Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Brentford - 23. října 2022   15:00

Aston Villa
2' Bailey (Luiz) • 7' Ings (Bailey) • 14' Ings  • 59' Watkins
4:0
(3:0)
Aston Villa
E. Martínez (C) – Young, Konsa, Mings, Cash (81. C. Chambers) – Buendía (71. Coutinho), Luiz, Dendoncker (63. McGinn) – Bailey (71. Ramsey), Ings, Watkins (81. Archer).
Olsen – Bednarek, Sanson, Nakamba.
England – Mainwaring, Smith.
Villa Park, Birmingham
Brentford
Raya – Ajer, Jörgensen (62. Damsgaard), Pinnock – Roerslev (46. Canós), Onyeka (46. Dasilva), Janelt, Jensen (78. Baptiste), Henry – Mbeumo (62. Wissa), Toney (C).
Cox – Ghoddos, Mee, Crama.

Úvod jako z říše snů! Už ve druhé minutě otevřel skóre Bailey, o chvíli později se trefil Ings a stejný hráč skóroval i z penalty. Běžela teprve 14. minuta, když Aston Villa už vedla už 3:0. A do neškodného Brentfordu bušila dál. Další šance už ale tým z Birminghamu do přestávky neproměnil a pak jeho aktivita opadla. Po změně stran už hrál více s míčem Brentford, ale slabinu v defenzivě Aston Villy nenašel. Naopak půl hodiny před koncem zatloukl čtvrtý a už poslední hřebíček do jeho rakve Watkins. Aston Villa porazila Brentford vysoko 4:0 a pod novým koučem oslavila první výhru, která tým vzdálila od sestupových pozic.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
90+2'
90+1'
U balonu Danny Ings. Ale ve středu pole už na hattrick nedosáhne. I tak to byl pro něj vydařený zápas, stejně jako pro celý tým Aston Villy.
88'
Standardka na pravé straně. Domácí ji rozehráli překvapivě rychle. Evidentně překvapen byl i Cameron Archer, jemuž se míč odrazil od zad.
87'
A následoval roh. Přihrávku na kratší vzdálenost vystřídal centr přímo do náruče Rayi.
86'
Aston Villa otočila hru a Ramseymu nabíhal do vápna Cameron Archer. Přihrávku do nebezpečné pozice zablokoval ve skluzu Kristoffer Ajer.
84'
Hosté roztáhli hru do křídla a v pokutovém území čekali na centr tři hráči, mimo jiné i Toney. Jeden z nejlepších střelců letošního ročníku Premier League se však míče nedočkal, nepustil ho k němu Ashley Young.
83'
Josh Dasilva si na vlastní obranné polovině pokryl balon před Luizem a ten ho fauloval.
81'
Dvojici vyprovází ze hřiště bouřlivý potlesk, takový výkon se fanouškům Aston Villy zamlouvá.
81'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Cameron Archer.
81'
ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Calum Chambers.
80'
Po Ajerově podražení nastal v týmu Aston Villa čas na dvojnásobné střídání.
79'
Emiliano Martínez hledal dlouhým výkopem Watkinse, před ním ale hlavičkoval Pinnock.
78'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Shandon Baptiste.
76'
Brentford měl k dispozici další dva rohy. První odklidil do bezpečí John McGinn a po jeho hlavičce musel Mathias Jensen přeběhnout celou šíři hřiště. Od protějšího praporku pak centroval podruhé a tentokrát spolehlivě zasáhl Ezri Konsa.
75'
Držení míče: 47% : 53%.
74'
Roh pro Brentford. A zřejmě šlo o nacvičený signál. Na Jensenův centr si ve vzdálenějším rohu vápna počkal Josh Dasilva, aby z voleje napálil míč mimo.
73'
Tato pasáž je plná nepřesností.
71'
Avizované střídání v týmu Aston Villa FC:
hřiště opouští naprosto vyčerpaný Emiliano Buendía, přichází Philippe Coutinho.
71'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Jacob Ramsey.
70'
Při neplánované pauze hráči doplňují pitný režim.
69'
V přerušené hře naprosto vyčerpaný padl Emiliano Buendía k zemi a gestem naznačuje, že dál už to nepůjde. Zápas z něj vysál i poslední zbytky sil.
67'
Hráči týmu Aston Villa kombinují na krátkou vzdálenost a připravují si postupným útokem akci, která by vedla k soupeřově svatyni.
65'
Brentford při rozehrávce v tlaku, s kombinací proto musel pomoci i gólman David Raya.
63'
ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází John McGinn.
63'
Po dvojnásobné výměně Thomase Franka vystřídá jednou Aaron Danks.
62'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
62'
ze hřiště odchází Mathias Jörgensen, přichází Mikkel Damsgaard.
61'
Brentford se probudil až po hodině hry! Prudkou Jensenovu ránu zpoza vápna vyrazil Martínez do strany a dorážející Bryan Mbeumo napálil míč do boční sítě.
60'
Držení míče: 48% 52%.
59'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Gólový festival pokračuje i po přestávce! OLLIE WATKINS na třikrát překonal David Rayu, který teď už v sedě jen nevěřícně zírá. Celé to začalo dlouhou diagonální přihrávkou kolem Henryho, první Watkinsovu střelu zblízka vychytal gólman Raya, druhou zastavila tyč, ale ta třetí už skončila v síti – 4:0.
57'
Ivan Toney posouval za obranu Bryana Mbeuma, přihrávka na jeho osobu však byla příliš dlouhá.
55'
Brejk odvrácen, dobrá práce. Ale hned z další akce se do zakončení propracoval Josh Dasilva. Jeho ránu zpoza vápna bolestivě schytal Tyrone Mings.
54'
Přihrávka a kombinační souhra. To první vyšlo, to druhé ne. Takže domácí fotbalisté musejí běžet nazpátek.
53'
Mathias Jensen zastavil Buendíu jen za cenu faulu, Aston Villa rozehraje standardku z pravé strany hřiště.
51'
Ten přišel zahrát Douglas Luiz a ze všech možných variant si vybral centr do vápna. Tam nejvýše vyskočil stoper Jörgensen přezdívaný Zanka.
50'
Leon Bailey s míčem přilepeným ke kopačce protančil ke koncové čáře, zpětnou přihrávku odrazil Kristoffer Ajer v pokleku na rohový kop.
49'
Watkinsovi ve středovém kruhu odskočil míč od nohy, načež ho Vitaly Janelt odkopl na útočnou půlku.
48'
Mathias Jensen pak vhazoval aspoň aut, jeho spoluhráči ale balon rychle ztratili.
47'
Ivan Toney chtěl proklouznout kolem Cashe, zadák Aston Villy ho však za svá záda nepustil.
46'
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Josh Dasilva.
46'
ze hřiště odchází Mads Roerslev, přichází Sergi Canós.
46'
Aston Ville vyšel vstup do zápasu náramně! Už ve druhé minutě otevřel skóre Leon Bailey, o chvíli později se trefil Danny Ings a stejný hráč skóroval i z penalty. V tu dobu běžela teprve 14. minuta! A Aston Villa bušila do Brentfordu dál. Další šance už ale tým z Birminghamu (částečně i kvůli smůle) neproměnil, i tak má v poločase našlápnuto za poklidným vítězstvím.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:5.
45+3'
45+3'
První poločas se dohraje u středového kruhu.
45+2'
Rico Henry naproti střídačkám obešel Matthewa Cashe, ale na dalšího soupeře už nevyzrál.
44'
Dobrá zpráva pro Aarona Dankse a celý jeho tým. Domácí stoper totiž ukazuje, že to půjde a střídání není třeba.
43'
To není pěkný pohled, Ezri Konsa se hlásí o ošetření.
42'
Douglas Luiz opět jako exekutor rohového kopu. Tentokrát nepřekvapil, odcentroval do houfu hráčů. A z něj balon vyskočil mimo rizikovou zónu.
41'
Dvě obří šance Aston Villy v jedné minutě! Nejdříve Douglas Luiz přímo z rohového čtvrtkruhu zakroutil balon do břevna. V pokračující akci dostal před šestnáctkou spoustu místa Matty Cash a využil ho k nepříjemné střele k tyči, se jejímž vyražením mimo branku měl David Raya problémy.
40'
Aston Villa zahrávals z velké dálky standardku. Po Luizově centru se dostal k míči Leon Bailey, jeho přihrávku srazil Kristoff Ajer na roh.
38'
Pro dlouhý aut si došel Emiliano Martínez a při tom byl nedovoleně atakován jedním ze soupeřů. Domácí gólman tak může rozehrávat z klidu.
37'
Brentfordský aut na útočné polovině v blízkosti rohového praporku vhodí Mathias Jensen.
35'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Danny Ings).

Dvougólový mistr se do statistik zapíše potřetí. Tentokrát ale nelichotivým písmem, protože přišlápl nárt Ajerovi.
34'
Ou, po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Mathias Jensen a potřeboval ošetřit. Naštěstí nešlo o nic vážného a už pokračuje ve hře.
33'
Ostřelování brentfordské brány pokračuje dál. Dalším nebezpečným zakončovatelem byl Emiliano Buendia, štěstí zkusil ze střední vzdálenosti a jeho raketa proletěla jen pár čísel nad břevnem.
32'
Po čtvrt hodinové odmlce měla Aston Villa další šanci! Po přihrávce proti noze se do balonu opřel Douglas Luiz a nechybělo moc, aby jeho rána zapadla k levé tyči!
30'
Držení míče: 51% : 49%.
29'
Brentford vystrčil růžky. Henryho centr na Toneyho odvrátil Ezri Konsa na roh. Po něm následovala zblokovaná střela Pinnocka.
28'
Hosté ve středovém kruhu pokazili přihrávku, ale svou chybu dokázali napravit. Ashley Young si sice myslí, že byl faulován, ale rozhodčího nepřesvědčí.
26'
Ollie Watkins v hledáčku kamer ještě jednou. Tentokrát se při presinku dopustil útočného faulu.
25'
Youngův odvrácený balon se dostal na kopačku Ollieho Watkinse. Ten hledal za obranou Ingse, ale přihrávka na dvougólového střelce neprošla.
24'
Jenže hosté u balonu dlouho nevydrželi. Baileyho centr do šestnáctky pak srazili k noze Mattyho Cashe, který získal pro své mužstvo roh.
23'
Aston Villa už je zpátky v útoku a znovu zahrozila střelecky. Pár kroků před vápnem si nachystal míč Ashley Young, jeho nepříliš razantní ránu umístěnou doprostřed branky David Raya hravě chytil.
21'
Rychlý přechod do útoku a ještě rychlejší střela od Ivana Toneyho. Byla příliš ukvapená, a tak proletěla vysoko nad břevnem.
19'
Teď už hosté ve vlastním území uklidňují hru.
18'
Defenziva Brentfordu je opravdu marná. Danny Ings patou dostal do šance Emiliana Buendiu, který z levé strany vápna mířil kolem přední tyče!
16'
Třemi góly namlsaná Aston Villa opět hraje v útoku.
15'
Držení míče: 59% : 41%.
14'
Demolice Brentfordu pokračuje ve vší parádě! Na penaltový bod si postavil míč DANNY INGS a svou bombou div, že neprotrhl síť. David Raya nemohl se střelou doprostřed branky nic dělat, protože skočil na stranu.
13'
S Brentfordem může být ještě hůř! Kristoffer Ajer při exekuci rohového kopu tahal Mingse za dres, toho si všiml rozhodčí a nařídil penaltu!
12'
Rušno zase bylo na opačné straně, kde Ollie Watkins protáhl Rayu střelou pod břevno!
10'
Houf hráčů čekal na centr Bryana Mbeuma a dočkal se ho. Balon se tam pak odrážel jako v kulečníku, než se k němu dostal Mathias Jörgensen. Jeho přibrzděnou ránu chytil Emiliano Martínez.
9'
Hosté mohou odpovědět díky rohovému kopu.
7'
Parádní přihrávku na levé křídlo mezi dvěma hráči obdržel od Younga Leon Bailey a okamžitě poté našel před brankou nabíhajícího DANNYHO INGSE. Ten vypálil rovnou z první do protipohybu přesunujícího se Davida Rayi. Aston Villa vede v 7. minutě už 2:0 a z Brentfordu si dělá trhací kalendář.
6'
Z brejku Douglas Luiz pozdravil Davida Rayu dalekonosnou střelou doprostřed jeho branky.
5'
Bryan Mbeumo centroval na zadní tyč, hlavičkový souboj tam vyhrál obránce Matthew Cash.
4'
O snížení usilující Bryan Mbeumo z hranice vápna obranný val neprostřelil – roh.
2'
Hned z další akce Aston Villa vytěžila roh. Douglas Luiz si při něm narazil míč se spoluhráčem a okamžitě poté našel chirurgicky přesnou přihrávkou nabíhajícího LEONA BAILEYHO. Ten se vůbec nerozpakoval a bez přípravy trefil balon k levé tyči. Tomu říkám perfektní start do zápasu.
1'
Úvodní rozehrávku provedla Aston Villa a už o pár okamžiků později se probila ke střele. Ránu Emiliana Buendii zpoza vápna zablokoval obránce.
1'
Základní jedenáctky nastupují na hřiště, kam je vede pravý Angličan, sudí Darren England.

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – Young, Konsa, Mings, Cash – Buendía, Luiz, Dendoncker – Bailey, Ings, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Bednarek, C. Chambers, Coutinho, Archer, Ramsey, Sanson, McGinn, Nakamba.
Trenér: Aaron Danks.

Brentford FC: Raya – Ajer, Jörgensen, Pinnock – Roerslev, Onyeka, Janelt, Jensen, Henry – Mbeumo, Toney (C).
Náhradníci: Cox – Canós, Baptiste, Damsgaard, Wissa, Dasilva, Ghoddos, Mee, Crama.
Trenér: Thomas Frank.

Rozhodčí: England – Mainwaring, Smith.
Dobrý den, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Aston Villa – Brentford. V birminghamském Villa Parku právě začala rozcvička a to je ten správný čas na zveřejnění sestav. Tady jsou!
Nejlepším střelcem Brentfordu je Ivan Toney, ten s osmi góly nahání anglickou reprezentační hvězdu Harryho Kanea. To Aston Villa žádného kanonýra nemá, vždy jednou za ni skórovalo sedm různých střelců.
To Brentford má sezonu rozjetou víc než slušně, jedna výhra navíc a předběhne sedmý Liverpool. I když je pravda, že tým z Anfield Road má utkání k dobru. Brentford však na silné soupeře umí, což letos dokázal už několikrát. Nemusíme přitom hledat nikde daleko. Hned v minulém kole doma obral o body Chelsea (0:0), v polovině srpna rovněž doma vyřídil Manchester United (4:0) a v přípravě přemohl i Arsenal (2:1).
Situace bije na poplach a všichni v Birminghamu, kde Aston Villa sídlí, si to moc dobře uvědomují. Proto chtěli do týmu přivést Mauricia Pochettina, který ještě v červnu vedl Paris Saint-Germain. Jenže 50letý Argentinec nabídku v pátek večer odmítl. Vedení Aston Villy se tak musí poohlédnout po jiných kandidátech. A podle informací by jedním z nich měl být Rúben Amorim, nynější trenér Sportingu Lisabon.
Už bez odvolaného kouče Stevena Gerrarda bude Aston Villa pokračovat v Premier League zápasem proti Brentfordu. Ten uzavírá horní polovinu tabulky, zatímco domácí tým po čtyřech utkáních bez výhry začíná balancovat na hraně sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.