Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Southampton - 31. prosince 2022   16:00

Fulham
32' Ward-Prowse(vl.)  • 88' Palhinha (Tete)
2:1
(1:0)
Southampton
56' Ward-Prowse
Fulham
Leno – Tete, Diop, Ream (C), Robinson – Reed (62. D. James), Palhinha – Decordova-Reid (62. Cairney), A. Pereira (90+8. Adarabioyo), Willian – Mitrović.
Rodák – Duffy, H. Wilson, Harris, N. Chalobah, Vinícius.
Scott – Eaton, Smith – Bond
Craven Cottage, Londýn
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Lyanco, Salisu (90+1. Lavia), Maitland-Niles (90+1. A. Armstrong) – Aribo (67. S. Armstrong), Elyounoussi (90+1. Mara), Ward-Prowse (C), Edozie (77. Perraud) – C. Adams.
Caballero – Ćaleta-Car, I. Diallo, Finnigan.

Ode mě to bylo pro dnešek vše. Já Vám děkuji za přízeň a zároveň se loučím. Na shledanou již v roce 2023!

Fauly: 8:13.
Tento zápas nám opět ukázal, jak skvělý fotbal se na ostrovech hraje. Ve druhé půli hosté srovnali, i přesto odjíždí z Londýna s prázdnou. João Palhinha totiž svou hlavičkou připsal svému mužstvu tři body a pro sebe vítěznou branku k tomu. Fulham se tedy dostává na sedmou příčku v tabulce Premier League, Southampton naopak zůstává stále poslední!

Už v roce 2023 bude hrát parta kolem Aleksandara Mitroviće důležité utkání na Leicesteru, svěřenci Nathana Jonese si to rozdají s Nottinghamem v bitvě o všechno. Týmy se totiž nachází poslední, potažmo předposlední pozici.
90+9'
90+9'
Hosté se ještě snaží, ale stále jsou pouze na své polovině. Domácí je nechtějí pustit k útoku.
90+8'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tosin Adarabioyo.
90+7'
Rychlý protiútok domácích zvládla zastavit obrana hostí, která se rychle vrátila. Hodně tomu pomohl rychlonohý Armel Bella-Kotchap.
90+6'
Aleksandar Mitrović ale neuklidňuje své mužstvo! Gavin Bazunu vystihl stranu této střely, a proto ji taky posléze chytá. Srb tedy dnes pravděpodobně branku nevstřelí.
90+5'
Ale teď je to naprosto jasné! Obránce Lyanco udělal obrovskou chybu a ve spolupráci s brankářem Bazunem ve vápně fauloval pronikajícího Daniela Jamese! Následovat tedy bude pokutový kop pro domácí!
90+4'
Chybu v rozehrávce hostí málem potrestal Daniel James, nakonec mu však míč vzal Lyanco.
90+3'
Dlouhý nákop dopředu od Perrauda zastavil bezchybným zákrokem brankář Leno, který ještě může dopřát svému mužstvu pár vteřin odpočinku.
90+2'
Antonee Robinson se snažil prosadit přes levou stranu, avšak potkal Armela Bellu-Kotchapa, jenž ho od míče odstavil a nebezpečí zažehnal.
90+1'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Sekou Mara,
ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Adam Armstrong,
ze hřiště odchází Mohammed Salisu, přichází Roméo Lavia.
90'
Toto se domácím nepodařilo! Při jednoduché kombinaci po autovém vhazování poslal Kenny Tete míč zpět do zámezí.
89'
Tim Ream poslal do šance Antoneeho Robinsona, který však nakonec na dlouhý míč nedosáhl. Dříve u něj byl brankář Gavin Bazunu.
88'
Fulham právě vstřelil branku! Neuvěřitelné se stává skutečností! Domácí přeci jen vrátili stav utkání ve svůj prospěch! Prodloužený rohový kop se dostal až na hlavu JOÃA PALHINHY, který míč poslal bezpečně do branky 2-1!
88'
Armel Bella-Kotchap teď dost možná fauloval Toma Cairneyho, ale hlavní arbitr není tohoto názoru. Pokračovat budeme rohovým kopem pro domácí.
87'
Willian svým centrem našel hlavu Aleksandara Mitroviće, srbský forvard ale nijak nezakončil. Pouze nastřelil rameno Stuarta Armstronga.
86'
Kenny Tete se opět ukázal jako vynikající obránce, když překazil protiútok, který vedl rychlonohý Mohamed Elyounoussi.
85'
Domácí si teď vypracovali zajímavou příležitost. Po ose Willian-Cairney se míč dostal až k Danielu Jamesovi, který však z voleje zakončil mimo branku hostí.
84'
Daniel James prokázal, že je výborný sprinter, avšak horší dribler. Přihrávku od Cairneyho sice zastihl, ovšem míč následně sám dovezl až do zámezí.
83'
Míč se po hlavě Salisua svezl až k Timovi Reamovi, který však s tímto pokračováním akce příliš nepočítal. Pokračovat budou hosté autovým vhazováním.
82'
Daniel James byl faulován Mohammedem Salisuem. Následovat tedy bude standartní situace ze zajímavé pozice pro domácí.
81'
Aleksandar Mitrović se snažil prodloužit míč na pravou stranu hřiště, ale nebyl úspěšný. Mohammed Salisu totiž úmysl přečetl a míč získal pro své mužstvo.
80'
Romain Perraud poprvé v akci, pro jeho neštěstí poněkud v negativním světle. Na útočné polovině totiž zbytečně fauloval Toma Cairneyho.
79'
Antonee Robinson se teď raději nepouštěl do nějakých velkých akcí, raději podržel míč na svých kopačkách.
78'
Kenny Tete teď mohl poslat dobrou průnikovou přihrávku, ale to se mu nakonec nepovedlo. Jeho úmysl totiž vystihl Ainsley Maitland-Niles, který tak získal míč pro svůj celek.
77'
ze hřiště odchází Samuel Edozie, přichází Romain Perraud.
77'
Samuel Edozie je opět na hrací ploše a troufám si tvrdit, že teď už by měl být vystřídaný. Ani on sám nevypadá, že by chtěl pokračovat.
76'
Zdá se, že domácí mají více sil. Hosté jsou teď v křeči, nedokáží se dostat ani přes svou obrannou polovinu.
75'
Docela v nepochopení teď přichází střela stopera Lyanca, který tak učinil z vlastní poloviny, i když k tomu neměl důvod. Pokus pochopitelně skončil v zámezí. Následovat bude autové vhazování.
74'
Domácí teď mohli vstřelit rozdílovou branku, to se jim ale nakonec nedaří! Centr od Robinsona se nakonec odrazil až k dobíhajícímu Kennymu Tetemu, který však poslal míč nad branku hostí!
73'
James Ward-Prowse opět posílal do vápna nebezpečný centr z rohu, avšak opět si na něj přišel brankář Bernd Leno, jenž míč pohotově vyrazil mimo nebezpečí.
72'
Kenny Tete předvedl opravdu vynikající obranný zákrok! Mohamed Elyounoussi už se málem dostával do samostatného úniku, avšak nizozemský obránce ho zastavil pohotovým skluzem.
71'
James Ward-Prowse svým nákopem ale našel pouze brankáře Bernda Lena, kterého ještě poslal k zemi obránce Lyanco.
70'
Mohamed Elyounoussi teď dostává žlutou kartu za poměrně taktický faul. Domácí mohli jít do rychlého protiútoku, a proto se stažení hráče ukázalo jako nejlepší možné řešení.
70'
Situace se nakonec trochu obrátila. Po šťastném odrazu pro hosty uvidíme rohový kop.
69'
James Ward-Prowse rozehrál na krátko, což se ukázalo jako špatné rozhodnutí. Míč totiž pohodlně získali domácí.
68'
Teď budeme svědky dalšího nebezpečného přímého kopu pro hosty. Rukou totiž úplně zbytečně zahrál Kenny Tete.
67'
ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Stuart Armstrong.
67'
Antonee Robinson posílal z levé strany nadějný míč do vápna, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se mu v daném prostoru neukázal.
66'
Che Adams si nepočínal dvakrát chytře, když dlouhý nákop pouze prodloužil na protihráče, kterým byl obránce Tim Ream.
65'
Daniel James si teď myslel, že získal míč pro své mužstvo u autového vhazování, což se mu ale nakonec nepovedlo. Míče se ujmou hosté.
64'
Hra je teď hodně plynulá, tedy mimo předešlé střídaní. Obě mužstva se ženou za rozdílovou brankou.
63'
Pěkné sólo Williana po pravé straně zastavil až konstruktivním odkopem připravený Ainsley Maitland-Niles.
62'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Daniel James.
62'
Domácí teď byl pod velkým tlakem. Vysvobozením se stal až faul na Harrisona Reeda, který tedy hodně pomohl svému celku.
61'
60'
Po krátké pauze jsou tedy u míče domácí, kteří zatím kombinují na vlastní polovině a příliš se neženou dopředu.
59'
Hra je teď přerušena. Samuel Edozie si zřejmě při své šanci poranil kotník. Uvidíme tedy, jestli bude v dnešním klání pokračovat.
58'
Málem tu teď byl rovnou obrat skóre. James Ward-Prowse poslal do šance Samuela Edozieho, který však z blízky nastřelil brankáře Lena. Němec teď obrovsky podržel svůj tým!
57'
A teď se situace skoro obrací. Hosté jsou plní energie, domácí se z tohoto překvapivého gólu musí oklepat.
56'
Southampton právě vstřelil branku! Tak to byl velká paráda! JAMES WARD-PROWSE prokázal neuvěřitelnou kopací techniku, když z přímého volného kopu poslal míč mimo dosah brankáře Bernda Lena do levého dolního rohu svatyně 1-1!
55'
K vidění teď bude zajímavý přímý kop pro hosty. Che Adams byl totiž jednoznačně faulován Bobbym Reidem.
54'
Kenny Tete prokázal dobrou orientaci v prostoru, když dlouhý míč zvládl odvrátit svou hlavou do zámezí.
53'
Bobby Decordova-Reid našel centrem z pravé strany rozběhnutého Andrease Pereiru, který však z malého vápna zamířil nad! Obrovská škoda pro domácí!
52'
Willian dostal míč přesně na kopačku, a proto ještě někoho hledal svým centrem, ale nakonec neuspěl.
51'
Hosté si teď dávají s kombinací směrem vpřed na čas. Nikam se neženou, i když by možná měli.
50'
Ainsley Maitland-Niles už byl za autovou lajnou. I to ihned signalizuje postranní rozhodčí, který si zřejmě je svým rozhodnutím jist.
49'
48'
Kyle Walker-Peters se snažil nějak zahrozit na pravé straně, ale nakonec byl neúspěšný. Od míče ho odstavil nestárnoucí Tim Ream.
47'
Domácí jsou oproti první půli trochu více zataženi na vlastní polovině, což b se jim mohlo vymstít.
46'
Nákop za obranu hostí se neujel. Obránce Armel Bella-Kotchap byl připravený a míč odvrátil mimo nebezpečí.
46'
Za minutku jdeme na to. Hráči obou mužstev již okupují travnatou plochu.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Prvních pětačtyřicet minut nám nabídlo hodně zajímavou podívanou, ve které si lépe vedl domácí celek. Celou dobu byl více na míči, a proto se zaslouženě prosadil. Střelu Andrease Pereiry si do vlastní branky srazil James Ward-Prowse. Jestli chtějí dnes pomýšlet hosté na nějaký bodový příděl, musí se zlepšit. Nutno dodat, že taky měli pár šancí, které ovšem nevyužili. Inu, necháme se překvapit.
45+3'
45+2'
Andreas Pereira hledal srbského útočníka, ale neúspěšně. Na míč si pohodlně přišel brankář Gavin Bazunu.
45+2'
Teď už Aleksandar Mitrović vybojoval volný kop, když byl jednoznačně stažen k zemi Lyancem.
45+1'
Domácí jsou zatím jednoznačně lepším týmem. Hosté jako by nevěděli, jak na svého soupeře vyzrát nějakou kombinací. To potvrzují i na konci prvního poločasu.
45'
Aleksandar Mitrović se teď dopustil zbytečného faulu mimo hru, čehož si všiml i hlavní arbitr tohoto utkání, který velice rychle sáhl po své píšťalce. Posléze se ještě pustil do domluvy tomuto srbskému forvardovi.
44'
Harrison Reed posílal svůj centr někam na penaltový puntík, kde očekával své připravené spoluhráče na zakončení, marně.
43'
Andreas Pereira si chtěl narazit Bobbym Reidem, ale to se mu nakonec nepovedlo. Jeho spoluhráč s touto myšlenkou totiž dvakrát nepočítal.
42'
41'
Aleksandar Mitrović teď byl v souboji pozdě, a proto poslal k zemi nejen dva obránce, ale i brankáře Gavina Bazuna. Hosté tedy budou rozehrávat volný kop od své branky.
40'
Potom, co se hosté dostali k rohovému kopu, tak jsme viděli nadýchaný centr Jamese Warda-Prowse. Ten svým nákopem našel Salisua, který však hlavou minul.
39'
38'
Samuel Edozie doufal, že míč zastihl na hrací ploše, avšak marně. Postranní rozhodčí velice rychle signalizoval, že následovat bude autové vhazování pro domácí.
37'
Aleksandar Mitrović opět potvrdil, že i mistr tesař se někdy utne. Svou ránu totiž poslal někam do horních řad tribuny za brankou hostí.
36'
Nahrávku za obranu od Kennyho Teteho výborně přečetl Ainsley Maitland-Niles, který tím zabránil jakémukoliv nebezpečí pro jeho celek.
35'
Hosté se chtějí, co nejrychleji oklepat z inkasované branky, ale to se jim nedaří. Domácí se naopak ženou pro další vstřelený gól.
34'
Andreas Pereira zvládl vytěžit z minima úplné maximum. U autové lajny totiž byl obklíčen hned několika bránícími hráči, i tak ale vybojoval vhazování.
33'
Další zajímavý pokus ze strany hostí, tentokrát u něj byl Mohamed Elyounoussi. Jeho pokus zamířil dobrý metr nad branku Bernda Lena.
32'
Fulham právě vstřelil branku! Krásně nacvičený rohový kop končí vstřelenou brankou! Willian svým nákopem našel Andrease Pereiru, který prudce vystřelil směrem na branku. Jeho pokus ještě zvládl tečovat JAMES WARD-PROWSE, který se tedy vlastním gólem nechtěně zapisuje do statistik 1-0!
31'
Samuel Edozie předvedl krásnou akci, když nejprve přehrál Kennyho Teteho, poté si narazil s Che Adamsem a vystřelil. Bernd Leno ale jeho pokus jednoduše kryl.
30'
Harrison Reed velice takticky fauloval. Kdyby tak totiž neučinil, dost možná by se na branku jeho mužstva řítil nebezpečný protiútok.
29'
28'
Lyanco teď byl při odkopu raději nekompromisní. Za záda už mu totiž málem proniknul Kenny Tete svým rychlým náběhem.
27'
Teď se dostal hlavní rozhodčí Scott do prekérní situace. Nejprve neodpískal faul na Bobbyho Reida, poté neponechal výhodu pro Andrease Pereiru.
26'
Další pěkná akce ze strany domácích se nakonec neujala. Centr od Kennyho Teteho nedokázal zpracovat nachystaný Harrison Reed. Tomu totiž míč přeskočil jeho kopačku.
25'
Issa Diop teď nebyl dvakrát přesný. Svou nahrávku do soupeřova vápna nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil, a proto skončila až v zámezí. Následovat bude odkop od branky hostí.
24'
Prodloužení na jeden dotek od Joea Ariba se neujalo. Tim Ream opět velice rychle tento úmysl přečetl a míč získal do své moci.
23'
Mohammed Salisu si teď v souboji počínal velice jistě. Nejprve odstavil Aleksandara Mitroviće, poté kličkou přehrál Harrisona Reeda.
22'
Antonee Robinson se pokoušel svým centrem najít někoho ze svých spoluhráčů, ale to se mu nepovedlo. Míč zapadl až do zámezí. Vhazovat budou hosté.
21'
A podruhé souboj těchto dvou! Odražený míč se dostal k Chemu Adamsovi, který ovšem nastřelil Bernda Lena. Tentokrát s tím, že měl Němec v brance velké štěstí!
20'
I na druhé straně byla k vidění první tutová šance! Na hraně ofsajdu se rozběhl Che Adams, který na Lena běžel zcela sám. Německý brankář však prokázal své kvality, když míč vyrazil na roh!
19'
Mohamed Elyounoussi hledal svým centrem někoho ze svých spoluhráčů, ale nakonec našel pouze protihráče. Tím byl pozorný Tim Ream, jenž posléze odklidil míč mimo nebezpečí.
18'
Do série dobrých příležitostí se teď sice dostal Willian, avšak nacházel se v ofsajdovém postavení. Po dohrání akce na to upozornil postranní rozhodčí John Eaton.
17'
Výborným defenzivním zákrokem se na druhé straně prezentoval Mohammed Salisu, který obral o míč Aleksandara Mitroviće.
16'
Hosté se teď snažili překvapit domácí, avšak nakonec neúspěšně. Tim Ream totiž přečetl myšlenku přihrávky od Joea Ariba.
15'
Míč se dostal až ke Kennymu Tetemu, který poslal do vápna míč jen ztěžka. I proto si pro něj pohodlně došel brankář Gavin Bazunu.
14'
Lyanco byl teď v souboji pozdě a navíc tvrdě došlápl. Odnesl to Andreas Pereira, který bude zahrávat následnou standartní situaci.
13'
12'
O první obrovskou šanci se postaral Brazilec Willian! Po kombinaci na hranici vápna střílel jen těsně nad branku Gavina Bazuna, který by býval na míč určitě nedošáhl!
11'
Lyanco hledal svým křižným pasem nějakého adresáta, avšak neúspěšně. Míče se zhostili opět hráči v bílých dresech.
10'
James Ward-Prowse si v souboji Joãem Palhinhou nepočítal dvakrát chytře, když ho poslal tvrdě k zemi. Faul to byl jasný, zatím se ale obešel bez karetního ohodnocení.
9'
8'
Che Adams teď potvrdil svou lišáckou pověst, když vystřelil takřka ze středového kruhu. Jeho pokus však letěl mimo branku Bernda Lena.
7'
Míč sice zastihl před pomezní čarou, ovšem centr nebyl nijak oslnivý. To byl případ Joea Ariba z poslední akce jeho týmu.
6'
Domácí se teď nikam neženou a v klidu drží míč ve své moci. Hosté se navíc nesnaží nijak vysoko napadat.
5'
Mohammed Salisu teď měl v souboji Harrisonem Reedem namále, ale nakonec mu jeho hra tělem vyšla, když získal autové vhazování pro své mužstvo.
4'
Armel Bella-Kotchap v akci podruhé v dnešním utkání. Tentokrát dokonce zakončoval, ovšem jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.
3'
Armel Bella-Kotchap při rozehrávce příliš nepřemýšlel a poslal míč dopředu. Zde o něj bojovali jeho spoluhráči, kteří získali alespoň autové vhazování.
2'
Antonee Robinson se pokusil o nahrávku za obranu, avšak jeho snaha byla neúspěšná. Míč končí až u brankáře Gavina Bazuna.
1'
Hosté se ihned vydali dlouhým nákopem dopředu. Prvotní nebezpečí ale rychle odvrátil kapitán domácích Tim Ream.
1'
Při losu byl úspěšnější kapitán Southamptonu James Ward-Prowse, který tedy získal úvodní výkop pro svůj celek.
Ještě před samotným začátkem vzdává celý stadion hold Pelému a Georgovi Cohenovi. Oba naši zemi bohužel před pár dny opustili.
Hráči obou mužstev již přichází na hrací plochu. Utkání započne za okamžik.

Fulham FC: Leno – Tete, Diop, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Duffy, Adarabioyo, H. Wilson, Cairney, Harris, N. Chalobah, D. James, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Lyanco, Salisu, Maitland-Niles – Aribo, Elyounoussi, Ward-Prowse (C), Edozie – C. Adams.
Náhradníci: Caballero – Ćaleta-Car, Perraud, I. Diallo, Finnigan, S. Armstrong, Lavia, Mara, A. Armstrong.
Trenér: Nathan Jones

Rozhodčí: Scott – Eaton, Smith – Bond.
Fulham FC

Londýňané před měsíc a půl dlouhou reprezentační přestávkou nestačili na oba manchesterské velkokluby 1:2 a oddělili se od vrchní třetiny tabulky, kde se jako úřadující mistři druhé ligy překvapivě dlouho drželi. Návrat do ligového kolotoče byl pro Fulham vítězný. Malé londýnské derby na hřišti Crystal Palace ovládl 3:0, když hrál více než půlhodinu proti devíti. V tabulce Premier League jsou „chalupáři“ devátí s uklidňujícím náskokem devíti bodů na sestupové pásmo. Jejich nejlepším střelcem je Srb Aleksandar Mitrovič, který má na kontě deset zářezů. V celé soutěži jsou na tom lépe pouze Haaland, Kane a Toney. Zranění dnes nepustí do boje Kebana, Solomona a Kurzawu.
Southampton FC

The Sains se už řadu let pohybují na nestabilní sestupové hraně. Tato sezóna není jiná, protože svěřencům nedávno jmenovaného kouče Nathana Jonese náleží úplně poslední dvacáté místo. Naštěstí pro Southampton jsou rozdíly ve spodních patrech tabulky stále malé, takže na patnáctý Leeds mu chybí hratelné tři body. Z šestnácti odehraných zápasů "svatí" vyhráli jen tři. Na Boxing day odevzdali bídný výkon a Brightonu podlehli 1:3, což pro ně byla čtvrtá ligová prohra v řadě. S bilancí 4+1 je nejproduktivnějším členem týmu skotský útočník Che Adams. Se zraněním laborují Livramento, Larios, Walcott a Lavia.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na silvestrovskou konfrontaci mezi Fulhamem a Southamptonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.