Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Bournemouth - 14. ledna 2023   18:30

Brentford
39' Toney  • 75' Jensen (Dasilva)
2:0
(1:0)
Brentford
Raya – Ajer (82. Jørgensen), Pinnock, Mee – Dasilva (82. Damsgaard), Jensen, Nørgaard /C/, Janelt, Toney (82. Schade) – Mbeumo (89. Lewis-Potter), Wissa (71. Roerslev).
Strakoša – Bech, Canós, Ghoddos.
Gillett – Long, Lennard
Gtech Community Stadium, Brentford
17 031 diváků
Bournemouth
Neto – Stacey, Mepham, Senesi (78. Rothwell), Kelly /C/ – Christie, Cook (35. Pearson), Lerma, Anthony (66. Dembélé) – Billing, Moore.
Travers – Stephens, Zemura, Adu-Adjei, Dacosta, Sadi.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:10.
Brentford navázal na vítězství nad Liverpoolem, bodoval posedmé v řadě, což je jeho nejdelší série v Premier League. Naopak Bournemouth od mistrovství světa ve čtyřech zápasech nebodoval ani neskóroval, navíc vypadl z obou anglických pohárů a pozice nejmladšího trenéra ligy O´Neila se silně otřásá.
Dnešní zápas nabídl pramálo půvabu, domácí v prvním poločase využili velmi přísnou penaltu Toneym a po přestávce z několika náznaků na obě strany skóroval pouze krásnou střelou do šibenice domácí Jensen.
90+4'
90+4'
Hosté rezignovali na pokusy něco udělat s výsledkem a jen přerušují akci novice Schadeho odkopem na tribunu.
90+3'
Pomezní Lennard nestačil uhnout a bude mít šrám na noze, do níž ho nechtěně trefil kopačkou Roerslev, který škobrtl v těsném souboji s Kellym.
90+2'
Do trojúhelníku si podává míč opakovaně dánské trio Brentfordu.
90+1'
Mepham vysunul Billinga, který levačkou střílí jen do dobře postaveného domácího obránce.
89'
Poslední dnešní střídání provádí Brentford:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Keane Lewis-Potter.
89'
Trestný kop ze strany rozehrál domácí Roerslev a ze skrumáže hlavičkuje nepřesně Mee.
88'
Pearson podrazil Mbeuma, který se s bolestivou grimasou ujímá podané ruky.
86'
Brentford drží míč a zadáci si posílají přihrávky nakrátko, které proloží občasnou malou domů.
84'
Domácí nabíhali ve vlnách, vždy po ztrátě převzal volný míč spoluhráč jako v ragby a celou akci zakončil Damsgaard technickou střelou z velkého vápna těsně vedle.
82'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mathias Jørgensen,
ze hřiště odchází Ivan Toney, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Mikkel Damsgaard.
80'
Dnešní utkání sleduje 17 031 diváků.
79'
Toney se pokusil nachytat brankáře Bournemouthu lobem ze 40 metrů, furiantský kousek však nevyšel a i kdyby zamířil lépe, stačil se Neto vrátit na čáru.
78'
Poslední střídání Bournemouthu, který tak nechává dvě možnosti ke změně nevyužité:
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Joe Rothwell.
78'
Bournemouth se pokouší o odpověď, Kieffer Moore se dnes již potřetí prosadil k hlavičce v pokutovém území, ale stejně jako v předchozích případech po Billingově centru přestřelil.
75'
Brentford právě vstřelil branku!
Josh Dasilva se prosadil v souboji o Janeltův dlouhý nákop podél postranní čáry, z levého křídla pak skvěle připravil palebnou pozici pro MATHIASE JENSENA, který z 15 metrů vymetl šibenici a zvyšuje.
71'
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Mads Roerslev.
69'
Žlutou kartu dostává za zdržování hry brankář Brentfordu David Raya. Zatím tedy dnes karty od rozhodčího viděli kuriózně jen oba gólmani.
68'
Hosté vzápětí znovu zahrozili, když na Christieho centr naskočil Moore, hlavičkoval však nad břevno.
68'
Největší příležitost Bournemouthu na vyrovnání si odvážnou kličkou kolem dvou protihráčů vytvořil střídající Dembélé a Raya předvedl proti jeho ráně z úhlu první opravdu těžký zákrok.
67'
Halfvolej z otočky vyletěl domácímu Wissovi vysoko na tribunu.
66'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Siriki Dembélé.
66'
Dasilva nabil Mbeumovi, který zpoza šestnáctky mířil doprostřed brány pod břevno. Neto si poradil s jistotou.
64'
Christie se skvěle proháčkoval do šestnáctky, se štěstím a s pomocí odrazů překonal čtyři hráče a prostrčil míč Billingovi, který nezvládl první dotek. Senesiho pokus pak domácí zblokovali.
63'
Jako obvykle ze standardní situace nic nebylo, těžiště se vrací doprostřed hřiště.
62'
A právě Ajer odhlavičkoval dalekonosný přímák za sebe na roh.
62'
Ajer vpadl pod nohy Billingovi ve středovém kruhu a diví se odpískanému faulu.
60'
Hledištěm to zašumělo, když se pro Dasilvovu uličku prosmýkl mezi beky Nørgaard, ale vzrušení vystřídalo zklamání, když z mírného úhlu vypálil jen do Netovy náruče.
59'
Pro změnu Stacey v obranné roli zabránil akci „včel“ posunutím míče za čáru na roh.
57'
Jack Stacey z náběhu na křídlo posílá přízemní centr jen do Rayovy náruče.
55'
Dasilva se bolestivě sťukl hlavami s Lermou, oba potřebují čas, aby se vzpamatovali.
54'
Dál probíhá hra plná soubojů, ztrát a zakopnutých míčů uprostřed hrací plochy. Bournemouth je po přestávce určitě aktivnější než před ní, ale nic pořádného si vytvořit nedokáže.
52'
Střílený centr Philipa Billinga si pokryl v koši David Raya.
49'
Domácí se pokusili po odvráceném rohu o protiútok, zastavuje je však ofsajd.
48'
Bournemouth získává po trestném kopu sraženým centrem z levé strany o kopačku Kristoffera Ajera pro změnu rohový kop.
47'
Početnými řadami Bournemouthu nečekaně zlehka prokličkoval Josh Dasilva a svůj slalom zakončil plavající ranou, která dopadla na horní síť.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Statistické okénko:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 1:1, střely mimo 2:1, rohy 4:1, ofsajdy 1:1, fauly 2:5.
Proměněná sporně nařízená penalta Ivana Toneyho stanovila poločasové skóre jinak víceméně podprůměrného zápasu. Bournemouth se stále brání a jen dvakrát za poločas vyrazil do nebezpečného protiútoku, Brentfordu zase chybí moment překvapení.
45+4'
45+4'
Čtvrtý roh Brentfordu hosté ubránili a Marcos Senesi stačil zastavit na koncové čáře míč, směřující na další, a místo toho vybojovat autové vhazování.
45+3'
Dva hostující obránci se nedomluvili a šli do hlavičkového souboje o centrovaný míč. Wissa tak poměrně snadno získává rohový kop.
45+1'
Vůbec první brankářský zákrok na kteroukoli stranu přišel až v nastavení. K odraženému míči se za pokutovým obloukem dostal Billing a jeho tvrdou ránu zachytává Raya nadvakrát.
44'
V soubojích u postranní čáry získávají vhazování oba celky střídavě.
43'
Mbeumo vyhrál hlavičkový souboj pro Dasilvu, který střílí křížně daleko od brány.
41'
Bournemouth hraje dál pasivně a jen vyčkává, co dalšího vymyslí soupeř. Domácí kapitán Nørgaard zkusil kolmici na Toneyho, jenž byl v ofsajdu.
39'
Z přísně nařízeného pokutového kopu otevírá gólový účet zápasu nechytatelnou dělovkou do horního růžku sám faulovaný IVAN TONEY.
38'
Žlutá karta pro AFC Bournemouth. Za protesty proti nařízené penaltě je napomenut brankář Neto Murara.
37'
Senesi v šestnáctce stáhl Toneyho a rozhodčí nařizuje velmi přísnou penaltu! Zdálo se spíše, že jsou oba hráči zaklesnutí jeden do druhého a domácí útočník padal hodně ochotně.
35'
Nucené střídání v mužstvu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází zraněný Lewis Cook, přichází Ben Pearson.
34'
Asi málokdy má klubový lékař takovou šichtu jako dnes. Znovu musí být ošetřen Cook, ale teď to již vypadá, že nebude schopen pokračovat v zápase.
33'
Hned po výkopu hostujícího brankáře přichází faul ve středovém kruhu a míč mají domácí. Diváci ovšem po rozehrávce dozadu začínají nesměle pískat.
30'
Jensen poté přišlápl v souboji o míč Cooka a je tu již potřetí práce pro zdravotníky jihoanglického nováčka Premier League.
30'
Včely rozehrály přímý kop nakrátko do strany, Dasilva zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale rána neprošla obrannou hradbou.
27'
Bournemouth je pod velkým tlakem, ale i další standardku přestál bez úhony.
26'
Po sérii pokusů na náhodu vybojoval Nørgaard tečovanou střelou roh pro Brentford.
25'
Dasilvův nákop z hloubi pole končí v rukavicích brankáře hostů „Neta“ Murary.
23'
Jensen poslal do pokutového území hostů pro změnu svíci, kterou zneškodnil odhlavičkováním Stacey.
22'
Přízemní centr do šestnáctky hostů zakopává Senesi rázně za postranní čáru.
20'
První náznak šance Bournemouthu. Kieffer Moore si naskočil na Billingův centr a z dobré pozice poslal hlavičku vysokým obloukem na horní síť.
20'
Zápas pokračuje po dvouminutovém přerušení, diváci pískají na postiženého hráče, který se za pár vteřin hlásí znovu na hrací plochu.
18'
Další ošetřování na straně Bournemouthu, lékař a masér jsou v plné práci u Mephama, který utrpěl ránu do zátylku.
17'
Rohovému kopu se hostující hlavičkáři ubránili bez potíží.
16'
Jensenův centr z levé strany odhlavičkoval Stacey na druhý brentfordský roh.
14'
Senesi zvládl konstruktivně rozehrát i pod tlakem dvou napadajících útočníků Brentfordu. Lerma však dlouhým nákopem do zámezí jeho úsilí vynuloval.
12'
Zápas je zatím rozkouskovaný, pro změnu od půlící čáry rozehrávají hosté.
10'
Anthony fauluje na útočné polovině, role se otáčejí.
9'
Ethan Pinnock vyhlavičkoval míč daleko pryč z šestnáctky, při pokusu o návrat je hostům odmáván ofsajd.
8'
Hosté delší čas podrželi míč, výsledkem jejich trpělivé kombinace byl Staceyho sražený centr na roh.
5'
Bournemouth hrál ještě chvilku v oslabení, ale Anthony se již hlásí zpět do hry.
3'
S odkopem od brány Bournemouthu se čeká, na hřišti sedí Jaidon Anthony a žádá si ošetření.
3'
Hosté odvrátili centrovaný míč k Janeltovi, který se opřel do míče za velkým vápnem, bránu však netrefil.
2'
První rohový kop pro Brentford vybojoval Mbeumo.
1'
Výkop měli hosté, ale nakonec ztratili míč a vhazuje domácí Jensen.
1'
Domácí nastoupili před zaplněné hlediště v červenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, hosté hrají v úborech barvy lila.
Brentford má na lavičce připravenou novou posilu, útočníka Schadeho z bundesligového Freiburgu. Bournemouth zase přivezl do hlavního města i trojici dorostenců Adu-Adjeie, Sadiho a Dacostu.

Brentford FC: Raya – Ajer, Pinnock, Mee – Dasilva, Jensen, Nørgaard (C), Janelt, Toney – Mbeumo, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Bech, Jørgensen, Canós, Ghoddos, Roerslev, Damsgaard, Lewis-Potter, Schade.
Trenér: Frank

AFC Bournemouth: Neto – Stacey, Mepham, Senesi, Kelly (C) – Christie, Cook, Lerma, Anthony – Billing, Moore.
Náhradníci: Travers – Stephens, Zemura, Pearson, Rothwell, Dembélé, Adu-Adjei, Dacosta, Sadi.
Trenér: O´Neil

Rozhodčí: Gillett – Long, Lennard.
Vzájemné zápasy

Podzimní utkání skončilo v Bournemouthu po roční přestávce, kdy působil ve druhé lize, bezbrankovou remízou. Před sestupem fotbalisty z jihoanglického letoviska v ročníku 2020/21 pálila žihadla brentfordských „včel“ v podobě ligových porážek 0:1 a 1:2 i vyřazení ze semifinále Ligového poháru po dvojzápase 1:0 a 1:3.
AFC Bournemouth

Hosté jsou v opačném rozpoložení. V lize po reprezentační přestávce vše prohráli a ve třech zápasech nedokázali ani skórovat. Navíc vypadli z obou anglických pohárů, nejdříve z Ligového v Newcastlu a pak i doma s druholigovým Burnley z prestižnějšího FA Cupu. Při této porážce 2:4 alespoň po 392 minutách ukončili střelecký půst v soutěžních zápasech.
Bournemouth je zatím těsně nad sestupovými vodami, od kterých ho dělí už jen bod.
K nelichotivé rekordní porážce 0:9 z úvodu sezóny v Liverpoolu přidal nováček další nechtěný zápis do kroniky, když na jeho domácí duel s Crystal Palace nedorazilo ani deset tisíc diváků, což se letos v Premier League stalo prvně.

Střelci: 4 – Moore, Billing, Solanke.
Brentford FC

Londýnský klub zaujal světovou veřejnost angažováním Beckhamova syna Romea do své rezervy.
První mužstvo Brentfordu prožilo smíšený uplynulý týden, když v lize prodloužilo bodovou sérii na šest zápasů skvělým vítězstvím 3:1 nad Liverpoolem, ale poté vypadlo hned v úvodním kole anglického poháru po porážce 0:1 s West Hamem.
Brentford je v tabulce devátý a může se přiblížit evropským příčkám, na které ztrácí momentálně dva body a jeden odehraný zápas navíc.

Střelci: 13 – Toney, 4 – Wissa, Mbeumo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.