Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Bournemouth - 27. srpna 2022   16:00

Liverpool
3' Díaz (Firmino) • 6' Elliott (Firmino) • 28' Alexander-Arnold (Firmino) • 31' Firmino  • 45' van Dijk (Robertson) • 46' Mepham(vl.)  • 62' Firmino  • 80' Carvalho (Tsimikas) • 85' Díaz (Tsimikas)
9:0
(5:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (83. Clark), Gomez, van Dijk, Robertson (69. Tsimikas) – J. Henderson (C) (69. Bajcetic), Fabinho, Elliott (46. Carvalho) – Salah, Firmino (69. Milner), Díaz.
Adrián, Davies IV – N. Phillips, van den Berg.
Attwell – Perry, Mainwaring
Anfield Road, Liverpool (Kapacita: 53 394)
Bournemouth
Travers – Lerma, Mepham (82. Bevan), Senesi – A. Smith (C) (46. Solanke), L. Cook (77. Pearson, 82. Marcondes), Christie (46. Billing), Zemura – Tavernier, Anthony – Moore.
Neto – Hill, Saydee, Stacey.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou.
Zákroky brankáře – Mark Travers: 3
Zákroky brankáře – Alisson: 2
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:5.
Dnešní utkání je za námi. The Reds rozstříleli svého soupeře 9:0 a připsali si tak v letošní sezóně první vítězství v Premier League. Ve druhém poločase se ještě střelecky prosadili postupně Chris Mepham, který si vstřelil vlastní branku hned na začátku druhého poločasu. Následně se trefil Roberto Firmino, Fábio Carvalho a Luis Díaz. Hosté se dnes nedostali do žádné vážnější šance a na toto utkání budou muset hodně rychle zapomenout, neboť je už ve středu čeká na domácí půdě Wolves.
90+5'
90+4'
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání.
90+2'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
90'
Carvalho se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí penaltu neodpískal.
90'
Milner vypálil uvnitř vápna soupeře, ale Travers jeho pokus mířící k bližší tyči dokázal vyrazit do zámezí.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.
88'
Hosté přišli o míč zhruba na polovině hřiště a dopředu tak mohou vyrazit opět domácí, kteří stále nemají dost.
87'
Marcondes se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
85'
Liverpool právě vstřelil branku! Míč od rohového praporku skončil na hlavě LUISE DÍAZE, a ten se dnes prosazuje již podruhé.
84'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
83'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Bobby Clark.
82'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Chris Mepham, přichází Owen Bevan.
ze hřiště odchází Ben Pearson, přichází Emiliano Marcondes.
80'
Liverpool právě vstřelil branku! Domácí i nadále drtí svého soupeře a vedou už 8:0! FÁBIO CARVALHO dostal nabito uvnitř vápna soupeře a tvrdou střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Traversem dnes již po osmé.
80'
Pearson už je za pomezní čárou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
79'
Pearson je stále ošetřován na hrací ploše.
78'
Pearson dostal naloženo na polovině soupeře a ihned si žádá ošetření.
77'
ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Ben Pearson.
76'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
75'
Salah dostal skvělý lob do vápna od Fabinha, ale v rozhodující fázi branku přestřelil.
74'
Alexander-Arnold poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však odrazil mimo vápno jeden z obránců.
73'
Hra se momentálně pohybuje jako po většinu dnešního utkání na polovině hostů.
72'
Tsimikas poslal nepřesnou přihrávku na Salaha a míč tak opět končí v zámezí. Tentokrát to bude autové vhazování pro hosty.
71'
Tsimikas dostal příliš nepřesnou přihrávku do vápna od svého spoluhráče a míč tak skončil jen v zámezí. Travers bude odkopávat od své branky.
69'
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází James Milner.
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Stefan Bajcetic.
67'
Henderson si zabíhal za obránce a očekával pas od Alexandera-Arnolda. Ten se mu ho snažil dopřát, ale míč nakonec skončil jen v moci brankáře Traverse.
66'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě van Dijka. Ten však tentokrát nedokázal rozvlnit síť za Traversem.
66'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval pro svůj tým Carvalho.
65'
Domácí chystají další střídání a do hry půjdou další mladíci.
64'
62'
Liverpool právě vstřelil branku! Domácí vedou už o sedm branek! Robertson vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou Travers vyrazil jen před sebe, kde se nacházel volný ROBERTO FIRMINO, a ten na dvakrát procedil míč do sítě.
62'
Salah se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, kde však narazil na dva protihráče, přes které nedokázal projít.
61'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
60'
Míč od rohového praporku však skončil jen na hlavě Hendersona, který ho následně poslal mimo vápno.
59'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Solanke.
58'
Salah se už už dostával do samostatného úniku, ale posledním dotekem s míčem si ho příliš předkopl, a ten tak následně skončil v moci brankáře Traverse.
57'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli. Následný pas na rozeběhnutého Solankeho však ukořistil Gomez, který byl rychlejší než útočník hostů.
55'
Lerma se dostal k hlavičkovému zakončení uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku přestřelil.
55'
Moore byl faulován na polovině soupeře Gomezem a míč tak získávají na své kopačky hosté.
54'
Robertson dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak skončil jen v zámezí.
53'
51'
Firmino se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho následný střelecký pokus skončil jen těsně vedle soupeřovy branky.
51'
Díaz poslal do vápna centr z levé strany hřiště, na který však mladičký Carvalho nedoskočil.
50'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
48'
Rozhodčí si ještě celou situaci nechal zkontrolovat u videa a následně branku uznal!
46'
Liverpool právě vstřelil branku! The Reds se ihned na začátku druhé půle dostávají do vedení už 6:0! Trent Alexander-Arnold poslal do vápna skvělý centr z pravé strany hřiště, který si nechtíc do vlastní sítě ztečoval CHRIS MEPHAM.
46'
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Fabio Carvalho.

ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Dominic Solanke.
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Philip Billing.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
První poločas je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 5:0! Na první branku dnešního utkání diváci na Anfield Road nemuseli dlouho čekat, neboť se už ve 3. minutě střelecky prosadil Luis Díaz. O tři minuty později to bylo už o dvě branky, a to když se střelou z hranice vápna prosadil mladičký Harvey Elliott. Domácí poté i nadále svého soupeře přehrávali a v 28. minutě se krásnou střelou z dálky prosadil pravý obránce Trent Alexander-Arnold. V 31. minutě to bylo už 4:0. Salahovu přihrávku zblokoval jeden z hostů jen k Robertu Firminovi, který se uvnitř malého vápna nemýlil. Tečku za první hrozivou půlí hostů stvrdil v 45. minutě Virgil van Dijk, který se prosadil hlavou po rohovém kopu.

Držení míče: 70% – 30%
Střely celkem: 11 – 3
Střely na branku: 8 – 2
45+3'
45'
Liverpool právě vstřelil branku! Další gól v síti hostů! Následný rohový kop rozehrál Robertson přímo na hlavu VIRGILA VAN DIJKA, který přesnou hlavičkou k levé tyči nedal Traversovi šanci zasáhnout.
45'
Firmino napřáhl ke střele z dálky. Jeho pokus po zemi však Travers dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
42'
Tento rohový kop nenadělal hostům sebemenší potíže. Následná střela Salaha z hranice vápna taktéž nijak neohrozila soupeřovu branku.
41'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval pro svůj tým mladičký Elliott.
40'
Elliott poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však skončil jen u jednoho z hostujících hráčů.
38'
Christie se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho střelecký pokus nakonec skončil jen v boční síti.
37'
Zemura poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze u Robertsona.
37'
Hosté se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře, kde s ním momentálně kombinují.
36'
Alexander-Arnold poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
35'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Adam Smith).
35'
Travers poslal nepřesnou přihrávku na Senesiho a míč tak skončil jen v zámezí. Domácí budou vhazovat.
34'
Robertson se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus nakonec skončil vysoko nad brankou.
33'
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostů, kteří prakticky od začátku utkání jen brání.
31'
Liverpool právě vstřelil branku! A už je to 4:0! ROBERTO FIRMINO se dostal k odraženému míči uvnitř vápna soupeře a následnou střelou v pádu pod břevno nedal Traversovi sebemenší šanci zasáhnout.
30'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
28'
Liverpool právě vstřelil branku! Domácí vedou už o tři branky! TRENT ALEXANDER-ARNOLD napřáhl ke střele z velké dálky a míč poslal nechytatelně pod horní tyčku Traversovy branky!
27'
Firmino si špatně zpracoval přihrávku uvnitř vápna soupeře a míč mu tak následně odskočil od kopaček.
25'
Elliott poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
24'
Salah poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště. Ve vápně si k míči sbíhal Firmino, ale nakonec na něj nedosáhl. Travers bude odkopávat od své branky.
23'
Elliott poslal nepřesný lob na rozeběhnutého Salaha a míč tak končí pouze u jednoho z hráčů v černém dresu.
22'
Robertson poslal nepřesnou přihrávku na Hendersona a míč tak ukořistili na své kopačky hosté.
22'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.
20'
Díaz se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vyběhnuvšího Traverse nepřekonal.
19'
Salah se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale Traverse nepřekonal. Ten si připsal na své konto velice důležitý zákrok.
18'
17'
Salah dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
16'
Elliott se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně svou přihrávkou ještě hledal lépe postaveného Salaha. Ten však v následné obrovské šanci selhal. Odkrytou branku vůbec netrefil.
15'
Moore se dostal k hlavičkovému zakončení uvnitř vápna soupeře. Jeho slabý hlavičkový pokus však Alisson bez problémů chytil do svých rukavic.
14'
Moore byl faulován na polovině soupeře Gomezem a hrát tak mohou hosté.
13'
Moore skvěle vybojoval míč na polovině soupeře, ale následně v obležení dvou protihráčů o něj přišel.
12'
Nepřesný pas Robertsona končí pouze u Mephama.
11'
Firmino se snažil projít s míčem uvnitř vápna soupeře skrz dva protihráče. To se mu však nepovedlo a o míč následně přišel.
10'
Firmino si neporozuměl poblíž vápna s Hendersonem a míč tak od něj skončil jen v zámezí.
9'
Moore se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů na polovině soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal.
7'
Firmino dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
6'
Liverpool právě vstřelil branku! Domácí vedou už o dvě branky! HARVEY ELLIOTT vypálil z hranice vápna přesně k levé tyči a Travers se po míči natahoval marně!
4'
Rozhodčí si ještě vše zkontroloval u VARu a branku následně uznal.
3'
Liverpool právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! LUIS DÍAZ dostal do vápna skvělý centr z pravé strany hřiště a následnou hlavičkou do proti pohybu brankáře nedal Traversovi žádnou šanci zasáhnout.
2'
Firmino se už už dostával do velké šance, ale na odražený míč od jednoho z obránců nedosáhl.
1'
Elliott odcentroval z pravé strany hřiště. Jeho prudký centr však Firmino poslal jen k jednomu z protihráčů.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červených dresech. Hosté dnes oblékli černé dresy.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Elliott – Díaz, Salah, Firmino.
Náhradníci: Adrián, Davies IV – Bajcetic, Carvalho, Clark, Milner, N. Phillips, Tsimikas, van den Berg.
Trenér: Jürgen Klopp

AFC Bournemouth: Travers – Lerma, Mepham, Senesi – A. Smith (C), L. Cook, Christie, Zemura – Tavernier, Anthony – Moore.
Náhradníci: Neto – Hill, Marcondes, Billing, Pearson, Saydee, Solanke, Stacey, Bevan.

AFC Bournemouth

Bournemouth se momentálně nachází v tabulce na patnácté příčce se třemi body. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě tři body za 1 výhru a 2 porážky. Jedinou výhru si připsali svěřenci trenéra Scotta Parkera hned v prvním kole, a to když doma udolali Aston Villu 2:0. Venku "The Cherries" odehráli zatím jediný zápas, ve kterém nestačili na Manchester City, se kterým prohráli 0:4.

Posledních 5 zápasů

Norwich – Bournemouth 2:3 po penaltách (EFL CUP)
Bournemouth – Arsenal 0:3
Manchester City – Bournemouth 4:0
Bournemouth – Aston Villa 2:0
Bournemouth – Real Sociedad 1:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Liverpool FC

Liverpool se momentálně nachází po třech odehraných kolech na šestnácté příčce s pouhými dvěma body. Po třech zápasech má na svém kontě 2 remízy a 1 porážku. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Jürgena Kloppa zatím jediný zápas, ve kterém remizovali s Crystal Palace 1:1.

Manchester Utd. – Liverpool 2:1
Liverpool – Crystal Palace 1:1
Fulham – Liverpool 2:2
Liverpool – Štrasburk 0:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Liverpool – Manchester City 3:1 (FA COMMUNITY SHIELD)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 4. kola anglické Pemier League, kde si to mezi sebou rozdají týmy Liverpool FC a nováček ligy AFC Bournemouth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.