Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Crystal Palace - 22. října 2022   16:00

Everton
11' Calvert-Lewin (Iwobi) • 63' A. Gordon  • 84' McNeil (Iwobi)
3:0
(1:0)
Everton
Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye (86. Davies), Onana (78. Garner) – A. Gordon (86. A. Doucouré), Calvert-Lewin (78. Maupay), D. Gray (72. McNeil).
Begović – Holgate, Keane, Rondón.
Hooper – Holmes, Wilkes
Goodison Park, Liverpool
38 939 diváků
Crystal Palace
Guaita – J. Ward, Andersen, Guehi, Mitchell – Olise (62. Mateta), Milivojević (C) (62. Schlupp), Eze – Ayew (75. Ebiowei), Edouard, Zaha.
Johnstone – Tomkins, Ki. Phillips, Hughes, Balmer, Riedewald.

Fauly: 16:14.
90+4'
90+2'
Míč si postavil Ebberechi Eze, který svatyni domácích přestřelil zhruba o dva metry.
90+2'
Žlutá karta pro tým Everton FC (James Garner).
90+1'
Těsně před šestnáctkou byl faulován Wilfried Zaha, a tak budou mít hosté ještě možnost alespoň jednou skórovat.
89'
Tom Davis to teď udělal šikovně, když se nechal faulovat, čímž opět otupil veškeré snahy hostů.
88'
Domácí nadále kontrolují dění na trávníku, když kombinují na polovině svého soupeře.
86'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Abdoulaye Doucouré,
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Tom Davies.
84'
Everton právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda v podání Toffees! DWIGHT MCNEIL prošel sám až k šestnáctce soupeře, kde si míč narazil s Alexem Iwobim, když následně první jmenovaný propálil brankáře hostů. Asistence: Alex Iwobi.
84'
Domácí teď kontrolují dění na hřišti. Svěřenci Franka Lamparda už nechtějí udělat hloupou chybu, kterou by mohli dostat hosty ještě do hry.
82'
Centr Dwighta McNeila mířil na malé vápno, kde však svých parametrů využil Jean-Philippe Mateta.
81'
Po nedovoleném zákroku u rohového praporku budou domácí mít výhodu standardky.
80'
Hra je ve druhé půli opravdu neskutečně rozkouskovaná. Za skluz na Conora Coady vidí žlutou kartu Jean-Philippe Mateta.
78'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází James Garner,
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Neal Maupay.
77'
Dlouhý centr zleva mířil na Jeana-Philippa Matetu, který však i přes své dobré parametry na míč nedosáhl.
75'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Malcolm Ebiowei.
74'
Jordan Ayew šikovně sklepl míč na Jeana-Philippa Matetu, který však byl zády k bráně, což odsoudilo akci hostí k neúspěchu.
73'
Hra už je opět v plném proudu po přibližně osmi minutách, kdy se téměř vůbec nehrálo.
72'
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Dwight McNeil.
70'
Žlutou kartu za nebezpečný skluz vidí také Demarai Gray.
68'
Žlutá karta pro tým Everton FC (James Tarkowski).

Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Wilfried Zaha, Marc Guehi, Jeff Schlupp).
65'
Hra se ve druhé půli přitvrdila. Nyní se na hřišti dokonce strhla velká mela. Hlavní sudí bude mít v následujících desítkách vteřin co řešit.
63'
Domácí přidávají druhou branku! Po bleskové akci Evertonu pálil zleva Vitalij Mykolenko, jehož ránu sice Vicente Guaita vyrazil, nicméně nejrychleji byl u míče ANTHONY GORDON, který jej uklidil do odkryté brány. Bez asistence.
62'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jean-Philippe Mateta,
ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Jeff Schlupp.
61'
Po faulu na Jordana Ayewa pálil ze standardní situaci Michael Olise, jehož střela však mířila nad břevno.
60'
Dlouhý pas sice našel kopačky Dominica Calverta-Lewina, avšak ten se nacházel v ofsajdu.
59'
Demarai Gray byl na levém křídle proti přesile, a tak akce Evertonu skončila.
57'
Hosté kombinují na polovině soupeře, avšak zatím daleko od svatyně Jordana Pickforda.
56'
Opět se domácím naskytlo více prostoru na polovině soupeře, ale hosté odvedli dobrou práci, když Dominica Calverta-Lewina vytlačili z nebezpečného prostoru.
54'
Dominic Calvert-Lewin zasáhl Joachima Andersena loktem do obličeje. Vše se ale obejde bez karetního trestu.
53'
Domácí se dostali do náznaku přečíslení, ale hosté se stačili včas vrátit a domácí hráče dostoupit.
52'
Po přízemním centru v podání Jordana Ayewa zakončoval Michael Olise, jehož pokus vytěsnil na roh Vitalij Mykolenko.
51'
Wilfried Zaha se opět neprosadil, když jej zastavil Conor Coady. Zvýšená aktivita hostů je však zřejmá.
50'
Seamus Coleman byl v souboji s Wilfriedem Zahou úspěšný. Hostující fotbalista si žádal odpískání penalty, ale bude z toho jen roh.
49'
Nebude se však jednat o nic vážného, a tak je hra opět v plném proudu.
48'
Na hřišti leží Amadou Onana, který se po souboji s Jordanem Ayewem drží za kotník.
47'
Na úvod druhé půle měli míč na kopačkách hosté, kteří s ním nenaložili vůbec dobře. Dlouhý pas na Tyricka Mitchella byl nepřesný.
46'
Skončila první půle, která byla v režii domácích. Ti byli herně aktivní a také vstřelili zatím jedinou branku, o kterou se v 11. minutě postaral Dominic Calvert-Lewin.
45+4'
45+3'
Opět fauloval Jordan Ayew, který zatím nehraje vůbec dobrý zápas.
45+2'
Pas Amadoua Onany na Vitalije Mykolenka byl příliš dlouhý, ale Joachim Andersen odpálil míč jen do zámezí.
45+1'
Opět byl faulován Demarai Gray, který si díky své dynamiky vybojoval lepší pozici.
44'
Wilfried Zaha teď vyhrál proti Alexi Iwobimu rychlostní souboj, díky čehož budou mít hosté autové vhazování.
43'
Demarai Gray byl u postranní čáry faulován. Hříšníkem je Jordan Ayew.
42'
Dlouhý pas Luky Milivojeviče mířil na Wilfrieda Zahu, který byl už podruhé nebo potřetí v zápase načapán v ofsajdovém postavení.
41'
Tlak domácích k dalšímu střeleckému pokusu nevedl, u míče jsou nyní hosté.
39'
Míč vyplaval proti kopačce Alexe Iwobiho, jehož rána z první byla hrubě nepřesná.
38'
Centr Dominica Calverta-Lewina na rohový kop odvrátil Joachim Andersen.
37'
Opět chvíli na trávníku leželi dva fotbalisté, kteří se nepříjemně střetli, ale hra už je opět v plném proudu.
35'
Do slibné pozice se dostal Eberechi Eze, jehož rána z hranice šestnáctky byla zablokována.
33'
Rychlá akce hostů nevyšla, neboť pomezní sudí spatřil Wilfrieda Zahu v ofsajdu.
32'
Luka Milivojevič i Conor Coady odcházejí za postranní čáru po svých, což je dobrá zpráva pro oba tábory.
30'
Po standardce domácích se v šestnáctce hlavami střetli dva fotbalisté. Na hřiště jsou přivoláni lékaři obou týmů.
29'
Joachim Andersen se dostal k hlavičce, avšak jeho zakončení chyběla razance, a tak Jordan Pickford neměl se zákrokem sebemenší problém.
28'
Hosté budou zahrávat první rohový kop zápasu.
27'
Zleva centroval Vitalij Mykolenko, který však jen našel hostující fotbalisty.
25'
Zpoza šestnáctky vypálil Wilfried Zaha, avšak jeho rána mířila jen přímo do míst, kde stál Jordan Pickford.
24'
Odsonne Edouard nyní po výborné individuální akce dobře rozjel akci Crystal Palace, avšak ta ztroskotala na nízké podpoře jeho spoluhráčů.
23'
Anthony Gordon udělal kličku na osu, odkud přišla nebezpečná rána, kterou Vicente Guaita vytěsnil na roh.
22'
Joachim Andersen si před vlastní šestnáctkou zahrával s ohněm, nakonec míč jen odpálil na jistotu do zámezí.
21'
Fotbalisté Crystal Palace se na pár desítek sekund přesunuli na polovinu soupeře, ale byl z toho jen optický tlak, nic nebezpečného.
20'
Hosté to po zisku míče zkusili okamžitým pasem na Wilfrieda Zahu, který však v souboji jeden na jednoho neobstál.
18'
Rozehrávka Joachima Andersena byla hrubě nepřesná, a tak míč skončil v zámezí. Vhazovat budou domácí.
17'
Centr Anthonyho Gordona našel se štěstím Demaraie Graye, který si míč zpracoval a ihned zakončil, avšak perfektní blok předvedl Joachim Andersen.
16'
Aktivita se opět přesouvá na kopačky domácího celku, který zatím kombinuje okolo půlící čáry.
15'
Hra se teď rychle přelévala ze strany na stranu, ale náznaky šancí další zakončení nepřinesly.
13'
Z velké dálky vypálil Luka Milivojevič, jehož rána mířila více než dva metry nad bránu soupeře.
12'
Hosté odpověděli rychlým útokem, ale přes Seamuse Colemana se Eberechi Eze nedostal.
11'
Domácí těží z aktivity vedoucí branku! Hosté udělali chybu v rozehrávce, když Alex Iwobi předal míč blíže k ose hřiště na kopačky DOMINICA CALVERTA-LEWINA, který si obhodil soupeře a následně zakončil z dobré pozice přesně k zadní tyči. Asistence: Alex Iwobi.
10'
Demarai Gray se dostal k míči, a tak z dvaceti metrů od brány vypálil, avšak jeho pokus mířil přesně doprostřed brány.
9'
Hra se však otočila, když z pravé strany přízemně centroval do šestnáctky Anthony Gordon, ale míč našel jen hosty.
8'
Amadou Onana nyní na útočné polovině fauloval jednoho z hostů, a tak se míč přesune na kopačky Crystal Palace.
7'
Eberechi Eze teď dobře zapracoval do defenzívy, když na pravé straně obral o míč Anthonyho Gordona.
6'
Otěže zápasu začínají pomalu přebírat domácí, avšak na první zakončení zatím čekáme.
5'
Ani další akce Evertonu nevyšla. Domácí opět hledali Gordona, ale míč na něj byl moc dlouhý.
4'
Domácí zkusili dlouhé přenesení hry na Anthonyho Gordona, což se podařilo, ale následně se domácí do zakončení nepropracovali.
3'
První faul utkání měl na vlastní polovině na svědomí Demarai Gray, ale na karetní trest to nebylo.
2'
Úvod zápasu je podle očekávání opatrný. Míč zatím mají na kopačkách hosté, nicméně kombinují převážně na své polovině.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Gueye, Onana – A. Gordon, Calvert-Lewin, D. Gray.
Náhradníci: Begović – Holgate, Keane, McNeil, A. Doucouré, Davies, Garner, Maupay, Rondón.
Trenér: Frank Lampard

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Andersen, Guehi, Mitchell – Olise, Milivojević (C), Eze – Ayew, Edouard, Zaha.
Náhradníci: Johnstone – Tomkins, Ki. Phillips, Schlupp, Hughes, Ebiowei, Balmer, Riedewald, Mateta.

Postavení v tabulce

Everton se po špatném vstupu do sezóny výsledkově na malou chvíli probudil, avšak z posledních tři zápasů nevzešel ani jednou vítězně, a tak se svěřenci Franka Lamparda propadli opět do spodních vod tabulky, konkrétně na patnáctou pozici s deseti body po jedenácti zápasech. Crystal Palace uhrálo z posledních tří zápasů sedm bodů, čímž se tento klub vyšvihl na jedenácté místo se ziskem třinácti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.