Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Chelsea - 17. září 2023   15:00

0:0
(0:0)
Bournemouth
Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez (74. Senesi) – Christie (89. D. Brooks), Cook – Ouattara (63. Kluivert), Billing, Tavernier (74. Sinisterra) – Solanke.
Radu – Smith, Rothwell, Traorè, Semenyo.
D. Coote – T. Wood, M. Scholes
Vitality Stadium, Bournemouth
Chelsea
R. Sánchez – Gusto, Disasi, T. Silva, Colwill (81. Chilwell) – Gallagher (C), Ugochukwu – Sterling, Fernández (81. Maatsen), Mudryk (63. Palmer) – Jackson.
Petrović, Bergström – Washington, Gilchrist, Matos, Stutter.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:8. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:20.
Je tomu opravdu tak, zápas, kde bylo k vidění spousta šancí na obou stranách, o něco víc jich měli hosté, nakonec žádný gól nepřinesl. Je třeba pochválit oba brankáře, kteří se činili, ovšem konečný stav je zároveň i výsledek střelecké nemohoucnosti hráčů obou mužstev. Na druhou stranu je třeba říct, že někdy to byla už velká smůla, např. Sterling trefil z přímého kopu spojnici domácí svatyně.
90+9'
90+8'
Domácí vyrazili do brejku, dlouhý centr však doputoval jen do rukavic připraveného brankáře Chelsea, jenž uklidňuje hru. Vypadá to, že tento mač navzdory velkým možnostem na obou stranách skončí bez branek.
90+7'
O mnoho lépe se nevedlo ani jeho spoluhráči, Ian Maatsen byl příliš malý na to, aby na letící balón hlavou dosáhl.
90+7'
Cole Palmer si nabíhal na přihrávku z pravé strany, ke které se ale nedostal. Kdyby ano, bylo by to pro domácí bránu hodně nebezpečné.
90+5'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Ben Chilwell).
90+5'
Domácí přetáhli svůj centr a míč zbytečně odehráli do zámezí. Chelsea tak celkem snadno získává balón do své moci.
90+4'
Malo Gusto stačil v tísni udržet míč na hrací ploše a přihrát před bránu, ovšem tam byl připravený Neto, jemuž se povedlo míč schovat do náruče.
90'
Dominic Solanke si zpracoval přihrávku Brookse a střílel v pokutovém území z otočky, jenže pouze do protihráče.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází David Brooks.
88'
Dobrá možnost domácích, kdy volný míč nejprve projel kolem odkryté brány Chelsea, chvíli na to se k hlavičce přeci jen dostal jeden z hráčů Bournemouthu, avšak Robert Sánchez zasahovat nemusel, zastoupili jej obránci.
85'
Cole Palmer mohl střílet, místo toho přihrával křižně na pravou stranu, ale poté, co se dočkal zpětné přihrávky, už mezi tři tyče zamířil a Neto musel předvést další ze svých vynikajících zákroků. Dorážet se ještě snažil Ian Maatsen, který trefil obránce, jeho následný protest, kdy dle něj hrál soupeř rukou, k ničemu nevedl.
83'
Nicolas Jackson se sice dokázal po centru z levého křídla dostat k hlavičce, ta ale nebyla moc prudká a Neto stačil uklidit míč do rukavic.
82'
Rohový kop bude zahrávat londýnský tým.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Levi Colwill, přichází Ben Chilwell,
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Ian Maatsen.
80'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Nicolas Jackson).
80'
Dominic Solanke byl velmi blízko protrhnutí střeleckého půstu, avšak jeho přízemní ránu stačil brankář Chelsea vyrazit pravou nohou, kterou ponechal na svém místě, což bylo štěstí. Jsme svědky festivalu zahozených šancí.
79'
Po rohovém kopu se po balónu natáhl gólman Chelsea a schoval jej do své moci.
79'
Philip Billing rozehrál levačkou, trefil před sebou stojícího Axela Disasiho, který tečoval míč do zámezí.
77'
Rozhodčí stále kontrolu zeď, postavení se mu nějak nezamlouvá.
76'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Axel Disasi).
76'
Justin Kluivert nebojácně vletěl s míčem do útoku a vynutil si faul před hranicí pokutového území.
74'
ze hřiště odchází Milos Kerkez, přichází Marcos Senesi.
74'
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Luis Sinisterra.
73'
Justin Kluivert přihrával v pádu kolmo podél hranice malého vápna, jeden z jeho spoluhráčů se málem k míči dostal, ovšem nestalo se.
72'
Prudká rána domácích byla zblokována obranou, Robert Sánchez zasahovat nemusel.
71'
Justin Kluivert byl faulován u levé hranice vápna, vypadalo to, že hlavní arbitr sahá pro žlutou kartu, nakonec se faul obejde bez ní.
69'
Hosté zakombinovali v pokutovém území, avšak narazili opět na připraveného a zatím stoprocentního Neta.
67'
Robert Sánchez se musel činit na druhé straně, sice nezasahoval, avšak díky rychlému vyběhnutí a odkopnutí míč do autu byla zmařena slibně vypadající šance Bournemouthu.
66'
Přízemní střelu Nicolase Jacksona Neto vyrazil levou nohou, poté si dokázal poradit i s dorážkou jednoho z protihráčů, kterou nějakým zázračným způsobem stačil vyrazit levou rukou, čímž udržel míč před brankovou lajnou. Myslím, že mnozí fanoušci už viděli gól.
65'
Z protiútoku vybojoval jeho celek rohový kop.
64'
Robert Sánchez zareagoval dobře a rychle vyběhl proti míči, který skluzem schoval do náruče.
63'
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Justin Kluivert.
63'
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Cole Palmer.
63'
Raheem Sterling se marně dožadoval balónu na útočné straně, vhazovat bude domácí celek.
62'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Milos Kerkez).
60'
Hosté si nepřesně přihráli v útoku a museli hodně rychle zpátky. Měli však štěstí, neboť soupeř místo rychlého brejku jen nakopl míč k brankáři.
58'
Thiago Silva ve snaze odkopnout míč trefil nohu soupeře, od níž se míč odrazil a projel jen kousek vedle levé tyče brány hostů. To by byl hodně kuriózní gól.
58'
Max Aarons dobře přihrával z pravé strany do vápna, kde však našel jen protihráče.
57'
Dominic Solanke padl k zemi v šestnáctce Chelsea, penalta to ale není.
56'
Robert Sánchez teď musel skoro až k rohovému praporku, balón nemohl chytit do rukou, tak jej aspoň zakopl do autu, což bylo rozumné řešení.
55'
Dlouhý nákop domácích letí opět k brankáři Chelsea, který rychle rozehrává.
54'
Robert Sánchez si vyběhl pro balón a ani jej nemusel schovávat do rukou, neboť jej nikdo nenapadal.
53'
Na druhé straně přišla střela levačkou jednoho z hráčů Bournemouthu, která sviští vysoko nad bránu.
52'
Levi Colwill mohl střílet sám, místo toho volil kolmou přízemní přihrávku, která byla zastavena domácími hráči.
50'
Raheem Sterling krásně zakroutil svoji střelu do vzdálenější spojnice, od níž se míč odrazil na levou stranu, poté k němu doběhl Levi Colwill a poslal jej rychle do sítě, avšak to už byl máván ofsajd. Ovšem předchozí střela Sterlinga byla parádní, zasluhovala gól.
49'
Domácí si počínali faulem před pokutovým územím, Max Aarons byl tím hříšníkem, který to celé zavinil. Kartu sice nevidí, avšak Chelsea rozehraje přímý kop z hodně dobré pozice.
48'
Enzo Fernández se snažil projít z levého křídla před bránu, to se mu nepovedlo.
46'
První půle sice gól nenabídla, rozhodně však bylo na co se dívat. Aktivnějším týmem jsou hosté, kteří měli i více šancí, ovšem žádnou z nich nedokázali proměnit. Domácí příliš možností neměli, avšak jednu obrovskou tutovku ano, ale ani jim se nepovedlo dostat balón do sítě. Dočkají se fanoušci aspoň jednoho zásahu ve druhém dějství?
45+2'
45'
Hosté budou znovu rozehrávat standardku na polovině soupeře, začala poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu.
44'
A zbytečně příliš přetažený centr v podání hostí letí daleko vedle brány Bournemouthu, Neto bude v klidu odkopávat.
43'
Chelsea chtěla využít momentu překvapení a rozehrát standardku rychle, v tom jí ale zabránil hvizd hlavního arbitra.
43'
Dango Ouattara mohl hrát, ale místo toho pohlídal míč v cestě do autu. Jaké pak bylo jeho překvapení, když pomezní arbitr ukázal praporkem, že vhazovat bude protivník.
41'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Mychajlo Mudryk).
41'
Ryan Christie se na druhé straně prosmýknout kolem protihráčů dokázal, ovšem svou střelu z ostrého úhlu adresoval jen na bližší tyč, kde stál připravený Robert Sánchez.
40'
Raheem Sterling přes obránce neprošel, kdyby se mu to povedlo, ocitl by se tváří v tvář gólmanovi.
39'
Málem se hráči Chelsea dostali do další šance, zabrzdil je ovšem útočný faul.
37'
Hosté drží hru u své brány, dopředu příliš nepospíchají.
35'
Na trávníku leží jeden z hráčů Chelsea, hra je přerušena.
34'
Nepřesný centr hostů končí u Neta, jenž s rozehrávkou nepospíchá.
33'
Conor Gallagher byl blízko úvodnímu gólu zápasu. Hráč londýnského celku si udělal před malým vápnem prostor ke střele a poté střílel do protipohybu gólmana, ale ten stihl natáhnout svoji pravou ruku a balón bravurně vyrazit. Oba gólmani se zatím činí.
31'
Boj o míč probíhá u pravého rohového praporku na straně Chelsea, po nepříjemném zásahu od míče zůstává ležet na zemi Philip Billing, nachází se ale mimo hrací plochu, takže hra může pokračovat.
30'
Domácím se nepovedlo míč udržet v útoku a musí se pro něj vrátit ke své bráně.
28'
Conor Gallagher se dožadoval faulu, ale stal se opak, dle arbitra to byl hráč Chelsea, jenž fauloval Philipa Billinga a rozehrávat tedy bude Bournemouth.
26'
Philip Billing si nedokázal v pokutovém území letící míč zpracovat, vinou čehož nezakončil.
25'
Neto se musel mít na pozoru, včas ale stačil zareagovat a přihrávku před bránu zneškodnit.
24'
Ryan Christie nebezpečně centroval, Levi Colwill odvrátil hlavou míč do bezpečí v podobě vzdálenější postranní čáry.
23'
Sám Raheem Sterling měl o chvíli později příležitost skórovat, z bezprostřední blízkosti však trefil pouze záda protihráče.
22'
Raheem Sterling přihrával do skrumáže těl před bránou, nikdo však míč mezi tři tyče tečovat nedokázal.
20'
Raheem Sterling si vynutil faul na středové lajně, odtud bude jeho tým rozehrávat.
18'
Obrovská šance domácího mužstva. Dango Ouattara zůstal před gólmanem Chelsea na levé straně zcela sám, mohl si vybrat, kam míč pošle, zvolil si bližší stranu, avšak Robert Sánchez stačil v poslední chvíli balón vyrazit. S následnou střelou Marcuse Taverniera z dálky už neměl žádný problém, ale za předchozí zásah zaslouží gólman obrovskou pochvalu, fantastický zákrok.
17'
Tečovaný balón skončil na horní síti brány, roh Chelsea se bude opakovat.
16'
Conor Gallagher čekal osamocen na přihrávku do šestnáctky, té se však nedočkal.
15'
Boj o míč probíhal u postranní lajně na polovině Bournemouthu, jeho hráči budou vhazovat.
13'
Mychajlo Mudryk si vyměnil přihrávku s Nicolasem Jacksonem, který se rozhodl popojít více na střed a před hranicí vápna vystřelit, jeho pěkný pokus orazítkoval pravou tyč brány, míč se poté odrazil do zámezí.
12'
Stejný hráč o chvíli později zkoušel projít obrannou zdí před sebou, nepovedlo se.
11'
Raheem Sterling se zjevil na pravé straně malého vápna, místo střely na bránu vyslal kolmou přihrávku podél hranice vápna, kde však nebyl nikdo z hráčů Chelsea. Domácí reklamovali ofsajd, ten ale v žádném případě nebyl.
10'
Bournemouth rozehrál standardku na útočné polovině, šanci si ale ani v tomto případě nevytvořil a jeho hráči se musí stáhnout.
8'
Dango Ouattara přihrával nebezpečně do pokutového území, tam ale žádného spoluhráče nenalezl.
6'
Málem se dostal jeden z domácích hráčů do samostatného úniku, o vše se však postarali obránci Chelsea.
4'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Raheem Sterling). Hráč hosté fauloval unikajícího Solankeho.
3'
Nebezpečná kombinace hostů gól nepřináší, tečovaný míč letí nad břevno.
3'
Enzo Fernández poprvé prověřil domácího brankáře, ten však zasahuje a míč chytá do náruče.
1'

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez – Christie, Cook – Ouattara, Billing, Tavernier – Solanke.
Náhradníci: Radu – Smith, Senesi, D. Brooks, Rothwell, Traorè, Kluivert, Semenyo, Sinisterra.
Trenér: A. Iraola.

Chelsea FC: R. Sánchez – Gusto, Disasi, T. Silva, Colwill – Gallagher (C), Ugochukwu – Sterling, Fernández, Mudryk – Jackson.
Náhradníci: Petrović, Bergström – Chilwell, Maatsen, Palmer, Washington, Gilchrist, Matos, Stutter.
Trenér: M. Pochettino.

Rozhodčí: D. Coote – T. Wood, M. Scholes.
Vzájemné zápasy

Bournemouth se v Premier League s Chelsea na svém ledě utkal dosud v šesti případech, čtyřikrát se výhry radoval londýnský celek, jednou skončil mač nerozhodně a jen v jednom případě se z vítězství radovali domácí. Stalo se tak 30. ledna 2019 a Bournemouth uštědřil Chelsea debakl 4:0.
Chelsea

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, také oni dosud odehráli čtyři klání a vybojovali stejný počet bodů díky výhře 3:0 nad Lutonem a remíze 1:1 s Liverpoolem. 1:3 pak prohráli s West Hamem a těsně 0:1 před svými fanoušky s Nottinghamem, což byl velmi překvapující výsledek. Londýnský tým tak moc branek nedává, na druhou stranu ale ani nedostává, jak se mu povede dnes?
Bournemouth

Domácímu celku úvod sezóny vůbec nevychází, po čtyřech zápasech má na svém kontě pouhé dva body za dvě remízy, 1:1 s West Hamem a 2:2 v Brentfordu, naopak v Liperpoolu prohrál 1:3 a před svými fanoušky poté s Tottenhamem 0:2. Ani skóre tak nemá příliš lichotivé. Povede se mu dnes zaznamenat první sezónní výhru?
Dobrý den, dvěma zápasy dnes bude zakončeno 5. kolo nejvyšší anglické fotbalové ligy. Jak první v pořadí přijde na řadu souboj týmů, kterým se zatím vůbec nedaří, jsou to Bournemouth a Chelsea. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.