Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Liverpool - 1. dubna 2023   13:30

Manchester City
28' Álvarez (Grealish) • 47' De Bruyne (Mahriz) • 53' Gündoğan  • 74' Grealish (De Bruyne)
4:1
(1:1)
Liverpool
17' Saláh  (Jota)
Ederson – Stones, Akanji, Dias, Aké – Rodri (83. B. Silva), Gündoğan (C) – Mahriz, De Bruyne, Grealish (89. Palmer) – Álvarez.
Ortega – Gómez, Laporte, R. Lewis, Perrone, Ka. Phillips, Walker.
Hooper – Holmes, Long – Scott
Etihad Stadium, Manchester
52 877 diváků
Liverpool
Alisson – Robertson (70. Tsimikas), van Dijk, Konaté, Alexander-Arnold – Elliott (70. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, J. Henderson (C) – Saláh (70. Núñez), Gakpo (83. Milner), Jota (70. Firmino).
Kelleher – Arthur, Gomez, Matip.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 9:12.
Naprosto dominantní výkon v podání Manchesteru City. Domácí museli otáčet utkání, protože Salah poslal Liverpool do vedení. To však mašinu Citizens nezastavilo, naopak od té doby zcela jednoznačně kralovali zápasu, vytvářeli si šance a hlavně stříleli góly. Liverpool dnes místy působil jen jako sparing partner.
90+3'
90+2'
Oxlade-Chamberlaine sice nacentroval do vápna soupeře, ale pouze do míst, kde byl postavený Ederson.
89'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Cole Palmer.
88'
Opět kontrola balonu v podání domácích, v tomto duchu se pravděpodobně už celé utkání dohraje až do konce.
86'
De Bruyne na pravé straně šikovnou přihrávkou vyslal do vápna Álvareze, ten byl z úhlu ale zkoušel přehodit Alissona, který jeho úmysl vystihl.
85'
Konec zápasu má opravdu exhibiční nádech a to hlavně ze strany domácích, kteří nepůjčují míč soupeři.
84'
Bernardo Silva si hned sbíhal u vzdálenější tyči pro centr po rohovém kopu, ale přece jen byl na místě později, než by potřeboval.
83'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Bernardo Silva.

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází James Milner.
82'
Nadýchaný centr do vápna De Bruyneho zakončoval z voleje Grealish, jeho dělovka ale letěla přesně do postaveného Alissona.
81'
Obrázek hry se vůbec nemění, domácí kombinují s míčem a hosté jen pochodují po trávníku, zcela odevzdaným dojmem.
79'
Dominance Manchesteru v dnešním zápase je neuvěřitelná. Další střeleckou možnost měl Grealish, ale tentokrát prováhal vhodný moment.
77'
Po pravé straně se řítil do vápna Mahrez, ale ukopl si míč. Van Dijk ale znovu jen odkopl na polovinu, kde míč sebral soupeř.
76'
Liverpool nyní u balonu na vlastní polovině, ale i tentokrát přišla záhy ztráta po nepřesné přihrávce. Hosté dnes jakoby ani nebyli na hřišti.
74'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí prakticky nepůjčují soupeři balon a ještě si dokáží vytvářet šance! De Bruyne parádní přihrávkou pod sebe našel ve vápně JACKA GREALISHE, který byl trestuhodně neobsazený a střelou k tyči střílí zasloužený gól! Asistence: Kevin De Bruyne.
73'
A stejný obrázek pokračuje, Citizens opravdu dominují a prozatím ani střídání Liverpoolu nepomohlo změnit něco na hřišti.
72'
Další krásný centr De Bruyneho, který na levém křídle našel Grealishe. Ten tentokrát nestřílel, ale City pokračují ve hře s míčem.
71'
Hned čtveřice čerstvých tváří na trávníku v dresu Liverpoolu. Tento řez je samozřejmě odpodstatněný.
70'
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas,
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino,
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Darwin Núñez,
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
69'
Nepřesný centr jen prodloužil Van Dijk do zámezí. City pokračují v obléhání vápna soupeře.
68'
Něco vymyslet ve vápně soupeře se rozhodl Mahrez, který si obhodil Robertsona, ale centr odvrátil na roh Van Dijk.
67'
Sky Blues kombinují na útočné polovině, nemají důvod kamkoliv spěchat a zbytečně ztratit míč.
66'
Tempo hry výrazně ochladlo, Citizens kontrolují hru ale už to není tak vysoký útočný tlak jako například v prvním poločase.
65'
Liverpool po dlouhé době před vápnem soupeře, centr Fabinha ale Gakpa nenašel.
63'
Alisson ukázal sebevědomí při rozehrávce, dostal se pod tlak ale ustál ho. Přes to jeho spoluhráči znovu záhy ztrácí míč.
62'
Mahrez si pomohl v útočné fázi faulem, The Reds tak mohou rozehrát v klidu a možná zkusit snížit stav.
61'
Tento rohový kop se domácím nepovedl, u balonu ale Liverpool znovu vydržel jen několik sekund.
60'
Nádherná střela Grealishe z poměrně těžkého úhlu, ale Alisson se musel výrazně natáhnout ke vzdálenější tyči!
59'
Alexander-Arnold výrazně vystrašil své spoluhráče, jeho rozehrávka skrz vápno mířila na De Bruyneho, který ale špatně zpracoval.
58'
Manchester zcela jednoznačně kontroluje hru, Liverpool zatím jen marně hledá protihru.
56'
Domácím se poměrně bez potíží podařilo ubránit standardní situaci, krátce poté navíc fauloval Alexander-Arnold.
55'
Odpovědět mohl Gakpo, který si ve vápně chystal míč. Jeho zakončení ke vzdálenější tyči zblokoval Akanji na roh.
53'
Citizens i po vstřelené brance pokračovali v tlaku. Před třetím gólem byla obrana Liverpoolu poměrně pasivní. Hodně prostoru ve vápně dostal Álvarez, jehož střelu sice zblokoval Alexander-Arnold, ale İLKAY GÜNDOĞAN byl na správném místě a z dorážky se už radoval.
52'
Další krásná akce domácích, tentokrát po levé straně. Grealish lobem uvolnil ve vápně Gündogana, ale se zakončením z úhlu si Alisson poradil.
51'
A další ofsajd, ve kterém byl Jota. Salah sice zakončil akci, ale jeho pokus letěl tak jako tak daleko od branky.
50'
Až po návratu míče do vápna se k šanci propracoval Gakpo, jenže byl v ofsajdu. Přes to ho Ederson dokázal vychytat.
49'
Na polovině hřiště fauloval Grealish, rozehrávku si vzal na starost Alexander Arnold.
48'
Stalo se to, co se očekávalo. Uvidíme, zda Liverpool dokáže zabrat i směrem do útoku. Prozatím u míče znovu Citizens.
47'
Opět nádherná branka domácích! Álvarez se na polovině hřiště výborně orientoval a dlouhým centrem uvolnil na pravém křídle Mahreze, jenž prudkým centrem do vápna nachystal gól jak na zlatém podnose pro KEVINA DE BRUYNEHO. Asistence: Rijád Mahriz.
46'
Liverpool se pokusil soupeře překvapit a ihned se do útoku řítil Robertson, nakonec bude z akce jen odkop domácích.
46'
Hlavní rozhodčí Hooper má menší potíže s komunikačním zařízením a začátek druhého poločasu se tak protáhne.
Domácí fotbalisté ovládli první poločas, co se týče optické převahy a šancí, ale do kabin se jde za vyrovnaného stavu. Liverpool to může brát jako zázrak, protože prozatím tahá za kratší konec. Citizens měli k dispozici několik šancí, ale ujala se zatím jen Álvareze.
45+2'
45+1'
Mahrezův rohový kop mířil ke vzdálenější tyči, kde hlavičkoval Rodri, jenže vysoko nad branku Alissona.
45'
U rohového praporku vybojoval roh De Bruyne, ze situaci vytěžil maximum. Uvidíme jak si povede Mahrez.
43'
Liverpool znovu u míče jen na malý moment, naopak do útoku se řítil opět Gündogan, který trefil Fabinha.
42'
The Reds se podařilo situaci otočit a získat míč, ne však na dlouho. Salah byl v době přihrávky v ofsajdu.
41'
Rohový kop rozehrál Mahrez, ale Dias byl pohlídaný. Přes to Citizens zůstávají nastěhovaní před brankou soupeře.
39'
Nakonec žádné vzrušení před brankou Liverpoolu, Mahrez odcentroval jen ke kopačce Robertsona, jenž odvrátil na roh.
38'
A znovu tato dvojice. Alexander-Arnold fauloval na kraji hřiště Grealishe a to bude zajímavá standardní situace v blízkosti vápna.
37'
Tentokrát se za obranu dostal Sálah, kterého ale poctivě ubránil Aké. Po faulu Alexandera-Arnolda budou znovu rozehrávat domácí.
36'
Citizens mají opravdu velkou převahu, Liverpool se nedokáže udržet na míči více než pár desítek vteřin.
34'
Mahrez je dnes při chuti, znovu si chystal míč na pravé straně vápně k zakončení, ale obranu Liverpoolu neprostřelil.
33'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Rodri).
32'
Mahrez znovu v nebezpečné šanci, ale byl v těsném ofsajdu. Načež Liverpool znovu odevzdal balon po odkopu Van Dijka.
31'
Mahrez vyzval kolmicí do vápna Álvareze, jenže ten měl pomalejší reakci a tak byl u míče nejdříve Alisson.
29'
Jota velmi rychle přišel o balon a domácí tak znovu kombinují, prozatím ale na vlastní polovině.
28'
Tohle byla naprostá paráda v podání Citizens! Mahrez rozjel celou akci, poté na levé straně vápna šikovnou přihrávkou Gündogan uvolnil Grealishe. Anglický křídelník přesným centrem mezi obránce našel JULIÁNA ÁLVAREZE, který vyrovnal. Asistence: Jack Grealish.
27'
Ve vlastním vápně kralovali ale jednoznačně hosté, kteří vyslali do brejku Salaha. Velmi dobrou práci odvedl ale Grealish, který se jako první vrátil a obral soupeře o balonu.
26'
Pěknou kolmici vyslal Mahrez, ale znovu byla vystižena obranou Liverpool. Nakonec z toho bude pro City alespoň roh.
25'
Narážečku De Bruyneho na Grealishe vystihl Fabinho, ale vzmohl se pouze na odkop do zámezí.
24'
Po kombinaci přes střed hřiště málem zakončoval Gakpo, ale nakonec se ukázalo, že byl v jasném ofsajdu, takže předčasné vzrušení.
23'
Další kombinace vedoucí z levé na pravou stranu. Mahrez měl nabito ve vápně, jeho dělovka z voleje minula branku jen o centimetry!
22'
Velmi pěkná kombinace domácích nevedla k zakončení, ale moc nechybělo, aby Gündogan na malém vápně mohl srovnat.
21'
Na levé straně měl hodně prostoru Robertson, ale jeho centr byl velmi špatný a mířil přesně do rukavic Edersona.
19'
Saláh vztekle odkopl balon a vidí žlutou kartu.
18'
Manchester City je prozatím daleko lepší tým, ale Liverpool vytěžil z minima maximum. Uvidíme jak si s tím domácí poradí.
17'
Liverpool právě vstřelil branku!
Obrana domácích nechala mezi stopery trestuhodně volného Jotu, který se řítil do vápna. Nakonec zasekl balon a přenechal ho v jasné šanci MOHAMEDU SALÁHOVI, který se nemýlil a trefil přesně k tyči. Asistence: Diogo Jota.
16'
Několik zrát balonu na polovině hřiště z obou stran, vítězně ze soubojů vyšli hosté, ale Elliot neobstřelil Akého.
15'
Přímý kop si vzal nakonec na starost Mahrez, který točil balon ke vzdálenější tyči, jeho pokusu chyběl jen opravdu kousek!
13'
Jen pár metrů před hranicí šestnáctky fauloval Henderson. Tohle je výborná pozice pro De Bruyna!
12'
Znovu se hosté příliš jednoduše připravili o balon nepřesnou přihrávkou. A tak v tlaku opět Citizens.
11'
Odražený balon si na hranici šestnáctky zpracoval Rodri, okamžitě pálil na branku ale trefil se do míst, kde byl připravený Alisson.
10'
Po dlouhé době u balonu Liverpool, dobrou práci odvedl Jota. A ani hosté nebudou bezhlavě vyrážet dopředu.
9'
De Bruyneho nádherný centr ke vzdálenější tyči, kde se pokoušel zakončovat Gündogan, jenže měl to přes nohu, čímž usnadnil situaci pro Alissona.
8'
Fabinho podruhé v krátkém časovém úseku fauloval Grealishe, ale domácí znovu volí postupnou rozehrávku.
7'
Manchester v úvodních minutách aktivnější a i po ztrátě balonu dokáže velmi rychle získat míč zpět.
6'
Velmi nezvyklá rozehrávka Citizens, kteří i v dobré pozici hráli na krátko a nakonec zpátky na polovinu hřiště.
5'
Gralish si pohlídal balon a nechal se faulovat Fabinhem. Dobrá pozice pro standardní situaci, kterou si pravděpodobně vezme na starost De Bryune.
4'
Salah získal míč pro svůj tým na vlastní polovině a tak to jsou nyní The Reds, kteří mohou pokračovat s balonem.
3'
Pas za obranu domácích Salah nedoběhl, Ederson tak rozehrál z vlastního brankoviště, ale City se nikam neženou.
2'
V blízkosti vápna hostů byl faulovaný Gündogan, ale nepíská se. Souboj s Fabinhem byl mimo hru a domácí budou vhazovat.
1'
Manchester City v první minutě drží balon na kopačkách a vede rozehrávku z vlastní poloviny.
1'

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, Dias, Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, De Bruyne, Grealish – Álvarez.
Náhradníci: Ortega – Gómez, Laporte, R. Lewis, Palmer, Perrone, Ka. Phillips, B. Silva, Walker.
Trenér: Pep Guardiola

Liverpool FC: Alisson – Robertson, van Dijk, Konaté, Alexander-Arnold – Elliott, Fabinho, J. Henderson (C) – Saláh, Gakpo, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Arthur, Firmino, Gomez, Matip, Milner, Núñez, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long – Scott.

• 2. P, 27 Z, 19 – 4 – 4, Skóre: 67:25, 61 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Manchester City

Citizens se prozatím marně dotahují na Arsenal, ale v posledních kolech se dá očekávat tuhý boj o titul. Favorit soutěže ztrácí na druhém místě osm bodů, ale má utkání k dobru. City vyhráli poslední tři zápasy v řadě, ačkoliv poslední utkání na hřišti Crystal Palace nebylo úplně přesvědčivé. Otazník nadále visí nad Erlingem Halandem, který si před reprezentační přestávkou přivodil zranění.

• 6. P, 26 Z, 12 – 6 – 8, Skóre: 47:29, 42 b.
 |   Liverpool FC

Fotbalisté The Reds nadále bojují o umístění zaručující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Situaci si ale pořádně zkomplikovali v minulém kole, kdy přišlo tvrdé vystřízlivění po zápase s Manchesterem United a na hřišti Bournemouthu prohráli 1:0. Liverpool je na šestém místě a na čtvrtý Tottenham ztrácí 7 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.