Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Manchester Utd. - 6. listopadu 2022   15:00

Aston Villa
7' Bailey (Ramsey) • 11' Digne  • 49' Ramsey (Watkins)
3:1
(2:1)
Manchester Utd.
45' Ramsey (vl.)
Aston Villa
E. Martínez (C) – Cash, Konsa, Mings, Digne (79. Young) – Dendoncker (90. Sanson), Luiz – Ramsey, Buendía (79. Ings), Bailey (70. McGinn) – Watkins (79. Kamara).
Olsen – C. Chambers, Augustinsson, Bednarek.
de Gea – Dalot, Lindelöf, L. Martínez, Shaw (66. Malacia) – Casemiro, Eriksen – Rashford, van de Beek (66. Martial), Garnacho (66. Elanga) – Ronaldo (C).
Dúbravka – Maguire, Fred, Pellistri, McTominay, Shoretire.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný nedělní večer.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:12.
Velmi povedenou premiéru na střídačce Aston Villy má za sebou Unai Emery. Jeho tým si vybudoval dvoubrankový náskok už během první desetiminutovky a nakonec porazil ve formě hrající Manchester United 3:1. Z pohledu Rudých ďáblů to dnes nebylo ideální utkání, z velké části ale proto, že se soupeř vybičoval ke skvělému výkonu.
90+7'
90+6'
Stejnou herní situaci uvidíme nejspíš naposledy také v podání Manchesteru United.
90+5'
Čeká nás ještě minimálně jeden rohový kop, tentokrát v podání Aston Villy.
90+4'
Casemiro fauloval McGinna a míč se tak opět vrátí na kopačky domácího týmu.
90+2'
V posledních minutách hrají s míčem možná trochu překvapivě domácí fotbalisté, kterým se většinu času daří soupeře držet daleko od své brány.
90+1'
Hned šest minut nastavuje hlavní rozhodčí nad rámec základního hracího času.
90'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází Morgan Sanson.
89'
Zápas se blíží se svému konci. Aston Villa bez problémů hlídá svůj dvoubrankový náskok.
88'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Emiliano Martínez).
87'
Dobrý obranný zákrok Eriksena, který odrazil přihrávku na rohový kop. To však vyhovuje i domácím hráčům, protože ušetří další čas.
86'
Na druhé straně si pro změnu míč po centru Dendonckera směrem na Ramseyho našel de Gea.
85'
Casemiro se snažil poslat míč vzduchem do vápna, trefil ale jen Luíze. Jeho tým i nadále pokračoval s míčem. Ten však opět skončil pouze v rukavicích Martíneze.
84'
Znovu centr z levé strany, tentokrát v podání Martiala. Našel ovšem pouze rukavice brankáře Martíneze.
83'
United to zkouší převážně z levého křídla, obrana soupeře je ale zatím ve druhém poločase pevná.
82'
Rashford centroval ze stoje z levé strany do vápna, Elanga byl ale s přehledem ubráněn.
81'
Ramseyho přihrávka na Ingse byla až příliš dlouhá, nakonec si ale problémy vzápětí přivodil sám de Gea. V závěru to ale zvládl bez újmy.
80'
Poslední minuty jsou poměrně hodně rozkouskované a mnoho se toho v nich neděje. To samozřejmě více vyhovuje hráčům domácího týmu.
79'
Nakonec se jedná o střídání hned trojité, zároveň se blížíme do poslední desetiminutovky základního hracího času.
79'
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Boubacar Kamara,
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Danny Ings,
ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Ashley Young.
77'
Vypadá to, že Lucas Digne má křeče, mezitím nám probíhá krátká přestávka na občerstvení zejména na domácí straně, kde se také chystá vícenásobné střídání.
75'
Protiútoky Aston Villy jsou dnes opravdu nebezpečné. Watkins šel znovu z levé strany, tentokrát byl ale ubráněn.
74'
Skvělé průniková přihrávka na pravou stranu pokutového území byla zazděna Dalotem, který ještě hledal někoho více ve vápně, nikoho ale nenašel.
73'
Cristiano Ronaldo to z přímého kopu zkusil rovnou na bránu, nedokázal ovšem přestřelit zeď. Z pohledu Portugalce to dnes zatím není optimální zápas.
72'
Mings opět v souboji s Ronaldem a tentokrát jej poslal k zemi trošku neohrabaně. Musí si dávat pozor, už jednu žlutou kartu má. Zatím však předváděl velmi dobrý výkon.
72'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Diogo Dalot).
71'
Rashford doběhl míč na levé straně a dokázal jej odcentrovat. Elanga míč vracel do pokutového území, svého spoluhráče ale nenašel.
70'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází John McGinn.
69'
Vypadá to ale tak, že bude Elanga v pořádku, už je na nohou a kráčí za postranní čáru.
68'
Lisandro Martínez posílal do pokutového území velmi dobrý míč na Elangu, jeho jmenovec Emiliano Martínez byl ale v pozoru a dokázal balon těsně před švédským talentem. Ten je však po střetu s domácím brankářem nyní na trávníku.
67'
Hned trojitým střídáním se Erik ten Haag pokouší oživit hru svého týmu.
66'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Tyrell Malacia,
ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Anthony Martial,
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Anthony Elanga.
65'
Bailey se po souboji zatím nezvedá z trávníku a je za postranní čarou ošetřován.
64'
Po další době se do útoku vydali také domácí. Bailey svou rychlostí přidělal starosti Martínezovi, ten si však počínal s přehledem a situace skončí odkopem od brány.
62'
Následoval rohový kop hostujícího celku. Ani tentokrát však Eriksenův centr od praporku neznamenal žádné nebezpečí pro soupeře.
61'
Mimo míč se před bránou domácích strhla menší roztržka mezi Ronaldem a Mingsem. Oba hráči za to byli odměnění žlutou kartou.
60'
První čtvrthodina druhé poloviny nám nabídla třetí branku Aston Villy, mimo to však žádné nebezpečí zejména pro bránu domácího týmu. Z pohledu domácího týmu je to dnes minimálně zatím opravdu dobrý zápas.
58'
Donny van de Beek teď trošku zbytečně vyběhl proti míči a to nebylo ideální rozhodnutí, protože se před tím nacházel v ofsajdovém postavení.
57'
S míčem na kopačkách hrají i nadále hráči Manchesteru. Ztrácí však opět dvě branky a nebude to pro ně ve zbytku utkání jednoduché.
55'
Garnacho zkusil na levé straně pokutového území přešlapovačku na Cashe, míč si ale nakopl až moc a domácí bek dokázal míč odpravit do zámezí.
54'
Dalot se dobře zbavil soupeře na pravé straně, proti jeho následné přihrávce ale vystoupil dnes bezchybně bránící Mings.
53'
K Ronaldovi se odrazil míč za hranici vápna, legendární Portugalec na nic nečekal a vypálil, bránu však hodně hodně přestřelil.
52'
Jacob Ramsay naopak dokázal rychle napravit svůj vlastní gól ze závěru první půle.
51'
Takový úvod druhého poločasu si United určitě nepřáli, navíc když třetí gól soupeře přišel po zbytečné chybě v defenzivě.
49'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Lindelöfova hlavička nebyla vůbec povedená a domácí se rychle vydali opět dopředu. Watkins na levé straně hezky podržel míč a počkal si na náběh JACOBA RAMSEYHO, jehož střela z druhé vlny skončila přesně u pravé tyče a Aston Villa tak opět vede o dvě branky.
48'
Míč se od Shawa přes Garnacha dostal k Eriksenovi, jehož centr byl ovšem sražen a do pokutového území nedoputoval.
47'
Na druhé straně to zleva zkusili Rashford a následně Garnacho, míč ale do pokutového území dostat nedokázali.
46'
Domácí na nic nečekali a okamžitě se vydali dopředu. Leon Bailey vystřelil zpoza vápna, jeho pokus ale mířil přesně na Davida de Geu.
46'
První poločas je za námi. Aston Villa odstartovala svou kampaň pod Unaiem Emerym parádně, když skóre otevřel v 7. minutě Leon Baileym a druhý gól přidal o čtyři minuty později z přímého kopu Lucas Digne. United se ale pomalu dokázali probrat. Garnacha s Ronaldem ještě vychytal Martínez, na tečovanou střelu Lukea Shawa ze závěru poločasu ale už neměl nárok.
45+3'
45+2'
Vypadá to tak, že do šaten se odejde za jednobrankového rozdílu. Ve druhé půli se určitě máme na co těšit.
45'
Manchester United právě vstřelil branku!
Ještě před koncem prvního poločasu tu máme sníženi! Míč se odrazil za pokutové území k Lukeu Shawovi, jehož následná střela se otřela o záda JACOBA RAMSEYHO a skončila až v síti bezmocného Martíneze.
45'
Následoval tak rohový kop, ani tentokrát však nebezpečný pro Martíneze nebyl. O další centr se postaral Dalot, dal do něj ale až příliš mnoho razance a míč skončil v zámezí.
44'
O chvíli později posílal do pokutového území povedený centr zleva Shaw, našel však jen hlavu dovře postaveného Ollieho Watkinse.
43'
Rohové kopy Manchesteru United zatím bráně soupeře příliš starostí nepřidělaly, stejně jako ten poslední.
42'
Po svém faulu viděl Luke Shaw žlutou kartu a z následného přímého kopu navíc Digne přidal sruhý gól svého týmu. Nyní se Shaw alespoň nechal stáhnout k trávníku Baileym taktéž za žlutou kartu.
42'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Leon Bailey).
41'
Míč se opět nachází v rukavicích domácí brankáře a ten tak může v klidu rozehrát.
39'
V posledních minutách se hra zase trochu uklidnila a hraje hlavně kolem poloviny hrací plochy.
38'
Hlavně poměr držení míče se začíná minimálně opticky jasně přehupovat na stranu United. To se však dalo čekat, Villa nemá kam čekat a bude si vyčkávat na své protiútoky.
37'
První poločas se pomalu začíná chýlit ke svému konci. Aston Villa stále drží své dvoubrankové vedení z první desetiminutovky, v posledních minutích už se ale probudili také hosté.
35'
Hosté tak dali svému soupeři první varování a pomalu se tak začínají rozehřívat. Měli by si však dávat pozor do defenzivy, protože protiútoku Aston Villy jsou dnes nebezpečné.
34'
První větší šance pro hostující tým. Míč se postupně od pravé postranní čáry dostal ke Garnachovi, který si jej navedl na levačku a donutil Martíneze k dobrému zákroku. O chvíli později pak domácího gólmana prověřil svou hlavičkou i Ronaldo.
33'
Ramsey se dostal k míči a nastartoval další útok svého týmu, Bailey mu míč o kousek později vrátil, následně se domácí mladík skácel k zemi. O pokutový kop se ale nejedná.
32'
Menší zmatek kolem pokutového území Aston Villy. míč se nakonec odrazil k Eriksenovi, který se jej snažil poslat do vápna. Trefil ovšem pouze hlavu Douglase Luíze.
31'
Ten žádné nebezpečí pro bránu týmu soupeře nepřinesl. Situace končí odkopem Davida de Gey.
30'
První půlhodinu zápasu nám uzavře rohový kop domácích fotbalistů.
29'
Donny van de Beek si sice hezky zpracoval míč, přes skvěle hrající Mingse už se ale dostat nedokázal a míč ztratil.
28'
Aston Villa zatím předvádí naprosto přesvědčivý výkon. A to jak do ofenzivy, tak také do defenzivy.
27'
Zatím čekáme na nějakou brankovou příležitost v podání United, brankář domácích Martínez to zatím nemá s udržením čistého konto složité.
26'
Bailey zatím hraje skvělý zápas, nyní se zbavil Casemira a přihrál Buendíovi, ten ještě prodloužil na Watkinse, tento pas ale byl příliš pomalý.
25'
První poločasy nejsou v letošní sezoně minimálně prozatím silnou stránkou United. Více inkasovaných branek v úvodních 45 minutách zapsal z celé ligy pouze Bournemouth.
24'
Na druhé straně předvedl skvělý skluz Casemira, který svým počínáním zbavil míče Buendíu.
23'
Rashford se pokusil o kličku a narazil do Dendonckera, naběhl do něj ale sám, takže se faul nepíská.
22'
Oliie Watkins se pomalu dostával do zajímavé pozice pro střelu kousek za pokutovým územím, nakonec se ale přes bránícího hráče nedokázal uvolnit.
21'
Christian Eriksen našel svým centrem od rohového praporku pouze hlavu Mingse, který míč dostal mimo pokutové území.
20'
Casemiro to zkusil podobně jako Cash z dálky, jeho pokus byl ztečován bránícím hráčem a čeká nás tak rohový kop United.
19'
Manchester se s postupem času začíná více držet na míči a kombinovat s ním na svých kopačkách, tohle jsme v prvních 15 minutách neviděli snad ani jednou.
18'
První práce pro domácího gólmana. Alejandro Garnacho nastřeloval míč na bránu z úhlu z levé strany pokutového území, našel pouze náruč připravené Martíneze.
17'
O další střelecký pokus v podání hráčů Aston Villy se postaral z dálky Matty Cash, nedokázal však míč stlačit pod horní tyč a našel tak pouze fanoušky na tribuně za bránou.
16'
Ovšem přišel další nadějný moment v podání domácích. Baileyho přihrávka do druhé vlny nebyla ideální, míč si ale našel Buendía, jehož následný pokus minul bránu.
15'
Najednou už se hosté hýbají trochu více, dá se také čekat, že Villa se bude snažit hrát trochu více do defenzivy.
14'
Jednu z prvních snah United zastavuje pomezní rozhodčí, který svým praporkem naznačuje, že se Ronaldo nacházel v těsném ofsajdu.
13'
A budou muset začít něco předvádět, protože zatím mají našlápnuto k tomu, že z Villa Parku odjedou s prázdnou.
12'
United se tak budou muset probudit, zatím je to od nich opravdu ospalý výkon. Nic nedokázali v prvních minutách předvést ani do ofenzivy.
11'
Snový začátek pro domácí pokračuje! Shaw byl nucen zatáhnout za záchranou brzdu a Villains čekal přímý kop ze slibné pozice. K exekuci se postavil LUCAS DIGNE, který parádním zakončením přesně k bližší tyči vstřelil svůj první gól za Aston Villu.
10'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Luke Shaw).
9'
První minuty pod Emerym se tak Aston Ville daří podle plánu. Uvidíme, jak to bude pokračovat nadále.
7'
Povedený začátek domácích fotbalistů je korunován vedoucím gólem! Ollie Watkins na sebe navázal Lindelöfa, nakonec se jej skvěle zbavil a přesunul hru na druhou stranu, míč se rychle dostal k LEONU BAILEYMU, který neváhal, naběhl s ním na levou stranu pokutového území a zakončil směrem ke vzdálenější tyči.
6'
Ronaldo se nedokázal dostat k míči po De Geově odkopu a opět tak kombinují domácí hráči.
5'
Zatím jsou to domácí fotbalisté, kdo hraje s míče více na svých kopačkách. kromě Baileyho se ale na polovinu soupeře nepodívali.
4'
V prvních minutách se hraje zejména v centrální části trávníku. Nyní Mings rychle zbavil míče Rashforda.
3'
Je pochopitelné, že domácí fotbalisté budou minimálně na začátku zápasu nabuzeni vzhledem k tomu, že se budou chtít ukázat před novým lodivodem.
2'
Bailey so dostal k míči na levé straně, ukázal své rychlé nohy a nakonec odcentroval. Míč to byl razantní, nikoho z domácích ale ve vápně nenašel.
1'
Éra Unaie Emeryho na lavičce Aston Villy začíná. Uvidíme, zda bude načata bodovým ziskem.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – Cash, Konsa, Mings, Digne – Dendoncker, Luiz – Ramsey, Buendía, Bailey – Watkins.
Náhradníci: Olsen – C. Chambers, Augustinsson, Young, Bednarek, McGinn, Sanson, Kamara, Ings.

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Eriksen – Rashford, van de Beek, Garnacho – Ronaldo (C).
Náhradníci: Dúbravka – Maguire, Malacia, Fred, Pellistri, McTominay, Martial, Elanga, Shoretire.
Manchester United

Poměrně klasicky vypadá sezona pro Manchester United. Hlavně tedy její začátek, kdy to ani po příchodu lodivoda ten Haaga nevypadalo ideálně a výkony Rudých ďáblů opět plnily novinové titulky, když podlehli Brightonu a Brentfordu, tedy týmům, které by měli porážet. Za poslední měsíc jsou ale United už ve všech soutěžích bez jediné porážky a tou je vyneslo na pátou příčku ligové tabulky a do osmifinále Evropské ligy. Dá se tak očekávat, že budou fotbalisté Manchesteru považování na hřišti Aston Villy za favorita. Podaří se jim to naplnit?
Aston Villa FC

Za očekáváním. Tak by se daly popsat dosavadní výsledky Aston Villy v letošní sezoně. Přece jen po loňských příchodech Phillippeho Coutinha nebo Lucas Digneho to vypadalo pro Villiains nadějněji, než že se budou nacházet v okolí sestupových vod. Přesně to se však zatím děje, protože domácí celek se nachází až na sedmnáctém místě a má stejně bodů, konkrétně dvanáct, jako osmnáctý Southampton, který už okupuje právě sestupovou pozici. Třeba jmenovaný Coutinho si ve dvanáct ligových zápasech nepřipsal ani jeden kanadský bod. Proti United to domácí nebudou mít jednoduché.
Zdravím vás u zápasu patnáctého kola anglické Premier League, ve kterém se utkají týmy Aston Villa FC a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.