Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Chelsea - 6. května 2023   16:00

Bournemouth
21' Viña (Christie)
1:3
(1:1)
Chelsea
9' Gallagher  (Kanté) • 82' Badiashile  (Zíjáš) • 86' Félix  (Sterling)
Bournemouth
N. Neto (C) – A. Smith, Senesi, Kelly, Viña – Rothwell (59. L. Cook), Lerma – Ouattara, Billing (84. Anthony), Christie (84. Semenyo) – Solanke (90. Brooks).
Travers – Mepham, Stacey, Stephens, Zabarnyj.
Brooks – Wilkes, Wood
Vitality Stadium, Bournemouth (Kapacita: 11 364)
Chelsea
Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva (C), Badiashile, Chilwell (75. Azpilicueta) – Kanté (63. Loftus-Cheek), E. Fernández, Gallagher – Madueke (75. Zíjáš), Havertz (84. Félix), Mudryk (63. Sterling).
É. Mendy – Hall, Kovačić, Pulišić.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
Dnešní utkání je za námi. Druhý poločas nám začal ve stejném tempu jako ten první. Více u míče byli hosté, ale vážnější šanci si nedokázali vytvořit. V 69. a 71. minutě mohli udeřit domácí, ale ani Ouattara a ani následně Viña nedokázali míč dostat do sítě. V 82. minutě naopak zahrozili hosté, a to gólově. Zíjáš poslal do vápna skvělý centr z přímého kopu a Benoît Badiashile i s dávkou štěstí dokázal míč dostat do sítě – 1:2. O dvě minuty později přišel na trávník João Félix a v 86. minutě po přihrávce od Sterlinga vstřelil třetí gól londýnské Chelsea. Hosté tak dnes po čtyřech ligových prohrách v řadě opět dokázali zvítězit a posouvají se v tabulce na jedenáctou příčku.
90+5'
90+3'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště, a tak to vypadá, že si Chelsea připíše na své konto po čtyřech ligových prohrách za sebou opět tři body do tabulky.
90+2'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už příliš nepospíchají.
90'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází David Brooks.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
88'
Zíjáš se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, kde však narazil na Kellyho, který mu míč čistě odebral.
86'
Chelsea právě vstřelila branku! Hosté vedou už o dvě branky! JOÃO FÉLIX se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a střelou k bližší tyči nedal Netovi sebemenší šanci zasáhnout.
85'
Anthony vypálil zpoza šestnáctky, ale pouze do míst, kde se nacházel připravený Kepa.
84'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Jaidon Anthony,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Antoine Semenyo.

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází João Félix.
82'
Chelsea právě vstřelila branku! Hosté se dostávají opět do vedení! Zíjáš poslal do vápna skvělý centr, na který si naběhl BENOÎT BADIASHILE, a ten i s pořádnou dávkou štěstí dopravil míč do sítě.
82'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
81'
Enzo Fernández vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze Kellyho.
79'
Míč skončil od rohového praporku na hlavě Lermy. Ten ho ještě vrátil na hranici malého vápna, odkud hlavičkoval Ouattara, ale míč poslal jen nad branku.
78'
Solanke vybojoval pro svůj tým rohový kop.
78'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
77'
Solanke se ocitl na trávníku poblíž vápna soupeře po souboji se Silvou, ale rozhodčí faul neodpískal.
75'
ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází César Azpilicueta,
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Hakím Zíjáš.
74'
Chilwell už je za pomezní čárou a hra tak může pokračovat dále.
73'
Chilwell je stále ošetřován na hrací ploše.
72'
Chilwell má nějaké zdravotní potíže a žádá si ošetření a nejspíše i střídání.
71'
Viña dostal skvělou přihrávku za obránce a s míčem se hnal proti Kepovi. Ten však proti jeho následné střele vytasil skvělý zákrok a podržel tak svůj tým.
69'
Ouattara se dostal k odraženému míči uvnitř vápna soupeře, ale jeho následnou bombu dokázal zablokovat jeden z hostujících hráčů!
68'
Tak vše je prozkoumáno, ale pokutový kop se kopat nebude!
68'
Rozhodčí ještě celou situaci prověřuje s kolegy u videa.
67'
Solanke se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
66'
Ouattara je momentálně ošetřován na hrací ploše po předešlém souboji s Badiashilem.
65'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Benoît Badiashile).
65'
Madueke se odhodlal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
63'
ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Ruben Loftus-Cheek,
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Raheem Sterling.
62'
Ale ani tento roh nebyl zahraný dobře a jeden z domácích hráčů míč odvrátil mimo vápno.
61'
Madueke se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale Viña jeho pokus zblokoval do zámezí. Následovat bude rohový kop hostů.
60'
Solanke se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
59'
ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lewis Cook.
58'
Christie se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku netrefil.
57'
Následný rohový kop domácích nenadělal hostům příliš velké problémy.
56'
Ouattara poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který odvrátil do zámezí Badiashile.
55'
Hosté jsou zatím ve druhém poločase jasně aktivnějším týmem a domácí se pouze brání.
53'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
52'
Christie dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
51'
Tento rohový kop však nenadělal domácím sebemenší potíže.
50'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Chilwell.
49'
Madueke se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.
48'
Madueke se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale přes Viñu se mu to nepodařilo.
47'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
46'
Hosté ihned na začátku druhého poločasu budou zahrávat rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
První poločas je za námi. Hosté mají o něco více ze hry, ale stav je po prvním poločase nerozhodný 1:1. O první branku dnešního zápasu se postarali hosté, a to když se už v 9. minutě prosadil hlavou Conor Gallagher. Domácí však dokázali v 21. minutě vyrovnat po zásluze Matíase Viñi, který krásnou střelou z hranice vápna rozvlnil síť za Kepou.

Držení míče: 33% – 67%
Střely celkem: 4 – 5
Střely na branku: 2 – 3
45+3'
45+3'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Marcos Senesi).
45+2'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Christie se dopustil na polovině soupeře faulu a hrát tak mohou opět hosté.
42'
Enzo Fernández zahrál poblíž vápna soupeře rukou a k míči se tak dostávají domácí.
41'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
40'
Ouattara poslal do vápna přihrávku z pravé strany hřiště, ale pro míč si došel Kepa.
40'
Střely na branku: 2 – 2
39'
Madueke už je zpět na nohou a ladným krokem opouští hrací plochu spolu s lékaři londýnské Chelsea.
38'
Madueke má nějaké zdravotní potíže a žádá si ošetření. Hra je tak nyní přerušená.
37'
Domácí chybovali poblíž vlastního vápna a ke střele zevnitř vápna se propracoval Madueke. Jeho pokus po zemi však nenadělal Netovi sebemenší potíže.
37'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
36'
Havertz se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale ke střele se neodhodlal a míč posílá zpět ke Gallagherovi.
34'
Viña vypálil z hranice vápna, ale pouze do míst, kde se nacházel připravený Kepa.
33'
Christie dostal do vápna skvělý centr z pravé strany hřiště od Ouattary. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil mimo tři tyče.
32'
Smith poslal nepřesnou přihrávku na Solankeho a míč tak končí pouze v moci brankáře The Blues.
31'
Madueke se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna, odkud také vypálil. Jeho pokus však skončil pouze v boční síti.
29'
Solanke se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů poblíž vápna soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal. Hra tak pokračuje dále a míč na kopačkách tak mají opět hosté.
28'
Hosté momentálně kombinují s míčem poblíž vápna soupeře.
26'
Solanke dostal nepřesnou přihrávku od Lermy na polovině soupeře a míč tak končí pouze v zámezí.
25'
Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na levou stranu hřiště k Badiashilemu.
24'
22'
Mudryk nedosáhl na centr z pravé strany od svého spoluhráče a míč tak získávají na své kopačky domácí.
21'
Bournemouth právě vstřelil branku! Domácí vyrovnávají na 1:1! MATÍAS VIÑA se dostal ke střele z hranice vápna a jeho pokus k pravé tyči skončil až v síti. Kepa se po míči natahoval marně!
20'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (N'Golo Kanté).
20'
Hosté zahrávali rohový kop z levé strany hřiště, ale pro domácí neznamenal žádné nebezpečí.
19'
Christie poslal do vápna míč od rohového praporku pouze na hlavu Thiaga Silvy.
18'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Solanke.
17'
Viña dostal skvělou přihrávku za obránce od Rothwella. Míč si však prvním dotykem nechal utéci do zámezí.
16'
Chalobah si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Maduekem a míč tak od něj končí jen v zámezí. Neto bude odkopávat od své branky.
15'
Mudryk se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal. Odpískal však filmování ukrajinského útočníka, za což také vyfasoval Mudryk žlutou kartu.
14'
Hosté jsou usazeni s míčem na polovině soupeře a předávají si ho mezi sebou.
13'
Nepřesná přihrávka Viñi končí pouze v zámezí. Kepa bude odkopávat od své branky.
12'
Smith odcentroval do vápna z pravé strany hřiště, ale Solanke na míč nedoskočil.
11'
Enzo Fernández napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho pokus však skončil vysoko nad Netovou brankou.
11'
9'
Chelsea právě vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! Kanté poslal do vápna centr z pravé strany hřiště přímo na hlavu CONORA GALLAGHERA, a ten neměl problém poslat míč za záda bezmoceného Neta.
9'
Outtara se snažil vysunout pasem za obranu Solankeho. Ten se však k míči nedostal, neboť tato přihrávka mířila daleko od jeho nohou.
8'
Madueke se dostal ke střele zpoza vápna. Jeho pokus však Neto pohodlně chytil do svých rukavic.
7'
Badiashile už je za pomezní čárou a vypadá to, že to ještě zkusí. Ovšem si nemyslím, že na hřišti vydrží dlouho.
6'
Badiashile má nějaké zdravotní potíže a žádá si ošetření. Hra je tak nyní přerušena.
5'
Lerma napřáhl ke střele z hranice vápna, ale míč poslal těsně vedle levé tyče soupeřovy branky.
5'
Madueke odcentroval do vápna z pravé strany hřiště, ale míč si stáhl ze vzduchu pro sebe Neto.
4'
Viña se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale jeho následnou přihrávku pod sebe skvěle přečetl Kepa a míč zastavil.
4'
Míč od rohového praporku však vyboxoval mimo vápno Kepa.
3'
Domácí rozehráli přímý kop na krátko. Následný centr do vápna odvrátil do zámezí Madueke. Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
2'
Billing byl faulován na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
1'
Domácí rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v černo-červených dresech, hosté dnes oblékli bílo-modré dresy.

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Senesi, Kelly, Viña – Rothwell, Lerma – Ouattara, Billing, Christie – Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Brooks, L. Cook, Mepham, Semenyo, Stacey, Stephens, Zabarnyj.
Trenér: Gary O'Neil

Chelsea FC: Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva (C), Badiashile, Chilwell – Kanté, E. Fernández, Gallagher – Madueke, Havertz, Mudryk.
Náhradníci: É. Mendy – Azpilicueta, Hall, Félix, Kovačić, Loftus-Cheek, Pulišić, Sterling, Zíjáš.

Chelsea FC

Chelsea se momentálně nachází v tabulce až na dvanácté příčce s devětatřiceti body. Po třiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 10 výher, 9 remíz a 14 porážek. Venku zatím odehráli svěřenci trenéra Franka Lamparda zatím šestnáct zápasů, ze kterých 4x vyhráli, 4x remizovali a 8x prohráli.

Nejlepším ligovým střelcem "The Blues" je momentálně se sedmi góly německý útočník Kai Havertz.

AFC Bournemouth

Bournemouth se momentálně nachází v tabulce na třinácté příčce s devětatřiceti body. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 11 výher, 6 remíz a 17 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Gary O'Neila zatím sedmnáct zápasů, ze kterých 6x vyhráli, 4x remizovali a 7x prohráli.

Nejlepším ligovým střelcem "The Cherries" je momentálně se sedmi góly dánský záložník Philip Billing.

Bournemouth – Leeds 4:1
Southampton – Bournemouth 0:1
Bournemouth – West Ham 0:4
Tottenham – Bournemouth 2:3
Leicester – Bournemouth 0:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 35. kola anglické Premier League mezi týmy AFC Bournemouth a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.