Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Aston Villa - 31. srpna 2022   20:30

Arsenal
31' Jesus  • 77' Martinelli (Saka)
2:1
(1:0)
Aston Villa
74' Luiz
Arsenal
Ramsdale – White (64. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Tierney – Xhaka, Lokonga – Saka (88. Holding), Ødegaard /C/ (81. Smith-Rowe), Martinelli – Jesus (88. Nketiah).
Turner – Soares, Vieira, Marquinhos, Smith.
Jones – Betts, Hussin
Emirates Stadium, Londýn
60 012 diváků
Aston Villa
Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn /C/ (73. Coutinho), Kamara (83. Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendía (73. Luiz).
Olsen – Chambers, Augustinsson, Young, Iroegbunam, Archer.

Londýnský Arsenal je i po pátém kole Premier League jediným mužstvem bez ztráty bodu. Navzdory obrovské převaze se musel o dnešní výhru nad předposlední Aston Villou chvíli třást, když přímo z rohu zakroutil míč do sítě v 74. minutě střídající brazilský reprezentant Douglas Luiz de Paulo. Domácí, kteří v první půli spálili nejméně pět vyložených šancí, ovšem našli rychlou odpověď a spasitelem v mnohem méně povedeném druhém poločase se stal jiný Brazilec Gabriel Martinelli. Vítězství 2:1 již domácí udrželi bez potíží.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
90+5'
90+5'
Ramsdale rozehrává trestný kop jen na tribunu, takže hosté ještě jednou vhodí.
90+5'
Útočný faul při skluzu připraví hosty z Birminghamu o další porci vteřin, jichž už mnoho nezbývá.
90+4'
Samostatný průnik zakončil po zasekávačce zpoza velkého vápna dva metry nad břevno Nketiah.
90+3'
Akce Aston Villy dospěla za koncovou čáru, Aaron Ramsdale nebude příliš spěchat s odkopem.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 60 012 diváků.
90'
Smith-Rowe neudržel rovnováhu při kličce do dvojbloku, z druhé vlny se již dostal ke střele Martinelli, jenže byla to jedna z méně povedených – po zemi a výrazně vedle.
88'
Dvojnásobná změna v sestavě londýnského Arsenalu:
ze hřiště odcházejí Bukayo Saka a Gabriel Jesus, přicházejí Rob Holding a Eddie Nketiah.
87'
Jenže senzace ze 74. minuty se neopakovala, hosté se dopustili útočného faulu.
86'
Aston Villa vybojovala rohový kop.
83'
V přerušené hře střídá Aston Villa:
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Danny Ings.
82'
Rýsuje se nepříjemnost pro Londýňany, na trávníku sedí brankář Ramsdale a drží se za zadní stehenní sval. Zatímco k němu rychle míří lékař a masér, ostatní hráči využívají přerušené hry k občerstvení.
81'
Podruhé střídá Arsenal: ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Emile Smith-Rowe.
80'
Nebezpečný trestný kop Aston Villy z levé strany skočil o trávník do Ramsdaleovy náruče.
77'
Arsenal právě vstřelil branku!
Obdržený gól vyburcoval domácí z letargie a okamžitě odpovídají. GABRIEL MARTINELLI měl proti sobě na levé straně šestnáctky dva hráče, zvolil zpětnou přihrávku na volného Tomijasua, ten uvolnil Saku a jeho centr se vrátil zpět k brazilskému útočníkovi. Po Martinelliho halfvoleji pod břevno se pak jeho skorojmenovec Martínez natahoval marně.
75'
VAR ještě posuzoval případné nedovolené překážení brankáři ze strany Boubacara Kamary, vše je ale v pořádku a vyrovnávací branka platí.
74'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelně přímo z rohu zakroutil míč až do brány právě příchozí DOUGLAS LUIZ DE PAULO. Tohle byla od trenéra Gerrarda trefa do býčího oka!
74'
Rohový kop si Aston Villa vzápětí zopakuje.
73'
Dvojí střídání v týmu Aston Villy:
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Philippe Coutinho.
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Douglas Luiz de Paulo.
73'
Teď již Aston Villa zahrozila. Watkins postupoval jeden na jednoho proti Tierneymu, prosadil se k tvrdé ráně, která prosvištěla po lehké teči těsně nad břevnem.
71'
Na moment se dostali ke slovu svěřenci Stevena Gerrarda, jenže Cashův centr zprava letí daleko za bránu.
70'
Arsenal má nadále obrovskou převahu, ale do podobných šancí, jako byly k vidění v prvním poločase, se dostat nedokáže. Nadějný centr střídajícího Tomijasua se po odrazu o obránce ještě otřel o japonského fotbalistu a kope se od brány.
69'
Martinelliho přízemní střelu ze střední vzdálenosti odrazil chrániči Konsa.
69'
Žlutá karta pro Aston Villu (John McGinn).
67'
Při házenkářském obléhání birminghamského vápna poslal Martinelli výjimečně špatnou přihrávku do zámezí.
64'
Střídání v týmu Arsenal Londýn:
ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.
63'
A i tento rohový kop končí v rukavicích Emiliana Martíneze.
62'
Tentokrát se Gabriel Martinelli vydal k bráně s vybojovaným míčem sám, zastavil ho až na koncové čáře v poslední instanci Konsa za cenu rohu.
61'
Martinelli sklepával míč vysokou nohou Xhakovi, ke kterému se do vápna včas stáhl Mings.
59'
Digne nebezpečně zajel do Saky, který se sbírá z trávníku.
56'
Rohový kop se stal snadnou kořistí hostujícího brankáře, který ještě poté spadl na trávník, když ho dohrál Saka. Rozhodčí ale dnes tvrdou hru pouští a netrestá.
55'
Domácí rozehráli trestný kop rychle, píšťalka rozhodčího ale vrací míč na místo přestupku. Poté se hráči chvíli pošťuchovali ve zdi, než konečně přímák zakroutil Ødegaard do šibenice. Martínez se vyšponoval a oběma dlaněmi ho vyráží na roh.
54'
Žlutá karta pro Aston Villu (Ezri Konsa).
52'
Po rohu pálil Bukayo Saka zpoza šestnáctky jen do obranné hradby celku v černých dresech.
51'
Tyrone Mings v poslední chvíli odvrací na roh Martinelliho přihrávku, směřující na Jesuse.
50'
Po Baileyho chybné rozehrávce nakopával míč Xhaka, birminghamští hlavičkáři si ale poradili.
48'
Žlutá karta pro Arsenal Londýn (William Saliba). Domácí mají teprve tři odpískané fauly a dva z toho za žlutou.
47'
Začalo se hrát podle stejných not, jenže Ødegaard posílá tentokrát nepřesnou přihrávku do autu.
46'
Při drtivé převaze směřuje londýnský Arsenal k prodloužení vítězné série. Skóre 1:0 je při množství vyložených šancí pro tvrdě hrající Aston Villu hodně milosrdné. Prosadil se pouze Gabriel Jesus, který dorazil střílený centr Granita Xhaky.

Statistické okénko:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 7:1, střely mimo 3:1, rohy 7:0, fauly 2:7, ofsajdy 1:0.
45+3'
45+3'
Sudí ještě nechal rozehrát roh, ten však kanonýři nevyužili.
45+2'
Emiliano Martínez fantastickým zákrokem vyškrabuje Martinelliho bombu do šibenice. Asistenci si mohl připsat hlavičkovým sklepnutím Xhaka.
44'
Ze závaru na opačné straně vykopával Cash míč z brankové čáry. Střelu Kierana Tierneyho nešikovně zablokoval Jesus, za což se omluvil vybojováním míče a zpětným předložením Tierneymu, který přízemním pokusem z velkého vápna nezaskočil Martíneze.
43'
Po pěkném ťukesu Aston Villy centroval téměř od rohového praporku Cash, míč doskákal před domácího Salibu, který nasměroval dost riskantní halfvolej do rukavic vlastního gólmana.
42'
Pro Ødegaardův kroucený přímák si Martínez došel na velké vápno a vyboxoval ho do dálky.
41'
Ostrý úvod zápasu připomněl Kamara hrubým přišlápnutím Jesuse na kotníky. Kupodivu se obešlo bez karty.
39'
Žlutá karta pro Arsenal Londýn (Martin Ødegaard).
39'
Saka obtěžoval Martíneze při rozehrávce nakrátko a vybojoval překvapivě roh.
37'
Gabriel Magalhães se rychle vrací a přiťukává dlouhý nakopávaný míč do náruče brankáře Ramsdalea.
36'
Po vedoucí brance Gunners poněkud ubrali a čekají, co vymyslí soupeř. Zatím se nedočkali.
33'
Přihrávka Gabriela Jesuse našla Gabriela Martinelliho v ofsajdu.
31'
Z drtivé převahy londýnského celku vzešel vedoucí gól. Střílený centr Granita Xhaky vykopával Martínez jen před sebe a úplně volný GABRIEL JESUS se z dorážky nemýlil.
30'
Aston Villa se i nyní ubránila a domácí se s míčem na kopačkách vracejí na vlastní polovinu. Další útočnou vlnu vezl Jesus, o míč ale i on přišel.
29'
Arsenal rozehrál roh zprava a hned si ho po Magalhãesově hlavičce zopakuje. Míč tečoval Konsa.
28'
První ostrý zákrok Aarona Ramsdalea, který kryje Buendíovu nepříliš prudkou střelu po zemi.
25'
Ødegaardovi vložil nohu do centru Cash a ztlumený míč snadno chytá do rukavic Martínez.
23'
Prázdnou bránu netrefil z voleje na zadní tyči Saka! Akci založil průnikovkou Xhaka, skvěle centroval Martinelli, jenže útočníku Arsenalu nevyšel v rozhodující fázi krok.
21'
Po gejzíru šancí Arsenalu se hra uklidnila, domácí jsou stále daleko častěji na míči, ale do dalších šancí se zatím nedostávají.
19'
Martinelli trochu prováhal nadějně rozjetý protiútok a nechal se připravit o míč.
18'
Tyrone Mings tentokrát vyskočil nejvýše a s jistotou odhlavičkoval Ødegaardův centr.
16'
Obří závar v území Aston Villy! Ødegaard vystihl špatnou rozehrávku a vysunul Jesuse, který se protáhl kolem Mingse a posílal střílený centr. Ten by zřejmě Martínez měl, jenže obránci zmatkovali a pak museli dvakrát vlastními těly blokovat rány zblízka.
15'
Průniková přihrávka na Gabriela Jesuse byla příliš dlouhá. Útočník Arsenalu bere odražený míč o zadní mantinel a staví ho brankáři hostů k rychlé rozehrávce.
13'
Žlutá karta pro Aston Villu. Jacob Ramsey vzal přes oba kotníky Gabriela Martinelliho.
11'
Po rohu a několika odrazech vyplul míč před Gabriela Magalhãese, který utěšenou střelou jen velice těsně minul.
10'
Gabriel Jesus si v plné rychlosti ideálně zpracoval dlouhý oblouček po následné standardce Martina Ødegaarda a druhým dotykem prudce vypálil z úhlu. Vyznamenal se ovšem i brankář Martínez.
9'
Saka nedostal přesný křížný pas, vhazuje Aston Villa, jenže vzápětí zbrousil Whitea hostující McGinn.
8'
VAR nedoporučil hlavnímu rozhodčímu změnu verdiktu, fanoušci z Birminghamu si teď zhluboka oddechli.
7'
Tyrone Mings oběma rukama chytl kolem pasu Bukaya Saku, z hraničního zákroku k velké nelibosti ochozů není penalta.
6'
Villa se zbytečně nezbavuje míče a víří kolem domácí šestnáctky. Nakonec ovšem Ramsdale zachytává Ramseyho průnikovou přihrávku.
4'
Svižnou akci hostů po několika přízemních přihrávkách do běhu zakončil z velkého vápna nad břevno Buendía.
3'
Po dalším faulu na jiného z Gabrielů Martinelliho si obrana Aston Villy poradila s Jesusovým nákopem do šestnáctky, kde navíc pro změnu faulují domácí.
1'
Hned po několika vteřinách se seznámil s tvrdou hrou soupeře jeden z trojice domácích Gabrielů Jesus, kterého zezadu zboural Lucas Digne.
1'
Arsenal nastoupil v tradičních červenobílých dresech, Aston Villa dnes hraje v černé barvě.
1'

Arsenal Londýn: Ramsdale – White, Saliba, Magalhães, Tierney – Xhaka, Lokonga – Saka, Ødegaard (C), Martinelli – Jesus.
Náhradníci: Turner – Holding, Soares, Tomijasu, Smith-Rowe, Vieira, Nketiah, Oliveira, Smith.
Trenér: Arteta.

Aston Villa: Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (C), Kamara, Ramsey – Bailey, Watkins, Buendía.
Náhradníci: Olsen – Chambers, Augustinsson, Young, Luiz, Coutinho, Iroegbunam, Ings, Archer.
Trenér: Gerrard.

Rozhodčí: Jones – Betts, Hussin.
Vzájemné zápasy v loňském ročníku vyšly stoprocentně Arsenalu, který v Londýně podzimním vítězstvím 3:1 ukončil sérii tří porážek proti Aston Ville bez vstřeleného gólu. Naplno uspěli Gunners i v Birminghamu, kde rozhodl jediným gólem ve 30. minutě Sako.
Aston Villa získala jediné tři body doma s Evertonem, prohrála ale v Bournemouthu i na hřišti londýnského Crystal Palace, navíc doma v Birminghamu odevzdala v neděli jako první všechny body dosud nulovému West Hamu. Navíc největší posila Diego Carlos, za kterého vyplatila Villa Seville 31 milionů eur, si přetrhl achillovku. Jediným vícenásobným střelcem je zatím dvougólový Danny Ings.
Aston Villa se zatím prezentuje hodně tvrdým pojetím fotbalu a po Leedsu má druhý nejvyšší odpískaný počet faulů v soutěži.
Arsenal Londýn přišel na jaře až v posledním kole o Ligu mistrů, do nové sezóny však vstoupil skvěle a po čtyřech kolech se mu dívají na záda všichni favorité. Historicky nejdéle působící klub anglické ligy má po čtyřech kolech jako jediný plný počet bodů při skóre 11:3, ovšem euforii musí mírnit příznivý los. Arsenal zatím nenarazil na nikoho ze silné šestky, po výhře 2:1 nad Fulhamem se nyní představí podruhé v řadě na domácí půdě. Se třemi góly je nejlepším střelcem mužstva Martin Ødegaard. Dvakrát střílela do černého více než miliardová posila z Manchesteru City Gabriel Jesus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.