Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Brentford - 12. listopadu 2022   13:30

Manchester City
45+1' Foden (Akanji)
1:2
(1:1)
Brentford
16' Toney   • 90+8' Toney  (Dasilva)
Ederson – Stones, Akanji, Laporte, Cancelo (87. Álvarez) – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – B. Silva, Haaland, Foden.
Ortega – R. Lewis, Dias, Ka. Phillips, Grealish, Gómez, Palmer, Mahriz.
Bankes – Smart, Greenhalgh
Etihad Stadium, Manchester
Brentford
Raya – Jörgensen, Mee, Pinnock – Roerslev, Onyeka (87. Dasilva), Janelt (62. Nörgaard), Jensen, Henry – Mbeumo (74. Wissa), Toney (C).
Cox – Crama, Jarmoljuk, Canós, Ghoddos, Lewis-Potter.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 9:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:7.
Je konec a v šestnáctém kole se nám urodilo obrovské překvapení, Brentford totiž ukořistil na hřišti City všechny tři body za výhru 2:1. Manchester sice měl obrovskou převahu na míči, ale žádnou ze svých šancí využít nedokázal. Tak přišel trest, a to v osmé minutě nastavení! V tu chvíli se totiž hosté dostali do rychlého přečíslení, které zakončoval Ivan Toney! Hostující kapitán se dnes trefil dvakrát a byl rozhodně jedním z nejlepších hráčů na hřišti, ne-li nejlepší.
90+12'
90+11'
Nejspíše poslední šance domácího celku! Julián Álvarez se dostal k hlavičce, jenže ta nebyla moc prudká. David Raya tak v pohodě zasahuje.
90+8'
Brentford právě vstřelil branku! Neskutečné, hosté se prosazují v osmé minutě nastavení a jsou neskutečně blízko třem bodům! Brentford se dostal do přečíslení, ve kterém našel Josh Dasilva parádním přízemním pasem IVANA TONEYE, který se dnes trefuje už podruhé, to je kapitán!
90+7'
Rodri to vzal nakonec na sebe. Vyslal ránu z nějakých dvaadvaceti metrů. Do jeho rány doslova klekl jeden ze soupeřů, takže tento pokus neprošel.
90+6'
Střely na bránu: 5 – 6!
90+5'
Polovina nastavení je za námi! U míče jsou hostující fotbalisté, kteří dnes nadále trochu překvapují. Mathias Jensen nyní mohl vhazovat autové vhazování.
90+4'
Tlak City je pozastaven, jelikož se provinil útočným faulem. Brentford nadále drží cennou remízu!
90+3'
Ivan Toney má ještě dost sil, přestože má v sobě celý zápas. Tentokrát si nabíhal po levé straně na dlouhou přihrávku, jenže byl zachycen v ofsajdu.
90+2'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Mathias Jensen).
90+1'
A hned v té první měli hosté velkou šanci! Ivan Toney si parádně obhodil Leporteho, ale Ederson byl na zemi včas a jeho šanci vyrazil.
90'
Nastavovat se bude deset (!) minut!
89'
City drží míč na útočné polovině, avšak Brentford samozřejmě brání v deseti lidech.
88'
No, dnes to není ani zápas Erlinga Haalanda. Ten se dnes trochu trápí, přesto víme, že mu stačí jedna šance a všechno může být zase jinak.
87'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Julián Álvarez.
87'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Frank Onyeka, přichází Josh Dasilva.
86'
Rozhodčí dnes má hodně volný metr. Phil Foden získal míč hodně na hranici faulu. Rozhodčí ovšem nepíská a přízemní pas Fodena chytá gólman.
85'
Základní hrací doba se nám blíží ke svému konci, avšak Brentford se nyní drží u balónu.
84'
Nyní se João Cancelo zlobí, jelikož po pádu ve vápně vidí žlutou kartu! Penalta se tak nepíská, hostující hráči budou moci odkopávat od brány.
83'
Kevin De Bruyne se to rozhodl vzít na sebe. Vyslal tvrdou ránu na přední tyč, ale David Raya byl na zemi včas. Raya bude ještě hodně důležitým mužem.
82'
Zatím to stále vypadá na remízu, i když Manchester má celkem slušný tlak na útočné polovině.
81'
João Cancelo posunul míč na střed hřiště. Hra se postupně přesunul na pravou stranu, odkud přišel centr. Erling Haaland se k němu ale znovu nedostal.
80'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních deset minut! Zatím jsme neviděli ani moc střídání, na domácí straně ani jedno, na hostující dvě.
79'
Držení míče: 74% – 26%!
78'
João Cancelo je dnes jedním z nejaktivnějších hráčů. Vyslal tedy další ránu z hranice vápna, ovšem David Raya tento prudký projektil vyráží se štěstím na roh.
77'
Erling Haaland si nabíhal na přihrávku za obranu, ovšem ta nebyla úplně přesná. Hostující gólman měl k míči mnohem blíže, a tak míč ukryl do své moci.
75'
David Raya poslal daleký odkop od brány, ale na polovině hřiště vybojovali domácí balón do své moci. Jejich rozehrávka ovšem nebyla vůbec přesná.
74'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
73'
Rodri se uvolnil na hranici vápna a vyslal teda parádní ránu! David Raya ovšem po míči skočil a udržel ho v rukavicích. Hodně důležitý zákrok gólmana.
72'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Bryan Mbeumo).
71'
Manchester to dnes zkouší hlavně centry. Tak se to Phil Foden pokusil změnit. Jeho střela z dvaceti metrů byla ale hodně nepřesná, odkop od brány.
70'
Už zde máme posledních dvacet minut základní hrací doby, ale pořádná porce minut se určitě bude nastavovat. Minimálně pětadvacet minut tak ještě uvidíme.
69'
I další akce domácích skončila neúspěchem, Na prudký pas totiž nikdo nemohl dosáhnout, a tak míč skončil mimo hřiště. Poté ještě přišel faul City.
68'
Ivan Toney se dostal k nižšímu centr, a tak jej z první napálil na bránu. Jeho rána sice byla slušná, ale domácí brankář byl na zemi včas, a tak míč lapil.
67'
Které mělo i obrovskou šanci! Ilkay Gündoğan si vyměnil míč s Erlingem Haalandem, jenže domácímu kapitánovi střela absolutně nesedla a míč šel vysoko nad!
66'
Hostující hráč si nabíhal na dlouhou přihrávku. Celá akce ale záhy končí, jelikož sudí zvedá praporek. Ofsajd je samozřejmě hned odpískán a míč má City.
64'
Jinak jsme v druhém poločase ještě neviděli ani jednu střelu na bránu! Manchester tedy sice má obrovskou převahu, ale v poslední fázi to trochu drhne.
63'
Nyní se nám znovu nehraje... Tentokrát za to mohou technické problémy pomezního sudího. Spravilo se to však rychle a už zase můžeme pokračovat.
62'
ze hřiště odchází Janelt, přichází Christian Nörgaard.
61'
Další akci bude muset začínat Manchester od své brány. Brentford se sice snaží napadat, ale dva jeho fotbalisté příliš mnoho šancí na úspěch nemají.
60'
Patnáct minut druhého poločasu je za námi. Balón mají výhradně na svých kopačkách domácí fotbalisté, kteří posílají do šestnáctky jeden centr za druhým.
59'
Střely na bránu: 2 – 4!
58'
João Cancelo to zkusil prudkou ranou na zadní tyč, avšak hostující hráč jeho pokus srazil na rohový kop. Po něm se ocitli dva hráči po vzájemném držení na zemi. Faul se tedy nepíská a uvidíme další roh.
57'
A my navíc konečně můžeme začít hrát. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují na útočné polovině.
56'
Po šesti minutách se Aymeric Laporte zvedá za ohromného potlesku divák a vypadá to, že bude pokračovat! To je dobrá zpráva pro domácí fanoušky.
55'
Jinak mu je samozřejmě zafáčována hlava. Uvidíme, jestli to zkusí nebo se bude střídat rovnou.
54'
Už nyní se tak dá očekávat poměrně dlouhé nastavení-. Aymeric Laporte už si alespoň sedl a vidíme úsměv na jeho rtech. To je rozhodně dobrá zpráva!
53'
Jinak v době, kdy se nehraje, si řekněme jednu statistickou zajímavost. City na svém hřišti vyhrálo posledních šestnáct zápasů, zapíše sedmnáctou výhru?
52'
Domácí obránce je stále ošetřovaný a nejspíše si z dnešního duelu odnese několik stehů. Na pokračování tohoto hráče v duelu to úplně nevypadá.
51'
Z opakovaných záběrl bylo vidět, jak Aymeric Laporte dostal loktem někam nad oko. Nyní tak probíhá jeho ošetřování a Rúben Dias se už rozcvičuje.
50'
Tohle nevypadá vůbec dobře! Aymeric Laporte zůstává ležet po souboji ve vápně na zemi a jsou k němu voláni zdravotníci. V obličeji je totiž jasná krev...
49'
João Cancelo vyslal pěkný lob na zadní tyč, kde se k němu protlačil jeho spoluhráč a vracel míč před branku. Tam ovšem nikdo v modrém nebyl.
48'
Jinak ani jeden z trenérů neudělal do druhé půle ani jednu změnu. Stále tak máme ve hře zahajovací jedenáctky. U míče se drží hráči domácího celku.
47'
Už se zase hraje! Domácímu celku se povedlo na konci prvního poločasu vyrovnat, povede se mu stav otočit? Ztráta bodů by jinak byla hodně nečekaná.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme sledovali hodně zajímavou podívanou! Začátek utkání patřil naprosto jednoznačně hostům. Ti sice první dvě velké šance nevyužili, tu třetí už ano. Hlavou se prudkou ranou pod břevno trefil kapitán – Ivan Toney . City následně tlačilo, vypadalo to, že bude kopat dvě penalty, avšak po zásahu VARu nekopalo ani jednu. Srovnat se mu ale povedlo v nastaveném čase, když se parádní ranou prosadil Phil Foden.

Další poločas začne přibližně v 14:36.
45+4'
45+3'
Je pravdou, že City mělo celkem slušný tlak v posledních minutách a srovnání stavu je rozhodně zasloužené. Uvidíme ještě branku do konce půle?
45+1'
Manchester City právě vstřelil branku! A po něm se domácím hráčům daří srovnat stav zápasu! Manuel Akanji prodloužil míč na PHILA FODENA, jehož parádní rána končí v šibenici na zadní tyči!
45+1'
První z nastavených minutek je skoro za námi. Jeden z hostí se po hlavičce vlastního spoluhráče dostal do úzkých, tak raději poslal míč na rohový kop.
44'
Hráči v modrém mají jednu z posledních příležitostí k ofenzivě v tomto poločase, tak uvidíme, jak se jim zadaří. Nyní to zkouší středem hřiště.
43'
Erling Haaland sice byl úplně osamocený ve vápně, jenže na centr stejně nedosáhl.
42'
Hráči v pruhovaných dresech se nám mohou po delší době podívat také do ofenzivy. Všechno ale svým výskokem ukončil Ederson, jenž posílá míč dopředu.
41'
Až nyní si musel David Raya připsat první úspěšný zákrok! Phil Foden se uvolnil na levé straně, ale jeho prudkou ránu na přední tyč gólman vyrazil na roh.
40'
Už nám chybí jen pět minut do konce poločasu, něco se rozhodně bude nastavovat! Domácí celek stále prohrává o jeden gól a bude mít dnes co dělat.
39'
Bernardo Silva šikovně prostrčil míč mezi obránce na Kevina De Bruyneho, ale jeho přízemní přihrávka byla zblokována soupeři jen na další rohový kop.
38'
Erling Haaland naprosto evidentně trefil soupeře do obličeje, když se hodně rozmáchl rukama. To pozornosti sudího neušlo, a tak se píská nedovolený zákrok.
37'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Erling Haaland).
37'
Další akci Manchesteru překazil ofsajd. Hosté si tak mohou chvilku oddychnout a zahrát si s míčem.
36'
Hráči v modrých dresech posílají do vápna jeden balón za druhým, ale zatím nejsou nijak úspěšné. City si bude muset najít nejspíše jinou cestu.
35'
Erling Haaland si nabíhal někam na penaltu, ale měl proti sobě dva soupeře, takže se k němu míč ani nedostal. Brentford se nám už dlouho neukázal vepředu.
34'
Manchester předvedl další nebezpečnou standardku. K vidění bylo hned několik soubojů, avšak míč se nám nakonec dostal mimo hrací plochu.
33'
Držení míče: 73% – 27%!
32'
Následně zahrával Kevin De Bruyne rohový kop, který namířil někam na penaltu. Ilkay Gündoğan se snažil najít někoho pasem po zemi, ale Raya míč chytá.
32'
Přetažený centr na zadní tyč přišel nakonec z levé strany Manchesteru, ale obrana si poradila.
30'
Už je za námi tedy třicet minut utkání, tedy jedna třetina duelu! Po té Brentford nadále vede o jeden přesný zásah, City se nyní drží na balónu.
29'
Na hřišti máme v posledních minutách emoce. Kevin De Bruyne se dostal k odraženému míči ve vápně a padá, po konzultaci s VARem to ale penalta znovu není.
28'
Tak pozor, k situaci došlo jen těsně před vápnem, je z toho tedy jen standardka pro City!
27'
VAR ještě zkoumá, jestli Bernardo Silva už s míčem neopustil hrací plchu, ale podle záběrů to tak nevypadá.
26'
Penalta pro City! Rico Henry totiž zastavil míč naprosto evidentně rukou.
25'
Manchesteru zatím chybí nějaký moment překvapení, Brentford jeho útoky zvládá celkem v pohodě.
24'
Při střele Fodena to vypadalo, že hráč hostí zahrál rukou ve vápně, ale sudí penaltu pískat nebude. Vypadalo to i na rychlou poradu s VARem, je tu tedy odkop.
23'
Phil Foden to zkoušel jako první, ale jeho pokus byl zblokován. Míč se ale odrazil přesně proti noze jeho spoluhráče, jehož bomba z první končí mimo bránu.
22'
Střely na bránu: 3 – 0!
21'
Hráči v modrém se konečně dostali na delší dobu k míči a kombinují na levé straně útočné poloviny. Vypadá to však, že tudy cesta zatím nepovede.
20'
Už je za námi dvacet minut hry, které utekly jako voda. Rozhodně sledujeme zajímavou podívanou a City bude muset hodně zabrat, jelikož prohrává!
19'
začíná se nám poměrně často přerušovat hra... Viníkem jsou nedovolené zákroky na obou stranách.
18'
Nepříjemný moment pro Franka Onyeku. Tomu po hlavičkovém souboji na achilovku dupnul jeden ze soupeřů, ovšem hráč hostí nepotřebuje ani ošetřit.
16'
Brentford právě vstřelil branku! A pozor! Je to sice trochu překvapivé, ale vzhledem k průběhu zápasu rozhodně zasloužené vedení hostů, jejich třetí velká šance už končí brankou! Ben Mee prodloužil dlouhý centr přesně na hlavu IVANA TONEYHO, který hlavičkou pod břevno nedává Edersonovi šanci!
15'
Phil Foden si nabíhal za obranu, avšak jeden z obránců předvedl skvělý obranný skluz, kterým protivníka odzbrojil. João Cancelo o chvilku později fauloval.
13'
Manchester si zatím větší příležitost vypracovat nedokázal. Brentford zatím v defenzivě funguje bezchybně. Dokáže vydržet takové tempo celý zápas?
12'
Držení míče: 57% – 43%!
11'
Norský ostrostřelec se vyšplhal nejvýše i po rohovém kopu, ale stále se k hlavičce nedokázal ani přiblížit. Posléze se hostující obrana míče zbavuje.
10'
Erling Haaland si na naběhl na centr na zadní tyč a míč posílal nejspíše na Phila Fodena, jenže ten se k míči nakonec o malý kousíček nedostal.
9'
Asi není překvapení, že hostující trenér se snaží hecovat své hráče a posílá je ještě blíže k Edersonovi. Ten tak musel jen nakopnout balón dopředu.
8'
Brentford ještě zahrával rohový kop, ale do vzduchu se nejvýše vyšplhal brankář City, který míč chytá do rukavic. Hosté ale zatím předvádějí skvělé protiútoky.
7'
No, že by se domácí gólman nudil, to říct nemůžeme! Ederson vyboxoval totiž míč na soupeře, který poslal míč z první na penaltu, kde byl úplně volný Ivan Toney, jehož zakončení z první ale Ederson skvělým zákrokem chytá!
6'
Erling Haaland si už nabíhal na centr, ovšem ten nakonec vůbec nepřišel. Domácím se navíc nepovedla přihrávka, avšak hosté balón jen odkopli do bezpečí.
5'
A hned jsme viděli další střelu hostů! Ta tentokrát přišla z otočky, ale byla zblokována obranou.
4'
První velká šance zápasu a měl ji Brentford! Bryan Mbeumo se dostal mezi obránce, když na něj mířila milimetrová přihrávka, Ederson ale vyběhl a skvělým zákrokem jej vychytal!
3'
Hráči v pruhovaných dresech se prezentují aktivním napadáním, ale domácí s tím nemají větší problémy. Poslali ale nepřesný centr a je z toho odkop.
2'
O první útočnou akci se sice pokusili hosté, ale daleko se s míčem nedostali. City je tak poprvé u míče a předvede nám postupnou kombinaci.
1'
A utkání mezi Manchester a Brentfordem právě začalo, i když s menším zpožděním. Favoritem jsou domácí hrající v modrém, hosté v bíločervené kombinaci.
1'

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – B. Silva, Haaland, Foden.
Náhradníci: Ortega – R. Lewis, Dias, Ka. Phillips, Grealish, Gómez, Palmer, Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola.

Brentford FC: Raya – Jörgensen, Mee, Pinnock – Roerslev, Onyeka, Janelt, Jensen, Henry – Mbeumo, Toney (C).
Náhradníci: Cox – Crama, Nörgaard, Dasilva, Wissa, Jarmoljuk, Canós, Ghoddos, Lewis-Potter.
Trenér: Thomas Frank.

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh.
Brentford FC

Brentford v tomto utkání nebude favoritem, zisk jakéhokoliv bodu by byl spíše překvapením. Zatím si ale v Premier League vlastně nevede vůbec špatně. Po čtrnácti kolech má na svém kontě šestnáct bodů a patří mu jedenáctá pozice, tedy klidný střed tabulky. Z posledních dvou ligových kol si hostující celek odnesl dva body za dvě remízy, a to s Wolves a Nottinghamem. Posledním zápasem pro Brentford byl Anglický ligový pohár, avšak v tom nestačil po penaltách a Gillingham, a to se s touto soutěží musí rozloučit

Manchester byl pasován před sezónou do role favorita a tuto roli se mu zatím celkem daří plnit. I když vedení Premier League mu zatím stále uniká. City se nachází na druhém místě tabulky se ziskem dvaatřiceti bodů po třinácti odehraných zápasech. Na první Arsenal ztrácí ovšem jen dva body. Asi nikoho nepřekvapí, že domácí celek je nejvíce skórujícím týmem v celé soutěži, konkrétně dal už třicet devět branek. Erling Haaland jich dal už osmnáct a suverénně vévodí tabulce střelců. Poslední dvě kola anglické nejvyšší soutěže skončily pro Manchester výhrou, když porazil Leicester i Fulham, i když ten až díky penaltě v nastaveném čase. V posledním hraném utkání se střetl v rámci Ligy mistrů s Chelsea, kterou přehrál 2:0 a vstupuje tak v dobré formě, navíc jako obrovský favorit tohoto duelu.
Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z anglické Premier League. Dnes budeme společně sledovat utkání 16. kola mezi Manchesterem City a Fulhamem. Začínáme v 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.