Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Manchester City - 6. dubna 2024   13:30

Crystal Palace
4' Mateta (Wharton) • 86' Édouard (Schlupp)
2:4
(1:1)
Manchester City
13' De Bruyne   • 47' Lewis  (Grealish) • 66' Haaland  (De Bruyne) • 70' De Bruyne  (Rodri)
Henderson – Ward (C), J. Andersen, Lerma – Muñoz, Wharton, Hughes (82. Ahamada), Mitchell (75. Clyne) – Eze (64. Schlupp), Mateta (75. Édouard), Ayew (74. Olise).
Matthews – Ozoh, Tomkins, Umeh-Chibueze.
Tierney – Ledger, Wilkes
Selhurst Park, Londýn
Ortega – Lewis, Stones, Dias, Gvardiol (46. Akanji) – Rodri (74. Kovačić) – Bobb, De Bruyne (C) (90+3. B. Silva), J. Álvarez (74. Nunes), Grealish – Haaland.
Ederson – Gómez, Foden, Doku, Susoho.

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:10. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:3.
Je dobojováno. Hosté sice od čtvrté minuty prohrávali 0:1, ale brzy vyrovnali a začínalo se znovu od začátku. Za nerozhodného stavu se pak šlo i do kabin. Ve druhé půli se hráči City prosadili celkem třikrát a vedli 4:1. Na 2:4 pak už jen korigoval stav Odsonne Édouard a jen zmírnil rozdíl ve skóre.
90+8'
90+7'
Jack Grealish se snažil znovu zakončit před brankou soupeře, ale tvrdou ranou pravačkou poslal míč jen nad břevno domácí branky a to bude z tohoto zápasu vše.
90+6'
Se sudím nyní debatují hráči jak domácího tak i toho hostujícího celku. Hra se tak znovu natahuje.
90+5'
Míč je ve středu hřiště a ještě za ním spěchají domácí, kteří mají snahu opět snížit. V rozletu je ale zastavila pozorná hostující obrana.
90+3'
Domácí čelili další akci soupeře, ale odolali. Nicméně se stále hosté drží na jejich polovině.
90+3'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Bernardo Silva.
90+2'
Na druhé straně pádil do zakončení Kevin De Bruyne, ale na hattrick nedosáhl.
90+2'
Odsonne Édouard po rohovém kopu zakončoval před Stefanem Ortegou a ten musel do zákroku. Vleže míč ukryl a hned ho poslal svým spoluhráčům.
89'
Kevin De Bruyne teď vystřelil z hrany velkého vápna, ale jeho pokus se dostal jen za zadní čáru. Následuje tak odkop od branky Deana Hendersona.
88'
Vypadá to, že se zápas jen dohrává. Hosté mají dvoubrankový náskok a nikam se příliš neženou a snaží se už více bránit výsledek.
86'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
A přeci jen se domácí prosazují. Centr do vápna posla Schlupp a před brankou Stefana Ortegy ho z voleje špičkou kopačky sklepl do sítě ODSONNE ÉDOUARD – 2:4. Asistence: Jeff Schlupp.
85'
Domácí ještě spěchají do akce, rádi by alespoň snížili, aby kosmeticky upravili stav.
83'
Dlouhý nákop domácích doběhl u zadní čáry mimo své území Stefan Ortega a hosté budou balon odkopávat od své branky, a to hodně daleko.
82'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Naouirou Ahamada.
81'
Odsonne Édouard u malého vápna napřahoval pravačkou ke střele, ale tu zablokoval jeden z hostů a pomohl tak brankáři Ortegovi, který nemusel do zákroku.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, hosté mají míč a nyní rozehrají autové vhazování. Konkrétně Jack Grealish.
79'
Ale před Stefanem Ortegou nevymysleli nic a ten bez větších problémů bere míč do rukavic a i on ho odkopává pryč.
78'
Matheus Nunes se vysunul na levé straně a poté se opřel do střely, která končí na brankáři Deanu Hendersonovi a ten bude mít odkop od své branky.
77'
City se dostávalo do dalšího průniku před branku Deana Hendersona, ale obrana je v rozletu zastavila a nepustila je do šance.
76'
Hráči Crystal Palace se nadechli k další akci, jenže nákop Nathaniela Clyneho šla moc prudce a rychle a skončila jen za zadní čárou.
75'
ze hřiště odchází Tyrick Mitchell, přichází Nathaniel Clyne.
75'
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard.
74'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Michael Olise.
74'
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Matheus Nunes.
74'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Mateo Kovačić.
73'
Jack Grealish, který dnes hodně tvoří hru a chystá pro spoluhráče přihrávky, se nyní ocitl na hrací ploše v nefotbalové pozici, protože se srazil s protihráčem.
72'
Hosté tak mají už bezpečný náskok a neustále se tlačí do dalších akcí. A to máme před sebou ještě něco mále přes dvacet minut hry, počítáme-li i nějaké to nastavení.
70'
Manchester City právě vstřelil branku!
A po chvilce se na hostující straně mění skóre znovu. Rodri poslal míč KEVINU DE BRUYNEMU, který poté dělovkou poslal balon na tyč a od té se pak odrazil do domácí branky – 1:4. Asistence: Rodri.
68'
A další pobyt hostů na polovině domácích končí nebezpečnou střelou, kterou vyslal agilní Kevin De Bruyne. Domácí se tak musí mít neustále na pozoru.
66'
Kevin De Bruyne přiťukl míč do malého vápna, kde byl připravený ERLING HAALAND a hvězdný útočník Manchesteru City pak pohotovou střelou rozvlnil síť za zády Deana Hendersona – 1:3. Asistence: Kevin De Bruyne.
64'
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Jeff Schlupp.
63'
Erling Haaland ve spolupráci s Jackem Grealishem znovu zahrozili před Deanem Hendersonem a ten musel být mezi svými třemi tyčemi opět hodně pozorný.
62'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Jean-Philippe Mateta).
62'
Do hlavičkového zakončení se dostala hvězda Manchesteru City Erling Haaland, ale zařízení domácích netrefil. Dnes se zatím tento hostující snajpr neprosadil, a to i díky hlídání soupeře.
60'
Po hodině hry na ukazateli skóre svítí stav 1:2. Hosté tak stále drží těsný náskok a dostávají se do další šance.
58'
Oscar Bobb se protančil s míčem k zadní čáře a poté ho poslal před branku domácích, kde ale nebyl nikdo, kdo by zakončil.
57'
Tempo hry trochu opadlo, ani jeden tým se nedostal do ohrožení branky soupeře. Nyní už mají míč na kopačkách zase hosté a derou se do útočné akce.
55'
Jack Grealish vyslal pravačkou další střelu hostů, ta ale zaletěla mimo ohrožení Hendersonovy branky.
54'
Julián Álvarez ve středu velkého vápna střílel po zemi, ale Dean Henderson vše dobře viděl a balon nohou zastavil a poslal tečí na rohový kop.
52'
Erling Haaland se dostával před velké vápno, ale nedosáhl na míč a ten mají zase domácí hráči, kteří ho posílají daleko od branky Deana Hendersona.
50'
Manuel Akanji poslal míč na Jacka Grealishe, který zakmital nohama a dostal se k zadní čáře, odtud se mu ale nepovedlo poslat centr do vápna.
47'
Hosté na začátku druhého poločasu skórují a jdou poprvé do vedení. Z levé strany přiletěl míč do velkého vápna a u značky penaltového puntíku pak pohotově překonal Hendersona RICO LEWIS – 1:2.
46'
ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Manuel Akanji.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:34.
Střely na branku: 1 – 5
V prvním poločasu je dobojováno. Ve čtvrté minutě hry šli do vedení překvapivě domácí hráči, když Jean-Philippe Mateta střelou o tyč poslal míč za brankovou čáru. Ovšem ve třinácté minutě odpověděl krásnou střelou do protějšího rohu Kevin De Bruyne a bylo vyrovnáno. Hosté si pak vytvářeli další šance a měli tlak, ale nepřetavili ho ve vedoucí branku. I domácí ukázali něco ze svého umu, ale i Stefan Ortega byl mezi třemi tyčemi pozorný.
45+4'
45+3'
Kevin De Bruyne na levé straně pronikal do velkého vápna, ale tam ho odzbrojil jeden z domácích hráčů.
45+2'
Joško Gvardiol nyní dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na soupeře, který leží na zemi otřesen. U míče tak budou hosté a ještě se pokusí ohrozit domácí branku.
44'
Hlavní sudí ale po konzultaci ve sluchátkách s VAR ukazuje, že bylo zbytečně moc rozruchu. Na penaltu to jednoduše nebylo a pokračuje se dále.
44'
Domácí hráči rozehráli další akci na polovině Manchesteru, následně pak chtěl v pokutovém území zakončovat Jean-Philippe Mateta, který poté, zřejmě po kontaktu s protihráčem, spadl na zem. Domácí se tak dožadují penalty.
42'
Stefan Ortega nyní zakročil proti střele soupeře a bude mít odkop od své branky.
40'
A ve velkém vápně tvrdě pálil Rodri a do akce musel jít znovu Dean Henderson, jenž se ve své bráně rozhodně v posledních chvílích nenudí.
39'
Nyní se už ale odehrává vše na polovině Crystal Palace. Hosté se snaží o další kombinaci, po které by mohli zahrozit před Hendersonem.
38'
Jordan Ayew pálil pravačkou a jeho kroucená střela orazítkovala břevno branky Stefana Ortegy! Velká šance domácích tak končí zmarem.
37'
Jean-Philippe Mateta, autor prvního domácího gólu, nyní centroval balon do pokutového území, ale jeho nákop kryje Dean Henderson.
36'
Domácí odkopávají míč od své branky a pokusí se projít na půdu Manchesteru City.
34'
Hosté se teď dlouho drží na polovině soupeře a rozehrávali dvě akce, ale obrana domácího Crystal Palace znovu zakročila a má míč u sebe.
32'
Kevin De Bruyne převzal další přihrávku od Oscara Bobba a na hraně velkého vápna vystřelil, ale nepřesně. Poté střílel Julián Álvarez a jeho pokus pravačkou zaletěl jen vedle protější tyče.
31'
Půlhodina hry je za námi a stále svítí na ukazateli skóre stav 1:1. Nyní měli další šanci hosté, ale Oscar Bobb se netrefil mezi tři tyče.
30'
Joško Gvardiol to vzal na sebe a místo přihrávky na nabíhajícího spoluhráče zvolil střelu, která však končí jen na kopačce obránce Crystal Palace Danielu Muñozovi.
29'
A další standardní situace v podobě rohového kopu pro hosty.
28'
Kevin De Bruyne vysunul na levé straně Jacka Grealishe, kterého ale k zemi poslal Joel Ward. Bylo to ale čistě. Míč se však od jeho nohy dostal za zadní čáru a Manchester City zahraje další rohový kop.
27'
Míč z kopačky Kevina De Bruyneho šel za obranu domácích a nabíhal si k němu John Stones. Ovšem nakonec zakročil jeden z beků Crystal Palace a rázem je po další hostující akci.
25'
Po faulu Ayewa získali míč hosté a znovu se dostávají do akce před branku domácího týmu. Ten ale dobře brání svou polovinu a svému soupeři to pořádně komplikuje.
23'
Hosté se snažili znovu o zakončení, po průnikové přihrávce střílel skrze obranu Joško Gvardiol, ale jeho pokus šel pouze vedle protější tyče.
21'
Jack Grealish spadl přes nohu soupeře a zůstal ležet na hrací ploše. Vypadá to ale, že bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.
19'
Erling Haaland šel sám na Hendersona a tváří v tvář vystřelil, jenže domácí brankář byl připraven a míč trefil jeho pravou nohu, kterou se odrazil do bezpečí.
17'
Dean Henderson po nepřesném zakončení Kevina De Bruyneho bere míč do rukavic Dean Henderson a za chvíli ho od své branky odkopne hodně daleko.
15'
Po nepovedené akci Crystal Palace má míč na svých kopačkách John Stones a pomalu rozehrává další akci manchesterského City.
13'
A nyní je už vyrovnáno. Jack Grealish posunul balon, který se odrazil od soupeř ke KEVINU DE BRUYNEMU, ten si ho potáhl uvnitř vápna a poté z levé strany lobem krásně trefil protější horní roh Hendersonovy brány – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku.
13'
John Stones vyčkával s rozehrávkou míče, poté ho poslal Lewisovi, který na balon nedosáhl.
12'
Hosté jsou hodně nebezpeční a vyrovnání bylo několikrát na spadnutí, ovšem domácí hráči stále drží těsný náskok nad favoritem tohoto zápasu.
11'
Rodri levačkou vyslal skrze domácí obranu pokus na Hendersona, ale ten si poradil a míč v pádu vyrazil rukavicí na další rohový kop.
10'
Další akce hostů, ti se roztáhli na útočné polovině, Julián Álvarez pak zakončoval v blízkosti Deana Hendersona, který vykopl míč vedle a ještě ho pak nohou usměrnil mimo obránce domácího Crystal Palace.
8'
Eberechi Eze centroval do středu velkého vápna, kde si sbíhal jeho spoluhráč Joachim Andersen, ale tomu balon sebrala obrana Manchesteru City a ten bude mít další možnost projít na polovinu domácích.
6'
Joško Gvardiol pak hned hlavičkoval uvnitř pásma a jeho hlavičkový pokus končí nad břevnem branky Crystal Palace.
5'
Hosté se hned po rozehrávce ve středu pole dostali před branku domácích a vybojovali volný kop. Ten rozehrál Kevin De Bruyne a gólman Dean Henderson mí vyškrábl nad sebe a je z toho další rohový kop.
4'
No a pozor, je z toho hned první gól zápasu. Ze středu hřiště se rozeběhl JEAN-PHILIPPE MATETA, který unikal všem a poté na pravé straně vápna vyslal přízemní střelu, která se odrazila o vzdálenější tyč a zapadla za brankovou čáru. Domácí tým tak vede 1:0. Asistence: Adam Wharton.
3'
Jack Grealish vyslal do pokutového území špatnou přihrávku a míč zůstal před vápnem a do akce se řítí domácí.
2'
Kevin De Bruyne se rozeběhl a dával pod sebe přihrávku dopředu, ovšem tu srazila domácí obrana za zadní čáru a je z toho první rohový kop pro Manchester City. Rozehraje ho právě De Bruyne.
1'
Hned na úvod zápasu si připravil šanci Kevin De Bruyne, jeho táhlá střela ale končí mimo tři tyče. Nyní následuje akce domácího týmu.
1'

Crystal Palace FC: Henderson – Ward (C), J. Andersen, Lerma – Muñoz, Wharton, Hughes, Mitchell – Eze, Mateta, Ayew.
Náhradníci: Matthews – Ahamada, Clyne, Édouard, Olise, Ozoh, Schlupp, Tomkins, Umeh-Chibueze.
Trenér: Oliver Glasner

Manchester City: Ortega – Lewis, Stones, Dias, Gvardiol – Rodri – Bobb, De Bruyne (C), J. Álvarez, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ederson – Gómez, Foden, Doku, Akanji, Susoho, Kovačić, Nunes, B. Silva.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Tierney – Ledger, Wilkes.

Manchester City je od prohry na Aston Ville v úvodu prosince neporažen už 24 soutěžních zápasů, tuto sérii naposledy prodloužil v domácím utkání právě s Villans, které především díky hattricku Phila Fodena porazil 4:1. Trenér Guardiola navíc nemusel ani na minutu poslat do hry své největší hvězdy Erlinga Haalanda a Kevina De Bruyneho, jenž odpočívali na lavičce náhradníků.

V tabulce ale Citizens zůstávají na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhý Arsenal a tří bodů na vedoucí Liverpool. Na hřištích soupeřů si Manchester City připsal všechny tři dosavadní prohry, celkově tam má v rámci Premier League bilanci 9-2-3.

Mimo hru zůstávají obránci Kyle Walker a Nathan Aké, podle vyjádření Pepa Guardioly už by se ale po svalovém zranění mohl vrátit do hry první brankář Ederson. Po zranění je k dispozici i John Stones, jenž poslední dva zápasy už odseděl alespoň na lavičce náhradníků, start v základní sestavě se ale u něj ještě čekat nedá.
Crystal Palace FC

Crystal Palace vstupují do utkání ze čtrnácté pozice s celkem pohodlným osmibodovým náskokem na pásmo sestupu, ovšem v posledních čtyřech kolech uhráli jen dva body, navíc po dnešním souboji s Manchesterem City je čeká výlet do Liverpoolu. V Selhurst Parku Orli odehráli čtrnáct ligových zápasů s bilancí 4-4-6, domácí forma je však velmi dobrá, neboť z posledních šesti zápasů na svém stadiónu uhráli
hodnotných 11 bodů (3-2-1).

Obránce Chris Richards vynechal poslední prohru v Bournemouthu (0:1) kvůli zranění kolene a je nejnovějším členem početné domácí marodky, mimo hru totiž zůstávají Cheick Doucouré, Marc Guehi, Rob Holdin, Jesurun Rak-Sakyi, Matheus Franca a náhradní brankář Sam Johnstone. Po dvouměsícní absenci je ale připraven zasáhnout do zápasu Michael Olise. Dá se čekat, že domácí opora by mohla zasáhnout do posledních 15-20 minut.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu zahajovacího utkání 32. kola anglické Premier League, Crystal Palace přivítá obhájce titulu Manchester City.

Orlům se proti soupeři, který je dlouhodobě ve všech vzájemných soubojích výrazným favoritem, nečekaně daří, když z posledních pěti vzájemných zápasů prohráli jen dva a i v této sezoně už dokázali na Etihad Stadium remizovat 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.