Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Newcastle - 16. října 2022   15:00

Manchester Utd.
de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – Antony, Fernandes (C), Sancho – Ronaldo (72. Rashford).
Heaton – Malacia, Lindelöf, Garnacho, Pellistri, Elanga, Iqbal, Mainoo.
Pawson – Perry, Ledger
Old Trafford, Manchester (Kapacita: 74 310)
Newcastle
Pope – Trippier (C), Schär (90. Lascelles), Botman, Burn (78. Targett) – S. Longstaff, Guimarães (78. Willock), Joelinton – Almirón, C. Wilson (78. Wood), Murphy (59. Fraser).
Karius – J. Lewis, Shelvey, Anderson.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.
Dnešní utkání je za námi. Celý druhý poločas se hrál téměř stejný zápas jako v prvním poločase. V samotném závěru měli domácí dvě obrovské šance. Nejdříve Fred netrefil odkrytou branku a poté Rashford po centru Casemira poslal míč těsně vedle soupeřovy branky. Oba týmy si tak po dnešní remíze 0:0 připisují do tabulky po jednom bodu.
90+6'
90+5'
Marcus Rashford dostal do vápna skvělý centr z levé strany hřiště od Casemira. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil těsně vedle soupeřovy branky!
90+5'
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání. Domácí obklopují s míčem vápno soupeře.
90+4'
Rudí ďáblové byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři. Ten však rychle rozehrál a opět se řítí směrem dopředu.
90+3'
Domácí zamkli svého soupeře uvnitř vápna.
90+2'
Antony vyslal na branku střelu zhruba z osmnácti metrů, ale trefil pouze Botmana.
90+2'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
90'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Jamaal Lascelles.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.
88'
Rashford dostal skvělý pas za obránce. Následně obešel s míčem brankáře a poslal míč do vápna, kde byl Fred. Ten však míč následně svou střelou poslal jen vedle soupeřovy branky! Tak to byla obrovská šance domácích.
87'
Někteří fanoušci domácích už otráveně opouštějí Old Trafford a nevěří, že by jejich miláčci mohli ještě vstřelit branku.
86'
Varane se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
84'
Casemiro napřáhl ke střele z velké dálky, ale svým pokusem trefil pouze Longstaffa.
83'
Willock se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale střela mu vůbec nesedla a míč tak skončil jen mimo branku.
82'
Rashford to zkusil přímo na branku, kterou však zhruba o metr přestřelil.
81'
Domácí budou zahrávat velice slibný přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Faulován byl Shaw.
80'
Hosté zahráli signál. Míč od rohového praporku skončil na hranici vápna, kde se do střely opřel Almirón, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.
79'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
78'
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood,
ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Matt Targett,
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Joe Willock.
77'
Schär má nějaké zdravotní potíže, ale ošetření si nevyžaduje.
77'
Fred vypálil poblíž vápna soupeře, ale trefil pouze Schära.
76'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
75'
Tento rohový kop však nenadělal hostům sebemenší potíže.
74'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Antony.
73'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich končí v zámezí.
72'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Marcus Rashford.
71'
Fernandes se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
70'
Domácí stále nemohou najít recept na pevnou obranu hostů. Ti dnes hrají skvěle směrem dozadu.
69'
Casemiro se dopustil faulu na vlastní polovině a od rozhodčího následně vyfasoval zaslouženou žlutou kartu.
67'
Oba hráči jsou již na nohou a vypadá to, že budou moci dále pokračovat ve hře.
66'
Fernandes se srazil v hlavičkovém souboji hlavou s Schärem a oba jsou nyní ošetřováni na hrací ploše.
65'
Guimarãesovi se po předešlém souboji s Fernandesem těžce vstává, ale nakonec to zvládl.
65'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Bruno Fernandes).
64'
Guimarães se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou opět domácí.
63'
Trippier poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo vápno Varane.
62'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Faulu se dopustil Martínez.
61'
Antony vypálil z rohu vápna, ale střela mu příliš nesedla a Pope tak neměl s jeho pokusem větší potíže.
60'
59'
Tak pokutový kop to nakonec není.
59'
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Ryan Fraser.
59'
Momentálně celou situaci Pawson řeší s VARem.
58'
Sancho spadl uvnitř vápna soupeře po jednom ze soubojů, ale rozhodčí opět nepíská.
56'
Shaw se snažil najít přízemním centrem z levé strany hřiště ve vápně Sancha. Před ním však skvěle zasáhl Trippier a Sancho se tak k míči nedostal.
55'
Burn se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
54'
Ronaldo se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
52'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
51'
Antony poslal nepřesnou přihrávku za obránce na Ronalda a míč tak skončil pouze v moci brankáře hostů.
51'
Murphy přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
49'
Cristiano Ronaldo vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nějaké řeči směrem k němu.
48'
Ronaldo dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
47'
Wilson se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku netrefil.
46'
Almirón si neporozuměl s Murphym uvnitř vápna soupeře a míč tak od druhého jmenovaného skončil v zámezí.
46'
Hosté rozehráli druhý poločas a s míčem kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Na obou stranách jsme byli svědky po jedné větší příležitosti, ale stav utkání zůstává bez branek.

V 24. minutě mohl poslat hosty do vedení Joelinton, ale ten nejdříve trefil břevno, a poté tyč. V 38. minutě měl na kopačce gól Antony, ale Pope proti jeho střele zevnitř vápna předvedl skvělý zákrok.

Držení míče: 62% – 38%
Střely celkem: 6 – 7
Střely na branku: 1 – 2
45+4'
45+3'
Fernandes se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z pravé strany hřiště, ale míč svou hlavou poslal vysoko nad branku.
45+2'
Domácí drží míč na svých kopačkách a ještě se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Dan Burn fauloval zhruba na polovině hřiště Ronalda a od rozhodčího následně za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.
43'
Sancho byl faulován poblíž vlastní šestnáctky a hrát tak mohou domácí.
42'
Antony už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
41'
Antony zůstává ležet na trávníku po souboji s Burnem.
41'
Fernandes vypálil poblíž hranice vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Botmana.
40'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
38'
Antony se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho střelecký pokus skvěle vyrazil Pope.
38'
Trippier poslal do vápna přízemní centr, který se snažil dostat za záda brankáře patičkou Joelinton. Jeho pokus však trefil jen jednoho z hráčů v červeném dresu.
36'
Hosté budou zahrávat přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře, ale tentokrát z poměrně velkého úhlu.
35'
Joelinton už je zpět na nohou a míří za pomezní čáru.
35'
Joelinton je stále ošetřován na hrací ploše.
34'
Vypadá to na problém s levou rukou.
34'
Joelinton má po jednom ze soubojů ve středu hřiště nějaké zdravotní potíže a rozhodčí tak přerušuje hru. Joelinton musí být ošetřen.
33'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
32'
Střely na branku: 0 – 2
31'
Nepřesný pas jednoho z domácích hráčů končí pouze v moci brankáře hostů.
30'
Sancho byl faulován na vlastní polovině a hrát tak mohou domácí.
29'
27'
26'
Následný rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
25'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Fernandes.
24'
Trippier to zkusil přímo na branku, ale trefil jen zeď. Následně se však dostal Trippier opět k míči a odcentroval do vápna, kde se dostal k hlavičce Joelinton. Ten nejdříve trefil břevno a následně tyč!
22'
Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z dvaceti metrů od branky soupeře. Faulu se dopustil Fred.
21'
Sven Botman už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře. Momentálně míří s lékaři za pomezní čáru.
20'
Botman je stále ošetřován na hrací ploše. Zřejmě dostal kolenem do hlavy.
19'
Botman má nějaké zdravotní potíže po souboji s Antonym a je momentálně ošetřován na hrací ploše.
18'
Antony se pokusil rozvlnit síť za Popem střelou z rohu vápna. Střela mu však nesedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.
16'
Murphy se dostal ke střele z hranice vápna, ale s jeho slabou střelou neměl de Gea žádnou práci.
15'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Schära. Ten ho ještě vrátil do ohně, ale po pár dalších hlavičkách nakonec skončil v moci brankáře domácích.
15'
Hosté budou zahrávat další rohový kop, který pro svůj tým vybojoval Murphy.
13'
Sancho vypálil z hranice vápna, ale soupeřovu branku přestřelil.
12'
Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna skončil na hlavě Burna. Ten ještě vracel do malého vápna, kde se však o míč postaral de Gea.
12'
Straky budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
11'
10'
Wilson dostal nepřesnou přihrávku do vápna od svého spoluhráče a u míče tak byl jako první de Gea.
9'
Wilson se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře s Varanem, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
8'
Burn odcentroval do vápna z levé strany hřiště, ale jen na hlavu Varaneho, který míč poslal mimo vápno.
7'
Domácí mezitím rozehráli rohový kop, ale hosté se dokázali ubránit.
6'
Schär utrpěl nějaké zranění, když uklouzl za brankovou čárou. Nyní je tedy ošetřován za pomezní čárou.
6'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Cristiano Ronaldo.
6'
Fernandes se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů poblíž vápna soupeře, ale rozhodčí faul neodpískal.
5'
Fred si tak dlouho hrál s míčem na hranici vápna soupeře, až o něj přišel.
4'
Martínez skvěle překazil pas za obránce od Longstaffa a hrát tak mohou opět domácí.
3'
Sancho se dostal s míčem po levé straně hřiště až do vápna, kde adresoval přihrávku na Ronalda. Ten se však k míči nedostal, neboť před ním dobře zasáhl jeden z obránců. Míč se však dostal na hranici vápna k Fredovi, který vypálil, ale branku netrefil.
2'
Ronaldo poslal nepřesnou přihrávku na Fernandese a míč tak od něj skončil v zámezí. Hosté budou vhazovat zhruba na polovině hřiště.
1'
Domácí rozehráli první poločas, který budou hrát zprava doleva.
1'

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – Antony, Fernandes (C), Sancho – Ronaldo.
Náhradníci: Heaton – Malacia, Lindelöf, Garnacho, Pellistri, Elanga, Rashford, Iqbal, Mainoo.
Trenér: Erik ten Hag

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón, C. Wilson, Murphy.
Náhradníci: Karius – Targett, J. Lewis, Lascelles, Fraser, Shelvey, Anderson, Willock, Wood.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Pawson – Perry, Ledger.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.
Zhruba pět minut nás dělí od úvodního výkopu dnešního utkání mezi Manchesterem United a Newcastlem United. Na Old Trafford panuje deštivé počasí a je zhruba 13 stupňů.
Manchester se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s patnácti body. Po osmi odehraných zápasech má na svém kontě 5 výher a 3 prohry. Na domácí půdě odehrál zatím tři zápasy, ze kterých 2x vyhrál a 1x prohrál. Nejlepším střelcem Rudých ďáblů je momentálně se třemi góly anglický útočník Marcus Rashford.

Poslední 3 zápasy

Manchester Utd – Omonia 1:0
Everton – Manchester Utd 1:2
Omonia – Manchester Utd 2:3

Newcastle se momentálně nachází v tabulce hned příčku za jeho dnešním soupeřem, a to tedy na šesté příčce se čtrnácti body. Po devíti odehraných zápasech má na svém kontě 3 výhry, 5 remíz a 1 porážku. Venku zatím odehrál čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhrál, 2x remizoval a 1x prohrál. Nejlepším střelcem Strak je momentálně se čtyřmi góly paraguayjský záložník Miguel Almirón.

Newcastle – Brentford 5:1
Fulham – Newcastle 1:4
Newcastle – Bournemouth 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu 11. kola anglické Premier League mezi týmy Manchester United a Newcastle United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.