Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Crystal Palace - 15. ledna 2023   15:00

Chelsea
64' Havertz (Zíjáš)
1:0
(0:0)
Chelsea
Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva, Badiashile, Hall (78. Koulibaly) – Gallagher, Jorginho (C), Chukwuemeka (63. Aubameyang) – Zíjáš (89. Kovačić), Havertz (89. Azpilicueta), Mount.
Bettinelli – Cucurella, Humphreys, Loftus-Cheek, D. Fofana.
Bankes – Smart, Greenhalgh
Stamford Bridge, Londýn
40 075 diváků
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Andersen (38. Tomkins), Guehi (C), Mitchell – C. Doucouré, Schlupp (69. Hughes) – Olise, Eze (70. Edouard), Zaha – Ayew (69. Mateta).
Johnstone – J. Ward, C. Richards, Milivojević, Ozoh.

Utkání je u konce a domácí se nakonec mohou radovat z těsné výhry. Ve druhé půli se pokračovalo v atraktivní hře, kdy se oba celky tlačily do zakončení a jak Arrizabalaga, tak i Guaita měli poměrně dost práce. Zatímco domácí gólman si se všemi pokusy Crystal Palace poradil, ten hostující byl jednou překonán. V 64. minutě si na Zijášův centr naskočil Kai Havertz a prudkou hlavičkou dostal svůj tým do vedení. Hosté se pak pustili do tlaku, snažili se srovnat, nicméně jim nebylo přáno. V úpném závěru jsme sledovali velký tlak před brankou Chelsea, vše ale bylo pro hosty marné a zápas tak skončil výsledkem 1:0. Chelsea je po této výhře na desátém místě s 28 body, Crystal Palace má na 12. místě 22 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:5. Rohy: 11:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:17.
90+9'
90+8'
Před branku domácích přilétl centr, o zakončení se snažil Edouard, toho zablokoval Chalobah a je z toho odkop od Arrizabalagovy branky.
90+7'
Aubameyang odkopává k půlce, domácí už vyhlíží závěrečný hvizd.
90+7'
Centr za centrem nyní létá před branku Chelsea, obrana domácích je už hodně unavená a pouze hlavičkuje co možná nejdál od vápna.
90+6'
Ještě jeden rohový kop pro Crystal Palace.
90+5'
Ostrý centr před Arrizabalagu byl pro tuto chvíli odvrácen, nicméně hosté se k míči vrátili a pokračují tak ve finálním tlaku.
90+4'
Koulibaly pouze poslal míč až k vápnu hostů, ti budou vhazovat.
90+3'
Po sprintu pravou stranou zakončoval Aubameyang, střelu z úhlu mu snadno lapil připravený Guaita.
90+2'
Zase nehrajeme, v pokutovém území domácích totiž leží Jorginho a očividně jej trápí křeče.
90+2'
Centr mu vůbec nevyšel, vysoká přihrávka letěla až za Arrizabalagovu branku.
90+1'
Přímý kop pro hosty z levé strany, u míče je nachystán Michael Olise.
89'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází César Azpilicueta.
89'
ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Mateo Kovačić.
88'
Na lavičce Chelsea se chystá střídání a to hned dvojnásobné.
88'
Gallaghera se snažil na nohy postavit Marc Guehi, domácí hráč byl navíc postrčen. Toto chování se ale rozhodčímu vůbec nelíbilo a dal mu za to žlutou kartu.
86'
Chalobah srazil Zahovu střelu z levého křídla, je tu další roh pro hosty. Předtím ale ještě krátká pauza, neboť na trávníku sedí domácí Gallagher.
85'
Domácí si teď určitě oddechli, když gólman Arrizabalaga vytáhl těžký zákrok proti Doucourého tvrdé ráně! Roh pro Crystal Palace.
84'
Žlutá karta i na opačné straně, za zastavení rodící se akce ji dostal Conor Gallagher.
83'
Za faul zezadu na Gallaghera byl žlutou kartou potrestán Will Hughes.
82'
Rozehrává se od branky Chelsea, Arrizabalaga s tím rozhodně nikam nepospíchá.
81'
Na opačné straně útočil pravým křídlem Edouard, zpětnou přihrávku pod sebe mu srazila obrana Chelsea.
80'
Nakonec z toho byl signál, po krátké kombinaci našel Mount Havertze a tomu scházelo jen pár centimetrů k tomu, aby míč ideálně trefil hlavou a navýšil náskok na dvě branky.
79'
Faul na Zijáše, Chelsea bude rozehrávat přímý kop z pravé strany. Uvidíme centr do šestnáctky.
78'
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Kalidou Koulibaly.
77'
Po rozehrání standardky přišla nepřesná střela, která se ale ještě mohla změnit ve sklepnutí na Jorginha. Ten ovšem na míč o kousek nedosáhl.
76'
Nehrajeme, neboť na trávníku sedí domácí Hall a potřebuje ošetři stehenní sval.
75'
Aubameyang hodně oživil ofenzívu Chelsea, opět se dostával za obranu, tentokrát byla jeho pohotová střela sražena Guehim na rohový kop.
73'
Zprava se do útoku snažil dostat Havertz, přehnal to ale s důrazem a fauloval čerstvého Hughese.
71'
Za obranu hostů se nyní dostal Aubameyang, šel po zakončení ve skluzu, u toho ale zasáhl i gólmana Guaitu.
71'
Zijáš se neúspěšně snažil si z pravé strany najít prostor pro zakončení levačkou, narazil pouze do obrany Crystal Palace.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Odsonne Edouard.
69'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Will Hughes.
69'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Jean-Philippe Mateta.
68'
Hosté v útoku, zakončení na sebe vzal Mitchell, ale přesně do rukavic gólmana Arrizabalagy.
67'
Domácí Havertz nyní fauloval Guehiho, který chtěl založit protiútok. Za tohle se dala udělit karta, rozhodčí si ale vystačil pouze s domluvou a přímým kopem.
66'
Teď je tak na hostech, aby ukázali, co v nich je a pokusili se o rychlou reakci.
64'
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak už to domácím konečně vyšlo a vedou. Po rozehrání rohu následovala krátká kombinace, centr do vápna, kde si naskočil KAI HAVERTZ a nechytatelnou hlavičkou do protipohybu gólmana poslal míč do sítě – 1:0.
64'
Sražený centr domácího celku, je tu opět rohový kop pro Chelsea. Před Guaitou je hodně živo.
63'
ze hřiště odchází Carney Chukwuemeka, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
62'
Ayew se neprodral přes Chalobaha, bude se rozehrávat od branky Chelsea.
61'
Po průniku pravou stranou a souboji se Schluppem upadl v pokutovém území Gallagher, tohle ale na penaltu rozhodně nebylo.
59'
Tempo se nám trochu uklidnilo, sledujeme teď hru převážně se středu hrací plochy.
57'
Havertz neuspěl ani při sprintu pravou stranou a po poměrně prudké střele. Tu mu chytil pozorný Guaita.
56'
Na opačné straně se do vzduchu pověsil Havertz, ale i když se dostal dost vysoko, tak to na hlavičku na bránu nestačilo.
55'
Arrizabalaga nyní vyrážel prudkou střelu z pravé strany, hosté dnes předvádí hodně sympatický výkon.
54'
Chukwuemeka společně s Hallem nedokázali odcentrovat, nakonec z toho všeho je pouze aut pro Crystal Palace.
52'
Hostující Eberechi Eze zastavil rodící se brejk Chelsea a dostal za to žlutou kartu.
51'
Nyní se už hosté k centru dostali, po přímém kopu se o to postaral Zaha, ve vápně ale byli hráči v modrém připraveni a odhlavičkovali.
49'
Žlutá karta na straně Chelsea, dostal ji Jorginho.
49'
Hosté v útoku, akce ale skončila ještě před centrem z levé strany.
47'
Už je vše zase připraveno ke hře, viník z toho všeho vyšel bez karetního trestu.
46'
Hned v úvodu druhé půle jsme viděli souboj mezi Chalobahem a Ayewem, který domácí hráč odnesl úderem do obličeje. Nyní probíhá jeho ošetřování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první poločas, který přinesl opravu aktivní fotbal. Úvod patřil Chelsea, ta přišpendlila soupeře k vápnu, vybojovala si několik standardek, jenže vše skončilo vedle, či odmávaným ofsajdem. Hosté se postupem času probudili a byli to oni, kdo měl jako první několik vážných šancí. Arrizabalaga se nenudil a vytasil několik skvělých zákroků. Úplně nejlepší pasáží byl závěr půle, kdy se hrálo nahoru a dolů, oba gólmani museli být ve střehu a jejich velkým přičiněním je stav stále 0:0.
45+3'
45+2'
Šance i na druhé straně, Guaita vyrážel prudkou Zijášovu střelu!
45+1'
V nastaveném čase mohli jít hosté do vedení! Centr od rohového praporku se stočil k první tyči, kde byl Schlupp a jeho prudkou hlavičku musel Arrizabalaga vyrážet opravdu povedeným reflexem!
44'
Osmý roh hosté odvrátili hned u své první tyče, sami na chvíli zaútočili, ale Zaha byl zastaven nedovoleným zákrokem.
43'
Po už sedmém rohovém kopu Chelsea se do odraženého míče opřel Mount, trefil ale pouze před ním stínícího soupeře.
42'
Teď už tu žlutou kartu máme, za skluz zezadu na Mounta ji dostal hostující Nathaniel Clyne.
41'
Lewis Hall zahodil obrovskou šanci na vedení Chelsea. Pravou stranou zasprintoval Gallagher, jeho prudký pas po zemi prošel skrz vápno právě na Halla, jenže ten z úhlu branku minul!
40'
Další nedovolený zákrok hostů, nyní Zaha zezadu brnknul o Badiashileho nohy, tohle mohlo být klidně i za žlutou kartu.
39'
Gallagher je jeden z těch opravdu aktivních hráčů Chelsea, jeho střelu z vápna musela blokovat obrana hostů.
38'
ze hřiště odchází Joachim Andersen, přichází James Tomkins.
38'
Faul na Gallaghera, Chelsea bude rozehrávat standardku z hloubi hrací plochy.
36'
Joachim Andersen už za doprovodu lékaře opouští hrací plochu, uvidíme, zda bude moci pokračovat.
35'
Máme tu krátkou pauzu, neboť rozhodčí kontroluje zraněného Andersena. A dokonce je potřeba ošetření.
33'
Havertz následně narazil do brankáře a chvíli vypadal otřeseně. Už je ale zase připraven pokračovat.
32'
Opět jsme viděli snahu Zijáše najít centrem Havertze a tentokrát byl úspěšný, jenže hlavička zakončujícího hráče šla těsně nad branku!
31'
Roh hostů, Arrizabalaga však nemusel řešit nic nebezpečného. Domácí už vyráží do protiútoku.
29'
Domácí rychle rozehráli po faulu soupeře na útočné polovině, jenže to možná chtělo více klidu. Chelsea už o míč přišla.
28'
Lépe se vedlo Mountovi, když si naběhl na pas z pravé strany a zkusil to z úhlu. Guaita byl na místě a předvedl jistý zákrok.
28'
Zijáš hledal ve vápně Havertze, ten byl ale pod těsnou obranou hned dvou protivníků a nezpracoval.
27'
Standardní situace nebezpečná nebyla, hra se prakticky ihned posunula na půlku, u míče jsou i nadále hráči Chelsea.
27'
Gallagher se probíjel okolo Mitchella do pokutového území, centr po zemi mu pak ale obrana Crystal Palace odvrátila na další rohový kop.
26'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý zákrok na Gallaghera ji dostal hostující Cheick Doucouré.
25'
Tak nakonec bylo vzrušení zbytečné, neboť praporek pomezního letěl vzhůru a mával se tak ofsajd.
24'
Velká šance domácích! Po Zijášově rohu a několika hlavičkových soubojích se ke střele po zemi dostal Silva a jeho ránu musel Guaita pohotově vyrážet.
23'
Docela riskantní malá domů domácích, k napadení rozehrávky měl celkem blízko aktivní Olise.
21'
Po rychlém přesunu hry si za obranu nabíhal Havertz, jeho následný oblouček skončil nad brankou, a i kdyby náhodou skóroval, tak by gól neplatil pro jeho těsný ofsajd.
21'
Už je po krátkém náporu Crystal Palace, Arrizabalaga odkopává od své branky.
20'
A teď už byli hosté blízko gólu, když se kousek za hranicí vápna dostal k ráně levačkou Olise, a Arrizabalaga měl docela práci s tím, aby míč vyškrábl na roh!
20'
Domácí reklamovali ruku soupeře poblíž vlastního vápna, sudí Bankes ale nechal pokračovat ve hře.
19'
Arrizabalaga byl pod tlakem a musel řešit ošemetnou situaci na svém malém vápně. Vyrážel Mitchellovu střelu z bezprostřední blízkosti.
17'
Hosté u míče, sledujeme kombinaci poblíž středové čáry. Olise nyní pouze posunul dozadu na Clyneho.
15'
Na opačné straně vysunoval Zaha Ayewa, pozorný Arrizabalaga ale včas vyběhl a skryl míč ve svých rukavicích.
15'
Havertz se Zijášem nyní udělali u hranice vápna pořádný zmatek a už to vypadalo na zakončení, když na poslední chvíli odkopl pohotový Doucouré.
14'
Zijáš se na pravé straně uvolnil bleskovou kličkou proti Mitchellovi, poté ale jeho příhru po zemi odvrátil další z hráčů Crystal Palace.
12'
Zijáš hledal prostrčením mezi dvěma obránci Havertze, pas byl na něj ale až moc prudký a skončil u Guaity.
11'
Útok Crystal Palace trval ještě několik chvil, do vápna se nedostal Schlupp a Eze byl nakonec nachytán v ofsajdu.
10'
Arrizabalaga teď musel vyběhnout z branky, aby zastavil sprintujícího Zahu. Byl u míče jako první a poslal míč mimo své vápno.
9'
Už je po všem. Po rozehrávce se k míči ve vápně dral Ayew, jenže si pomohl faulem a k trávníku srazil Havertze.
8'
Crystal Palace podnikl výpad pravou stranou a i hosté si vybojovali rohový kop.
7'
Jorginho zaváhal při rozehrávce, okamžitě jej napadal Zaha, nicméně to záložník Chelsea zvládl uhrát a poslal malou domů.
6'
Pouhý odkop hostů na protější polovinu, u míče je Badiashile a už rozjíždí další postupnou akci Chelsea.
5'
Další rohový kop domácího celku, centr letěl pouze na první tyč, kde zakročila obrana Crystal Palace.
4'
Hall neměl z levé strany kudy odcentrovat, proto volil zpětnou příhru na Havertze. Chelsea se vrátila až k půlce.
3'
Chelsea je v úvodu hodně aktivní, snaží se o tlak před pokutovým územím soupeře.
2'
Po centru se hostům povedlo na chvíli odvrátit, nicméně do šestnáctky se vzápětí vehnal Hall a zakončoval. Rána z nevýhodného úhlu šla mimo.
1'
Domácí se hned vydali do útoku, z ostrého úhlu se o centr snažil Chukwuemeka a jeho pokus byl sražen na úvodní rohový kop.
1'
Před zápasem se drží minuta ticha za nedávno zesnulou legendu Chelsea, Gianlucu Vialliho.

Chelsea FC: Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva, Badiashile, Hall – Gallagher, Jorginho (C), Chukwuemeka – Zíjáš, Havertz, Mount.
Náhradníci: Bettinelli – Koulibaly, Azpilicueta, Cucurella, Humphreys, Kovačić, Loftus-Cheek, Aubameyang, D. Fofana.
Trenér: Graham Potter

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi (C), Mitchell – C. Doucouré, Schlupp – Olise, Eze, Zaha – Ayew.
Náhradníci: Johnstone – J. Ward, Tomkins, C. Richards, Milivojević, Hughes, Ozoh, Mateta, Edouard.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stamford Bridge začne v 15:00, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Peter Bankes, kterému budou na pomezí asistovat Edward Smart a Nick Greenhalgh.
Chelsea FC

Domácí tým nyní nezažívá povedené období, je až na desátém místě tabulky s 25 body a poslední zápas vyhrál 27. prosince proti Bournemouthu. Od té doby v lize jednou remizoval, dvakrát prohrál a vypadl také z FA Cupu. Nutno sice poznamenat, že v lize i poháru Chelsea padla s Manchesterem City, ale následná porážka 1:2 na půdě Fulhamu byla pro tým určitě nepříjemná.

Crystal Palace FC

Hosté jsou v tabulce ještě o něco níže, na 12. místě mají 22 bodů. I zde není forma kdovíjaká, Crystal Palace prohrál 0:4 doma s Tottenhamem a také 1:2 v FA Cupu proti Southamptonu. Toto londýnské derby tak bude soubojem dvou celků, které potřebují nakopnout a body tak budou pro každého velmi cenné.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi týmy Chelsea FC a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.