Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Brentford - 11. března 2023   16:00

Everton
1' McNeil (A. Doucouré)
1:0
(1:0)
Everton
Pickford – Coleman, Keane, Tarkowski, Godfrey – Iwobi (90+2. Mykolenko), A. Doucouré, Gueye, Onana (80. T. Davies), McNeil – D. Gray (86. Maupay).
Begović – Coady, Garner, Holgate, Mina, Simms.
Hooper – Holmes, Scholes
Goodison Park, Liverpool
39 036 diváků
Brentford
Raya – Hickey (74. Wissa), Pinnock, Mee, Henry (86. Ghoddos) – Damsgaard (62. Dasilva), Nörgaard (74. Onyeka), Jensen (62. Schade) – Mbeumo, Toney, Janelt.
Cox – Ajer, Baptiste, Jansson.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:12.
Devátý Brentford poprvé od října nebodoval a promarnil šanci vyskočit tabulkou vzhůru. To Everton urval šestou výhru v sezoně a ze sestupového pásma se vyšvihl na patnáctou příčku.
O osudu zápasu mezi Evertonem a Brentfordem rozhodla již první střela, na kterou hlavní hrdina Dwight McNeil nepotřeboval ani čtyřicet sekund. Regulérní druhou branku Toffies z dalších šancí nepřidali a ve druhé půli se o výhru notně strachovali. Brentford se zlepšil, ale moc zajímavého z této územní převahy nepřetavil. Hickey poslal hlavičku do Pickfordova rozkroku, proti Pinnockovi zakročil na čáře McNeil a Rayova hlavička z nastaveného času skončila vedle brány.
90+6'
90+6'
Poslední nákop na Wissu propadl k Pickfordovi. Goodison Park slaví důležité tři body!
90+5'
Shéamus Coleman nepustil k míči Wissu a dokonce se postaral o to, že rozhodčí přisoudili Pickfordovi odkop od branky.
90+4'
Obrana Evertonu s přítomností Davida Rayi viditelně nepočítala. Nikdo si jej nevšímal, ovšem hlavička španělského gólmana letěla až moc doleva.
90+3'
Toney pro sebe nezískal centr Mbeuma. Ten potom spolupracoval s Schadem, který odcentroval jen do Mykolenka. Na roh běží i Raya!
90+2'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Vitalij Mykolenko.
90'
Abdoulaye Doucouré našetřil cenné sekundy pro nervózní Everton. Mbeuma vyburcoval k faulu a na programu je standardní situace.
89'
Mbeuma při exekuci rohového kopu vyměnil střídající Ghoddos. Valný pozitivní vliv to nemělo, Toney přihrál Wissovi do ofsajdu.
88'
Mbeumo přihrával pod sebe. Před Dasilvou ihned vyrostl dvojblok a The Bees si musí vystačit se sedmým rohovým kopem.
87'
McNeilovi neprošel hraniční skluz na Onyeku. Příští akci Brentfordu znegoval Coleman zachycením Toneyho čitelné přihrávky.
86'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Sámán Ghoddos.
86'
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Neal Maupay.
85'
Kevin Schade vedl balon několik desítek metrů. Až pár metrů před velkým vápnem mu vystavil stopku stoper Keane.
84'
Everton v předešlých deseti minutách držel míč jen ve dvanácti procentech času. Proto se mu teď náramně hodil získaný faul vyvážejícího Graye.
83'
Ben Mee se netrefil do nůžek, které by beztak neměly velkou šanci na úspěch. Zkoušel to skoro z rohu velkého boxu.
82'
Reprezentační gólman Pickford tentokrát nepochybil a Mbeumův centr vyboxoval daleko za pokutového území.
81'
Raya nadvakrát lapil Gueyeho pokus zpoza vápna. Hosté na nic nečekali a vrátili se k Pickfordovi, kde získali výhodu rohového kopu.
80'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Tom Davies.
79'
Nákop Wissy trochu odříznutý útočník Toney ve hřišti neudržel. Před odkopem Pickforda se bude loučit Onana.
78'
Získat větší kontrolu nad zápasem přijde Tom Davies. Musí si ale počkat, protože jeho spoluhráči zrovna řeší intenzivní zámek Brentfordu.
77'
Opět to hosté zkusili přes levou stranu. Výsledek byl podobný, Schade z centru Wissy nic velkolepého nevytvořil.
76'
Coleman se bál souboje s Henrym, který zleva prošel do vápna a nacentroval. Schade byl ve vzduchu vyrušen Godfreym a hlavou přestřelil.
75'
Hosté se nechali s míčem vytlačit až k Rayovi. Čtvrthodinu před koncem jim začíná vážně hrozit první ligová prohra v roce 2023.
74'
ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Frank Onyeka.
74'
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Yoane Wissa.
73'
Navzdory zvětšujícím se potížím Sean Dyche stále nestřídá. To na straně Brentfordu se už připravuje třetí a čtvrtý žolík.
71'
Pickford při bránění Mbeumova rohu špatně vyběhl. Míč propadl k Pinnockovi, kterému Dwight McNeil nepřipravenou koncovku vykopl z brankové čáry.
70'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Abdoulaye Doucouré).
70'
Pickfordova zeď přizvedla Toneyho přímý kop mimo tři tyče.
69'
Tarkowski podle Hoopera podrazil Tooneyho. Nařízen je zajímavý trestňák.
68'
Tlak hostů sílí. Před Pickforda chodí velké množství míčů, ale domácí si s nimi zatím vědí rady.
67'
Schade se odlepil od země kvůli centru Hickeyho. Trochu si překážel s vlastním spoluhráčem Toneym a podle toho kvalita koncovky také vypadla.
66'
McNeil byl obklíčen u rohového praporku. Pokus o centr překvapivě prošel, byť putoval přímo do Rayových rukavic.
64'
Doucourého faul na Hickeyho spustil menší strkanici. Kvůli nesportovnímu chování domácího středopolaře se zkoumalo video, avšak k dalšímu napomínání nedošlo.
63'
McNeil pomohl míči za zadní čáru. Prostřednictvím Mbeuma se kopal roh, ovšem nekvalitní hlavička Nörgaarda mířila nad břevno.
62'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Kevin Schade.
62'
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Josh Dasilva.
61'
Séamus Coleman byl dodatečně potrestán žlutou kartou. V zárodku předchozího protiútoku Brentfordu dohrál Nórgaarda.
61'
Grayův roh Raya vyrazil. Coleman před vápnem nebezpečně propadl, nicméně s brejkem unaveného Damsgaarda se dobře vrátil Godfrey.
60'
Držení míče: 37 % – 63 %.
59'
Iwobi poskytl vysoký pas Grayovi. Ten si ho v nelehké pozici pěkně zpracoval do běhu, ale trochu ukvapenou střelou se stavem nepohnul.
58'
Skluzující Onana nakopl Jensena. Bryan Mbeumo rozehrál standardku s Janeltem, jehož nákop vyletěl mimo hřiště.
57'
Toffies utekli presinku malou domů na Pickforda, který pomohl dostat míč do klidnější destinace.
55'
Registrujeme první pohyb na střídačce Brentfordu. Mezitím se Onana převtělil do role faulujícího a v souboji o balon povalil Hickeyho.
54'
Jensen si rozmyslel dlouhý aut a jenom si narazil s Toneym. Centr se mu potom nepovedl a kvůli faulu Damsgaarda na Onanu už budou hrát domácí.
53'
Brentford po změně stran přidal na aktivitě. Měl i jednu šanci a zakřiknutí diváci v Goodison Parku začínají tušit, že cesta za třemi body bude ještě trnitá.
52'
Mbeumo od praporku nic závratného nevykouzlil. Iwobiho protiakce skončila kousek za půlící čarou.
51'
Mbeumo stihl rozdat míč před soubojem s Godfreyem. Následný centr zprava Coleman jako poslední hráč Evertonu vyhlavičkoval na roh.
49'
Do hostující obrany se v průběhu Grayova nákopu cpal Keane. Míč jenom přizvedl a Raya měl snadný úkol.
48'
V první půlce nevýrazný Idrissa Gueye byl podražen Jensenem a to má za následek standardku pro Graye.
47'
Na tento zákrok si bude Pickford dlouho pamatovat! Po centru Janelta ho trestuhodně volný Aaron Hickey trefil hlavičkou do rozkroku.
46'
Druhé dějství začíná v původním složení. Trenéři Dyche a Frank si nechávají všechna střídání do budoucna.
46'
Domácí fotbalisté jsou vyprovázeni do šatny spokojeným potleskem. V Goodison Parku panuje dobrá nálada už od první minuty, kdy karamelkám vystřelil vedení McNeil. Everton hosty k ničemu nepouštěl a s koncem poločasu přidal i druhý gól, který zneplatnil až zásah VAR. Mimo to měli další ohromné šance Onana a Iwobi.
45+3'
45+3'
Konec poločasu se o pár desítek sekund odkládá. Po srážce s Tarkowského hlavou je u Rayi ošetřován Onana.
45+2'
Zeď proměnila Grayův přímák v rohový kop. O McNeilův centr měl zájem Keane, ale nedůrazná hlavička neměla žádné gólové ambice.
45+1'
Nörgaard zezadu nakopl Graye, který spěchal do šestnáctky. Hooper bez přemýšlení nařídil přímý kop a vytáhl žlutou kartu.
44'
U videa se zjistilo, že Gray dostal míč do branky rukou. Gól na 2:0 je proto odvolán!
42'
Everton právě vstřelil branku!
V důsledku Toneyho faulu na Tarkowského Pickford nakopl balon ze středového kruhu k malému vápnu. Sklepnutý míč se Nörgaard pokoušel odkopnout, tím ale trefil DEMARALA GRAYE a od toho se míč odrazil za Rayu.
41'
Jeden pěkný gól už McNeil dal, takže si teď věřil na ještě více optimistickou střelu z dálky. Červenobílí mu ji v tomto případě zablokovali.
40'
Podruhé za sebou McNeil jenom vracel míč za postranní čáru. Jensen si vyzkoušel další aut, jenže Mbeumo zazdil platonický tlak centrem do autu.
39'
Nörgaard prohospodařil dobrou pozici na centr. Everton zase nezvládl aut vedle své šestnáctky. U praporku měl práci McNeil.
38'
Godfrey si nevšiml, že roztahuje hru do míst, kde Onana ještě nebyl. Hosté se získaným míčem přesto nevydrželi a zase brání.
37'
Raya nezazmatkoval kvůli pomalé malé domů. Odešel dál od branky a dovolil si pohlednou kličku proti napadajícímu Iwobimu.
36'
Pickford se chopil rozehry skoro z půlky. Hledal Onanu, ovšem vzdušený souboj s přehledem zvládl Pinnock.
35'
Brentford musel vrátit míč domácím. Mbeumo až moc viditelně držel za dres Keanea, byť i ten si hodně pomáhal rukama.
33'
Gray dokončoval rychlý přechod střelou na bližší tyč. Raya u ní byl včas a zazářil i při rohovém kopu, kdy levou nohou zlikvidoval velkou šanci Iwobiho z bezprostřední blízkosti. Onanova dorážka už za moc nestála.
32'
Aktivní McNeil byl vlevo sám proti dvěma a vytěžil jen aut, po kterém spáchal spolu s Godfreym ofsajd.
31'
Pickford si zachytal kvůli Toneyho pozdravu zpoza pokutového území. Míč vyrážel před sebe, kde hosté neměli nikoho připraveného dorážet.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
McNeil kopal k zadní tyči. Tam ale nebyl nikdo v modrém a Brentford to neměl při bránění složité.
28'
Velký mumraj ve vápně Rayu neohrozil. Toney potom podrazil nohy Godfreymu a na světě je další standardka.
27'
Mee dostal od Pinnocka těžký pas na hrudník. Everton bez práce získal rohový kop.
26'
Toney se místo příchozímu centru věnoval souboji s Keanem. Tím ztratil trochu času a nemohl si dostatečně připravit zakončení hlavou.
25'
McNeil prohrál hlavu s Hickeym. Janelt otočil hru nákopem, ovšem Hickey a Mbeumo náznak brejku zpomalili.
24'
Mbeumo si před vápnem navedl míč na levačku. Pickford se kvůli tomu ani nemusel odlepit od země, vypálená střela šla skoro přesně na něj.
23'
Hickey si rovnal míč ve vápně. Gray do něj s velkou intenzitou vletěl, ale rozhodčí Hooper důvod k nařízení penalty neviděl.
22'
Mathias Jensen se ujal rohového kopu. Picfordův výběh také nebyl optimální, ale vše u něj jistil Tarkowski.
21'
Domácí obrana zatím funguje bez vážnějších problémů. Pickford neměl co dělat ani po dlouhém autu.
20'
Spálená tutovka Onany! Raya k němu vyrazil Grayův nebezpečný centr, ale domácí záložník v nestabilní pozici dorážel nepřesně.
18'
Přetažený centr likvidoval Coleman. Míč odhlavičkoval a ve společnosti Nörgaarda ještě uzmul aut pro Toffies.
17'
Hickey byl u lajny odstrčen McNeilem. Je tu standardka i pro The Bees.
16'
Raya vybíhal proti centru Graye do prázdna. Současně tím vylekal Keanea a ten hlavičkoval velice nepřesně.
15'
Nørgaard daroval Grayovi a Evertonu standardní situaci.
14'
Gray neobjevil hlavu žádného ze spoluhráčů. Po autu McNeila centroval znovu, ale to se u Rayi činil Pinnock.
13'
Aaron Hickey zabránil McNeilovi nacentrovat, nicméně se podepsal pod rohový kop.
12'
Z tribuny vše vidí Gareth Southgate. Kouč anglické reprezentace má v tomto duelu celou řadu hráčů na sledování.
11'
Henry znehodnotil jeden z nacvičených signálu hodně přetaženým nákopem do pokutového území.
10'
Toney vytloukl Godfreyho bloky a zařídil hostům první roh.
9'
Gray čelil na pravé straně až moc velké přesile. Toney na půlce získal aut a potom si vynutil faul Onany.
8'
Mbeumo udělal špatný první dotek. Míč si dal nahoru a pak mu byla odpískána nebezpečná hra vůči Godfreymu. Nařízenou standardku pomohl ubránit Toney.
7'
Iwobi se uvolnil u středového kruhu. Godfrey po nahrávce doleva přechod zbrzdil a Everton útočí do plných.
6'
Až po sraženém centru Colemana se ozval hvizd na znamení jeho ofsajdu.
5'
Nepřesná přihrávka na McNeila dala hostům novou šanci. Ti ale udělali tu samou chybu a vhazovat může Godfrey.
4'
Doucouré uprostřed hřiště přemotivovaným skluzem fauloval Damsgaarda. Rozhodčí přisoudili míč Brentfordu.
3'
Domácí vydolovali míč těsně před střídačkami a hnáni publikem zakládají novou útočnou akci.
1'
Ani ne čtyřicet sekund stačilo fotbalistům Toffies na vstřelené vedoucí branky! Doucouré roztáhl rychlý brejk doleva a DWIGHT MCNEIL nadchl Goodison Park nechytatelnou křížnou střelou.
1'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v červenobílých dresech. Everton je v modrém.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman, Keane, Tarkowski, Godfrey – Iwobi, A. Doucouré, Gueye, Onana, McNeil – D. Gray.
Náhradníci: Begović – Coady, T. Davies, Garner, Holgate, Maupay, Mina, Mykolenko, Simms.
Trenér: Sean Dyche

Brentford FC: Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Damsgaard, Nörgaard, Jensen – Mbeumo, Toney, Janelt.
Náhradníci: Cox – Ajer, Baptiste, Dasilva, Ghoddos, Jansson, Onyeka, Schade, Wissa.

Brentford FC

Hostům současná sezóna vychází nad očekávání. Od loňského října nenašli v Premier League žádného přemožitele (6 výher, 6 remíz) a na devátém místě nejsou daleko od postupu do evropských pohárů. The Bees ztrácí jen tři body na šestý Newcastle, kdežto na sestupové pásmo má již šestnáct bodů k dobru. Minulý týden Brentford porazil Fulham 3:2. Celkově nastřílel už čtyřicet gólů, z toho hned patnáct má na kontě Ivan Toney, aktuálně třetí nejlepší střelec celé soutěže. Na listině zraněných se nachází jen náhradní brankář Tomas Strakoša.
Everton FC

Stejně jako v minulé sezóně jsou Toffies zabředlí v zápolení o záchranu. Tým Seana Dyche má na kontě pouhých devatenáct vstřelených gólů, což je společně s Wolves nejnižší číslo v soutěži. V předchozím kole Everton remizoval 2:2 s Nottinghamem. Proměněnou penaltou tomu přispěl Demarai Gray, který má jako jediný na soupisce více než dva góly. V tabulce je liverpoolský celek na sestupovém osmnáctém místě. Rozdíl mezi posledním a 15. místem přitom dělá pouhé tři body. Na marodce jsou Andros Townsend a Dominic Calvert-Lewin.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Evertonem a Brentfordem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.