Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Arsenal - 17. září 2023   17:30

0:1
(0:0)
Arsenal
69' Trossard  (Saka)
Everton
Pickford – Mykolenko, Tarkowski (C), Branthwaite, Young (87. Patterson) – McNeil (88. Chermiti), Gueye, A. Doucouré (80. Garner), Am. Onana, Danjuma – Beto (66. Calvert-Lewin).
Virginia – Keane, Godfrey, Onyango, Dobbin.
Hooper – Holmes, Long
Goodison Park, Liverpool
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (80. Tomijasu) – Ödegaard (C), Rice, Vieira (80. Havertz) – Saka, Nketiah (66. Jesus), Martinelli (24. Trossard).
Ramsdale – Kiwior, Smith Rowe, Jorginho, Nelson.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:9. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:10.
Defenzivně hrající Everton odolával převaze Arsenalu do 69. minuty, ve které vstřelil jediný gól dnešního programu Premier League náhradník Leandro Trossard. Toffies si za celý zápas žádnou vyloženou šanci nevytvořili a po pěti odehraných kolech budou mít na svém kontě jediný bod. Gunners jsou s bilancí čtyř výher a jedné remízy na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Manchester City.
90+4'
90+4'
Jesus a Tarkowski se přetahovali na úrovni brankové čáry. Brazilský útočník udělal maximum a získal pro své barvy rohový kop. Everton už nebude mít čas na to, aby porážku odvrátil.
90+3'
Dominic Calvert-Lewin v protiútoku daleko nedošel a pod tlakem vracejícího se soupeře si odkopl míč směrem ke střídačkám. Další rozehrávka pro Arsenal.
90+2'
Tomijasu vhazoval do křídelního prostoru, kde si trojice hráčů Arsenalu vybojovala standardní situaci. Dá se čekat, že se bude šetřit čas u praporku.
90'
Declan Rice odevzdal míč kousek před vlastním vápnem. Dominic Calvert-Lewin vzniklou protiakci zazdil, z levé části vápna hodně nepřesně hledal Chermitiho.
89'
Raya šel po dlouhém nákopu vysoko do vzduchu. S míčem v dlaních pak přistál na zádech Tarkowského a tomu byl zapískán útočný faul.
88'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Youssef Chermiti.
87'
ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Nathan Patterson.
86'
Pod vlivem těsného vedení se Arsenal citelně zatáhl. Závěrečné minuty ještě budou pořádně napínavé. Drobným faulem tomu přispěl i Gabriel Jesus.
85'
Saka s Whitem přijali do kombinace Havertze. Německý záložník si vyměnil přihrávky s Trossardem, ale tísněn Onanou potom nacentroval do autu.
84'
James Tarkowski vyhrál v nepřehledné mele dvě hlavičky. Nikdo jiný tak úspěšný ale nebyl a Trossard byl schopen provést vysvobozující odkop.
83'
Takehiro Tomijasu závodil o balon s Garnerem. Fauloval, a tak Pickford pošle z půlky hřiště míč až před Rayu.
81'
Saka šel do tří hráčů a ti mu vypíchli balon ke kopačce Branthwaitea. Hosté zapresovali, ale součástí toho byl i faul Jesuse.
80'
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází James Garner.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Kai Havertz.
80'
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Takehiro Tomijasu.
78'
Fábio Vieira si za půlkou došel pro faul z produkce Ashleyho Younga. V mezičase se na střídačce Arsenalu chystají do hry Tomijasu a Havertz.
77'
Trossard z jedničky vytvořil přečíslení tři na dva. Možnost Martina Ödegaarda vyrazil Pickford k Vieirovi, do jehož lukrativní dorážky senzačně skočil Mykolenko.
76'
Idrissa Gueye si přichystal ránu z hranice šestnáctky. S přesností si ale vůbec nepotykal a Raya nebude spěchat s návratem míče do hry.
76'
Gabriel Magalhães poslal parádní nákop na Jesuse. Střídající útočník to měl složité se zpracováním a toho dokázal využít Mykolenko.
74'
Whiteův centr proletěl nad Jesusem. Na zadní tyči napřahoval k voleji Trossard, jenže balon mu dost nešikovně ukradl Vieira, který s ním nic převratného neprovedl.
73'
Tento roh byl lahůdkou pro Rayu. Centrovaný míč letěl právě do jeho království. O kousek dál inkasoval ránu do obličeje Ödegaard.
72'
Sean Dyche musí se svým týmem drasticky změnit styl hry a začít více útočit. Pickford exkluzivním nákopem vyslal na zteč Mykolenka a ten získal na Salibovi rohový kop.
70'
Na rychlý výpad Danjumy sebevědomě odpověděl Raya. Španělský brankář opustil pokutové území a u lajny poslal míč na tribunu.
69'
Arsenal právě vstřelil branku!
Gunners udeřili! Vieirovi bylo znemožněno střílet před pokutovým územím. Míč šel přes Zinčenka doprava. Ödegaard a Saka ho plynule posunuli k LEANDRU TROSSARDOVI a ten z jedničky uklidil balon mimo dosah Pickfordovy pravé ruky.
68'
Martin Ödegaard zprava doručil balon do malého vápna. Domácích hráčů tam byl dostatečný počet, vrátil se i čerstvý útočník Dominic Calvert-Lewin.
67'
Největší šance Evertonu! White odhlavičkoval dlouhý aut na Doucourého. Po nepovedené střele malijského záložníka Calvert-Lewin opětovně nabil Danjumovi a ten z half-voleje poslal míč kousek nad břevno.
66'
ze hřiště odchází Beto, přichází Dominic Calvert-Lewin.
66'
ze hřiště odchází Eddie Nketiah, přichází Gabriel Jesus.
64'
Hosté se vzadu moc nezapotili, ačkoliv na nějakou dobu přišli o poraněného Gabriela Magalhãese. Rukou se po něm ohnal Tarkowski.
63'
Sean Dyche brzy pošle do hry Calverta-Lewina. Ještě před střídáním si Everton zahraje standardní situaci. Vieira seslal k zemi Gueyeho.
62'
Dvě třetiny zápasu uběhly. Arsenal je po změně stran o něco odvážnější směrem dopředu, ale s výjimkou jedné střely Ödegaarda Pickfordovi práci nepřidělává.
61'
Ben White musel být velmi obezřetný vedle vlastního vápna. Ojedinělý presink liverpoolského klubu skončil faulem Mykolenka.
60'
Vieirův centr odhlavičkoval mimo předbrankový prostor Branthwaite. Pickford si vyběhl a nepovolil míči protnout zadní čáru.
59'
A další roh, protože Branthwaite odklonil Zinčenkův odvážný pokus zpoza pokutového území. Ukrajinský reprezentant poté napřáhl znovu a opět si vylámal zuby na bloku Tarkowského.
58'
Chybu Doucourého napravil ve vápně Tarkowski. Stoper Evertonu protnul dráhu Nketiahovy střely a srazil ji na rohový kop.
57'
Bukayo Saka se dostal do bolestivého šprajcu. Hooper neprodleně reagoval a Arsenal zůstane u balonu.
56'
Zinčenko z půlky vysunul Trossarda. Jeho přihrávka kopírovala brankovou čáru, leč v malém vápně číhající Ödegaard byl příkladně pokryt.
55'
Sakův centr Trossard sklepával do lepší pozice. U Nketiaha byli domácí fotbalisté včas. Na programu je Zinčenkův aut z levé strany.
54'
Trossard přidal do kroku a vyvezl míč na útočnou polovinu. Vieira na něj nenavázal, vlevo se úplně zastavil a dal přihrávku pod sebe.
53'
Danjuma udělal manévr směrem k ose hřiště. Narazit s Betem si nedokázal, nicméně Arsenal domácím borcům balon poslušně vrátil.
52'
Trossard si připravil míč na centr pravačkou. Odmítl ho Onana a červenobílí jsou zpět na půlce u Whitea, Saliby a Zinčenka.
51'
Levý bek Olexandr Zinčenko je skoro celou dobu nastěhován na útočné třetině hřiště. Nyní se zhotovil ke střele zpoza vápna a napálil Tarkowského, jenž si dával dobrý pozor na to, aby nehrál rukou.
50'
Gunners povětšinou útočí zprava. Saka, White a teď i Ödegaard jsou většinou zdvojeni a nemají šanci vyniknout.
49'
Ashley Young přetavil standardku v žádnou reálnou výhodu pro Everton. Následně fauloval Onana a dopředu můžou svěřenci Mikela Artety.
48'
Gabriel Magalhães se zpevnil tak, aby do něj pronikající Beto tvrdě narazil. Stoper Arsenalu dostal za nedovolené bránění žlutou kartu.
47'
Pickford si připsal první těžký zákrok v reakci na šanci Ödegaarda, který se hezky uvolnil ke střele levačkou. Nekoordinovaný Fábio Vieira přidal nepřesnou dorážku.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
První půle v Goodison Parku moc zábavy nepřinesla. Arsenal útočil jen po vápno a nebyl pro zalezlý Everton nebezpečný. Za pozornost stála jen situace z devatenácté minuty. Pickforda prostřelil Martinelli, ale gól byl odvolán kvůli ofsajdu Nketiaha. O pár sekund později se Brazilec navíc zranil a na hrací ploše jej musel nahradit Trossard, který mdlou hru hostujícího týmu nikterak nepozvedl.
45+4'
45+4'
Vieira vyzval k tanci McNeila. Nebezpečnou přihrávku před branku ale nevymyslel a Arsenal, jmenovitě White, se vzápětí dostal do pasti u pravé autové čáry.
45+3'
Saliba odpadl ze souboje s Betem zůstal ležet ve středovém kruhu. O přerušení hry žádal marně, ačkoliv hlavní rozhodčí stál celou dobu metr od něj.
45+2'
Sudí Hooper poprvé sáhl do kapsy pro žlutou kartu a ukázal ji Youngovi, který zezadu nekompromisně přejel Leandra Trossarda.
45'
Fábio Vieira znovu startoval za obranu v reakci na diagonálu z hloubi pole. K nepatrně delšímu míči se nejdříve propracoval Pickford.
44'
Hezkým pasem přes několik desítek metrů Zinčenko uvolnil Vieiru. Ten zkusil pod sebou najít Nketiaha, ale pak už zasáhla dobře organizovaná obrana Evertonu.
43'
Po nepřesnosti Zinčenka aktivoval Fábio Vieira účinný re-presink. Rozjíždí se další kolotoč hostujících přihrávek mezi vápnem a půlící čarou.
42'
Zinčenko si rozmyslel palbu a roztáhl hru doleva. Trossard se také o nic nepokusil a vyhledal spolupráci na jistotu s Gabrielem Magalhãesem.
41'
Martin Ödegaard patičkou elegantně narazil Benu Whiteovi. Tomu se otevřel prostor na střelu, jenže Pickford ji banálním způsobem zastavil.
40'
Nakonec se o nákop vpřed postaral Young, jenže Arsenal ve vzduchu žádné problémy neměl. Následně zaváhal Zinčenko, ale McNeil z toho vytěžil jen zablokovanou střelu z dálky.
39'
Hodně rozkouskovanou fázi hry podpořil nedovolený zákrok Rice na Gueyeho. McNeil může poslat dlouhý pas před Rayu.
38'
Beta přetlačil White, který se teď ujme autového vhazování. Běží osmatřicátá minuta. Arsenal je stále bez střely na branku, když nebudeme počítat ofsajdový gól Martinelliho.
36'
Tentokrát se v nefotbalové pozici ocitl Saka. Mykolenko ho ve skluzu převálcoval a je s podivem, že rozhodčí nepískli žádný faul. Žlutou kartu si to zasloužilo.
35'
Fábio Vieira se kroutí na zemi držíc se hlavu. Skutečnost je ale taková, že úder od ruky Beta byl provedený v miniaturní intenzitě.
34'
Zinčenko se vydal na útočný výlet. S Trossardem se potom vůbec nepochopil, bývalý hráč Brightonu se v době přihrávky do běhu zastavil.
33'
Saka se podepsal pod zisk standardní situace. Martin Ödegaard zprava kroutil balon k bližší tyči, čímž domácí fotbalisty nikterak nepřekvapil.
32'
O pár sekund později už David Raya první zákrok předvést musel, byť Gueyeho přízemní střela z dálky postrádala potřebnou razanci.
31'
Doucourému se otevřel střed hřiště. Namířil si to až do pokutového území, kde před nohou Saliby ochotně spadl k zemi. Sudí Hooper zůstal ledově klidný.
30'
Držení míče: 22 % – 78 %.
29'
Další náznak brejku už měl o něco lepší parametry. Beto pomalu docupital do vápna, nicméně u zadní čáry si jej namazal na chleba stoper Saliba.
28'
Doucouré pokazil přihrávku na Beta. Everton má skutečně velké problémy s odchodem z vlastní poloviny.
27'
Jordan Pickford netakticky přihrál Tarkowskému, který se musel potýkat s aktivním presinkem. Pro Toffies to dopadlo relativně dobře, chystá se aut Zinčenka.
26'
White na pravém křídle podpořil stojícího Saku a vnesl zmatky do vápna. Riceův pokus byl zablokován a při dalším centru White nešikovně ukradl míč lépe postavenému Ödegaardovi.
25'
Ödegaard, Rice, Zinčenko a Trossard si dávají přednost v tom, kdo pošle míč k brance Pickforda. Je z toho dlouhé obehrávání domácí obrany.
24'
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard.
23'
Mikel Arteta dal jasný pokyn na lavičce sedícímu Trossardovi. Belgičan se musí rychle převléct, Martinelli nebude schopen pokračovat.
22'
A to může být dvojnásobná smůla pro Gabriela Martinelliho. Pár sekund po neuznaném gólu ulehl na trávník a musí si nechat ošetřit levou nohu.
20'
Gabriel Martinelli noblesně vyřešil situaci, kdy se zleva řítil sám na Pickforda. Už tlumená radost hráčů Arsenalu ale naznačovala, že se bude situaci dodatečně řešit u videa. Tak se skutečně stalo a branka byla odvolána kvůli předchozímu ofsajdu líně se vracejícího Nketiaha.
19'
Declan Rice nepočítal se zpětnou přihrávkou od Whitea. Z okolí pokutového území se hosté museli vrátit k Rayovi.
18'
Saka kombinoval s Ricem a ten s Whitem. Pravý bek Arsenalu přetáhl centr na zadní tyč, kde si ho nepřevzal Vieira.
17'
Doucouré dával z jedničky oblouček Betovi. Stopeři Arsenalu byli za hranicí vápna pozorní a předali míč svému brankáři.
16'
Eddie Nketiah si v době Vieirovy přihrávky nepohlídal hranici ofsajdu. Nalevo od pokutového území byl donucen vrátit míč soupeřům.
14'
Ödegaard byl po přihrávce Saky zahnán k pravé autové čáře. Doucouré mu balon vzal, Everton ho ale odevzdal a kvůli faulu na Rice bude zase bránit.
13'
Na hrotu odříznutý Beto vyhrál hlavu, ale poblíž sebe neměl nikoho, kdo by si druhý balon mohl vzít.
12'
Whiteova přihrávka na Saku se nepovedla. Křižující Branthwaite dal malou domů Pickfordovi a toho po odkopu důrazně dohrál Nketiah.
11'
Everton se v první desetiminutovce s míčem pořádně nepotkal. I teď ho mají pod patronátem Londýňané, do budování akce se zapojuje i Raya.
10'
Tento roh rozjel Arsenal do kombinace. Zinčenko přihrál z hloubky do vápna VIeirovi, z jehož pravačky vyletěla masivně nepřesná střela.
9'
Sakův roh se bude opakovat. Branthwaite odkopem trefil vlastního spoluhráče Younga.
8'
McNeil chyboval a odevzdal balon Ödegaardovi. Norský záložník hledal vepředu Saku, ovšem Branthwaite doprovodil přetažený pas mimo hřiště.
7'
Gunners se oddávají mezihře ve středu pole. Domácí fotbalisty to nechává klidné a rezignují na presink.
5'
Souboj Gabriel Martinelli vs. Ashley Young dopadl lépe pro velezkušeného obránce Evertonu, protože si Brazilec na křídle ukopl míč do autu.
4'
Sakovu přihrávku chtěl Nketiah z jedničky posunout před Ödegaarda. Stopeři Evertonu byli na svém místě a nepustili balon do vápna.
3'
McNeil odklidil Zinčenkův centr na roh. Saka z něj rovněž našel jen hlavu domácího hráče stojícího kousek před brankovou čarou.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v červenobílých dresech. Svou typickou, tedy modrobílou kombinaci, oblékli i hráči Evertonu.
1'

Everton FC: Pickford – Mykolenko, Tarkowski (C), Branthwaite, Young – McNeil, Gueye, A. Doucouré, Am. Onana, Danjuma – Beto.
Náhradníci: Virginia – Patterson, Keane, Godfrey, Garner, Onyango, Calvert-Lewin, Chermiti, Dobbin.
Trenér: Sean Dyche

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Rice, Vieira – Saka, Nketiah, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Tomijasu, Smith Rowe, Jorginho, Havertz, Jesus, Trossard, Nelson.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.
Everton FC

Tým z Liverpoolu bude i v této sezóně jedním z adeptů na sestup, od kterého už víckrát nebyl daleko. Konkurence u chvostu tabulky je ještě velmi vyrovnaná, neboť na první vítězství čeká hned pětice mužstev. Everton je jedním z nich. V prvních třech kolech ani jednou nebodoval a před čtrnácti dny alespoň zachránil remízu 2:2 na hřišti Sheffieldu United. Jediné dva vstřelené góly ze čtyř zápasů mají na svědomí Danjuma a Doucouré. Kvůli zraněnému tříslu si dnes nezahraje Jack Harrison. Stoprocentně fit nejsou ani Tarkowski, Dobbin a Branthwaite.
Arsenal FC

Domácí tým je jedním ze čtyř, který v počátku sezóny ještě neprohrál, a v tabulce mu v rozehraném kole patří páté místo. Jediné body ztratil remízou s Fulhamem, kterou před reprezentační přestávkou noblesně odčinil vítězstvím 3:1 nad trápícím se Manchesterem United. Ve čtyřech zápasech nastřílel Arsenal osm branek. Dvakrát měli přesnou mušku Saka, Nketiah a Ödegaard. Zbývající zásahy si rozdělili Jesus a Rice. Na marodce je obránce Timber a záložníci Partey s Alnaním.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola anglické Premier Leaugue. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Evertonem a Arsenalem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.