Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Newcastle - 31. srpna 2022   21:00

Liverpool
61' Firmino (Salah) • 90+8' Carvalho (Salah)
2:1
(0:1)
Newcastle
38' Isak  (S. Longstaff)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (71. Carvalho), Gomez, van Dijk, Robertson (71. Tsimikas) – Elliott, Fabinho, J. Henderson (C) (71. Milner) – Salah, Firmino, Díaz.
Adrián, Davies IV – Matip, Bajcetic, Na. Phillips, C. Jones.
Marriner – Long, West
Anfield Road, Liverpool
Newcastle
Pope – Trippier, Lascelles (C), Burn, Targett – Willock, S. Longstaff, Fraser (64. Murphy) – Almirón (84. Anderson), Isak (64. Wood), Joelinton.
Darlow – Botman, Schär, J. Lewis, Manquillo, Ritchie.

Rozhodnutí tohoto duelu přišlo na řadu až v osmé minutě nastavení. Tři body přisoudil Liverpoolu střídající Fabio Carvalho, který uspěl v závaru po rohovém kopu. Newcastle však po prvním poločase díky brance Alexandera Isaka vedl, jenže Reds v 61. minutě z kopačky Roberta Firmina srovnali. Závěr už dle očekávání patřil Liverpoolu, který z tlaku nakonec přece jen skóroval. Domácí po dnešku poskočili na páté místo tabulky, na svém kontě mají osm bodů. Newcastle je jedenáctý s body šesti, dnes navíc prohrál poprvé v sezoně.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:10.
90+8'
90+8'
Liverpool právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se vytvořil v šestnáctce Newcastlu obrovský závar, po kterém padá rozhodující branka! Balón poskakoval na hlavách hráčů obou celků, až se do něj pořádně opřel FABIO CARVALHO. 2:1. Asistence: Mohamed Salah.
90+7'
Liverpool bude zahrávat ještě jeden rohový kop. Zřejmě poslední možnost na rozhodnutí.
90+7'
Při troše štěstí mohli ještě rozhodnout hosté. Jejich akce po pravé straně vypadala slibně, dokonce míč i přistál na kopačce útočníka, ale střela nepřišla, poněvadž domácí hráči se stačili vrátit.
90+5'
Kostas Tsimikas hledal u zadní tyče Harveyho Elliotta, který byl ale přehlavičkován. Joe Gomez vzápětí vypálil z velké dálky, ale tento projektil rozhodně neměl naději na úspěch v podobě gólu, míč šel vysoko nad břevno.
90+4'
Dnešní utkání se ještě o pár vteřin asi protáhne, protože ošetřován byl po předchozím střetu Pope.
90+3'
Firmino si navedl míč na střed, ale hosté předvedli ukázkový blok. Vzápětí přistál v pokutovém území Newcastlu centr, Pope si s ním poradil.
90+2'
Luis Díaz přeběhl s míčem na druhou stranu hřiště a poté si vynutil faul. Asi z této akce vytěžil maximum možného.
90'
Kieran Trippier skluzem zastavil rychlonohého Luise Díaze. Také v tomto případě musel sudí sáhnout po žluté kartě.
90'
Dlouhý aut zapadl do rukavic pozorného brankáře. Pope teď na začátku 90. minuty určitě spěchat nebude.
89'
Virgil van Dijk poslal do pokutového území Newcastlu centr, který ale neměl naději na úspěch. Domácí ale pokračovali v náporu a nakonec se musí spokojit s autovým vhazováním.
87'
Jamaal Lascelles viděl až nyní první žlutou kartu v utkání. Nutno podotknout, že sledujeme utkání, které se hraje velmi čistě.
87'
Teď to hosté mohli přečíslit po pravé straně, ale byli nepřesní. Celkem snadno se tak Liverpool dostává znovu k míči.
86'
Kostas Tsimikas si u zadní tyče naskakoval na centr z pravé strany, ale důraznější byli hostující obránci, kteří následně dokázali odkopnout hrací předmět dostatečně daleko.
85'
Většina hráčů se stěhuje do pokutového území Liverpoolu, poněvadž přišel faul také na druhé straně.
84'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Elliott Anderson.
83'
Domácí si díky své aktivitě vynutili standardní situaci. Zakončil ji střelou z dálky Fabinho, ale defenzivní záložník Reds značně minul.
82'
I tentokrát to domácí zkusili pěkně obehrát, ale ve finální fázi jim scházel důraz a také i přesnost. Zakončil Milner, avšak Pope se vlastně ani nemusel pohnout.
81'
Se sraženou střelou Díaze neměl hostující brankář větší potíže. Liverpool ale opět zahrozil.
80'
Newcastle už ztrácí fyzicky. Téměř každý souboj v těchto chvílích prohrává.
79'
Pope parádně zasáhl proti pokusu Luise Díaze z dálky. Nutno ale pochválit i útočníka Liverpoolu, který se do míče velmi sympaticky opřel.
78'
Fabio Carvalho vyslal centr, který ale značně přeletěl rozběhnutého Milnera. Nepřesnost teď zastavila fotbalisty v červených dresech.
77'
Kieran Trippier s rozehrávkou autového vhazování na pravé straně rozhodně nespěchal. Míč už má ale v moci opět Liverpool.
75'
Fabinho teď vystavil stopku rozběhnutému hráči hostů. Joelinton navíc zůstal ležet na trávníku, vypadá to, že má křeče.
75'
Kostas Tsimikas se poprvé pomazlil s míčem, ale centr zleva nezvládl. Trefil Kierana Trippiera, který jej stínoval.
74'
Máme před sebou už jen dvacet minut. Liverpool stále nemůže být spokojen, poněvadž prozatím by bral jen bod. Lze ale očekávat, že v závěru si vytvoří značnou převahu.
73'
Kieran Trippier si při zpětné hlavičce musel dát pozor, neboť za něj zabíhal Luis Díaz. Nick Pope ale z brány vystartoval včas a zasáhl.
72'
Jeden z bránících hráčů Newcastlu si pomohl faulem, sudí Marriner to moc dobře viděl.
71'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Fabio Carvalho.
71'
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.
69'
Harvey Elliott předvedl velmi pěknou akci na pravé straně hrací plochy. Obhodil si dva hráče, ale nic z toho nebylo. Záložník Reds si ale vysloužil potlesk tribun.
68'
Newcastle inkasovaný gól jednoznačně uzemnil. Hosté si najednou nechtějí komplikovat situace na vlastní polovině a balón jen odkopávají.
67'
Liverpool má v dnešním utkání jednoznačnou převahu na míči. Drží jej hned v 71 procentech.
66'
Pope se teď tak úplně nedohodl se svými spoluhráči a vystartoval z brány, ačkoliv to potřeba nebylo. Nakonec ale hosté ošemetnou situaci zvládli vyřešit.
64'
ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Jacob Murphy.
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Chris Wood.
63'
Salah tentokrát připravoval střeleckou pozici pro Hendersona. Anglický středopolař ale přihrávku nedostal úplně nejlépe, a proto pozornost Popeho vyzkoušet nemohl.
63'
Trent Alexander-Arnold vyslal ostrý centr, jenže ve vzduchu si nejlépe počínal hostující kapitán Jamaal Lascelles.
61'
Přesně po uplynutí šedesáti minut se Liverpool poprvé prosazuje! A trefuje se ROBERTO FIRMINO, kterému míč z pravé strany nabil Mohamed Salah. Brazilský útočník dostal hodně prostoru, míč k tyči však umístil naprosto precizně. 1:1. Asistence: Mohamed Salah.
60'
Pope dokázal zastavit rychlou akci Liverpoolu, která skončila střelou ze šestnáctky. První zákrok pro brankáře hostů.
59'
Někteří střídající hráči Reds se u čáry už rozcvičují. Jejich kolegové na trávníku si nyní přihrávají na polovině hrací plochy.
57'
Nevýrazný Firmino ztratil míč na útočné polovině a nakonec měl štěstí, že Newcastle si nepřihrál přesně. Určitě by ale nebylo překvapením, kdyby kouč Klopp brazilského útočníka brzy stáhl.
56'
Liverpool se musí uklidnit. Sice je evidentní, že se snaží o vyrovnání, ale na poctivě připraveného soupeře stále nemá protihru.
54'
Isak se z ničeho nic dostal do brejku, zbavil se Robertsona, obešel i Gomeze a následně přesně vypálil znovu do horní části brány, jenže jeho gólovou radost překazil pomezní rozhodčí, jenž zvedl praporek. Opakovaný záběr ukázal, že sudí měl pravdu.
54'
Trent Alexander-Arnold se postavil k rohovému kopu, který hosté odvrátili. Posléze se k nepříliš důraznému zakončení dostal Virgil van Dijk.
53'
Luis Díaz se svou rychlou přihrávkou do vápna neuspěl, ale odražený míč se dostal k Robertsonovi, jenž pálil pravačkou. Levý bek Liverpoolu ale trefil blokujícího bránícího hráče.
53'
Alisson měl práci, poněvadž musel ze vzduchu stáhnout centr z pravé strany, což se mu povedlo.
51'
Fabinhovi byl odpískán faul na útočné polovině. Ačkoliv se to fanouškům na stadionu nelíbí, s rozhodnutím sudího už nic neudělají.
50'
Isak se rozbíhal, ale sprintérský souboj se stoperem Gomezem nakonec nezvládl. Obránce s číslem 2 si pomohl s Alissonem.
49'
Do vápna Newcastlu znovu šly dva centry za sebou, ale opět nebyly zakončeny zrovna nejlépe. Pope za okamžik uvede balón do hry odkopem.
48'
Luis Díaz se snažil protáhnout po levém křídle, ale Kieran Trippier jej přece jen na poslední chvíli zakřižoval a nakonec jej o míč odzbrojil skluzem.
47'
Hosté zatím drží míč na polovině Liverpoolu. Úvodní dvě minuty druhého poločasu jsou ale z obou stran spíše opatrné.
46'
Je za námi první poločas. Newcastle zatím vede na hřišti Liverpoolu 1:0, ale vzhledem k tomu, jak probíhal první poločas, to zase takové překvapení není. Newcastle si v úvodních třiceti minutách vytvořil dvě šance, přičemž domácí na první nebezpečnější střelu stále čekali. Když tedy v 35. minutě neuspěl před Popem Luis Díaz, o chvíli později trestal brankou Alexander Isak. Na konci poločasu domácí měli územní převahu, ale dostali se maximálně k rohovým kopům.
45+4'
45+4'
Další rohový kop Liverpoolu, tentokrát se rozehrávky ujal Robertson, takže balón se točil od brány. Salah to ale ke střele z druhé vlny neměl.
45+3'
Miguel Almirón se na druhé straně hnal kupředu po pravém křídle. Do vápna posílal centr, při kterém naslepo hledal Isaka, ale hrotový útočník tentokrát na svém místě nebyl.
45+2'
Jordan Henderson centroval pouze k brankáři Newcastlu, který teď rozhodně nikam nespěchá.
45+1'
Centr Liverpoolu ze strany byl hostujícími beky prodloužen do zámezí. Liverpool bude mít k dispozici další kop od rohového praporku.
44'
Salah posunul na hranici pokutového území Trentu Alexander-Arnoldovi, jehož další přihrávka skončila na kopačkách hostů.
43'
Henderson dostal přihrávku do vápna, ale ocitl se zády k bráně. Okamžitě se snažil ještě vybídnout lépe postaveného spoluhráče, ale našel jen náruč Popea.
42'
Liverpool pokračoval rohovým kopem, který ale příliš povedený nebyl.
41'
Trent Alexander-Arnold chtěl napravit předchozí chybu co nejpřesnějším přízemním centrem. Obrana Newcastlu ale stačila zareagovat.
38'
Newcastle právě vstřelil branku!
Šok na Anfield, do vedení se dostávají hosté! Vše načala špatná přihrávka Alexander-Arnolda středem hřiště. Poté se balónu zmocnil Newcastle, který přes Almiróna či Trippiera sympaticky kombinoval. Longstaff nakonec předvedl skvělou finální přihrávku, v náběhu se objevil ALEXANDER ISAK, který přesně zamířil pod břevno. 0:1. Asistence: Sean Longstaff.
37'
Je vidět, že na konci poločasu si domácí chtějí vytvořit převahu. Už dvě minuty kombinují na útočné polovině.
35'
První šance Reds! Luis Díaz si zaběhl za obranu a poté předvedl rychlou kličku okolo gólmana, který mu zrovna skákal pod nohy. Útočník Liverpoolu si předkopl míč do strany až příliš, a proto nezakončoval z ideální pozice. Navíc do prázdné brány to už neměl, poněvadž se obránci stačili vrátit.
34'
Newcastle napoprvé s centrem neuspěl. Napodruhé to zkoušel Kieran Trippier, jehož pobídka byla prodloužena, ale pro míč si došel Alisson.
33'
Joe Gomez si pomohl faulem na vlastní polovině. Jednoznačně přišlápl Frasera, který zrovna chtěl udělat kličku.
32'
Ani aktivní Harvey Elliott neproskočil okolo pozorných obránců v bíločerných dresech. Favorit utkání se opět nedostal až ke střele.
31'
Hendersonovo přenesení hry hledalo Salaha, kterého ale předskočil krajní bek Matt Targett, jenž odehrál do autu.
30'
Liverpool zatím marně hledá volné prostory v defenzívě Newcastlu, který se zdá být velmi dobře připraven.
29'
Kieran Trippier vypálil okolo zdi, ale zároveň doprostřed brány, takže Brazilec Alisson si poradil. V první půlhodince měl ale rozhodně blíže ke skórování Newcastle.
27'
Isak byl faulován Fabinhem poblíž pokutového území. Newcastle nyní bude mít velkou šanci, kopat bude zhruba z dvaceti metrů.
26'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Salah, jenž připravil pozici pro Joa Gomeze. Stoper Liverpoolu ale šel do souboje šlapákem, čehož si rozhodčí všiml.
24'
Další rozehrávka Liverpoolu musela jít až přes brankáře. Následně se uvolnil prostor na levé straně. Těžil z toho Robertson, jehož centr byl sražen do zámezí. Další rohový kop.
23'
Salah hledal ve vápně Firmina, který na začátku moc vidět není. Navíc nyní v akci nemohl pokračovat, poněvadž byl pískán i máván ofsajd.
23'
Centr skotského reprezentanta ale našel jen hlavu stopera Newcastlu. Hosté se ubránili celkem jednoduše.
22'
Liverpool vybojoval rohový kop. K jeho rozehrání se už chystá Andrew Robertson.
21'
Na druhé straně proskočil po levém křídle velmi zajímavě Luis Díaz. Jeho přihrávka měla na malém vápně najít Salaha, jenže Egypťan se o kousek k balónu nedostal.
20'
Harvey Elliott se chtěl sympaticky natlačit do vápna, ale proti dvěma bránícím hráčům šanci neměl. Vzápětí se do brejku hnali hosté, ale finální fázi nevyřešili dle představ.
19'
Nyní však Newcastle snadno přišel o balón. Autem uvede míč do hry Trent Alexander-Arnold.
18'
Fanoušky domácích teď pořádně vystrašil Fraser. Záložník hostů si rychle přebral míč, otočil se a těsně před Virgilem van Dijkem zajímavě vystřelil. Zhruba o metr minul horní tyč branky Alissona.
17'
Isak dostal míč na útočnou polovinu Newcastlu, ale poté neměl varianty k přihrávce. Nahrál tedy do strany a v akci pokračují stopeři.
16'
Za sebou máme patnáct minut, ve kterých jsme neviděli žádnou střelu na bránu. Navíc zdravotní problémy má nyní Joelinton, ale zdá se, že bude pokračovat.
14'
Henderson měl před sebou prostor, ale rozhodl se centrovat na malé vápno. Jeho spoluhráči se ovšem v náběhu neukázali, a proto se hrací předmět snesl do náruče gólmana.
13'
Joelinton se pokusil o průnikovou přihrávku do pokutového území, ale Alisson byl na zemi rychle a situaci přečetl na jedničku.
12'
V úvodu utkání jsme viděli už hodně ošetření. Další z nich probíhá právě teď.
11'
Salah se chtěl uvolnit na pravé straně útočné poloviny, ale od balónu byl odstaven. Poměrně rychle se vpřed vydali hosté, jenže zakončení Isaka bylo velmi nepřesné.
9'
Po kontaktu s Luisem Díazem zůstal na trávníku ležet Jamaal Lascelles. Kapitán Newcastlu se už sice zvedl, ale je evidentní, že předchozí souboj jej bolel.
9'
Další pobídka domácích do šestnáctky, ale brankář Pope měl snadnou práci.
8'
Harvey Elliott přenesl hru na levou stranu, kde se rozbíhal Robertson. Levý obránce ale neměl ideální první dotek s míčem, a proto o něj brzy přišel.
7'
Domácí si přihrávají na vlastní polovině. Je znát, že na začátku utkání nikam nespěchají.
6'
Trent Alexander-Arnold si pomohl na hranici pravidel. Kolem něj probíhal Fraser, jenž byl v danou chvíli dokonce rychlejší, ale pravý bek Reds situaci zvládl, i když to čistě úplně nevypadalo.
5'
Pro nepřesný nákop hostů si došel brankář Alisson, jenž je dnes poprvé u balónu.
4'
Pope to však ještě zkusí, přestože nevypadá, že by byl stoprocentně fit. Každopádně nyní uvede míč do hry odkopem.
4'
Ale pozor! Brankář Newcastlu zůstal sedět na trávníku a nyní to vypadá, že bude muset hned na začátku střídat.
3'
Luis Díaz si zleva naváděl míč směrem na střed. Poté se pokusil vypálit, ale jeho projektil byl zablokován. Následně se Liverpool připomněl nepřesným centrem, takže odkopávat bude Pope.
2'
Harvey Elliott se poměrně snadno dostal poblíž pokutového území k míči, ale přihrávku na šestnáctku nezvládl podle představ.
1'
Domácí se snažili projít kupředu po levé straně, ale vracející se Kieran Trippier zapracoval velmi dobře. Přihrávku Liverpoolu přečetl.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – Elliott, Fabinho, J. Henderson (C) – Salah, Firmino, Díaz.
Náhradníci: Adrián, Davies IV – Tsimikas, Matip, Bajcetic, Milner, Na. Phillips, C. Jones, Carvalho.
Trenér: Jürgen Klopp

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Burn, Targett – Willock, S. Longstaff, Fraser – Almirón, Isak, Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Botman, Schär, J. Lewis, Manquillo, Ritchie, Murphy, Anderson, Wood.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Marriner – Long, West.

LIVERPOOL FC

Liverpool zatím v letošní sezoně odehrál čtyři soutěžní duely. Vstup do Premier League určitě dobrý neměl, poněvadž na úvod remizoval 2:2 na hřišti Fulhamu a poté 1:1 doma s Crystal Palace. Navíc musel dohrávat s červenou kartou, kterou v 57. minutě dostal Darwin Núñez. Další špatný výsledek se udál minulé pondělí, kdy Liverpool prohrál na půdě tehdy trápícího se Manchesteru United 1:2. Svěřenci kouče Kloppa ale zabrali o víkendu, kdy naprosto dominovali s Bournemouthem. Připsali si rekordní vítězství 9:0. Nejlepším střelcem Reds je zatím Luis Díaz se třemi góly. Sluší se doplnit, že Liverpool už za týden čeká vstup do letošního ročníku Ligy mistrů. Kromě Neapoli, se kterou bude hrát 7. září, se střetne s Ajaxem a Rangers.

NEWCASTLE UNITED

Ačkoliv Newcastle v letošní sezoně ještě neprohrál, na svém kontě má jen šest bodů. Po výhře v 1. kole nad Nottinghamem přišly tři remízy za sebou. 0:0 hráli svěřenci kouče Howeho v Brightonu, následně remizovali 3:3 s Manachesterem City a body si rozdělili také v neděli na hřišti Wolverhamptonu, kde srovnávali až v 90. minutě na konečných 1:1. O branku v minulém zápase se postaral velmi aktivní Allan Saint-Maximin, jenž se trefil poprvé v sezoně. Nejlepším střelcem Newcastlu je zatím Callum Wilson, který ale do posledního klání nenastoupil z důvodu zranění. Otázkou je, jestli na Liverpool už bude připraven.
Poslední vzájemné zápasy

30.04.2022 Newcastle – Liverpool 0:1
16.12.2021 Liverpool – Newcastle 3:1
24.04.2021 Liverpool – Newcastle 1:1
30.12.2020 Newcastle – Liverpool 0:0
26.07.2020 Newcastle – Liverpool 1:3
Hezký středeční večer při sledování textového přenosu z vloženého kola anglické Premier League. Favorizovaný Liverpool dnes na Anfield Road přivítá od 21:00 fotbalisty Newcastlu. Pěknou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.