Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Manchester City - 16. října 2022   17:30

Liverpool
76' Salah (Alisson)
1:0
(0:0)
Liverpool
Alisson – Milner (C), Gomez, van Dijk, Robertson – Alcântara, Fabinho (73. J. Henderson), Elliott (73. Carvalho) – Salah (90. Alexander-Arnold), Firmino (72. Núñez), Jota (90+9. Tsimikas).
Kelleher – Bajcetic, Na. Phillips, C. Jones.
Anfield Road, Liverpool
Manchester City
Ederson – Cancelo, Dias, Akanji, Aké – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) (89. Álvarez) – B. Silva, Haaland, Foden.
Ortega – R. Lewis, Laporte, Wilson-Esbrand, Grealish, Gómez, Palmer, Mahriz.

Fotbalisté Liverpoolu udolali v dramatickém utkání na Anfield hostující Manchester City, který jako by chodil do zápasů s Reds s příliš velkým respektem a nenechal na plno rozvinout svůj potenciál. Na druhou stranu Erling Haaland měl několik šancí, jenže na rozdíl od egyptského hrdiny Mohameda Salaha se prosadit nedokázal. Konečný výsledek nedělního šlágru anglické Barclays Premier League. Liverpool 1 Manchester City 0.
90+10'
90+9'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Kostas Tsimikas.
90+8'
Kostas Tsimikas už je připraven u postranní čáry, aby vyběhl na hrací plochu, protože Diogo Jota zůstává stále ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním dobře.
90+7'
Diogo Jota zůstává ležet na hrací ploše a musí být ošetřován, což je voda na mlýn pro Liverpool.
90+6'
Darwin Núñez mohl rozhodnout, podobně jako Erling Haaland na opačné straně ale vybíhajícího brankáře nedokázal přehodit! Reds vedou 1:0!
90+5'
Alisson s odkopem od brány po další nepřesné akci Manchesteru City nespěchal, kartě ale unikl.
90+4'
Phil Foden krásně odcentroval z levého křídla po kolmé přihrávce za obranu, jenže v kapse před bránou nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by se mohl prosadit.
90+3'
Darwin Núñez se zachoval na levé straně šestnáctky nesobecky a ještě přihrával na vzdálenější pravou tyč, kde míč ve skluzu usměrnil mimo Trent Alexander-Arnold.
90+2'
Přijde mi hodně zajímavé, že Liverpool sáhl během 90 minut k třem změnám, aby okysličil hru, zatímco Pep Guardiola pouze k jednomu před malým okamžikem.
90'
João Cancelo unikal podél pravé postranní čáry do útoku a Diogo Jota ho zezadu jasně přistrčil. Karta.
90'
ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Trent Alexander-Arnold.
89'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Julián Álvarez.
88'
Manchester City propadl a Liverpool se řítil do přečíslení tři na dva, bohužel pro Reds z toho ale nedokázal nic využít a naopak se domácí dopustili útočného faulu.
86'
Jürgen Klopp tak dlouho nadával u postranní čáry, až se ho hlavní rozhodčí rozhodl vyloučit!
84'
Rodri předvedl zpracování, během kterého mu míč odskočil od nohy a Thiago Alcântara ho nepříjemně dohrál. Za ostrý šlapák viděl ihned žlutou kartu.
83'
Mohamed Salah nedosáhl na přihrávku na levém křídle a poté nechtěl dát míč jednomu z hráčů Manchesteru City. Jmenovitě to byl João Cancelo, s kým se přetahoval.
82'
Erling Haaland málem hlavičkoval po centru z pravé strany do prázdné brány, těsně před ním ale míč odvrátil hlavou nad Virgil van Dijk!
81'
Manchester City vybojoval na pravém křídle rohový kop, následný centr se ale hostům vůbec nepovedl, což fanouškům Liverpoolu na domácím Anfield udělalo radost.
78'
Manchester City se ocitl po inkasovaném gólu pod velkým tlakem a Manuel Akanji fauloval za cenu žluté karty.
77'
Střídající Darwin Núñez se uvedl pěknou střelou zpoza šestnáctky, která letěla těsně nad zemí a minula vzdálenější pravou tyč! Reds na koni.
76'
Liverpool právě vstřelil branku! MOHAMED SALAH využil dlouhého výkopu Alissona po standardní situaci Citizens a během podruhé v zápase sám na bránu, tentokrát se ovšem nemýlil a přízemní střelou kolem Edersona zamířil k levé tyči – 1:0! Asistence: Alisson.
73'
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Fabio Carvalho.
73'
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Jordan Henderson.
72'
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Darwin Núñez.
71'
Kevin De Bruyne dobře odcentroval z pravého křídla, uprostřed šesntáctky ale míč odvrátil hlavou Joe Gomez.
69'
A rychle na opačnou stranu hřiště, kde se na pravé straně šestnáctky krásně uvolnil Mohamed Salah a mezi dvěma protihráči pak napřáhl k přízemní technické střele, která těsně minula vzdálenější levou tyč! Šance teď střídá šanci.
69'
Protiútok Liverpoolu nic nepřinesl a Bernardo Silva mířil přízemní střelou zpoza šestnáctky těsně vedle vzdálenější pravé tyče brány Reds!
68'
Phil Foden byl faulován ve středovém kruhu a Citizens chtěli rychle rozehrát, což také udělali, Liverpool ale míč rychle získal a přešel do nebezpečného protiútoku.
67'
Manchester City vybojoval po sraženém centru rohový kop a Rúben Dias se dostal na přední levé tyči k hlavičce, která zamířila nad bránu. Následoval odkop.
64'
Erling Haaland vypálil na hranici šestnáctky a jeho přízemní střela mířila k levé tyči, jenže Alisson vytáhl fantastický reflexivní zákrok a míč zůstal ve hře! Na Anfield stále nepadl žádný gól.
63'
Ilkay Gündoğan vyvážel míč na ose hřiště a Fabinho ho zezadu poslal k zemi, za což viděl rychle žlutou kartu.
63'
Liverpool začíná mít obrovský tlak. Mohamed Salah se ocitl na pravé straně šestnáctky a před bránu poslal střílený centr, na který těsně nedosáhl Roberto Firmino.
62'
James Milner rozehrává rohové kopy, nyní ale dostal chuť na střelu ze střední vzdálenosti, která byla hodně, opravdu hodně nepřesná. Pouze odkop od brány.
61'
Diogo Jota odcentroval z levého křídla a míč propadl na vzdálenější pravou tyč, kde se s ním pomazlil Harvey Elliott a jeho přízemní střela byla sražena na rohový kop.
60'
Bernardo Silva využil prostoru na levém křídle k přízemnímu centru na hranici malého pokutového území, tam byl ale pouze Virgil van Dijk, který míč odkopl pryč.
59'
Reds nemohli po rohovém kopu Citizens odvrátit míč do bezpečí a potrestat se je za to chystal střelou zpoza vápna Rodri, jeho prudká rána ale byla zablokována.
58'
Ilkay Gündoğan napřáhl k prudké střele zpoza šestnáctky, která byla sražena na rohový kop. Fantastickým skluzem se prezentoval domácí záložník Fabinho.
57'
Úvod druhého poločasu je pořádně dramatický a Erling Haaland si u pravé tyče hledal místo po krátké zpětné přihrávce Phila Fodena, míč na něj ale těsně neprošel.
55'
Alisson se fantasticky vrhl pod nohy Erlinga Haalanda, z dorážky ho ale u levé tyče překonal Phil Foden, gól ovšem nebyl po přezkoumání videa uznán kvůli faulu norského útočníka na Fabinha! Na Anfield Road se tedy skóre nemění.
52'
Hra byla na několik okamžiků přerušena, protože Ederson musel být po předchozím úniku Mohameda Salaha ošetřován.
50'
Mohamed Salah běžel sám na bránu po nádherné přihrávce za obranu a přízemní střelou z hranice šestnáctky mířil ke vzdálenější levé tyči, Ederson ale dokázal konečky prstů vytáhnout míč mimo!
49'
Diogo Jota vyvážel míč podél levé postranní čáry a nepříjemně ho zezadu dohrál Manuel Akanji.
47'
James Milner měl uvnitř vlastního pokutového území velké starosti s tím, aby na zádech udržel jednoho z hráčů City a navíc míč na hrací ploše, nakonec ho odkopl na aut.
46'
Thiago Alcântara zůstal ležet na hrací ploše poté, co do něj vlétl během hlavičkového souboje levým ramenem Rodri. Hra byla vzápětí na okamžik přerušena.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
Během prvního poločasu tohoto šlágru Barclays Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem City byli hodně vidět Andrew Robertson a Erling Haaland, ani jeden ovšem skórovat nedokázal. Norský útočník City měl více šancí, ani jedna hlavička se ovšem neujala. Stav po prvním poločase. Liverpool 0 Manchester City 0.
45+1'
45'
Roberto Firmino se překvapivě stahuje pro míče do hloubky hřiště místo toho, aby si hledal prostor někde po boku Mohameda Salaha. Hvězdy zatím gólově mlčí.
44'
Do konce prvního poločasu zbývají odehrát dvě minuty plus nastavení a zatím nepadl žádný gól. Oba týmy měly několik slibných šancí, jenže je nedokázaly využít.
42'
Belgický reprezentant na pravém křídle tentokrát skvěle udržel míč, nakonec ale jeho práce byla k ničemu, protože Rodri zahrál při zpracování míče rukou.
40'
Kevin De Bruyne poslal na vzdálenější levou tyč nádherný centr z pravé strany a Erling Haaland měl další velkou šanci, jenže hlavičkoval do náruče Alissona! Citizens není evidentně přáno.
39'
Andrew Robertson je zatím hodně vidět a nyní se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, João Cancelo ale předvedl další skvělý skluz a odvrátil míč na rohový kop.
38'
Andrew Robertson rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a zpoza šestnáctky vypálil po zemi Harvey Elliott, jeho ostrá přízemní střela ale byla zablokována.
38'
Svěřenci Pepa Guardioly začali hrát mnohem aktivněji a nyní je to Manchester City, který je směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Co na to Reds?
37'
Citizens měli výhodu rohového kopu, jenže následný centr z pravé strany žádné nebezpečí nepřinesl.
35'
Mohamed Salah přišel o míč a Manchester City předvedl útočnou akci, na jejímž konci se dostal u levé tyče k hlavičce Erling Haaland. Norský útočník ale hlavičkoval nad a neproměnil další slibnou šanci. Na Anfield je skóre bezbrankové.
34'
Manchester City je jediným týmem z anglické Barclays Premier League, který uprostřed týdne na evropské scéně nedokázal vyhrát.
33'
Erling Haaland se ocitl na levé straně šestnáctky ve slibné brankové příležitosti, vybíhajícího Alissona poté ale přehodit lobem nedokázal!
31'
Diogo Jota vyrážel podél levé postranní čáry do rychlého protiútoku, jenže ihned na půlící čáře k němu rychle přiběhl Manuel Akanji, který ho fauloval.
30'
Manchester City je směrem dopředu zatím bezzubý a nedostal se k ničemu nebezpečnému. Teď se to mohlo změnit, jenže Phil Foden si uprostřed šestnáctky na střelu netroufl, zatímco Bernardo Silva pálil zpoza šestnáctky vysoko nad. Alisson odkopával od brány.
28'
Mohamed Salah se málem řítil sám na bránu, jenže kolmý a vysoký pas nedokázal zpracovat. I kdyby se tak ale stalo, praporek pomezního šel rychle nahoru.
27'
Manchester City se snažil prosadit na pravém křídle, jenže se k ničemu nedostal a Andrew Robertson mohl vhazovat. Reds zatím dobře brání a navíc často útočí.
24'
Liverpool fantasticky přenesl hru a předvedl nádhernou kombinační akci, v jejímž závěru Ederson vyrazil centr Jamese Milnera pouze před sebe a Andrew Robertson pálil ze druhé vlny nad!
21'
James Milner rozehrál rohový kop a Diogo Jota se dostal do zakončení hlavou, jenže hlavičkoval přímo do náruče Edersona! První šance Reds!
20'
Manchester City vyrazil do rychlého protiútoku a Kevin De Bruyne se pokusil poslat svůj tým do vedení, jeho střela ale byla zablokována. Reds velmi dobře brání.
16'
Útočník Erling Haaland se dostal na levé straně šestnáctky k prudké přízemní střele , která byla zablokována, zatímco Ilkay Gündoğan mířil zpoza šestnáctky po zemi k levé tyči! Alisson byl u ní včas a připsal si první zákrok tohoto klání.
15'
Roberto Firmino chtěl prostrčit míč kolmou přihrávkou do šestnáctky, jenže mezi dvěma obránci Manchesteru City neprošla. Skvělou práci odvedl vzadu João Cancelo.
14'
João Cancelo unikal podél pravé postranní čáry, příliš daleko se ale nedostal, protože se k němu rychle přiřítil Diogo Jota a k radosti fanoušků míč rychle získal.
13'
Fotbalisté z modré části Manchesteru letos v Barclays Premier Leaguje ještě neprohráli, přestože například proti Crystal Palace měli namále. Zachránil je Haaland.
12'
Jakmile začne Manchester City kombinovat a navíc pomalu ve středu hrací plochy, okamžitě se z tribun Anfield Road ozývá hlasitý pískot. Reds chtějí zaskočit.
11'
João Cancelo využil volného prostoru na pravém křídle a do šestnáctky posílal pěkný přízemní centr, spoluhráči k němu ale měli daleko a míč skončil u Alissona.
10'
Ze zápasu na Anfield uplynulo téměř úvodních deset minut a zatím čekáme na první šanci. Oba týmy se zatím snaží především pečlivě a poctivě bránit.
8'
Phil Foden si chtěl na pravé straně šestnáctky obhodit jednoho z protihráčů, jenže si dal míč příliš daleko a následoval pouze odkop od brány Alissona.
7'
Oba týmy se velice dobře znají. V letošní sezóně už se jednou potkaly, když v Community Shield vyhrál Liverpool nad týmem z Eastlands 3:1. Co dnes?
5'
City rozjelo na ose hřiště nádhernou kombinační akci na jeden dotek a Erling Haaland už se chystal v šestnáctce pálit, Joe Gomez mu ale míč skvěle vypíchl.
4'
Phil Foden se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže skončil na hrací ploše. Joe Gomez ho čistě ubránil a navíc vybojoval pro Reds autové vhazování.
3'
Bernardo Silva podstoupil v blízkosti středového kruhu ostrý hlavičkový souboj s Andrew Robertsonem a byl mu odpískán faul. Liverpool se ale k ničemu nedostal.
2'
Roberto Firmino se dostal na pravém křídle k přízemnímu střílenému centru, uprostřed šestnáctky ale připravena dvojice hráčů Manchesteru City.
1'
Manchester City právě obstaral výkop dnešního zápasu. Jürgen Klopp sice prohlásil, že Liverpool je venku z boje o titul, ale Citizens nemohou nic podcenit.
1'
Fotbalisté obou týmů právě nastupují na hrací plochu a po tradiční znělce Barclays Premier League bude moci dnešní ostře sledovaný zápas na Anfield Road začít.

Liverpool FC: Alisson – Milner (C), Gomez, van Dijk, Robertson – Alcântara, Fabinho, Elliott – Salah, Firmino, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Bajcetic, Na. Phillips, Alexander-Arnold, J. Henderson, C. Jones, Carvalho, Núñez.
Trenér: Jürgen Klopp

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Akanji, Aké – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – B. Silva, Haaland, Foden.
Náhradníci: Ortega – R. Lewis, Laporte, Wilson-Esbrand, Grealish, Gómez, Palmer, Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: Gary Beswick, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Andy Madley. VAR: Darren England. AVAR: Simon Bennett.

Manchester City nahání na čele Premier League o bod vedoucí Arsenal a obrovský podíl na tom má letní posila Erling Haaland, který během 13 zápasů vstřelil 20 gólů a v průměru vstřelí branku nebo na ni přihraje každých 42 minut. Proti Kodani však uprostřed týdne nehrál a City pouze remizovalo. Utkání UEFA Champions League se neobešlo bez kontroverzních momentů. Rijád Mahriz prožil nepovedený zápas, když nejprve před nádhernou gólovou bombou Rodriho zahrál při zpracování míče nešťastně rukou a o pár okamžiků později neproměnil penaltu. Sergio Gómez byl navíc po půlhodině hry vyloučen. City v lize vyhrálo třikrát v řadě a zejména derby proti United se mu povedlo. Erling Haaland vstřelil svůj třetí hattrick a jeho tým vyhrál hladce 6:3. Norský kanonýr navíc k hattricku přidal dvě asistence.
Liverpool FC

Liverpool sice rozstřílel Rangers, v Premier League se mu ale zatím nedaří a nachází se překvapivě v středu tabulky. Konkrétně na 11. místě. Jürgen Klopp sám před zápasem prohlásil, že Reds jsou mimo boj o titul, jeho protějšek Pep Guardiola ale jeho týmu vyjádřil velký respekt a Kloppovo prohlášení ho překvapilo. Podle manažera Manchesteru City je Liverpool stále největším konkurentem City v boji o titul, obzvlášť, když letošní sezónu přeruší Mistrovstvi světa v Kataru. Reds se mají ale před velkým zápasem od čeho odrážet. Klub od řeky Mersey na evropské scéně po porážce s Arsenalem 2:3 rozdrtil Rangers 7:1. Roberto Firmino vstřelil dva góly, zatímco Mohamed Salah se dostal na hřiště až v 68. minutě a během pouhých šesti minut se postaral o nejrychlejší hattrick v historii UEFA Champions League.
Manchester City uprostřed týdne překvapivě remizoval s Kodaní a po zápase UEFA Champions League už se opět plně soustředí na Premier League. Má k tomu pádný důvod, již v neděli se totiž představí na Anfield proti Liverpoolu. Reds se na rozdíl od Citizens na evropské scéně dařilo a ne zrovna málo, když Rangers shodili z koní a vypráskali je 7:1. Super Sunday zakončí souboj dvou velkých týmů a také skvělých střelců Mohameda Salaha a Erlinga Haalanda, který je v parádní formě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.