Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Tottenham - 26. prosince 2022   13:30

Brentford
15' Janelt  • 54' Toney (Nörgaard)
2:2
(1:0)
Tottenham
65' Kane  (Lenglet) • 71' Höjbjerg
Brentford
Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen (67. Ghoddos), Nörgaard (C) (82. Dasilva), Janelt, Henry – Mbeumo (82. Wissa), Toney.
Cox – Canós, Damsgaard, Goode, Jansson, Lewis-Potter.
Coote – Hopton, Wood
Brentford Community Stadium, Brentford
Tottenham
Forster – Tanganga (67. D. Sánchez), Lenglet (90+5. B. Davies I), Dier – Doherty, Bissouma, Höjbjerg, Perišić – Kulusevski, Kane (C), Son Hung-min.
Lloris – Emerson Royal, Gil, P. Sarr, H. White, Skipp, Sessegnon.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:10.
Je za námi první utkání Premier League po 43 dnech, londýnské derby mezi Brentfordem a Tottenhamem končí remízou 2:2, z niž nebude nadšen ani jeden ze soupeřů, přesto je nerozhodný výsledek určitě zaslouženým rozuzlením dění na Brentford Community Stadium.

Brentford tu vedl po hodiny hry 2:0 díky brankám Janelta a Toneyho, Tottenham se k bodu dostal díky trefám Kanea a Höjbjerga.
90+6'
90+6'
Son Hung-min si našel palebnou pozici, štiplavou ránu ze střední vzdálenosti nadvakrát kryje David Raya.
90+6'
Tottenham se ještě snaží o závěrečný nápor, hosté se ale nemohou dostat do zakončení.
90+5'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ben Davies.
90+3'
Po rohu zůstal v pokutovém území ležet otřesený Clément Lenglet, ten byl nepříjemně zasažen loktem do oblasti hlavy a teče mu i krev.
90+3'
Po centru Kulusevskiho se míč od bojující dvojice Jörgensen – Dier odrazil za branku, následovat bude rohový kop.
90+2'
Kane kolmicí vysunul do pokutového území Kulusevskiho, jeho zpětnou přihrávku před branku odkopl Ghoddos.
90+1'
Rozhodčí Coote oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Clément Lenglet se u vlastního pokutového území dostal pod tlak Ivana Toneyho a od ztráty míče jej uchránil jen hvizd rozhodčího Coota, odpískání útočného faulu se domácí hvězdě vůbec nelíbí.
88'
Další centr od rohového praporku už se stal kořistí domácího brankáře.
87'
Sonův centr Dasilva odvrátil k Höjbjergovi, Tottenham ale zůstává usazen u pokutového území soupeře a brzy vybojoval další roh.
86'
Lengletův centr byl Roerslevem sražen na rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Rayu.
85'
Na opačné straně se před Forsterem dostal k míči Toney, špičkou kopačky jej pak nasměroval nad břevno.
84'
Tottenham je nadále velmi nebezpečný při centrech z levé strany, teď se po dalším protlačil k zakončení Harry Kane hlavičkoval do břevna!
83'
Janeltův vysoký centr Perišić s přehledem sklepl k Fraseru Forsterovi.
83'
Davinson Sánchez prudce vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, mířil ale přímo do náruče Davida Rayi.
82'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
82'
ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Josh Dasilva.
80'
Thomas Frank chystá dvě změny v sestavě, do hry přijdou Yoane Wissa a Josh Dasilva.
79'
Perišić se znovu jednoduše dostal k centru přes nedůrazně hrajícího Roersleva, u vzdálenější tyče se v náběhu neprosadil Doherty.
78'
Perišićův přetažený centr Doherty vracel na Kanea, jemuž nevyšla těžká střela, Perišić se pak dožadoval odpískání penalty za ruku, rozhodčí však viděli právě jeho ofsajd.
76'
Na Brentford Community Stadium to teď pořádně vře, Bryan Mbeumo si při pokusu o kličku Forsterovi příliš ukopl míč, pak padl k zemi a vykoledoval si jen naprosto zaslouženou kartu za simulování. To nebyla úplně povedená herecká vložka.
74'
Po střetu s Jörgensenem se penalty marně dožadoval Doherty, domácímu fotbalistovi se nelíbil Dohertyho pád a došlo k drobné roztržce mezi oběma aktéry tohoto souboje.
73'
Sonův centr Harry Kane zády k brance jen prodloužil vysoko nad břevno.
72'
V základní sestavě Brentfordu se dnes představili čtyři Dánové, skóruje ale ten jediný v modrém dresu Tottenhamu.
71'
Tottenham právě vstřelil branku! Dejan Kulusevski si na pravém křídle vyměnil míč s Dohertym, pak jeho přihrávku Ben Mee jen tečoval k PIERRU-EMILU HÖJBJERGOVI, jenž pohotovou ránou překonal Rayu!
70'
Prudký centr Sona si pohlídal Ethan Pinnock a odhlavičkoval míč mimo dosah hostujících hráčů.
69'
Domácím se nelíbí odpískaný faul Henryho, který jim zamezil v rychlé brejkové akci.
67'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sámán Ghoddos.
67'
ze hřiště odchází Japhet Tanganga, přichází Davinson Sánchez.
67'
Přízemní centr Rica Henryho zamířil k Mbeumovi, jehož rána bez přípravy proletěla nad břevnem Forsterovy branky!
65'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham znovu dramatizuje zápas! Na Lengletův nákop do pokutového území si naskočil HARRY KANE a na jeho přesnou hlavičku k tyči brankář Raya nedosáhl!
64'
Ivan Toney pořádně nepříjemně vletěl do Lengleta po odehrání míče a prohlíží si další žlutou kartu.
63'
Ricu Henrymu nevyšel průnik podél levé postranní čáry, Tottenham bude vhazovat.
62'
Lenglet se dostal do tísně Janeltem, po odpískání faulu domácího hráče ale bude moci francouzský obránce rozehrávat míč z klidu.
60'
Záhy přichází další karta, tentokrát ji za faul ve středu hřiště na Toneyho vidí Yves Bissouma.
59'
První žlutou kartu zápasu dostává Mathias Jensen za podkopnutí Sona hung-mina.
58'
Fraser Forster měl problémy s vyražením vysokého centru, Ivan Toney si ale pomáhal viditelným faulem.
56'
Tottenham zahrával standardní situaci, Sonův centr ale nenašel žádného ze spoluhráčů, navíc je hostům máván ofsajd.
54'
Brentford právě vstřelil branku! Zaváhání Erica Diera stojí Kohouty druhou inkasovanou branku! Rohový kop Mbeuma prodloužil před branku Christian Nörgaard a IVAN TONEY se zblízka nemýlil!
53'
Dierovi se vůbec nepovedl obranný odkop a poměrně zadarmo nabídl Brentfordu možnost rohového kopu.
52'
Po rychlé kontrole u videa už je rozhodnuto, že ve hře se může pokračovat autovým vhazováním hostů.
51'
K dalšímu centru Perišiće se přes Meeho neprotlačil Kane, hosté se ale mohutně dožadují odpískání penalty.
50'
Rohový kop Sona odhlavičkoval do bezpečného prostoru Zanka Jörgensen.
49'
Perišić se na levém křídle snažil najít před brankou Dohertyho, před ním se povedlo odkopnout míč Meemu na druhý rohový kop Spurs.
48'
Son se snažil prostrčit míč domácí obranou na Kulusevskiho, ten ale měl k balónu příliš daleko.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase úvodního zápasu letošního Boxing Day vede Brentford nad Tottenhamem 1:0 díky trefě Vitalyho Janelta z patnácté minuty. Favorizovaný Tottenham si ještě nevypracoval nějakou pořádnou příležitost a prohrává tak zaslouženě.
45+4'
45+4'
K Perišićově přetaženému centru se tlačil Doherty, v těžké pozici ale nedokázal zakončit.
45+3'
Tanganga stáhl k zemi Toneyho a nadále si koleduje o žlutou kartu, rozhodčí Coote ji ale nechává v kapse.
45+2'
Perišićův centr Pinnock odhlavičkoval k volnému Höjbjergovi, ten svoji ránou trefil jen blokujícího Janelta.
45+2'
Hosté se usadili na útočné polovině, zatím si ale jen přihrávají na čtyřiceti metrech od branky.
45+1'
Rozhodčí Coote k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
44'
Höjbjergův nákop do pokutového území se Kane snažil hlavou prodloužit do běhu na Sona, míč ale nasměroval k brankáři Rayovi.
43'
Mathias Jensen obral o míč Bissoumu a kolmicí vysunul Toneyho do samostatného úniku, domácí útočník obešel brankáře Forstera a zakončil do prázdné branky, vzápětí však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího Wooda na znamení Toneyho ofsajdu.
41'
Střelec první branky zápasu už je zpět na nohou a v zápase se může pokračovat.
40'
Tanganga v hlavičkovém souboji nepříjemně vletěl do Janelta, ten zůstává ležet na trávníku.
38'
Útočná snaha Tottenhamu končí odpískaným faulem Diera na Toneyho.
37'
Od rohu pokutového území se pokusil vystřelit Lenglet, jeho rána byla odražena zpět do pole.
35'
Mbeumův rohový kop Forster vyboxoval daleko za pokutové území Spurs.
34'
Po dalším Jensenově autu si zajímavou pozici našel Mathias Jörgensen, jeho ránu z otočky Forster vykopl na rohový kop.
32'
Rico Henry se u postranní čáry pokusil z první přihrát Toneymu, ten na vysokou přihrávku nedosáhl.
30'
Sonova rána levačkou z dálky mířila někam do oblasti tyče, s jistotou však zasáhl David Raya.
29'
Z rohového kopu pak domácí nijak nezahrozili, přetažený centr si pohlídal Fraser Forster.
28'
Centr Mbeuma Eric Dier odvrátil na již čtvrtý rohový kop červeno-bílých.
27'
Mbeumo byl faulován Höjbjergem poblíž rohu pokutového území, to může být zajímavá standardní situace pro Brentford.
26'
Kulusevski se na pravém křídle šikovně uvolnil kolem Meeho, pak ale z úhlu zakončoval jen přímo do španělského brankáře Brentfordu.
25'
Domácí se nadále pokouší přelstít soupeře dlouhými nákopy, teď byl další z nich příliš dlouhý pro Bryana Mbeuma.
23'
Jensenův nákop na levou stranu pokutového území se před branku pokusil prodloužit Janelt, nepovedlo se mu ale propasírovat míč přes Höjbjerga.
21'
Henry byl u postranní čáry sražen k zemi Kulusevskim, domácí fotbalista si pak se Švédem vyřizuje účtu drobnou roztržkou.
20'
Mbeumo na pravém křídle nepřešel přes Perišiće, ten odrazem míče o domácího hráče vybojoval autové vhazování.
19'
Tentokrát centroval od praporku Mbeumo a hosté už dopravili míč na soupeřovu polovinu.
18'
Po rohu hlavičkoval Pinnock vysoko do vzduchu, míč se pak snášel pod břevno, kde Forster v tísni měl plné ruce práce, aby vyrazil balón na další rohový kop.
17'
Domácí jsou při chuti, dlouhý aut Jensena byl prodloužen za branku a následovat bude rohový kop.
15'
Brentford právě vstřelil branku! Obrovská radost na Brentford Community Stadium, domácí se ujímají vedení! Mbeumo z levé strany přenesl hru napříč pokutovým územím na Mathiase Jensena, jehož střelu Forster vyrazil jen před sebe a VITALY JANELT neměl žádný problém doklepnout míč do odkryté sítě!
13'
Perišićův centr od praporku se u přední tyče nepovedlo prodloužit Höjbjergovi, hosté budou jen vhazovat.
12'
Rána Harryho Kanea byla zdí sražena na první rohový kop celku ze severovýchodního Londýna.
11'
Son byl faulován při průniku útočnou polovinou, následovat bude volný kop pro Tottenham z velmi nebezpečné palebné pozice.
10'
Poprvé se pokusili zahrozit také Spurs, Dohertyho centr z pravého křídla se však neujal.
8'
I nadále se hraje pod taktovkou domácích, Tottenham prakticky ještě nebyl s míčem na soupeřově polovině.
7'
Mbeumo si naběhl na dlouhý nákop po levé straně hřiště, blíže k míči ale měl Fraser Forster.
5'
Dlouhý aut Mathiase Jensena nadvakrát odhlavičkoval Harry Kane, odraženého míče se ale zase ujali The Bees.
4'
Po dlouhém nákopu Rayi se hostům povedlo odehrát míč z pokutového území alespoň za postranní čáru.
3'
Po rohovém kopu se Pinnock u zadní tyče nedostal k prodlouženému míči, dobíhající Roerslev jej pak odhlavičkoval daleko za branku.
2'
Domácím se povedla pohledná kombinace na útočné polovině, Janelt pak posunul míč do pokutového území Mbeumovi, jeho centr je sražen na branku a následovat bude první rohový kop zápasu.
1'
Úvodního výkopu se ujal ve světle modrých dresech hrající Tottenham, domácí oblékli tradiční červeno-bílou kombinaci.
1'
Před úvodním výkopem všichni přítomní ještě uctí památku někdejšího skvělého pravého obránce Georgeho Cohena, jenž nedávno zemřel.
Trojice rozhodčích v čele s Davidem Cootem přivedla fotbalisty na trávník Brentford Community Stadium, v jehož ochozech panuje skvělá atmosféra.

Brentford FC: Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen, Nörgaard (C), Janelt, Henry – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Cox – Canós, Damsgaard, Goode, Dasilva, Ghoddos, Jansson, Lewis-Potter, Wissa.
Trenér: Thomas Frank

Tottenham Hotspur: Forster – Tanganga, Lenglet, Dier – Doherty, Bissouma, Höjbjerg, Perišić – Kulusevski, Kane (C), Son Hung-min.
Náhradníci: Lloris – B. Davies I, Emerson Royal, Gil, D. Sánchez, P. Sarr, H. White, Skipp, Sessegnon.
Trenér: Antonio Conte

Rozhodčí: Coote – Hopton, Wood.
Tottenham Hotspur

Tottenham v jednu chvíli vypadal, že by letos bojoval i o ty úplně nejvyšší příčky, ovšem tři prohry z posledních pěti kol znamenají, že Kohouti se budou muset spokojit s bojem o Ligu mistrů. Aktuálně jsou čtvrtí s náskokem tří bodů na pátý Manchester United a sedmi bodů na Liverpool, oba giganti ze severovýchodní Anglie ale mají jeden zápas k dispozici.

Trenér Antonio Conte už potvrdil, že mezi tyčemi se objeví Fraser Forster, neboť Hugo Lloris se v dresu francouzské reprezentace představil v Kataru i ve finále, o mistrovské oslavy si pak účast na mundialu protáhl i argentinský obránce Cristian Romero, jenž dnes bude chybět.

Ze zdravotních důvodů pak hosté budou postrádat Richarlisona a Bentancura.
Brentford FC

Brentford se v dosavadních nekompletních patnácti kolech stal remízovým králem, když nerozhodně skončilo hned sedm jeho duelů, výher i porážek pak má shodně po čtyřech, což aktuálně znamená desáté místo tabulky se ziskem 19 bodů.

V domácím prostředí odehrál Brentford sedm zápasů s bilancí 3-3-1, jedinou prohru tu utržil od Arsenalu (0:3), tedy arcirivala svého dnešního soupeře.

Domácí trenér Frank by měl mít k dispozici Pontuse Janssona, jenž dlouhou přestávku využil k vyléčení zranění zadního stehenního svalu, švédský kapitán chyběl od začátku října.

Ve stavu zraněných zůstává trojice Aaron Hickey, Tomas Strakosha a Kristoffer Ajer. Chybět nebude Ivan Toney, jenž je vyšetřován fotbalovou asociací za porušení mnoha pravidel o sázení.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu z prvního utkání Premier League po pauze způsobené mistrovstvím světa v Kataru.

Jak už to v povánočním kole na tzv. Boxing Day bývá, odehraje se řada lokálních derby, jedním z nich je londýnské mezi Brentfordem a Tottenhamam, můžeme se těšit na duel dvou týmů z horní poloviny tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.