Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Brighton - 11. února 2023   16:00

Crystal Palace
69' Tomkins
1:1
(0:0)
Brighton
63' March  (Estupiñán)
Guaita – Clyne, Tomkins, Guéhi (C), Mitchell – C. Doucouré, Hughes (56. Lokonga) – J. Ayew, Olise (85. Ahamada), Schlupp – Mateta.
Johnstone, Whitworth – Édouard, Eze, McArthur, Milivojević, Riedewald.
M. Oliver
Selhurst Park, Londýn
Brighton
R. Sánchez – Veltman, Webster (76. Lamptey), Dunk, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – Undav (57. E. Ferguson).
Steele – Ayari, Buonanotte, Enciso, Moran, Sarmiento, van Hecke.

Crystal Palace uštědřilo Brightonu lekci z neproduktivity a získává bod a to jen s jednou střelou na bránu. Brighton tak můžou mrzet neproměněné šance z prvního poločasu a obrovská chyba brankáře Sáncheze, která vedla k Tomkinsonovu srovnání na 1:1.
90+4'
90+3'
Centr Estupiňana končí v rukavicích Guaity.
90+2'
Crystal Palace mohli vyučit hosty, ale narážečku Edouarda dokázal na poslední chvíli zastavit kapitán Brightonu Dunk.
90'
Krásnou kombinaci hostů nedokázal zakončit Mac Allister. Zákrok si připisuje Guaita.
89'
Edouard se nacházel v ofsajdovém postavení.
89'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Tyrick Mitchell).
88'
Centr Marche končí v autu a bude se kopat od brány.
87'
Solly March krásně pronikl mezi dvěma obránci a naservíroval míč před bránu, bohužel pro Brighton si míč nedokázal najít nikdo z jeho spoluhráčů.
86'
Brighton dokázal překonat slabý pressing soupeře a opět kombinuje na polovině domácích.
85'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Naouirou Ahamada.
84'
Obrovská šance Brightonu! Alexis Mac Allister si našel prostor v domácím vápně a jeho pokus končí těsně vedle levé tyče.
83'
Po tečovaném centru bude následovat rohový kop pro Brighton.
83'
Brighton bude mít po faulu Doucourého další standardní situaci.
83'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Cheick Doucouré).
82'
Gross poslal do vápna zajímavější centr než před malým okamžikem, avšak i tento centr dokázali hráči Crystal Palace odvrátit.
81'
Laxnost Mitchell varovala Brightonu další rohový kop.
81'
March si navedl míč na levou nohu a zpoza vápna vypálil, jeho střelu zablokoval Schlupp.
80'
Rohový kop odvrací Olise dlouhým odkopem.
80'
Rohového kopu se ujme Pascal Gross.
79'
Estupiňanův sražený centr vybojoval hráčům Brightonu rohový kop.
78'
Brighton pokračuje v aktivnějším držení na míči, ale od obdržené branky si nedokázal vytvořit žádnou zajímavou střeleckou pozici.
77'
Ezeho centr našel hlavu Edouarda, ale jeho pokus končí hodně mimo bránu.
76'
Po odchodu Adama Webstera se přesunul Tomas Veltman na stopera a Lamptey na pravého krajního obránce.
76'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Adam Webster, přichází Tariq Lamptey.
75'
Alexis Mac Allister vystřelil z přímého volného kopu, jeho střela však končí těsně nad bránou soupeře.
75'
Nejspíš se z tohoto zajímavého přímáku dočkáme přímé střely na brány.
74'
Brighton je opět aktivnějším týmem a bude mít teď k dispozici zajímavou standardní situaci za vápnem.
73'
Veltman mohl jít dopředu, avšak ho zbrzdil Lokonga a holandský zadák tak musí přihrát zpět.
71'
Hráči Crystal Palace jsou v laufu.
69'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Autorem branky je JAMES TOMKINS.
Michael Olise posla centr do vápna, na který vyskočil Sánchez, jenže brankář Brightonu udělal obrovskou minelu a vyklouznul mu míč z ruky. Tomkins už pak jen doklepnul míč do prázdné brány.
67'
Hráči Crystal Palace se po vstřelené brance paradoxně ještě více zatáhli a je mi záhadou jak chtějí svěřenci Patricka Vieiry vstřelit vyrovnávací gól.
66'
Solly March si navedl míč a odcentroval, jeho centr nenašel žádného hráče ve světle modrém dresu.
65'
Brightonu vstřelený gól dodal klid.
63'
Brighton právě vstřelil branku!
Autorem branky je SOLLY MARCH.
Pervis Estupiňan našel prudkým centrem na zadní tyči Sollyho Marche, který předskočil Mitchella a z velké blízkosti dostal míč za záda Guaity.
63'
Gross ve vápně přihrával pod sebe, ale jeho snaha nenašla žádného spoluhráče.
62'
March vybojoval pro Brighton altové vhazování na polovině soupeře.
61'
Crystal Palace může založit postupný útok od vlastní obrany.
60'
Mateta teď nalítnul do Dunka extrémní rychlostí a rozhodčí píská faul.
60'
Veltman našel průnikovou přihrávkou Fergusona, ale ten v zápětí o míč přišel.
59'
Solly March se po tvrdém zákroku Sambiho Lokongy zvednul a vypadá to, že tento tvrdý zákrok nepovede ke zranění.
59'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Albert Sambi Lokonga).
58'
Dunk se při rozehrávce dostal pod tlak útočníka a odkopnul radši míč do autu.
57'
V ofsajdu se nacházel Mateta.
57'
Zápas může pokračovat, oba týmy vystřídali a hraje se dál.
57'
ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Evan Ferguson.
56'
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Albert Sambi Lokonga.
56'
Hughes odchází ze hřiště se sklopenou hlavou a nejspíš bude muset střídat.
55'
Will Hughes si vyžádal kvůli zdravotnímu problému ošetření a hra je přerušena.
54'
Undav si naběhl na průnikovou přihrávku, ale z velkého úhlu nedokázal prostřelit Guaitu.
54'
Brighton opět pokračuje s míčem na svých kopačkách.
53'
Estupiňan přišel na vlastní polovině o míč, ale nakonec dokázal zastavit Oliseho a svojí chybu tak napravil.
53'
Brighton se zmocnil míče a kombinuje s ním na vlastní polovině.
52'
Tomkins dokázal na levé straně zastavit pronikajícího Mitomu.
51'
March z rohového kopu nenašel žádného spoluhráče a Guaita bude vykopávat od brány.
51'
Solly Marchovi se otevřela pravá strana a anglický záložník to dokázal potrestat přehrávkovou na Estupiňana, který vystřelil a vybojoval pro své spoluhráče rohový kop.
50'
Hráči Crystal Palace zatím předvádí hrozný výkon, často ztrácejí míč a nedaří se jim dostávat do střeleckých pozic.
49'
Mitomova střela končí pouze v místech kde se nacházel brankář Guaita.
48'
Pascal Gross byl v dobré střelecké pozici, ale kvůli špatnému dotyku nedokázal vystřelit.
48'
WIll Hughes zastavil pronikajícího Marche, ale nedokázal dostat míč pod kontrolu a Brighton bude vhazovat aut.
47'
Ani jeden z týmů o poločasové přestávce nevystřídal a hraje se tak v úvodních sestavách.
46'
Skrytá rána Marche zpoza vápna, lízla boční síť.
46'
Brighton začíná ve druhém poločase stejně jako v prvním, hráči kombinují od úvodního hvizdu.
46'
Po poločasové přestávce jsem zpátky, hráči už jsou na trávníku a druhý poločas začne za malou chvíli.
Brighton byl v první poločase daleko aktivnější. Hostů dokázali převahu využít ve 32. minutě kdy se prosadil Estupiňan, jeho branka však neplatila kvůli těsnému ofsajdu. Brighton měl daleko více šancí než soupeř a zápas kontroloval. Pokud chtějí domácí hráči dnes vyhrát, budou muset ve 2. poločase něco hodně rychle změnit.
45+2'
45+1'
Centr Oliseho dokázal odvrátit Webster, ale na zemi zůstal jeden z hráčů domácích, ale VAR rozhodnutí rozhodčího nezmění, penalta se kopat nebude.
45+1'
Olise pošle do vápna centr z dobré pozice, kterou vybojoval faulovaný Ayew.
45'
Guaita poslal vysoký míč na na Matetu, který dokázal uspět v hlavičkovém souboji a domácí hráči tak zůstanou na polovině soupeře.
44'
Rohový kop rozehraný na vytáhlého Undava končí odkopem od brány Crystal Palace.
44'
March si navedl míč na levou nohu a odcentroval, jeho centr srazila domácí obrana na rohový kop.
43'
Crystal Palace zatím nedokázalo na Sáncheze vyslat jedinou střelu.
42'
Brighton daroval další šanci Matetovi! Francouzský útočník nakonec ideální střelu prováhal a jeho pokus dokázal zablokovat Webster.
42'
Schlupp vedl celou akci, do otevřené obrany Brightonu, ale nakonec ho dokázal odzbrojit od míče Dunk.
41'
Přihrávku Marche na Undava dokázal zastavit Doucouré, a domácí mohou jít do protiútoku.
40'
Caicedo poslal po rohu míč do vápna, ale vyboxovat ho dokázal Guaita.
39'
Centr Estupiňana, odvrací Guéhi na rohový kop.
39'
Dunk obstál v souboji s Matetou a míč tak setrvá na kopačkách Brightonu.
38'
Brighton v zápase jasně dominuje a vše potvrzuje i držení míče, které je 29/71% ve prospěch hostů.
38'
March měl možnost jít s míčem do otevřené obrany soupeře, ale nakonec míč zaseknul a Brighton bude pokračovat v kombinaci.
37'
Centr Oliseho dokázal odvrátiti do bezpečí Caicedo.
37'
Díky teči Webstera bude Crystal Palace zahrávat rohový kop.
36'
Perfektní obranný zákrok teď předvedl Adam Webster, kdy zastavil střelu pronikajícího Matety.
34'
Branka ekvádorského obránce nakonec neplatí, nacházel se v těsném ofsajdu.
33'
Celou akci překontrolovaná VAR, jelikož se Estupiňan možná nacházel v ofsajdovém postavení.
32'
Autorem branky je PERVIS ESTUPIÑÁN.
Pascal Gross předložil míč Pervisu Estupiňanovi, který dokázal jeho slabší nohou překonat brankáře Guaitu.
32'
Míč do hry vhodí Estupiňan.
31'
Centr Marche odvrací na aut Clyne.
31'
Mateta se snažil využít otevřené obrany soupeře, ale nakonec dokázal jen odcentrovat, jeho centr končí v rukavicích Sáncheze.
30'
Mitoma využil zaváhání obrany přihrávkou na Estupiňana, jehož centr dokázala odvrátit domácí obrana.
29'
Hosté pokračují ve velké převaze a kombinují na vlastní polovině. Hráči Crystal Palace si zatím s míčem moc neužili.
28'
Webster naskočil na centr Grosse, ale jeho hlavičkový pokus končí mimo tři tyče španělského brankáře.
27'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Will Hughes).
27'
Veltman byl na polovině hřiště faulován Hughesem.
26'
Mitoma si krásně narazil s Marchem a ve vápně vystřelil, Guaita vyráží na první rohový kop v zápase.
26'
Mitoma sebral míč Olisemu a utíkal do otevřené obrany, ale nakonec zaseknul míč a přidal obráncům.
25'
Hughes mohl jít dopředu, ale radši přihrál do strany na Matetu, který zbrzdil celý útok.
24'
Domácí obrana dokázala odvrátit centr Grosse, jenže ho odvrátila až na tribunu, a bude tak následovat altové vhazování.
23'
Zajímavou standardní situaci budou mít k dispozici hráči Brightonu, centr pošle do vápna Pascal Gross.
22'
Estupiňan oslovil svým centrem jednoho z jeho spoluhráčů, vše dokázal zastavit stoper Tomkins.
22'
Mitchell vhodí míč do hracího pole od postranní čáry.
21'
O míč hostů přišli a svěřenci Vieiry mohli jít do rychlého brejku, ten však překazil skvělým obranným zákrokem Pascal Gross míč tak hned vybojoval.
20'
Hostující hráči prokazují velkou pohodu na svých kopačkách, když kombinují kolem vápna svého soupeře.
19'
Po šanci argentinského mistra světa ve službách Brightonu, následoval ofsajd ve kterém se nacházel Undav.
18'
Další velká šance Brightonu! March krásně narazil Mac Allisterovi, ale ten spálil další šanci.
18'
Brighton ztratil míč, kvůli nepřesné přihrávce Marche, hostující hráči však hned dokázali míč získat.
17'
Webster pokračuje v kombinaci s Dunkem na vlastní polovině, jelikož je to od jejich spoluhráčů v útoku zatím velmi statické.
16'
Veltmanův centr na Mac Allistera končí v rukavicích Guaity, domácí ustáli tuto akci hostů.
15'
Brighton pokračuje v kombinaci na vlastní polovině.
15'
Olise krásně nabil Doucourému, ale ten nepochopitelně centroval a ze všeho bude jen odkop od brány Brightonu.
14'
Kaoru Mitoma si pomohl na útočné polovině u rohového praporku nedovoleným faulem a rozhodčí píská faul.
13'
Brighton bude rozehrávat faul z poloviny hřiště.
12'
Guaita okamžitě posílá dlouhý výkop na vysokého Matetu, ale ten v hlavičkovém souboji neuspěl a o míč přišel.
12'
Obrovská šance Brightonu! March našel parádní průtokovou přihrávkou Mac Allistera a ten z velké blízkosti nedokázal překonat brankáře Guaitu, který si připisuje parádní zákrok.
11'
Estupinan v hlavičkovém souboji poslal míč mimo hřiště a Crystal Palace bude vhazovat od postranní čáry.
10'
Dlouhý výkop Sáncheze dokázal urvat Tomkins ve prospěch Crystal Palace.
9'
Následovat bude odkop od brány Roberta Sáncheze.
9'
Doucouré si našel centr od Ayewa na zadní tyči, ale nedokázal zakončit na bránu, jelikož ho Mitoma dostal pod tlak.
8'
Tvrdý zákrok Caiceda na Schluppa posoudil rozhodčí Oliver jako nedovolený a domácí tak budou rozehrávat standardní situaci.
8'
Zápas může pokračovat, Doucouré je v pořádku a hraje se dál.
7'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Alexis Mac Allister).
7'
Hra je momentálně přerušena, ošetření si po tvrdém zákroku vyžádal Doucouré.
6'
Hughes skvěle odebral míč Mac Alisterovi, anglický záložník předal míč Ayeowi a ten míč vzápětí ztratil.
5'
Kombinace hráčům ve světle modrých dresech pokračuje. Crystal Palace zatím působí velmi kompaktně a hostům se tak těžko hledají mezírky v domácí obraně.
4'
Rychlou kombinací se Undav snažil vyslat Mitomu, japonský záložník však prohrál rychlostní souboj s Guéhim.
3'
March se snažil obejít Mitchella na pravé straně hřiště, ale nakonec jen přihrál zpátky na Webstera a celá akce bude muset začít od znova.
2'
Míč už má po kontrolou obranná linie Brightonu.
2'
Centr Nathaniela Clyna dokázal ovdrátit Pascal Gross.
1'
Dlouhý nákop Guéhiho nenašel žádného z jeho spoluhráčů a míč končí na kapačkách brankáře Sáncheze.
1'
Míč do hry uvede Michael Olise.
Úvodní výkop obstarají domácí hráči.
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše a čeká se už jen na výkop.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Tomkins, Guéhi (C), Mitchell – C. Doucouré, Hughes – J. Ayew, Olise, Schlupp – Mateta.
Náhradníci: Johnstone, Whitworth – Ahamada, Édouard, Eze, Lokonga, McArthur, Milivojević, Riedewald.
Trenér: P. Vieira

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Veltman, Webster, Dunk, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – Undav.
Náhradníci: Steele – Ayari, Buonanotte, Enciso, E. Ferguson, Lamptey, Moran, Sarmiento, van Hecke.
Trenér: R. De Zerbi

Rozhodčí: M. Oliver.
Sobotní fotbalový zápas 23.kola anglické Premier League mezi Crystal Palace a Brightonem se odehraje na stadionu Selhurst Park v Londýně. Crystal Palace, které se nachází na 12. místě v tabulce, se bude muset obejít bez své hvězdy Wilfrieda Zahy, který nenastoupí kvůli zranění. Na druhé straně Brighton, který se nachází na 6. místě, vstoupí do zápasu jako favorit v kurzu 2.03 na výhru.

Tento zápas bude řídit zkušený rozhodčí Michael Oliver, který se již staral o několik důležitých zápasů v Premier League. Oba týmy se budou snažit ukázat své nejlepší výkony a bojovat o cenné body v tabulce. S ohledem na výkony obou týmů v posledních zápasech a absenci hvězdy z Crystal Palace, můžeme očekávat napínavý a vyrovnaný zápas.

Pokud Vás zajímá jak tento zápas dopadne, tak nás sledujte v sobotu od 16:00 a nic Vám neunikne!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.