Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Manchester City - 11. března 2023   18:30

0:1
(0:0)
Manchester City
78' Haaland
Crystal Palace
Guaita – Clyne (71. J. Ward), Andersen, Guéhi, Mitchell – Milivojević (C) (61. Ahamada), Lokonga – Schlupp (80. Eze), Olise, Zaha – J. Ayew (80. Édouard).
Whitworth – Tomkins, C. Richards, Riedewald, Mateta.
Jones – Hussin, Robathan
Selhurst Park, Londýn
Ederson – Stones (89. Walker), Akanji, Dias, Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Foden (58. Álvarez), B. Silva (79. De Bruyne), Grealish – Haaland.
Ortega – Laporte, R. Lewis, Ka. Phillips, Palmer, Mahriz.

Utkání je u konce a favorit si může oddechnout. I ve druhé půli jsme sledovali převahu Manchesteru, která ovšem dlouho končila na hranici vápna na dobře pracující obraně londýnského celku. O všem rozhodla 78. minuta, ve které Erling Haaland proměnil pokutový kop za faul na Gündoğana. Ve zbývajícím čase pak hosté dobře kontrolovali hru a soupeře prakticky nepustili do šance. Zápas tak skončil výsledkem 0:1, Crystal Palace je po této prohře na 12. místě s 27 body, Manchesteru City patří druhé místo s 61 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:17.
90+5'
90+4'
Manchester už necentruje, rozehrává nakrátko, hlavní je udržet míč.
90+3'
Faul na pronikajícího De Bruyneho zřejmě ukončuje naděje domácích na případný vyrovnávací gól, Joachim Andersen navíc dostal žlutou kartu.
90+3'
Velká malá domů na Edersona, Grealish byl u toho navíc faulován. Takže nehrajeme. Tohle domácím do karet rozhodně nehraje.
90+2'
Vysoký, ale nepovedený nákop domácích na útočnou polovinu, Manchester odvrací.
90+1'
Hosté u míče, nikam se nehrnou, pouze kontrolují situaci na vlastní polovině.
89'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází John Stones, přichází Kyle Walker.
88'
Hosté chystají ještě jedno střídání, do hry půjde Kyle Walker.
87'
O malou chvíli později byl Zaha v ofsajdu, hosté s rozehrávkou rozhodně nepospíchají.
86'
Zaha hledal Ezeho, ten chtěl ještě akci rozvinout, sám už ale přihrávku pokazil.
85'
Po rohu se už na střelu z hranice šestnáctky šteloval Ahamada, byl ovšem zablokován Gündoğanem.
84'
Domácí Zaha se dokázal probít až k vápnu, ranou přes obránce ale Edersona nepřekvapil. Přesto se Crystal Palace nadechuje k nějakému náporu.
83'
Pootevřená obrana Crystal Palace dovolila centr z levé strany, na ten si naskakoval Haaland, hlavička mu však vůbec nesedla a skončila vedle branky.
83'
Karta se nekonala, rozhodčí vše vyřešil pouze domluvou pro oba kohouty.
82'
Zaha byl při svém držení míče tak dlouho obtěžován Stonesem, až to nevydržel, chytil jej v souboji za nohu a stáhl k zemi.
81'
Domácí musí přidat na tempu, pokud nechtějí odejít s prázdnou, zatím se ale nemohou na delší dobu dostat k míči.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Eberechi Eze.
80'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Odsonne Édouard.
79'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Kevin De Bruyne.
79'
Haaland opět v šanci. Nyní dostal příhru za obranu, povedlo se mu i překonat vyběhnutého Guaitu, jenže byl v těsném ofsajdu.
78'
Manchester City právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ERLING HAALAND, počkal si na gólmanův pohyb a ránu po zemi poslal na opačnou stranu. Skvěle provedený pokutový kop a je to 0:1!
76'
Hosté zůstali u míče a další zákrok v pokutovém území na Gündoğana už znamená pokutový kop pro Manchester! Přišlápnutím nártu se provinil Michael Olise!
76'
Rodri prostrkával na Gündoğana, ten upadl, ale dle sudího to bylo v pořádku.
75'
Stones přetáhl centr z pravé strany, míč skončil mimo hrací plochu.... Tohle se skutečně nepovedlo.
74'
Rodri se individuálně probíjel k vápnu, těsně před hranicí ale narazil a o míč přišel.
73'
A zase tu máme dobývání vápna domácích. Ti ale zvládají všechny výpady eliminovat.
71'
ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Joel Ward.
70'
Hosté dostali na pravé straně trochu prostoru na postup a centr, ten ovšem Stonesovi nevyšel dle přání a míč skončil u obránců Crystal Palace.
68'
Po nějaké době jsme viděli fotbalovější okamžik, když se ke střele dostal hostující Álvarez, nemířil ovšem přesně.
66'
Vypadá to, že si Aké při svém zákroku ublížil a docela silně kulhá. Zatím se to snaží rozběhat.
65'
Teď se už ale žlutilo, za skluz na Oliseho byl potrestán hostující Nathan Aké.
63'
Další z důrazných souboj o míč, nyní to ale sudí posoudil jako čisté a domácí pouze vhazují.
61'
ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Naouirou Ahamada.
60'
Hostující Álvarez se hned po svém vstupu dostal ke střele, jenže z dobré pozice ve vápně mířil o velký kus nad branku!
59'
Hostující Rúben Dias zastavil nedovoleným zákrokem Zahu a byl za to potrestán žlutou kartou.
59'
K další střele se tlačil Rodri, jeho pokus byl ovšem zablokován ještě před Guaitou.
58'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Julián Álvarez.
57'
Po dlouhých přípravách se přímáku chopil Foden, prudkou ranou obstřelil zeď a mířil k tyči, kde se však dokázal Guaita rychle dostat a střelu vyrazit!
55'
Tak ne, bude to přímý kop, Guaita si už staví bytelnou zeď.
55'
Teď už tu ale bude nebezpečný přímý kop z hranice šestnáctky, možná se ještě bude i kontrolovat video, zda to nebylo už ve vápně.
55'
Neuspěl ani Grealish se svým centrem z levé strany, spoluhráče totiž nenašel.
54'
Stále sledujeme výraznou převahu favorita zápasu, Manchesteru to ale není zatím nic platné, neboť finální fáze pokulhavá.
52'
Foden vhazoval, u brankové čáry našel Rodriho, jenže ten z těžké pozice pouze naslepo hledal další spoluhráče. Tohle si domácí pohlídali.
50'
Na přetažený centr od rohového praporku Stones nedosáhl, ale i když hosté z tohoto rohu nezahrozili, stále jsou u míče.
49'
Foden z levé strany poslal centr na zadní tyč, Akanji vracel na střed a tohle už domácí uklidili na roh.
48'
Faul na Akého v podání Clyneho, tohle by mohla být poměrně nebezpečná standardní situace.
48'
Rodriho centr byl hravě odvrácen ven z vápna, hosté ale i nadále pokračují v obléhání šestnáctky.
47'
Druhá půle nám začíná tam, kde skončila první. Hosté hned drží míč a trpělivě kombinují.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Je za námi první poločas, který přinesl poměrně výraznou územní převahu hostujícího celku, nicméně zatím je to jen planý tlak bez úspěchů. Do zakončení se několikrát dostal Haaland, hned v úvodu i Rodri, ale buď to šlo mimo, nebo se zákrokem blýskl gólman Guaita. Na opačné straně se toho mnoho neudálo, Ederson byl takřka bez práce a tak se do šaten odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Nebylo to zrovna povedené, hostům se centr na malé vápno povedlo celkem hravě odvrátit.
45'
Další zákrok hostů, nyní na Zahu a tentokrát se už pískalo. Následovat bude centr před Edersona.
43'
Haaland na středu hrací plochy trefil rukou Guéhiho do krku, zákrok se ale k nelibosti domácího publika obešel bez karty.
42'
Hosté reklamovali rohový kop, tvrdili, že posledním, kdo se dotkl míče byl Ayew, pomezní to ale viděl opačně a ukázal na odkop od branky.
41'
Přímý kop Manchesteru z levé strany, Foden posílal do vápna centr k zadní tyči, ovšem ani tohle k ohrožení branky nevedlo.
39'
Ne, zatím to nejde. Po krátké kombinaci se dokázal uvolnit Foden, mohl zakončovat, ale rozhodl se přihrávat a tím akci pokazil.
38'
Hosté pokračují v náporu a po Andersenově obranném zákroku tu bude další roh.
37'
Hosté mají obrovskou převahu v držení míče, zatím ale zcela bez úspěchu. Je tu však aspoň rohový kop.
35'
Haaland přehnal důraz v běžeckém souboji o míč a přistrčil Guéhiho. Domácí rozehrávají z vlastní půlky.
33'
Rohový kop Crystal Palace nebyl pro Edersonovu branku nebezpečný, domácí ale budou pokračovat autovým vhazováním.
31'
Po rozehrání přímého kopu se po centru natahoval Rodri, donutil Guaitu k zákroku, pak se ovšem ukázalo, že to šlo z ofsajdu.
30'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Rodriho ji dostal domácí Luka Milivojević.
30'
Haaland v další šanci, nyní ranou z úhlu. Guaita jeho první pokus vyrazil, dorážka pak branku minula!
28'
Tohle už byla velká šance na otevření skóre. Po akci pravou stranou přihrál Aké po zemi na střed na Haalanda, ten ale z výborné pozice Guaitovu branku překopl!
27'
Po delší době se dopředu dostali i domácí fotbalisté, výpad ale skončil ofsajdem, ve kterém se nechal nachytat Zaha.
26'
Akanji hledal táhlým centrem z pravého křídla Haalanda, ten je ale neustále pod důraznou obranou.
24'
Od Edersona začíná další postupná akce Manchesteru City. A zase pěkně pomalu po zemi.
22'
Hosté u míče, ale není to žádný drtivý nápor. Spíše sledujeme trpělivé kombinace s čekáním na okénko v obraně Crystal Palace.
20'
Další akce Manchesteru skončila nepřesným prostrčením do vápna, Guaita si vše pohlídal.
19'
Dnes poprvé se ke střeleckému pokusu dostal Haaland, jeho rána z vápna byla zablokována.
17'
Na trávníku polehává domácí Ayew, a nebylo to jeho vinou. Crystal Palace bude rozehrávat přímý kop.
16'
Z levé strany nacentroval před Edersona Schlupp, před případným ohrožením branky odvracel Gündoğan.
15'
U vápna kombinovali Dias a Gündoğan, vše skončilo důrazným zákrokem u vápna, který byl sudím posouzen jako čistý.
14'
Hosté to vzali středem a i přes celkem zahuštěný prostor se jim daří postupovat vpřed.
12'
Vypadá to, že se Crystal Palace po nevýrazném úvodu konečně probral a i domácí začínají kombinovat.
10'
Phil Foden zůstal chvíli na zemi a nebylo jasno, zda si neublížil. Ale už je zase na nohou a zapojuje se do kombinace.
9'
Centr z pravého křídla hledal Haalanda, ten byl ale dobře pokrytý a k hlavičce se neprobil.
8'
Za domácí se k míči dostal Wilfried Zaha, jeho pouť ovšem skončila kousek za půlící čárou.
7'
Středem to nešlo a tak se hosté pokusili projít levou stranou. Ale ani Aké se svým postupem neuspěl.
6'
Manchester u míče, teď je to velice postupná akce pravou stranou, která jde do plných.
5'
První akce domácích. Na pravém křídle dostal příhru do běhu Olise, jeho centr ale pouze neškodně prolétl celým vápnem.
4'
Z levé strany se až k vápnu prokličkoval Jack Grealish a dokázal i vystřelit. Jeho rána šla těsně vedle Guaitaovy branky!
3'
U míče se ale londýnský klub moc dlouho neudržel a jsou to zase hosté, kdo se pokouší o nápor.
2'
Hosté si hned v úvodu vybojovali rohový kop, ten rozehrál Foden, nicméně úspěch to nepřineslo. Po krátkém pokusu o tlak, pěkné střele Rodriho a zákroku gólmana Guaity hráči Crystal Palace odvrátili.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell – Milivojević (C), Lokonga – Schlupp, Olise, Zaha – J. Ayew.
Náhradníci: Whitworth – J. Ward, Tomkins, C. Richards, Eze, Ahamada, Riedewald, Mateta, Édouard.
Trenér: Patrick Vieira

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, Dias, Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Foden, B. Silva, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Walker, Laporte, R. Lewis, Ka. Phillips, De Bruyne, Palmer, Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Jones – Hussin, Robathan.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Selhurst Parku začne v 18:30, takže si na podvečer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Robert Jones, kterému budou na pomezí asistovat Ian Hussin a Daniel Robathan.
Domácí Crystal Palace je v tuto chvíli na 12. místě tabulky s 27 body a do dnešního utkání zastavit devíti zápasové čekání na tříbodový zisk. Naposledy hrálo mužstvo na půdě Aston Villy a padlo po vlastním gólu Andersena 0:1

Manchester City je na druhém místě s 58 body, což znamená pětibodovou ztrátu na vedoucí Arsenal. Manchester naposledy hrál doma proti Newcastlu, za domácí skórovali Foden a Bernardo Silva a zápas tak skončil pohodovou výhrou 2:0.
Dobrý podvečer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 27. kola mezi týmy Crystal Palace FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.