránce zatočil střelu z 20 metrů vedle pravé tyče.
53'
Z levého křídla servíroval doběhnutý míč Pukki, nabíhající McLean však skákavý centr nasměroval nártem vysoko nad břevno.
53'
Norwich trochu snížil nepoměr rohových kopů, ale to byl jediný výsledek jeho standardky.
51'
Na opakovaný centr naskakoval Oriol Romeu nedovoleně o záda Milota Rašici.
50'
Norwich nepustil domácí mužstvo do zakončení ani tentokrát.
49'
Po hlavičkovém souboji Adamse s Williamsem se bude roh opakovat z protější strany.
49'
Armstrong vysunul Broju, který šikovně vybíhal z ofsajdové hrany. Jeho přihrávku pak srazil Gibson na roh.
48'
Southampton drží míč na soupeřově polovině, zatím se ale vyloženě nikam nežene a dává přednost trpělivosti.
46'
Norwich se vydal vpřed, jenže Normann podrazil Romeua a míč dostávají domácí.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 66% – 34%, střely na bránu 5:0, střely mimo 6:1, rohy 8:2, ofsajdy 0:1, fauly 6:2.
Domácí fotbalisté mají drtivou převahu, poměrně dlouho však čekali na první šanci a až deset minut před přestávkou konečně dotlačil míč do sítě šťastnou dorážkou Adams. Poslední nováček toho zatím moc nepředvedl a bude muset po pauze výrazně zabrat.
45+2'
45+2'
Rozhodčí nechal domácí fotbalisty dohrát akci ještě deset vteřin po skončení avizované minuty. Elyounoussi z velkého vápna pálí křížně dva metry vedle brány a okamžitě nato zní hvizd píšťalky.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Mohamed Elyounoussi se nedostal k míči, Grant Hanley si ho odstavil tělem a zařídil odkop od brány Kanárků.
44'
Domácí se však musejí vracet pro míč až na vlastní polovinu hřiště.
43'
Po krátké přestávce znovu rohový kop pro Saints.
41'
Southampton po vstřeleném gólu zvolnil a přenechal střed pole hostům. Ti svůj pobyt poblíž domácí šestnáctky zakončili Normanovou křížnou střelou po zemi vedle brány.
39'
Žlutou kartu dostává Mohammed Salisu (Southampton FC).
36'
Gól už dlouho visel na vlásku a padnout prostě musel, i když se tak stalo dosti kuriózně. Livramentův přízemní centr vykopával Gunn smolně do boku spoluhráče Aaronse, CHE ADAMS ještě první střelou z otočky ze dvou kroků trefil obránce na čáře, ale v pádu stačil míč podebrat dorážkou do sítě.
35'
Sedmý roh Southamptonu také nemění skóre. Míč končí po hlavičkovém souboji vedle zadní tyče.
34'
Angus Gunn stál na čáře, rozpažil a nechal se víceméně zcela volným Elyounoussim trefit zpoza malého vápna do nohou. To byla z drtivého tlaku Southamptonu první skutečně vyložená šance po centru Armanda Broji.
33'
Po centru Warda-Prowse hlavičkuje Broja vedle brány posledního mužstva soutěže.
31'
Série rohů pokračuje, Broja se však nedostal k nákopu z druhé vlny a míč má pevně v náručí Angus Gunn.
30'
Po dalším rohu Saints pálil zdánlivě beznadějně do shluku hráčů Bednarek, teč hostujícího Hanleyho do protipohybu však přinutila Gunna k rychlému skoku na opačnou stranu, míč ale stačil čapnout včas.
28'
Salisu odhlavičkoval Gilmourův centr jen do relativního bezpečí.
27'
Hostující Mathias Normann dostal zpětnou přihrávku proti noze, jeho pokus z uctivé vzdálenosti tečuje Romeu na roh.
25'
Teď už došla rozhodčímu trpělivost a píská Mohamedu Elyounoussimu útočný faul na Aaronse.
24'
Další roh pro Southampton, který vytrvale obléhá území soupeře.
23'
Ani druhý zákrok brankáře Gunna nebyl bůhvíjak náročný. S pokusem Walkera-Peterse zpoza šestnáctky doprostřed brány si poradil snadno.
21'
Ward-Prowse napálil odražený míč z 25 metrů vysoko nad břevno.
20'
Domácím opět prošel hraniční zákrok, když si Adams odstavil bodyčekem protihráče. Vybojoval ovšem jen vhazování, na které se chystá specialista-vrhač Salisu.
19'
Fotbalisté Southamptonu obléhají soupeřovo území, vyměňují si míč a výsledkem kombinace do plných je další roh po zásahu Maxe Aaronse.
17'
Joshua Sargent vybíhal na dlouhý výkop hostujícího brankáře z ofsajdu.
15'
Albánský útočník Broja obstaral první přímou střelu, Gunn však na čáře neměl s přízemním pokusem doprostřed brány potíže.
15'
Armando Broja se marně snažil protlačit k průnikové přihrávce, kope se od norwichské brány.
12'
Domácí vyrazili po ubráněném rohu do brejku, Elyounoussi přes veškerou snahu nedoskočil na křížný pas.
11'
Norwich docela nebezpečně zaútočil. Pukkiho zpětnou přihrávku zprava využil nabíhající Sargent, jehož ránu do rozhozené obrany zblokoval patou Livramento. Gilmourova dorážka se pak po teči stočila vedle brány Southamptonu.
9'
Také druhému rohu se hlavičkáři ve žluto-zelených dresech ubránili bez potíží.
8'
Možná teď, kdy Livramento dravým průnikem až ke koncové čáře vybojoval další roh?
8'
Pokračuje hra převážně na polovině Norwiche, ale k žádné střele se ještě domácí fotbalisté nedostali.
5'
Kyle Walker-Peters se rychlou kličkou dostal k centru, který odvrátil Hanley hlavou na roh.
3'
Saints to zkusili po levé straně, kde kličky Walkera-Peterse vystihl odkopem do autu Aarons.
2'
Domácí Broja si na křídle pomáhal oběma rukama proti Gibsonovi, rozhodčí hraniční zákrok pustili a Southampton vhazuje.
1'
Aktéři zápasu vcházejí z tunelu před ochozy stadiónu St.Mary´s. Domácí budou hrát v červenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, hosté ve žluto-zelené kombinaci.

Southampton FC: Forster – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu, Elyounoussi – Adams, Broja.
Náhradníci: Lewis – Perraud, Valery, Stephens, Diallo, Djenepo, A. Armstrong, Long, Walcott.
Trenér: Hasenhüttl.

Norwich City: Gunn – Aarons, Hanley (C), Gibson, Williams – Gilmour, Normann, McLean – Sargent, Pukki, Rašica.
Náhradníci: Krul – Byram, Giannoulis, Zimmermann, Dowell, Płacheta, Rupp, Lees-Melou, Rowe.
Trenér: Smith.

Rozhodčí: Hooper – Long, Hopton.
Vzájemné zápasy
Norwich v úvodním utkání letošní sezóny zvítězil doma 2:1 (7. Pukki, 79. Hanley – 4. Adams) a ukončil tak sérii tří porážek se Southamptonem. Obě mužstva se potkávají zřídka, Norwich z minulých pěti sezón strávil jen jednu v nejvyšší soutěži.
Norwich City
„Kanárkům“ patří poslední místo tabulky Premier League s jasně nejhorším útokem i obranou. Přesto ještě mohou o odvrácení okamžitého sestupu zabojovat, na záchranu ztrácejí jen pět bodů. V předchozích týdnech Norwich narazil na dva nejlepší celky soutěže, s Manchesterem City prohrál 0:4 a v Liverpoolu 1:3.

Střelci: 6 – Pukki, 4 – Sargent, 2 – McLean, Tzolis, Rašica.
Southampton FC
„Svatí“ jsou po zhruba dvou třetinách soutěže v úplném klidu, daleko od pohárových i sestupových příček, a mají docela slušnou formu. Od poloviny prosince čtyřikrát vyhráli, čtyřikrát remizovali a jen z Wolverhamptonu odjeli s prázdnou. Naposledy doma porazili Everton 2:0. Většina jejich domácích utkání skončila letos remízami (4-7-1), pokud neprohrají dnes s posledním mužstvem soutěže, dostanou se na nejdelší domácí sérii bez porážky za 17 let.

Střelci: 8 – Broja, 7 – Elyounoussi, Adams, 6 – Ward-Prowse, 3 – Bednarek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.