Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Manchester City - 14. ledna 2023   13:30

Manchester Utd.
78' Fernandes (Casemiro) • 82' Rashford (Garnacho)
2:1
(0:0)
Manchester City
60' Grealish  (De Bruyne)
de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia (90+3. L. Martínez) – Casemiro (90+3. McTominay), Fred, Eriksen (72. Garnacho) – Fernandes (C) – Rashford (90+2. Maguire), Martial (46. Antony).
Heaton – Elanga, Lindelöf, Mainoo.
Attwell – Beswick, Cann
Old Trafford, Manchester
75 546 diváků
Ederson – Walker, Akanji, Aké, Cancelo – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahriz, Haaland, Foden (57. Grealish).
Ortega – Álvarez, Gómez, Gündoğan, Laporte, R. Lewis, Palmer, Ka. Phillips.

Fauly: 15:5.
Je dobojováno! Druhá půle byla velice záživná. Nejprve se po tlaku dostali do vedení zásluhou Jacka Grealishe hosté a vypadalo to s nimi dobře. Jenomže v 78. minutě vstřelil trochu kontroverzní branku Bruno Fernandes a v 82. minutě už bylo vše jinak. Prosadit se totiž Marcus Rashford a následně už to domácí zvládli ubránit, a tak tři body nakonec zůstávají na Old Trafford.
90+7'
90+6'
Míč se dostal až do rukavic domácího gólmana a de Gea zatím nikam nespěchá, což je logické.
90+5'
Dva centry Bernarda Silvy odvrátil v obou případech Lisandro Martinez.
90+4'
Jack Grealish hledal na zadní tyči Erlinga Haalanda, ale před ním míč odkopl pozorný Luke Shaw.
90+4'
Po přerušeních už je hra v plném proudu. Hosté kombinují na polovině soupeře.
90+3'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Casemiro, přichází Scott McTominay,
ze hřiště odchází Tyrell Malacia, přichází Lisandro Martínez.
90+2'
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Harry Maguire.
90+1'
Domácí teď zahrozili, ale trojice Antony, Rashford a Garnacho vytěžila jen střelu, která byla zablokována.
90'
Centr Kylea Walkera z pravé strany odvrátil Bruno Fernandes, ale hosté zůstanou u míče.
89'
Žlutá karta také pro Casemira.
88'
Žlutou kartu vidí zblízka Fred, který nedovoleně zastavil Jacka Grealishe.
86'
Opět to hosté zkusili zleva, odkud centroval Bernardo Silva, ale hlavička Erlinga Haalanda byla hrubě nepřesná.
84'
Bernardo Silva hledal svým centrem Erlinga Haalanda, ale toho domácí obránci do zakončení nepustili.
82'
Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí otáčejí vývoj zápasu! Alejandro Garnacho nejprve centroval do bránícího hráče, ale míč se k němu vrátil a napodruhé už dokázal najít volného MARCUSE RASHFORDA, který zblízka míč uklidil do sítě.
80'
Branka platí, a tak se domácí mohou radovat!
79'
Situace ale zaváněla ofsajdem Marcuse Rashforda, který přenechával míč právě Fernandesovi, a tak je situace ještě konzultována s VARem.
78'
Domácí vyrovnávají! Carlos Casemiro přihrál dopředu, kde byl Marcus Rashford v ofsajdu, ale na poslední chvíli si to anglický reprezentant uvědomil a přenechal míč BRUNO FERNANDESOVI, který se z dobré pozice nemýlil.
77'
Alejandro Garnacho si ukrojil příliš velké sousto, když se vydal do sprintového souboje proti dvěma protihráčům, což mu nevyšlo.
75'
Centr Alejandra Garnacha mířil na zadní tyč, ale Antony se k míči přes obránce nedostal.
73'
Domácí se přesunuli na polovinu soupeře, ale zatím jsou daleko od svatyně Edersona.
72'
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Alejandro Garnacho.
70'
Aaron Wan-Bissaka teď proti dvěma protihráčům míč ztratil, ale do zakončení to pro hosty nakonec nevedlo.
68'
Domácí ale z nadějné situace nedokázali vytěžit vůbec nic.
66'
Aaron Wan-Bissaka si poradil proti trojici protihráčů. Následně akci domácích pokračovala a domácí budou nakonec zahrávat roh.
64'
Po faula na Jacka Grealishe vidí první žlutou kartu zápasu Christian Eriksen.
64'
Aktivita je ale nadále na kopačkách hostů, kteří nyní cítí, že můžou zápas definitivně zlomit na svou stranu.
62'
Hosté udeřili ze své první střely na bránu. Povede se fotbalistům United odpovědět?
60'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Rijád Mahriz vyslal kupředu Kevina De Bruyneho, na jehož centr zprava se u zadní tyče dostal JACK GREALISH, který pohodlně míč uklidil do sítě.
59'
Jacka Grealishe je vidět ihned po příchodu na trávník, když jej faulem musel zastavit Bruno Fernandes.
58'
Rijáda Mahrize dojel zezadu Bruno Fernandes, ale opakovačka ukázala, že o žádné velké drama se nejednalo. Vše se obešlo také bez karetního napomenutí.
57'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.
56'
Joao Cancelo se dožadoval odpískání penalty, ale hlavní sudí jasně rozpažil, že o faul se z jeho pohledu nejednalo.
54'
Kevin De Bruyne našel na zadní tyči hlavu Bernardy Silvy, který ještě vracel míč Philu Fodenovi, ale hosté nezvládli zakončit na bránu.
52'
Raphael Varane se dostal do zakončení po standardce domácích, ale z opakovačky bylo zřejmé, že stoper United byl v jasném ofsajdu.
51'
Bruno Fernandes teď dokázal sáhnout do rozehrávky City, ale míč odrazil jen k dalšímu hráči hostů.
49'
V úvodních minutách druhé půle je k vidění podobný obraz hry jako v poločase prvním.
48'
Zakončení Bernarda Silvy zpoza šestnáctky dokázal Raphael Varane zblokovat.
47'
Antony už byl vidět hned v první akci, ale nakonec mu byl odmáván a odpískán ofsajd.
46'
ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Antony.
46'
Skončila první půlka zápasu, ve které kralovaly obrany obou týmů, především ta domácí. O něco více ze hry měli hosté, ale ti zkrátka nedokázali najít recept na soupeře. United měli pár náznaků, především Marcus Rashford mohl dvakrát skórovat, ale nepovedlo se, a tak je zatím stav bezbrankový.
45+1'
45+1'
Z dálky to zkusil Kyle Walker, ale jeho projektil mířil jen vedle pravé tyče.
44'
Opět do malého vápna centroval Kevin De Bruyne, ale David de Gea si našel míč.
42'
Marcus Rashford už je na svých nohou a ještě to asi minimálně do poločasu zkusí. Nicméně už se rozcvičuje Antony.
40'
Marcus Rashford sebou sekl na trávník a rozmáchl rukama. Je vidět, že má nějaký problém, nejspíše svalového charakteru.
39'
Centr Kevina De Bruyneho z pravé strany skončil jen v rukavicích domácího brankáře.
38'
Opět byl nebezpečný Marcus Rashford, který se dostal do rychlosti, ale tentokrát Ederson vyběhl přesně, když padl Rashfordovi pod nohy, což domácího útočníka zastavio.
36'
Kevin De Bruyne hledal na zadní tyči naběhnutého Phila Fodena, ale to hostům nevyšlo.
34'
Ederson teď vyběhl špatně, když u míče byl rychleji Marcus Rashford, který jej oběhl, ale anglický reprezentant se dostal do ostrého úhlu, odkud jen balón napálil do obránce City.
32'
Kyle Walker nebezpečně bez míče podkopl Tyrella Malaciu, který dopadl tvrdě hlavou o trávník. Malacia bude muset být ošetřen.
31'
Hosté opět neúspěšně doráželi na obranu United, která v tomto utkání dominuje.
29'
Christian Eriksen hledal kolmicí rozběhnutého Marcuse Rashforda, ale toho Joao Cancelo dokázal čistě zastavit.
28'
K vidění je stále stejný obrázek hry. U míče jsou většinu času hosté, ale nic nebezpečného pro Davida de Geu zatím nehrozí.
26'
Domácí to zkusili přenesením hry doleva z kopačky Marcuse Rashforda, ale Bruno Fernandes si s Christianem Eriksenem vzájemně překáželi, a tak z akce nic není.
25'
A další dotyk Phila Fodena s míčem, ale opět byl anglickému křídelníkovi odmáván ofsajd. Zatím hodně špatné vystoupení tohoto fotbalisty.
24'
Po nedůrazném odvrácení míče se do zakončení levačkou dostal Erling Haaland, ale Casemiro mu včas skočil do trajektorie střely.
22'
Snad poprvé u míče dnes byl Phil Foden, ale Joao Cancelo ho našel jen v ofsajdovém postavení, a tak z akce nic nebylo.
21'
Domácí ale míč před skákajícím Nathanem Akém odvrátili, nicméně hosté jsou u míče i nadále.
20'
A k vidění bude první rohový kop zápasu, který bude zahrávat Rijád Mahriz.
18'
Hosté zatím nemají žádný recept, jak projít přes středovou linii United, která se zatím zdá být velmi pevná.
17'
Kevin De Bruyne je zatím osobně strážen Fredem v podstatě po celou dobu, co se Belgičan nachází ve středu hřiště. Teď ho Brazilec opět o míč obral.
16'
Ederson to poprvé v zápase zkusil dlouhým nákopem, ale míč skončil jen v zámezí.
14'
Bruno Fernandes získal na své polovině míč, když okamžitě dlouhým pasem vyslal na zteč Anthonyho Martiala, jehož odražená přihrávka se odrazila do míst, kde operoval Marcus Rashford, ale hostující obránce měl k míči blíže.
13'
Hosté nemají kam rozehrát, a tak Manuel Akanji opět zvolil jen pas na Edersona.
12'
Hosté od té doby chtěli hru uklidnit, a tak už dobrou půl minutu kombinují okolo své šestnáctky.
11'
Bernardo Silva rozehrál přímo tragicky, když Christian Eriksen následně ke střele vybídl Bruna Fernandese, jehož zakončení na zadní tyč však bylo nepřesné zhruba o dva metry.
9'
Už to vypadalo, že první roh zápasu si připíšou domácí, ale Tyrell Malacia byl nakonec spatřen v těsném ofsajdu, který potvrdila i opakovačka.
8'
Po delší době mají míč trochu déle na svých kopačkách domácí, kteří teď uklidňují hru na své půlce.
7'
Bruno Fernandes dokázal vyřešit situaci pod tlakem přesnou přihrávkou vzduchem na Anthonyho Martiala, ale tomu nakonec odpískán ofsajd.
6'
Zatím zápas postrádá rychlejší tempo, hosté si zatím přihrávají víceméně na své polovině.
5'
Dlouhý centr Nathana Akeho na pravou stranu stáhl jen Tyrell Malacia pro Davida de Geu.
4'
Domácí se teď šikovně dostali ze svízelné pozice a rychle se pokusili založit protiútok, ten ale zastavil Kyle Walker.
3'
Hosté to teď zkusili po pravé straně, ale pas Manuela Akanjiho na Rijáda Mahrize přesný nebyl.
2'
Výkop měli sice domácí, ale ti měli ihned potíže s aktivitou soupeře. S míčem teď kupředu běžel Joao Cancelo, kterého musel Eriksen takticky faulovat.
1'

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia – Casemiro, Fred – Fernandes (C), Eriksen, Rashford – Martial.
Náhradníci: Heaton – Antony, Elanga, Garnacho, Lindelöf, Maguire, Mainoo, L. Martínez, McTominay.
Trenér: Erik ten Hag

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Cancelo – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahriz, Haaland, Foden.
Náhradníci: Ortega – Álvarez, Gómez, Grealish, Gündoğan, Laporte, R. Lewis, Palmer, Ka. Phillips.

Manchester City 0:2 Manchester United
Manchesterské derby mělo v poslední době poměrně jasného favorita, kterým byl dnes hostující tým. Manchester City v poslední dekádě svého městského rivala předčil, nicméně právě tento duel velkého favorita nemá. City neprožívají tak suverénní sezónu jako ty předchozí a naopak United jsou v posledních týdnech na vzestupu. Důkazem budiž čtyři ligová vítězství v řadě. Domácí jsou v tuto chvíli čtvrtí, hosté druzí. Dělí je čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.