Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Burnley - 31. ledna 2024   20:30

Manchester City
16' J. Álvarez (Nunes) • 22' J. Álvarez (De Bruyne) • 46' Rodri (Foden)
3:1
(2:0)
Burnley
90+3' ad-Dachíl  (D. Fofana)
Ederson – Lewis, Stones, Aké, Gvardiol – Rodri (87. Kovačić), Nunes – Foden (77. Grealish), De Bruyne (71. Haaland), Doku – J. Álvarez (87. Gómez).
Ortega – Bobb, Dias, Walker, B. Silva.
Barrott – Bennett, Robathan
Etihad Stadium, Manchester
Burnley
Trafford – Vitinho, O'Shea, Ekdal (86. Massengo), ad-Dachíl – Guðmundsson (59. A. Ramsey II), Berge, Brownhill, Odobert (76. Zarúrí) – Foster (59. D. Fofana), Amdouni (59. Roberts).
Murić – Bruun Larsen, Cork, Cullen.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 3:13.
Navzdory čtvrté ligové výhře v řadě zůstávají Ctizens na druhém místě s pětibodovým mankem na vedoucí Liverpool, který zvládl šlágr s Chelsea. Na svém zůstalo i Burnley. Z předposlední příčky ztrácí na sedmnáctý Luton sedm bodů, přičemž má o jeden odehraný zápas více.
Utkání mezi Man City a Burnley bylo rozhodnuto již v polovině prvního dějství. Julián Álvarez si zpříjemnil dnešní 24. narozeniny dvěma přesnými zásahy, na které těsně po změně stran navázal Rodri. Za stavu 3:0 se zápas jen dohrával a drobného polevení ze strany City hosté využili ke vstřelení čestného gólu ad-Dachíla.
90+5'
90+4'
Od Haalandova nástupu předvádí defenziva Barnley opravdu špičkový výkon. V tomto případě přihrávku Dokua na norského střelce zablokoval ad-Dachíl.
90+3'
Burnley právě vstřelilo branku!
Clarets v nastaveném čase kosmeticky snižují! David Datro Fofana odvedl výbornou práci na pravé straně. Obešel Gvardiola a nacpal míč do malého vápna, odkud ho AMÍN AD-DACHÍL zblízka dostrkal za brankovou čáru.
90+1'
Sander Berge opět načetl pohyb Haalanda a vystavil stopku průnikové přihrávce od střídajícího Grealishe.
89'
Haalandovy plány z přečíslení tři na dva zhatila noha Bergeho, přes kterou neprošla chystaná přihrávka na Sergia Gómeze.
87'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Sergio Gómez.
87'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Mateo Kovačić.
86'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Hjalmar Ekdal, přichází Han-Noah Massengo.
85'
Julián Álvarez realizoval roh hned dvakrát, ale centr na bližší tyč v obou případech zužitkován nebyl.
84'
Nadýchaný oblouček Nunese byl opět pobídkou pro Haalanda, kterému O´Shea znemožnil zakončení hlavou. Bude se pokračovat rohovým kopem.
83'
Haaland vyrazil za nákopem z hloubi pole. Ekdal se ale nenechal obejít a uzdravený Nor ve finále promáchl.
82'
Brownhill vracel míč do vápna. Berge ho přeadresoval pod sebe a Ekdal nedal do střely z otočky tolik razance, aby s ní měl Ederson více práce.
81'
Ekdal sklepl přetažený centr ze standardní situace mimo dosah Fofany, který se zjevil v obklíčení světle modrých dresů.
80'
Opět Doku pracoval do obrany. V tomto případě si ale počínal nedovoleně a za faul na čerstvějšího Zarúrího obdržel žlutou kartu.
78'
Doku získal míč na vlastní polovině a neprodleně vyrazil do rychlého protiútoku, jenž byl zastaven nepřesnou přihrávkou na Nunese.
77'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.
76'
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Anas Zarúrí.
75'
Domácím se nelíbilo, jak Roberts dohrával souboj se Stonesem. Nejprve si to vyříkával s Lewisem a potom do něj agresivně strčil Ederson. Pramení z toho žluté karty pro Robertse a Edersona.
74'
Connor Roberts pozdě dobíhal k malému vápnu za přihrávkou Vitinha. V době, kdy byl míč u Edersona, se strhla hromadná šarvátka.
73'
Doku si klestil cestu vpřed, ovšem pokus o prostrčení balonu k nabíhajícímu Haalandovi borci v tmavých dresech překazili.
72'
Burnley přečkalo drobné zmatky z rohového kopu a vytlačilo domácí fotbalisty na jejich vlastní polovinu.
71'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Erling Haaland.
70'
Phil Foden přenesl hru doleva. Doku zapojil De Bruyneho a tomu hodně uletělo zakončení z hranice šestnáctky.
69'
Berge uvolnil levou stranu pro Odoberta, po jehož přihrávce do druhé vlny Brownhill odmítl šanci na střelu a spolu s ad-Dachílem situaci zbytečně překombinoval.
67'
Dění na hřišti odpovídá i situace na tribunách. Až na nesmělé skandování pár hostujících fanoušků panuje v Manchesteru úplné ticho.
65'
Rico Lewis zaútočil po pravé straně, jenže De Bruyne s Fodenem po jeho předávce zase zacouvali na půlku. Na Etihad Stadium je to v těchto minutách jedna velká nuda.
63'
Ojedinělý zámek hostů měl za následek propagační a zcela neškodnou střelu Brownhilla. Ederson má první banální zákrok.
60'
Držení míče: 77 % – 23 %.
59'
ze hřiště odchází Lyle Foster, přichází David Datro Fofana.
59'
ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Connor Roberts.
59'
ze hřiště odchází Jóhann Guðmundsson, přichází Aaron Ramsey.
55'
Etihad Stadium ožívá kvůli tomu, co se děje vedle samotného hřiště. Poprask má na svědomí Erling Haaland, který se šel rozcvičit.
54'
Fodenova střela z krátce rozehraného rohu byla sražena. Následnou De Bruyneho kolmici na Akého doprovodil Ekdal k Traffordovi.
52'
Matheus Nunes obdržel míč do nejzahuštěnějšího prostoru na hřišti. Vůbec se toho ale nezalekl a s chladnou hlavou vrátil balon obráncům.
51'
V souvislosti se srážkou dvou domácích fotbalistů uprostřed hřiště se hostům ulehčila cesta vpřed, jenže Amdouni z přímočaré akce vůbec netrefil Edersonovu bránu.
49'
Jestli to v první půli bylo o pomalém dobývání hostující obrany, tak po gólu na 3:0 to asi bude platit dvojnásob. I z řeči těla všech protagonistů je znát, že je po zápase.
48'
Amdouni na vlastní pěst doručil míč do pokutového území, ale pak s ním pouze nastřelil dobře postaveného stopera Johna Stonese.
46'
Manchester City právě vstřelil branku!
Pětadvacet sekund po rozehrávce přidává domácí tým třetí gól! Předcházel tomu Fodenův výlet po pravé straně a jednoduchá přihrávka na RODRIHO, který z jedničky přesně zavěsil k pravé tyči.
46'
První půle na Etihad Stadium měla naprosto jednoznačný průběh. Citizens od prvních minut outsidera svírali u Trafforda a navzdory vlažnému tempu si vybudovali dvougólový náskok. Obě trefy má na svědomí Julián Álvarez. V 16. minutě si tento Argentinec naběhl na gólovou hlavičku a o pár chvil později profitoval z geniálně secvičené standardní situace.
45+2'
45+1'
Akého nákop na Fodena dobře zajistil Amín ad-Dachíl a hlavou zahrál malou domů na Trafforda.
44'
Odobert byl na levém křídle zdvojen. Lewis mu balon čistě vypíchl a Rodri byl o pár metrů dál faulován Bergem.
43'
Po přihrávce za obranu nechal Foster balon za sebou. I přes toto zdržení se snadno dostal ke křížné střele a tou asi o metr minul ze svého pohledu pravou tyč.
42'
Další moment překvapení v podobě průnikové přihrávky domácí partě úplně nevyšel. Joško Gvardiol na ni neměl šanci dosáhnout.
41'
Dara O'Shea nenechal Álvareze zpracovat přihrávku Fodena a zakopl míč za autovou čáru, odkud jej vrací Rico Lewis.
40'
V ofsajdu byl i Jeremy Doku, kterého z levé lajny vysouval De Bruyne. Následná finální přihrávka na Álvareze tak jako tak neprošla. Skluzem se o to postaral O´Shea.
39'
Úhel na přímou střelu to úplně nebyl a Kevin De Bruyne proto vymyslel střílenou přihrávku do kapsy před gólmana. Nunes každopádně vybíhal z ofsajdu a Trafford míč stejně vyrazil.
38'
Vitinha rychlostně nestíhal Dokua. Těsně před vápnem jej zezadu seslal k zemi a De Bruyne se zase chystá k realizaci standardní situace.
37'
Burnley rezignuje na napadání. Ederson si dokonce mohl dovolit odejít s balonem mimo vápno a strávit tam několik dalších sekund.
35'
Zasekávačkou v levé části vápna se Joško Gvardiol zbavil Vitinha a napřáhl k ráně na zadní tyč. Míč proletěl až za ní a chorvatský stoper si tak na první trefu v Premier League musí ještě počkat.
34'
Matheus Nunes nedosáhl na Lewisovu přihrávku do pokutového území. Bude se kopat od Jamese Trafforda.
33'
Stonesovu nepřesnou diagonálu zastavil Vitinho, jenže hosté se opět nedostali ani za půlku. Poblíž střídaček příkladně zabojoval De Bruyne.
32'
Z rohu Manchester nic světoborného nevymyslel a vrátil se ke kombinaci v klidných vodách.
31'
Matheus Nunes si pohybem řekl o přihrávku do běhu. Z jedničky se snažil sklepnout míč před branku a tam se ho nejdříve ze všech zmocnil Amín ad-Dachíl.
30'
Držení míče: 72 % – 28 %.
29'
Joško Gvardiol vyrazil na útočný výlet a zleva patrně hledal dvougólového Álvaraze. Zadáci Burnley byli tentokrát na svých místech.
27'
Trafford si po dvou inkasovaných gólech spravil chuť zákrokem proti Nunesovi, který se zhotovil k zakončení z levé části vápna. City pak samovolně zacouvali až k Edersonovi.
26'
Odobert prostrčil balon kolem Akého. V tu chvíli to vypadalo na první šanci Burnley, ovšem Lylea Fostera učebnicovým skluzem odzbrojil Gvardiol.
25'
Nunez pokazil přečíslení čtyři na tři. Konkrétně se mu vnějším nártem nepodařilo nalézt Fodena.
24'
Dvěma hlavičkami domácí ekipa tento roh ubránila. Přechod City se zasekl u Álvareze ještě na půlící čáře.
23'
Odobert u zadní čáry vytloukl bloky Rica Lewise a získal pro Kompanyho jedenáctku rohový kop.
22'
Kevin De Bruyne naznačil nákop a dokonale překvapil všechny hráče Burnley přihrávkou po zemi na JULIÁNA ÁLVAREZE, jenž před vybíhajícím Traffordem ani podruhé nezaváhal. To byl skutečně geniální signál!
21'
Rychle postupující Kevin De Bruyne byl zastaven faulem Hjalmara Ekdala. Stoper Burnley je prvním ožluceným mužem zápasu.
20'
Na křídle aktivní Doku si v situaci jeden na jednoho poradil s Guðmundssonem, avšak střílený pas do malého vápna směřoval jen do náruče Trafforda.
19'
Brownhill ve středovém kruhu povalil Lewise. Domácí budou střádat další procenta do statistiky držení míče.
18'
Vitinho skluzem zastavil Dokua, ale nikoliv útočnou akci City. Tak učinil až Berge, jenž pohltil De Bruyneho dalekonosný pokus.
16'
Foden zrychlil přípravnou fázi rozběhnutím Matheuse Nunese. Ten na druhý pokus přihrál přes O´Sheae a JULIÁN ÁLVARAZEZ otevřel skóre hlavičkou z malého vápna. Obrana Burnley si náběhu argentinského útočníka vůbec nevšimla.
16'
V naprostém tichu probíhá opětovná cirkulace balonu ve středu hřiště.
15'
Jeremy Doku nerušeně doběhl k okraji vápna a krátkou přihrávkou přenechal míč Nunesovi, který s ním orazítkoval jednoho ze stoperů.
14'
Guðmundssonův roh defenzivu City moc neprověřil. Suverénně si při defenzivní činnosti počínal Stones.
13'
Brownhill zahnal Odoberta ke Stonesovi a ten zablokoval nepříliš nadějnou přihrávku na rohový kop.
12'
Jeremy Doku pelášil po levé straně, jenže přihrávka do druhé vlny skončila v moci „The Clarets“
11'
Aké zakřižoval přetaženou kolmici Odoberta na Amdouniho.
9'
Burnley poprvé aktivovalo vysoký presink, ale jen co se mu u vápna povedlo míč získat, tak se ozvala signalizace Bergeho faulu.
8'
Kevin De Bruyne se přemístil k rohovému praporku, jenomže centr umístěný k bližší tyči byl prodloužen do rukavic hostujícího gólmana.
7'
Brownhill se postavil do tříčlenné zdi a hlavou přizvedl De Bruynem zahraný přímý kop nad Traffordovo břevno.
6'
Další uspávací fáze Manchesteru skončila nákopem Akého a faulem Bergeho na nabíhajícího Nunese. Je z toho přímý kop.
5'
Guðmundsson si na vlastní polovině řekl o faul vysunutého stopera Gvardiola.
4'
Kevin De Bruyne z jedničky narazil míč do otevřeného křídla Fodenovi, jehož přetažený centr Trafford nadvakrát stáhl.
3'
City nespěchají a užívají si mezihry kolem středového kruhu. Fotbalistům Burnley se nechce investovat síly do aktivního presinku.
2'
Výkop mělo Burnley. Jeden z prvních útoků měl v úmyslu rozvinout Amín ad-Dachíl, ale Rico Lewis mu posun k vápnu nedovolil.
1'

Manchester City: Ederson – Lewis, Stones, Aké, Gvardiol – Rodri, Nunes – Foden, De Bruyne, Doku – J. Álvarez.
Náhradníci: Ortega – Bobb, Dias, Gómez, Grealish, Haaland, Kovačić, Walker, B. Silva.
Trenér: Josep Guardiola

Burnley FC: Trafford – Vitinho, O'Shea, Ekdal, ad-Dachíl – Guðmundsson, Berge, Brownhill, Odobert – Foster, Amdouni.
Náhradníci: Murić – Bruun Larsen, Cork, Cullen, D. Fofana, Massengo, A. Ramsey II, Roberts, Zarúrí.
Trenér: Vincent Kompany

Rozhodčí: Barrott – Bennett, Robathan.

Guardiolův celek vstupuje do dnešního souboje v roli jednoznačného favorita a jakékoliv zaváhání Manchesteru City by bylo obrovským překvapením. Po dvaceti odehraných kolech má domácí celek na kontě čtyřicet tři bodů. Na vedoucí Liverpool tak ztrácí pět bodů. Kloppova družina ale odehrála o jedno utkání navíc. V kalendářním roce 2024 City odehrálo v Premier League jen duel na půdě Newcastlu, kde zvítězilo 3:2. V pátek však v FA Cupu zvítězilo 1:0 na hřišti Tottenhamu.
Burnley FC

Nováček mezi anglickou elitou před startem vloženého kola drží devatenáctou pozici. V jedenadvaceti odehraných duelech získalo Burnley celkem dvanáct bodů. Na sedmnáctý Everton tak ztrácí už pět bodů. Burnley trápí zejména prostupná defenziva. Dosud od svých soupeřů inkasovalo už 42 branek. Naposledy ale remizovalo 1:1 v domácím střetnutím s Lutonem, nicméně tento zápas Burnley nutně potřebovalo zvládnout. Právě na Luton ztrácí už čtyři body.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Manchesterem City a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.