Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Brighton - 28. dubna 2024   15:00

Bournemouth
13' Senesi (Ünal) • 52' Ünal (Ouattara) • 87' Kluivert (Christie)
3:0
(1:0)
Bournemouth
Travers – Smith (C), Kelly, Senesi (90+2. Hill), Ouattara – Cook, Scott (77. Aarons) – Ünal (67. Christie), Kluivert (90+2. Sadi), Semenyo – Solanke.
N. Neto, C. McKenna – Kinsey-Wellings, Dacosta.
Tierney – Ledger, Wilkes
Vitality Stadium, Bournemouth
Brighton
Verbruggen – Groß, Igor (74. Veltman), Dunk (C), Barco – Gilmour, O'Mahony (46. Welbeck) – Adingra (66. Enciso), Offiah (74. Webster), Buonanotte – Pedro (88. Baleba).
Steele – Lallana, Moder, Fati.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:12. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek nedělního večera!
A máme hotovo, Bournemouth po více než čtyřech letech poráží Brighton! Díky vítězství 3:0 je už nyní jisté, že do svých knih zapíše nejúspěšnější sezonu v historii v Premier League!

Cestu za vítězstvím odstartovali Cherries po necelé čtvrt hodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil Marcos Senesi. Zbytek prvního dějství už branku nepřinesl.

Do druhé půle vstoupili domácí fotbalisté naprosto skvěle a po velkém tlaku se hlavičkou prosadil Enes Ünal. Definitivní tečku za výhrou udělal v 87. minutě po přihrávce Ryana Christieho pěknou akcí Justin Kluivert.

Brankář Mark Travers pak i ve svém druhém zápase v Premier League v této sezoně udržel čisté konto!
90+8'
90+7'
Po dlouhém ošetření je Antoine Semenyo odnesen na nosítkách. Černá kaňka pro Bournemouth za dnešním odpolednem.
90+5'
Semenyo je nadále ošetřován přímo na hřišti, hrát se tak nemůže. Trenér Andoni Iraola hlavně doufá, že vše bude v pořádku, zraněných už má v týmu dost velký počet.
90+4'
Na hřišti nyní zůstává ležet Antoine Semenyo, jenž nešťastně došlápl po souboji s Veltmanem.
90+3'
Julio Enciso neustál souboj na levém křídle a odnesl jej poměrně bolestivě, hra však pokračuje.
90+2'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází James Hill,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dominic Sadi, pro kterého je to debut v Premier League!
90'
Po nákopu Traverse se míč snažil doběhnout Solanke, ale Bart Verbruggen u něj byl dříve.
90'
Semenyo vybojoval rohový kop, fanoušci Bournemouthu si závěr utkání parádně užívají.
89'
Aaronsův centrovaný míč zblokoval právě střídající Baleba. Domácí celek je při chuti a pokračuje v ofenzivě!
88'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází João Pedro, přichází Carlos Baleba.
87'
Bournemouth právě vstřelil branku!
A máme definitivně rozhodnuto o vítězi dnešního zápasu, protože Cherries se ujímají třígólového vedení! Po krásné přihrávce Ryana Christieho postupoval z pravého křídla JUSTIN KLUIVERT, který prošel až do pokutového území a tam propálil Barta Verbruggena. Nizozemský křídelník si gól za dnešní výkon zcela zasloužil!
87'
João Pedro kombinoval s Encisem, ale nakonec před přijmutím přihrávky podklouzl, nic z toho tak nebylo.
86'
Znovu ale Cookovi centr moc nevyšel. Díky napadání hráčů Cherries ale mohl poté centrovat Marcos Senesi, do balonu se chtěl položit Dominic Solanke, toho ale Adam Webster dobře uhlídal.
85'
Roh se bude opakovat, protože centrovaný míč na bližší tyč odkopli jen bránící hráči Brightonu.
85'
Po autovém vhazování Adama Smithe posílá Lewis Dunk míč jen na rohový kop pro Bournemouth. Ten tak kontroluje své vedení.
84'
Tentokráte Solankeho našel Antoine Semenyo, obranný zákrok Adama Wesbtera ale znamená, že z toho bude roh.
83'
Justin Kluivert prošel do vápna a hledal v lepší pozici Solankeho, proti němu si ale dobře poradil obránce Lewis Dunk!
82'
Nepřesný centrovaný míč Billyho Gilmoura znamená výkop od brány Marka Traverse.
81'
Pascal Groß se opět snažil zapojit do ofenzivního tažení, ale přihrávka na něj směřující byla příliš dlouhá. Brightonu se nedaří něco vymyslet...
79'
Hráči hostů si dávali až příliš načas se zakončením, takže Mark Travers neměl při pasu Pascala Große příliš těžkou práci.
78'
Brighton se ještě snaží zdramatizovat utkání kontaktní brankou, je usazený na útočné polovině.
77'
ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Max Aarons.
76'
Díry v obraně Brightonu! Po průniku Kluiverta přihrával Ouattara do středu vápna, kde střílel Dominic Solanke. Jeho zakončení ale zablokoval Lewis Dunk, dokonce i rukou, ale byl v pádě a v přirozené pozici, takže se penalta nepíská. Adam Smith krátce nato střílel nad břevno.
75'
Domácí už nikam nespěchají, a to ani s exekucí autového vhazování. Přesně kvůli tomu byl Adam Smith napomenut rozhodčím.
74'
Po rohovém kopu na bližší tyči poněkud překvapivě zakončoval Danny Welbeck, branku netrefil.
74'
ze hřiště odchází Igor, přichází Jöel Veltman,
ze hřiště odchází Odeluga Offiah, přichází Adam Webster.
73'
Po zasekávačce Pedra bude Brighton & Hove Albion kopat rohový kop. Bílomodří začali více riskovat a snaží se dopředu hrnout více silami!
73'
Krásné zakončení v podání Julia Encisa! Paraguajský záložním naznačil střelu levačkou, čímž dokonale zmátl Adama Smithe. Poté střílel pravačkou a jen těsně minul Traversovu bránu.
72'
Na druhé straně nedokázal přes bránící hráče Bournemouthu zakončit Billy Gilmour.
72'
Po dobré práci Lewise Cooka centroval zleva Justin Kluivert, pozorný byl však gólman Bart Verbruggen, který se balonu zmocnil.
71'
Semenyo zůstává ležet na trávníku po zákroku od Barca, který už jednu žlutou kartu má. Nyní může být rád, že ji rozhodčí nevytasil znovu...
70'
Obrovská možnost pro Seagulls na návrat do utkání! Facundo Buonanotte zakončoval zpoza vápna, od bránícího Lloyda Kellyho se míč odrazil k Encisovi, který ale ve skluzu minul bránu.
69'
Antoine Semenyo není spokojen s rozhodnutím sudího, který po jeho pokusu nařídil odkop od branky místo rohového kopu. Hlavní rozhodčí si s ním ale promluvil a situaci vysvětlil. Dle opakovaného záběru se ale prokázalo, že domácí fotbalista byl v právu, Barco jeho zakončení tečoval.
68'
Oba trenéři prostřídali a zkusí oživit svou sestavu. Příchod Encisa je čerstvou sílou do ofenzivy Brightonu, Christie má pak posílit defenzivní střed.
67'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Ryan Christie.
66'
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Julio Enciso.
66'
Simon Adingra kombinoval s Billym Gilmourem, ale ani jeden se neměl ke střele. Byl z toho tedy jen protiútok, který faulem na Alexe Scotta za cenu žluté karty zastavil Valentin Barco.
65'
João Pedro se uvolnil na pravé straně přes Kluiverta, jenomže centrovaný míč nemířil k jeho spoluhráčům.
64'
Prudký přízemní centr Enese Ünala měl najít v lepší pozici nabíhajícího Dominica Solankeho, ale zamířil pouze do rukavic Barta Verbruggena.
64'
Tentokráte zkoušel před Traversem hlavičkovat Facundo Buonanotte, ale míč jej přeletěl. Do bezpečí ho poté raději odkopl Antoine Semenyo.
63'
Bournemouth mířil znovu rychle na branku Brightonu, jenomže přihrávka Ünala šla jen na paty zrovna se otáčejícího Solankeho.
62'
Nadějný centr Adingry hledal v předbrankovém prostoru Dannyho Welbecka, tomu ale přes Ouattaru chyběl ještě dobrý metr k tomu, aby mohl zakončit.
61'
Znovu Pascal Groß, tentokráte poslal míč na Joãa Pedra. Ten ale nehlavičkoval úplně dobře, navíc byl skoro zády k brance. Balon tak šel mimo.
61'
Brighton se probral a drží se okolo pokutového území soupeře. Ouattara si ale věděl rady s přihrávkou, kterou chtěl před branku Traverse poslat Pascal Groß.
59'
Vynikající zákrok Marka Traverse! Irský gólman vytáhl nad břevno nebezpečný pokus, do kterého se kličkou dokázal dostat Simon Adingra. Druhé dějství je zatím pořádně nabité akcí!
59'
Billy Gilmour dostává za svůj faul u postranní čáry žlutou kartu, první pro hostující celek.
58'
Nadějný přízemní centr Barca byl sražen do autu, kterého se hráči Brightonu ujmou pár metrů od rohového praporku.
58'
Rychlý protiútok Cherries vedl Antoine Semenyo, který přihrál do střelecké pozice na Justina Kluiverta, s jehož pokusem si poradil Bart Verbruggen!
57'
Valentin Barco poslal dobrý míč z levého křídla do pokutového území, tam si s ním ale věděli lépe rady hráči Bournemouthu.
56'
Justin Kluivert za faul na Offiaha dostal po zásluze žlutou kartu.
56'
Pascal Groß přihrával na Dannyho Welbecka, Lloyd Kelly tento úmysl ovšem přečetl včas. Poté byl faulován Odeluga Offiah.
56'
Facundo Buonanotte nedokázal po levé straně přihrát přesně na své spoluhráče vepředu, Brighton se ale díky napadání drží na útočné polovině.
55'
Centrovaný míč zleva srazil Lewis Dunk do prostor, kam si pro něj díky pohotové reakci došel Bart Verbruggen.
54'
A výborný výkon Cherries pokračuje i nadále, Brighton jakoby po poločase vůbec nenastoupil, dopouští se jen faulů a ztrácí míče.
52'
Vynikající vstup do druhého poločasu odměňuje domácí celek gólem na 2:0! Brighton si zatím se soupeřem vůbec neví rady a je po zásluze potrestán podruhé v utkání. Justin Kluivert se zbavil několika protihráčů a poslal míč na Danga Ouattaru, který balon stihl těsně před čárou odcentrovat před bránu, kde ho hlavou do sítě dopravil ENES ÜNAL. Při svém prvním startu v základní sestavě v Premier League se tak hned odvděčil trenéru Iraolovi gólem!
51'
Enes Ünal vzal zakončení z přímého kopu na sebe! Nebezpečný pokus tureckého fotbalisty poskočil těsně před Bartem Verbruggenem, ten si s tím ale poradil.
50'
Centr Lewise Cooka ale odhlavičkoval do bezpečného prostoru Lewis Dunk. Pár metrů za vápnem pak fauloval Kluiverta Adingra, uvidíme přímý kop domácího celku.
49'
Po průniku Justina Kluiverta se bude kopat rohový kop. Cherries do druhého dějství vstoupili parádně!
49'
A znovu zajímavá možnost pro AFCB. Antoine Semenyo přes beky dokázal přihrát na Ünala, jenž ale dostal míč na paty, takže už s ním nedokázal nic vymyslet.
48'
Valentin Barco si dobře pohlídal Semenya, místo rychlého výpadu z toho je jen aut pro Bournemouth.
47'
Hned v úvodu druhého dějství měli domácí hráči velkou šanci! V přečíslení dva na jednoho se do akce pustil Justin Kluivert, na druhé straně se mu nabízel Antoine Semenyo. Nizozemský fotbalista to ale vzal na sebe, z dobré pozice však trefil jen boční síť.
46'
ze hřiště odchází Mark O'Mahony, přichází Danny Welbeck.
46'
Za pár okamžiků začne druhý poločas a do hry už se chystá Danny Welbeck.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Po první polovině zápasu je ve vedení domácí celek, když se po rohovém kopu prosadil argentinský stoper Marcos Senesi! Hostujícímu celku se prozatím v ofenzivě vyjma jedné situace vůbec nedaří, trenér De Zerbi bude mít o přestávce o čem přemýšlet.
45+5'
45+5'
Bart Verbruggen se nedomluvil se spoluhráčem Igorem a vyběhl pro míč, který pak raději zakopl za postranní čáru.
45+5'
Nyní se však Dango Ouattara provinil útočným faulem.
45+4'
V souboji s Valentinem Barcem vybojoval Enes Ünal autové vhazování, což umožňuje domácím pokračovat v akci.
45+3'
Enes Ünal byl faulován Igorem, což znamená rozehru pro Cherries z pravého křídla.
45+3'
Skvěle teď rozehrávku defenzivy „racků“ odhadl Dango Ouattara, v rozhodující moment jej ale dokázal zastavit Pascal Groß, který tak odvrátil hrozící nebezpečí.
45+2'
Faul Alexe Scotta ve středu trávníku dává Brightonu možnost v postupu do útoku.
45+1'
Nebezpečný střelecký pokus Dominica Solankeho z nějakých 25 metrů chytá Bart Verbruggen!
45'
Další neúspěšný průnik Simona Adingry, který opět zkoušel kličkovat, nicméně znovu se neprosadil.
44'
Do pokutového území teď vracel míč výborně hrající Lewis Dunk, ale hráči Bournemouthu v daném místě byli připraveni.
43'
Dlouhá rozehrávka Igora hledala Joãa Pedra, včas však proti míči vyrazil z branky Mark Travers, který dnes chytá v Premier League podruhé v této sezoně.
42'
Bart Verbruggen teď podklouzl při rozehrávce a trestat mohl Enes Ünal, jenomže ten se v době přihrávky Semenya nacházel v ofsajdovém postavení.
41'
Offiah, Buonanotte a Dunk měli co dělat, aby si poradili s presujícím Ouattarou. Nakonec to ale trojlístek Brightonu zvládl a dopravil míč do bezpečí k Verbruggenovi.
40'
Nyní se Adingra dostal k hlavičce ve vápně, ale míč zamířil nad břevno Traversovy brány. Irský gólman tak bude v klidu jen vykopávat.
40'
Simon Adingra chtěl na levém křídle pomocí kliček projít přes Adama Smithe, klubová legenda Bournemouthu mu to ale vůbec neumožnila.
39'
Offiahův centr z pravého křídla nebyl úplně povedený. Znovu se ale mladý fotbalista pěkně uvolnil, nedotáhl však finální akci.
38'
Zajímavá akce domácího celku. Marcos Senesi vyslal do vápna Kluiverta, který sice podklouzl, ale dokázal odcentrovat. Obrana si s tímto pokusem poradila, balon se odrazil k Ouattarovi, který jej opět vracel do předbrankového prostoru, ale zde už byl připravený Lewis Dunk, který míč sklepl jen do náruče brankáře Verbruggena.
37'
Zajímavý průnik nám předváděl João Pedro, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů, aby z toho dokázal vymyslet něco kloudného.
36'
Skákavého míče uprostřed hřiště se v souboji s Cookem zmocnil poměrně s přehledem Facundo Buonanotte. Brighton šel do útoku, Adingra přihrál na Barca, jehož už ale defenziva červenočerných dokázala zastavit.
35'
Centr Lewise Cooka nebyl opět vůbec špatný, znovu mířil na bližší tyčku, jenomže tentokráte to svěřenci kouče De Zerbiho přečetli.
34'
Z rychlého kontru Cherries byl nyní Alex Scott v roli zakončujícího, ale Lewis Dunk skluzem balon přizvedl nad bránu!
33'
Seagulls se nyní většinu svých akcí snaží vést po pravé straně, kde je aktivní a dobře hrající Odeluga Offiah. Jeho rychlý postup ale včas zastavil Lloyd Kelly, který to navíc udělal tak dobře, že z toho bude aut pro Bournemouth.
32'
A mohlo to být o dva góly! Výborným napadáním získal míč do své moci Alex Scott, jenž soupeře připravil o balon rovnou dvakrát. Ve vápně poté našel Enese Ünala, jehož zakončení z první šlo ale těsně vedle vzdálenější tyče.
32'
Offiah se pokusil podél pravé lajny projít přes Ouattaru, domácí hráč mu to ale nedovolil.
31'
Emoce na hřišti po dalším souboji, kdy Ouattara přišlápl protihráče. Je z toho nyní ale jen autové vhazování pro Brighton.
30'
Pedro se zvedl poměrně rychle, je tedy zcela jistě v pořádku. To Solanke potřeboval ošetření o něco delší, ale vypadá to, že taky bude moci pokračovat.
28'
Z následého rohu centroval Pascal Groß, ale domácí ustáli nátlak Seagulls. Po souboji Joãa Pedra a Dominica Solankeho musel sudí hru přerušit, jelikož oba aktéři se trefili hlavami a zůstali ležet na hřišti.
27'
Parádní individuální akce, kterou nám předvedl Facundo Buonanotte! Skvěle prošel jak přes Justina Kluiverta, tak přes Marcose Senesiho. Dostal se až do malého vápna, kde ale tváří v tvář Marku Traversovi ztroskotal právě na irském gólmanovi!
27'
Po prudkém centru Pascala Große se do zakončení dokázal protlačit Mark O'Mahony, ale střele chyběla jak razance, tak přesnost. Výkop pro Marka Traverse.
26'
Postup Odelugy Offiaha zastavil faulem Dango Ouattara. Rozehrávka pro Brighton z pravé strany.
25'
Bournemouth aktivně napadal, řada hráčů se pustila do komplikování rozehrávky Brightonu. Nakonec se „třešním“ podařilo balon získat do své moci formou autového vhazování.
24'
Řada soubojů ve středu pole skončila nedovoleným zákrokem na Buonanotteho.
23'
Rozehra Lloyda Kellyho trefila ve středu hřiště stojícího rozhodčího, který tak musel přerušit hru.
22'
Znovu Offiah vs. Ouattara a znovu úspěch domácího fotbalisty. A to i přesto, že mladíka Brightonu ještě v napadání podpořil Facundo Buonanotte.
21'
João Pedro centroval z levé strany a v předbrankovém prostoru se jeden z jeho spoluhráčů snažil o nůžky, ale míč k němu ani nedošel. Centr byl slabý.
21'
Napravo opět operoval Odeluga Offiah, tentokráte k němu ovšem Dango Ouattara přistoupil včas a zodpovědně, nikam jej tak nepustil.
20'
Justin Kluivert se pustil do velkého sprintu po dlouhém míči od Alexe Scotta, aby jej zastihl ještě ve vymezeném poli. To se mu povedlo, ale nakonec balon zpracoval v této těžké situaci jen do zázemí.
19'
Další nevydařená akce hostujícího celku. Vykopávat bude moci Mark Travers.
18'
Facundo Buonanotte posunul na pravé straně k postupu Odelugu Offiaha, který odcentroval. Míč byl ale přetažený. Jistě si tak oddychl Ouattara, který hosty poměrně jednoduše pustil k tomuto výpadu.
17'
Lewise Cooka ze souboje bolí levé rameno, už se jej ale snaží rozhýbat. V ošetření se pokračuje za postranní čarou, zřejmě ale ke střídání kouč Iraola nebude muset sáhnout.
16'
Na druhé straně teď dobře zastavil akci Valentina Barca Lewis Cook, po souboji ale zůstal ležet na trávníku. Hra ještě chvíli pokračovala, ale nyní již sudí hru přerušil a za domácím záložníkem míří lékařský tým.
15'
Antoine Semenyo se z pravého křídla pokusil projít před vápno, ale hostující fotbalisté mu skluzem zabránili ve vytvořený další nebezpečné akce.
13'
A z tohoto rohového kopu už se domácí fotbalisté prosazují! Exekuci si vzal na starost Lewis Cook, jehož hlavičku výborně přizvedl Enes Ünal v souboji s Markem O'Mahonym. Kousek za nám už stál nedostatečně pokrytý MARCOS SENESI, jenž překonal bezmocného Verbruggena. Bournemouth se pojedenácté v sezoně prosazuje z rohového kopu a vede 1:0!
12'
Ouattara rozehrál téměř až na polovinu hřiště, poměrně překvapivě. Byl zde ale Adam Smith, jehož centr nebyl vůbec špatný, jenomže patičkou jej na další roh odvrátil Dunk.
12'
Marcos Senesi a Billy Gilmour se postrkovali ve vápně, rozhodčí si je tak zavolal k sobě a ukáznil je.
11'
Prudká přihrávka Valentina Barca měla mířit na Pedra, ale nepovedlo se. Domácí celek zamířil do protiútoku, ve vápně se k zakončení snažil prodrat Dominic Solanke, přes bránícího Dunka to ale nedokázal! Následuje roh pro Cherries.
10'
Kapitán Brightonu už je v pořádku, vše rozdýchal a je připraven se zapojit do akce.
9'
Lewis Dunk zůstává ležet na trávníku, rozhodčí tak musel přerušit hru. Stalo se poté, co jej míč trefil přímo do choulostivých partií.
8'
První žlutá karta zápasu. Nyní už si totiž Marcos Senesi počínal v souboji s Joãem Pedrem příliš ostře, zezadu jej přišlápl a byl tedy potrestán.
8'
João Pedro velice nepříjemně napadal Marcose Senesiho, který si ale věřil a míč držel několik vteřin i přes aktivní dostupování soupeře.
7'
Domácí už se trochu lépe zorganizovali ve středu hřiště a začínají se také dostávat k míči. Po dlouhém nákopu Kellyho se míč snažil nalevo dohnat Kluivert, ale už jej nezastihl ve hřišti.
5'
Simon Adingra prošel do útočné třetiny a na levou stranu posunul míč k Barcovi, který ale nedokázal odcentrovat. Brighton pokračuje v dobrém vstupu do zápasu!
4'
Rozehru Brightonu zachytil Lewis Cook, který hned chtěl vyslat přihrávku středem hřiště, ale trefil pouze bránící hráče. Následně byl faulován João Pedro, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
3'
Stoper Marcos Senesi se pustil do hodně vysokého presinku, zastavilo ho ale odpískání útočného faulu.
3'
Poprvé se přes útočnou polovinu dostali i domácí hráči, ale centr Semenya velice dobře zablokoval Lewis Dunk.
2'
Po faulu domácího celku centroval z pravé strany Pascal Groß, kde se několik jeho spoluhráčů snažilo o zakončení. Nakonec zakončoval Igor, ale spíše jen tím způsobem, že ho míč trefil a odrazil se od něj mimo tři tyče.
1'
Výkopu se ujal hostující celek, konkrétně João Pedro. Bílomodří hned zkusili postupovat dopředu po pravém křídle, ale Lloyd Kelly daný pokus zastavil.
1'
Naplněný Vitality Stadium už se pomalu těší na příchod hráčů obou celků na trávník. Ti už se seřazují v tunelu a čekají na pokyn hlavního sudího k nástupu.
To hostující celek sáhl ještě k většímu počtu změn ve své jedenáctce.

Do branky se po jednom vynechaném utkání vrací jednadvacetiletý Nizozemec Bart Verbruggen. Oproti utkání s City jsou pouze na střídačce Veltman, van Hecke, Baleba, Moder, Lallana a Welbeck. V základu jsou tak nově Brazilec Igor, uzdravený Billy Gilmour, mladý Argentinec Facundo Buonanotte či Simon Adingra. Poprvé v základní sestavě v Premier League se objeví Mark O'Mahony a Odeluga Offiah, pro které to tak bude obrovská šance se ukázat.
Domácí tým oproti minulému zápasu udělal tři změny ve své sestavě. Vůbec poprvé v této sezoně nebyl nominován do utkání Ilja Zabarnyj, ukrajinského stopera nahrazuje Lloyd Kelly. Místo Milose Kerkeze, který dostal červenou kartu a trest na tři zápasy, bude hrát Dango Ouattara. Ryana Christieho pak v sestavě nahrazuje Enes Ünal, jenž poprvé dostává v Premier League prostor hned v zahajovací jedenáctce.

AFC Bournemouth: Travers – Smith (C), Kelly, Senesi, Ouattara – Cook, Scott – Ünal, Kluivert, Semenyo – Solanke.
Náhradníci: N. Neto, C. McKenna – Christie, Hill, Aarons, Kinsey-Wellings, Sadi, Dacosta.
Trenér: Andoni Iraola

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Groß, Igor, Dunk (C), Barco – Gilmour, O'Mahony – Adingra, Offiah, Buonanotte – Pedro.
Náhradníci: Steele – Webster, Lallana, Moder, Welbeck, Baleba, Fati, Veltman, Enciso.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Tierney – Ledger, Wilkes.
Vzájemné zápasy

Brighton na Bournemouth poslední dobou umí! Vyhrál totiž třikrát za sebou. Naposledy tomu tak bylo 24. září na hřišti Racků, kdy sice hosté vedli po brance Solankeho 1:0, ale nakonec padli 1:3. Obrat odstartoval vlastňák v závěru první půle, který si dal Milos Kerkez. Ve druhém dějství se dvakrát prosadil Japonec Kaoru Mitoma (nyní zraněný) a bylo hotovo.

Branky: 45+2. Kerkez (vla.), 46. Mitoma (Fati), 77. Mitoma (Estupiñán) – 25. Solanke (Christie)

Brighton: Verbruggen – Veltman, Webster, Dunk /C/, Estupiñán – Dahoud (74. Baleba), Gilmour – Adingra (88. Lamptey), Buonanotte (46. Mitoma), Welbeck (64. Pedro) – Ferguson (46. Fati).

Bournemouth: Neto /C/ – Aarons, Zabarnyj, Kelly (83. Senesi), Kerkez – Cook, Billing (82. Brooks) – Tavernier (64. Ouattara), Christie (82. Traorè), Kluivert (64. Semenyo) – Solanke.
Brighton & Hove Albion

Také Seagulls nemají vůbec špatnou sezonu. Za Bournemouthem jsou na jedenáctém místě pouze o bod a ještě se zápasem k dobru. Mají vyrovnanou bilanci 11-11-11 a skóre 52:54.

Teď však prodělávají výsledkovou krizi, v lize totiž nevyhráli pět utkání za sebou. Naposledy podlehli doma Citizens 0:4, předtím remizovali s Burnley, padli 0:3 s Arsenalem, hráli bez branek na hřišti Brentfordu a prohráli v Liverpoolu. Skončila také jejich evropská pouť, kdy vypadli v Evropské lize s AS Řím.

Právě naposledy s Man City šlo o jednoznačnou záležitost. Hned po 34 minutách bylo rozhodnuto, jeden z aspirantů na titul se ujal vedení 3:0 a domácí už nic nestačili vymyslet. Naopak ještě jednou ve druhé půli inkasovali.

Nejvíce branek v týmu nastřílel Brazilec Joao Pedro, který se prosadil celkem osmkrát.
AFC Bournemouth

Cherries zažívají pod vedením trenéra Andoniho Iraoly velmi dobrou sezonu. Po 34 odehraných zápasech mají na svém kontě 45 bodů při skóre 49:60 a jsou na desátém místě tabulky.

Jejich aktuální forma ale už tak oslnivá není. Z posledních čtyř zápasů totiž vyhráli jen jeden, a to ten poslední proti Wolverhamptonu. Předtím prohráli s Aston Villou a Lutonem, remizovali ovšem také s Manchesterem United.

Poslední zápas proti Wolves vyhráli 1:0 díky brance Semenya z 37. minuty zápasu. Tři body se jim podařilo ubránit i přes vyloučení maďarského beka Kerkeze v 79. minutě. Čisté konto udržel Mark Travers, pro kterého to byl první zápas v Premier League v této sezoně.

Kromě duelu s Brightonem hraje Bournemouth ještě na dvakrát v Londýně – proti Arsenalu a Chelsea. Doma se představí v duelu s Brentfordem.

Nejlepším střelcem týmu je s 18 ligovými góly Dominic Solanke, je zároveň i čtvrtým nejlepším v celé soutěži, více branek dali jen Palmer, Haaland a Watkins.
Krásné fotbalové odpoledne u sledování textového přenosu z anglické Premier League, kde na sebe narazí tabulkoví sousedé AFC Bournemouth a Brighton & Hove Albion!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.