Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Brentford - 5. listopadu 2022   16:00

Nottingham Forest
20' Gibbs-White (E. Dennis) • 90+6' Jörgensen(vl.)
2:2
(1:1)
Brentford
45+3' Mbeumo   • 75' Wissa  (Jensen)
D. Henderson – Aurier, S. Cook (90. Surridge), McKenna, N. Williams – Yates (C), Freuler (79. Lingard), Kouyaté (66. O'Brien) – Gibbs-White, Br. Johnson, E. Dennis (79. Awoniyi).
Hennessey – Worrall, Boly, Lodi, Mangala.
The City Ground, Nottingham
28869 diváků
Brentford
Raya (C) – Roerslev, Mee, Pinnock, Henry – Jensen (86. Ghoddos), Janelt (46. Onyeka), Dasilva (80. Canós) – Mbeumo (81. Jörgensen), Lewis-Potter (60. Damsgaard), Wissa.
Cox – Crama, Trevitt, Jarmoljuk.

Dramatické utkání na The City Ground je minulostí a Nottingham Forest nakonec bere bod. Hodně klíčové dnes byly závěry obou poločasů. V nastavení prvního proměnil sporně nařízenou penaltu Bryan Mbeumo a odpověděl na úvodní gól Morgana Gibbse-Whitea. Po přestávce dokonce přišel obrat, o který se patnáct minut před koncem postaral Yoane Wissa. Brentford nebyl daleko blízko prvního venkovního vítězství, v poslední minutě nastavení ho o něj ale připravil vlastní gól Mathiase Jörgensena. Konečný výsledek drama na The City Ground. Nottingham Forest 2 Brentford 2.
90+7'
90+6'
Nottingham právě vstřelil branku! MATHIAS JÖRGENSEN si po obrovském závaru hráčů Nottinghamu a odrazu míče vstřelil v poslední minuty nastavení vlastní gól, který rozhoduje o dělbě bodů! Reds utekli hrobníkovi z lopaty.
90+5'
Sámán Ghoddos se poté ocitl na pravé straně šestnáctky v obrovské šanci, přízemní střelou z úhlu ale minul vzdálenější levou tyč a vzápětí vyletěl praporek nahoru. Gól by stejně neplatil.
90+4'
Z pohledu Nottinghamu už běží čas velice rychle. Domácí už hrají na velké riziko ve snaze vyrovnat stav dnešního utkání. Brentford vede v závěru duelu 2:1.
90+2'
Střídající Taiwo Awoniyi se mohl stát hrdinou, jenže po krásném centru z levého křídla hlavičkoval z hranice malého vápna nad!
90'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Sam Surridge.
89'
Lewis O'Brien se dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po centru z rohového kopu, jeho pohotová střela ale zamířila vysoko nad, protože měl míč pod sebou.
86'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sámán Ghoddos.
84'
Střídající Sergi Canós mohl udělat tečku za zápasem, když se na levé straně šestnáctky pomazlil a míčem a napřáhl k přízemní střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!
83'
Nottingham byl v prvním poločase výrazně lepším týmem, jenže několik slibných brankových příležitostí nevyužil a za současného stavu ho to může hodně mrzet.
81'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Mathias Jörgensen.
80'
ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Sergi Canós.
79'
ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Jesse Lingard.
79'
ze hřiště odchází Emmanuel Dennis, přichází Taiwo Awoniyi.
77'
Brennan Johnson si naběhl na pravé straně šestnáctky na zpětnou přihrávku a bez přípravy napřáhl k přízemní střele, která byla na přední pravé tyči zablokována.
75'
Brentford právě vstřelil branku! Domácí obrana naprosto zaspala a YOANE WISSA po nádherném kolmém pasu za beky bez problému přeloboval vybíhajícího brankáře! Brentford dokázal otočit vývoj zápasu a vede! Asistence: Mathias Jensen.
74'
Morgan Gibbs-White si naběhl na ose hřiště na odražený míč a napřáhl k technické střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány hostujícího Brentfordu.
71'
Morgan Gibbs-White rozehrál na levém křídle standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval poměrně hodně mimo nabíhající Scott McKenna.
70'
Bryan Mbeumo fauloval u postranní čáry a hlavní rozhodčí Andre Marriner mu ukázal ihned žlutou kartu.
69'
Hlavní rozhodčí Andre Marriner opět ponechal domácím fotbalistům výhodu a Brennan Johnson se natahoval po centru z pravého křídla, hlavou na něj ale těsně nedosáhl.
68'
S přibývajícími minutami se začíná karta obracet. Brentford už není směrem kupředu tak aktivní a do hry se čím dál více dostávají domácí hráči Reds.
67'
Neco Williams a před ním Serge Aurier centrovali dobře do šestnáctky, jenže v obou případech to dopadlo stejně. Tedy tak, že hostující hráči míč hlavou odvrátili.
66'
ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Lewis O'Brien.
63'
Dean Henderson se ocitl pod tlakem a odkopl míč za postranní čáru. Fotbalisté Brentfordu se zadarmo dostali k autovému vhazování, do šance už ale nikoliv.
62'
Brennan Johnson předvedl na pravém křídle skvělý sprint a po oběhnutí protihráče se rozhodl pro centr, míč ale poslal vysoko do vzduchu a málem trefil rohový praporek.
60'
ze hřiště odchází Keane Lewis-Potter, přichází Mikkel Damsgaard.
59'
Keane Lewis-Potter dobře odcentroval z levého křídla a Bryan Mbeumo se pokusil uprostřed šestnáctky vypálit z voleje, jenže se protočil jako káča a míč netrefil dobře.
58'
Fanoušci Nottinghamu Forest vytvořili před začátkem obou poločasů bouřlivou atmosféru, po přestávce jsou to ovšem hráči Brentfordu, kteří jsou herně lepší.
56'
Bryan Mbeumo se dostal k odraženému míči a bez přípravy pohotově vypálil zpoza šestnáctky, jeho rána ale byla hodně nepřesná a minula přední levou tyč.
55'
Bryan Mbeumo využil diagonální přihrávky od Joshe Dasilvy a před bránu poslal střílený přízemní centr, na který dvojice jeho spoluhráčů jen o vlásek nedosáhla.
54'
Rico Henry se rozebíhal podél levé postranní čáry, jenže přihrávku dostal trošku na paty, čehož dokázal Serge Aurier využít a jeho postup vpřed hodně zpomalil.
53'
Brentford dostal domácí hráče pod tlak a Mathias Jensen obstaral na levém křídle dlouhé autové vhazování, domácí hráči ale byli na přední tyči připraveni a míč odvrátili.
52'
Mathias Jensen využil volného prostoru na pravém křídle a na vzdálenější levou tyč poslal pěkný centr, který vpádu pohotově odvracel hlavou Serge Aurier.
51'
Bryan Mbeumo si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku od spoluhráče, kterou se mu snažil ihned oplatit, míč byl ale odvrácen na rohový kop.
50'
Morgan Gibbs-White rozehrál na ose hřiště standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč posílal pěkný centr, jenže Scott McKenna k němu měl příliš daleko.
49'
Neco Williams se prosadil na levém křídle a do šestnáctky posílal nebezpečný centr, v pokutovém území ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů včas.
47'
Emmanuel Dennis se snažil ihned po přestávce prosadit na levé straně šestnáctky a po drobném kontaktu s Frankem Onyekou upadl. O penaltu tentokrát nešlo.
46'
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Frank Onyeka.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
Úvodní poločas končí obrovským pískotem domácích fanoušků poté, co hlavní rozhodčí v nastaveném času odpískal penaltu proti Nottinghamu FC, kterou Bryan Mbeumo lehce proměnil a odpověděl na úvodní branku Morgana Gibbse-Whitea. Skóre po prvním poločase vypjatého střetnutí. Nottingham Forest 1 Brentford 1.
45+5'
45+3'
Brentford právě vstřelil branku! BRYAN MBEUMO se ze značky pro penaltu nemýlil a přízemní střelou zamířil k levé tyči! Dean Henderson si vybral opačnou stranu a poté se ještě rychle vydal vynadat rozhodčímu za jeho předchozí rozhodnutí. Brentford vyrovnal skóre na 1:1.
45+2'
Yoane Wissa se teď řítil po obrovské chybě v rozehrávce Nottinghamu sám na bránu a Dean Henderson ho podle videa drobně fauloval, bude z toho penalta! Stadion začal okamžitě pískat.
45+1'
Dean Henderson podle hlavního rozhodčího fauloval, i když tam byl kontakt minimální. Žlutá karta.
44'
Podruhé v zápase se zkoumá video! Penalta?
43'
Neco Williams odvedl v obraně fantastickou práci, když se nenechal oklamat pronikajícím Bryanem Mbeumem a poté do něj míč chytře napálil. Odkop od brány.
41'
Bryan Mbeumo spěchal podél pravé postranní čáry za dlouhou kolmou přihrávkou, míč ale nedokázal doběhnout a následovalo autové vhazování domácích hráčů.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Nottingham Forest stále těsně vede. Velkou zásluhu na tom má dobře chytající David Raya.
39'
Nottingham rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a do šestnáctky přilétl velmi nebezpečný centr, který David Raya po včasném výběhu z brány vyboxoval do bezpečí.
37'
Serge Aurier v blízkosti vlastní šestnáctky nepříjemně podklouzl a Rico Henry se toho chystal využít, jenže domácí obránce i vsedě fantasticky zasáhl a míč udržel.
35'
Ryan Yates je zřejmě frustrován neodpískáním penalty, protože nyní u postranní čáry ostře dojel Mathiase Jensene a byl potrestán žlutou kartou.
32'
Morgan Gibbs-White se ocitl uprostřed vápna ve slibné šanci a mezi dvěma protihráči napřáhl k přízemní střele, míč ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde byl opět David Raya!
31'
Vitaly Janelt zahrál ve středu hřiště rukou a hlavní rozhodčí mu ukázal žlutou kartu. První trest zápasu.
30'
Ryan Yates spěchal za míčem na pravé straně šestnáctky a Josh Dasilva se do něj opřel pravou rukou. Bylo to evidentní, ale penalta se však nepískala! Domácí tak vedení zatím nenavýší.
29'
Z dnešního utkání je odehráno téměř úvodních třicet minut a Nottingham Forest se zaslouženě ujal vedení, do kterého ho poslal ve dvacáté minutě Morgan Gibbs-White.
28'
David Raya musel rychle vyběhnout z brány, pokud chtěl míč dostihnout na hranici šestnáctky a ukrýt ho před Brennanem Johnsonem v náručí, nakonec se mu to ale povedlo.
27'
Rohový kop Brenfordu byl dobře rozehrán na vzdálenější pravou tyč, kde se zřejmě Ethan Pinnock dostal k hlavičce, jeho pokus o zem ale vůbec nezamířil na bránu.
26'
Serge Aurier se ocitl v blízkosti rohového praporku pod obrovským tlakem, pod který ho dostal sprintující Rico Henry. Výsledkem byl rohový kop hostujícího Brentfordu.
25'
Vzápětí se ten samý hráč snažil prosadit na pravém křídle a už se chystal vhazovat, jenže pomezní rozhodčí ve spolupráci s hlavním přisoudil míč Nottinghamu.
23'
Bryan Mbeumo už se chystal zakončovat uprostřed šestnáctky po stříleném centru z pravé strany hřiště, domácí fotbalisté ho ale dokázali odvrátit za postranní čáru.
22'
Brennan Johnson se hnal podél pravé postranní čáry za dlouhou kolmou přihrávkou, jenže skvěle mu překřížil cestu bránící Ethan Pinnock, který byl navíc faulován.
20'
Nottingham právě vstřelil branku! MORGAN GIBBS-WHITE se nádherně uvolnil mezi třemi protihráči na ose hřiště a z hranice šestnáctky napřáhl k nádherné technické střele, která zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Nottingham se ujal vedení – 1:0. Asistence: Emmanuel Dennis.
18'
Keane Lewis-Potter chtěl na levém křídle prostrčit míč mezi nohama jednoho z protihráčů, jenže ve své snaze neuspěl a fotbalisté Brentfordu se opět k ničemu nedostali.
16'
Neco Williams vyslyšel volání fanoušků po střele a z levé strany hřiště se opřel do míče, na přední tyči byl ale připravený David Raya, který míč ukryl v náručí.
14'
Morgan Gibbs-White nádherně prostrčil míč do šestnáctky na Brennana Johnsona, který z úhlu mířil ke vzdálenější levé tyči, David Raya ale vytáhl parádní zákrok a poté pomohli spoluhráči!
13'
Brennan Johnson vyrazil na ose hřiště směrem do šestnáctky, kde se snažil uvolnit mezi dvěma protihráči a vzápětí skončil na trávníku, jeho pád byl ale příliš ochotný, a tak se penalta nepískala.
12'
Rico Henry se snažil uvolnit na levém křídle, v blízkosti postranní čáry se mu ale míč zamotal pod nohy a vzápětí mu unikl do zámezí, což udělalo radost domácím příznivcům.
11'
Z dnešního utkání na The City Ground uplynulo úvodních deset minut a zatím na změnu skóre čekáme marně. Jedinou slibnou šanci měl zatím domácí Nottingham.
10'
Brentford vybojoval po sraženém centru z pravé strany rohový kop a míč opět letěl na přední tyč, kde se hosté málem dostali do zakončení. Reds ovšem míč odvrátili.
8'
Emmanuel Dennis hlavičkoval v blízkosti levé tyče po zpětné hlavičce spoluhráče o zem, míč ale neměl potřebnou razanci a David Raya si připsal velmi snadný zákrok.
6'
Ryan Yates předvedl velkou bojovnost před zraky obou střídaček a poté se chystal vhazovat, jenže hlavní rozhodčí Andre Marriner odpískal faul domácího kapitána.
5'
Vitaly Janelt skvěle zabojoval na ose hřiště a Brentford vyrazil do rychlého protiútoku, který vypadal velmi nebezpečně, jenže hosté celou akci zpomalili a po stříleném centru z pravé strany přišel útočný faul, který měl na svědomí Yoane Wissa.
4'
Nottingham má na svědomí první brankovou příležitost dnešního zápasu. Brentford se snažil odpovědět tažením podél pravé postranní čáry, daleko se ale nedostal.
3'
Brennan Johnson si zpracoval míč na pravé straně šestnáctky a mezi nohama jednoho z obránců napřáhl k přízemní střele, která skončila u pozorného Davida Rayi. První slibná šance.
3'
Mathias Jensen obstaral na levé straně hřiště autové vhazování, Brentford byl ale domácími hráči hodně rychle nepříjemně napadán a navíc vytlačen na vlastní polovinu.
2'
Nottingham Forest získal míč a mohl pokračovat směrem kupředu, jenže ve středu hřiště došlo k velmi nepřesné rozehrávce, po které mohli vhazovat hráči hostujícího Brentfordu.
1'
Fotbalisté Brentfordu právě obstarali výkop dnešního zápasu, ve kterém se představují na hřišti posledního Nottinghamu Forest. Na stadionu panuje elektrizující atmosféra.
1'

Nottingham Forest FC: D. Henderson – Aurier, S. Cook, McKenna, N. Williams – Yates (C), Freuler, Kouyaté – Gibbs-White, Br. Johnson, E. Dennis.
Náhradníci: Hennessey – Worrall, Boly, Lodi, Mangala, Lingard, O'Brien, Awoniyi, Surridge.

Brentford FC: Raya (C) – Roerslev, Mee, Pinnock, Henry – Jensen, Janelt, Dasilva – Mbeumo, Lewis-Potter, Wissa.
Náhradníci: Cox – Jörgensen, Crama, Onyeka, Damsgaard, Trevitt, Jarmoljuk, Canós, Ghoddos.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Simon Long, Matthew Wilkes. Čtvrtý rozhodčí: Peter Bankes. VAR: Lee Mason. AVAR: Lee Betts.
Brentford FC

Brentford vyhrál pouze jedno z posledních sedmi utkání, když v polovině října porazil na svém domácím stadionu Brighton 2:0. Hosté budou postrádat svého nejlepšího střelce Ivana Toneyho, kterému se sečetlo pět žlutých karet, a musí si odpykat trest na jeden zápas. Připraveni na návrat jsou však Mathias Jensen, Thomas Frank a Christian Norgaard, který byl mimo kvůli Achillově šlaše.
Nottingham Forest FC

Nottingham sice dokázal v posledním domácím zápase senzačně porazit Liverpool a ukončit sérii devíti utkání bez výhry, poté se ovšem vydal do Londýna, kde od Arsenalu schytal výprask 5:0. Domácí zůstávají na posledním místě a do konce sezóny přišli o obránce Giuliana Bianconea, kterého vyřadilo zranění křížového vazu. Mimo jsou také Harry Toffolo a Moussa Niakhate.
Nottingham hostí v sobotním utkání 15. kola anglické Barclays Premier League fotbalisty Brentfordu a v případě vítězství se může odpoutat z posledního místa tabulky. Hosté se budou muset obejít bez nejlepšího střelce Ivana Toneyho, který má na svém kontě 8 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.