Generálka na jarní část Gambrinus ligy vyšla fotbalistům Sparty, kteří na domácím trávníku vyhráli nad Jabloncem 2:1. Hosté sice od 57. minuty vedli díky Čížkovi, jenže Letenští dokázali Bednářem a Přikrylem v závěrečné desetiminutovce výsledek otočit.
90+1
Do střelecké pozice se dostal Bednář, levačkou ale poslal míč mimo.
90
Nyní jsou to fotbalisté Jablonce, kteří se snaží hrát aktivně. Mají již ale hodně málo času.
89
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí dokázali dokonat obrat v zápase. Po vybojování míče se míč přes Bednáře dostal k TOMÁŠI PŘIKRYLOVI, který dává gól na 2:1!
87
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Vrzal, přichází Jablonský.
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Kopic, přichází Moulis.
87
86
Další šanci měl střídající Přikryl, toho ale teď vychytal gólman Špit.
84
Obrat mohl nyní dokonat Krejčí, jeho střelu ale šťastně pro Jablonec zablokoval jeden z obránců.
83
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Přikryl.
82
Centr do vápna posílal Dočkal, gólman Špit vyrazil míč jen před sebe a dorážející ROMAN BEDNÁŘ v pohodě srovnal na 1:1.
81
Dnešní utkání sleduje 1.332 diváků.
80
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a hosté nadále drží jednobrankový náskok.
77
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Novák, přichází Eliáš.
75
Sparťané se snaží srovnat, jenže hosté zatím ve velké pohodě kontrolují své cenné vedení.
73
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Mareček, přichází Vácha.
72
Domácí Costa ostře zasáhl Kopice a dostává první žlutou kartu v zápase.
71
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Čížek, přichází Pázler.
71
Krajčí nyní poslal míč do velké šance na Dočkala, ten ale zamířil jen vedle brány jabloneckého týmu.
69
Po dlouhé době dal o sobě vědět také Lafata, jenže po přihrávce od Kadeřábka trefil jen obránce.
68
Střídající Bednář se hned dostal do šance, když po rohu Dočkala hlavičkoval těsně nad.
66
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Roman Bednář.
63
Na druhé straně centroval Čížek, jenže hlavičkující Doležal poslal míč hodně mimo.
62
Po dobré práci Matějovského přišel centr do vápna, avšak zakončující Kadeřábek bránu netrefil.
61
Domácí měli možnost kopat rohový kop, po centru do vápna ale bránu soupeře neohrozili.
60
Costa dobře zakombinoval s Krejčím, centr do pokutového území Jablonce ale nakonec nebyl nebezpečný.
57
Jablonec právě vstřelil branku!
TOMÁŠ ČÍŽEK povedenou střelou z přímého kopu překonal Vaclíka a hosté se dostávají do vedení!
56
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Kubista, přichází Třešňák.
53
Po individuální akci Kadeřábka se míč dostal k Marečkovi, který ale nedokázal přesně zakončit.
51
Vypálit zkoušel pohotově Kubista, jeho pokus ale ohrozil více rohový praporek než brankáře Vaclíka.
49
Pokus o první útočnou akci Sparty v prvním poločase končí ofsajdem Kadeřábka.
47
Do vápna Sparty se pokoušel centrovat Novák, gólman Vaclík musel míč vyboxovat mimo vápno.
46
Střídající Doležal dobře pustil balon na Čížka, jehož ránu k tyči musel zastavovat Vaclík.
46
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Fantiš, přichází Doležal.
46
Je tu konec prvního poločasu, po kterém je stav utkání mezi Spartou a Jabloncem nerozhodný 0:0. Sledovali jsme vyrovnaný poločas, ve kterém sice více drželi balon domácí, avšak také hosté se dostali několikrát na dostřel Vaclíkovy brány.
45
44
Costa se srazil s Kopicem. Oba hráči jsou na trávníku a musí být ošetřovaní.
43
Další šanci měl nyní opět Krejčí, po pasu od Matějovského ale nedokázal zakončit přes brankáře Špita.
41
Následný přímý kop zahrával Bořek Dočkal, jeho rána ale mířila vysoko nad bránu.
40
Holek posílal hlavou míč do vápna Jablonce, byl ale ostře atakovaný Kubistou a zůstává ležet na trávníku.
39
Po rohovém kopu se domácí nadechli k rychlému protiútoku a po samostatném úprku přes polovinu hřiště pálil do boční sítě Krejčí.
38
Hosté začínají pomalu vystrkovat růžky. Další jejich útočnou akci musel nyní na rohový kop odehrávat Mario Holek.
35
Po rohu hlavičkoval Kopic, gólman Vaclík ale bez problémů zasáhl.
34
Holek nyní musel před dotírajícím Čížkem odvrátit míč na rohový kop.
33
Další pas za obranu posílal Matějovský. Tentokrát nikoho ze spoluhráčů nenašel a míč má Špit.
31
Po zajímavé akci domácích zkoušel technicky zakončovat Hušbauer, jeho ránu efektivně lapil gólman Špit.
29
Hosté kopali rohový kop, centr mířící na přední tyč odvrátil Costa.
28
Hosté se nyní několikrát dostali až k vápnu soupeře, do zakončení se ale nakonec nedostali a míč mají Letenští.
25
Dobře v defenzivě zasáhl Vrzal, který napálil míč do Dočkala, od kterého se odrazil do zámezí. Aut pro hosty.
23
Sparta je nadále o něco aktivnější, má častěji balon ve své moci, avšak stav zápasu je v polovině prvního poločasu nadále bezbrankový.
20
Do zajímavé šance se dostali nyní také hosté. Po centru Rossiho hlavičkoval těsně mimo Novák.
19
Matějovský dalším povedeným pasem našel Kadeřábka, ten v těžké pozici zkoušel centrovat do vápna, avšak zamířil jen do brankáře Špita, který pohodlně zasáhl.
18
Kubista trefil v souboji loktem Marečka, který je otřesený a jen těžko se zvedá z trávníku.
16
Z levé strany zkoušel centrovat Vrzal, míč ale poslal do zámezí a domácí se v pohodě ubránili. Je z toho odkop od Vaclíkovy brány.
14
Mětajovský povedenou přihrávkou do uličky hledal rozběhnutého Kadeřábka, ten ale na balon o kousek nedosáhl.
12
Po dobré práci domácího obránce Costy bude od brány odkopávat gólman Vaclík.
11
Z otočky zkoušel pálit nyní Lafata. Jeho pokus byl ale zblokovaný a už se zdálo, že se do brejku dostanou hosté. Nakonec z toho ale nic není.
10
Máme za sebou skoro deset minut zápasu, domácí jsou sice aktivnější, avšak skóre zůstává zatím bezbrankové.
7
Krejčí elegantně patičkou hledal ve vápně znovu Dočkala, tomu do střely skočil jeden z bránících hráčů.
5
Fotbalisté Sparty měli možnost kopat rohový kop. Do odraženého míče se opřel Brabec, jenže zároveň byl mávaný ofsajd a vzrušení tak bylo zbytečné.
3
Po rychlé akci Sparty se přes Krejčího a Lafatu dostal balon až k Dočkalovi, kterého dobře vychytal gólman Špit. K dorážce se dral ještě Kadeřábek, byl ale dobře pokrytý.
1
Do vápna Sparty vnikal po přihrávce od Čížka Fantiš, domácí obrana mu ale míč odebrala.
1
Sparta nastoupí do zápasu v nejsilnější možné sestavě. Chybí pouze Lukáš Vácha, který kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit v prvním ligovém zápase proti Brnu.

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Holek, Brabec, Costa – Matějovský, Mareček, Hušbauer – Dočkal, Krejčí – Lafata.
Náhradníci: Čech, Švejdík, Vácha, Krátký, Vacek, Hybš, Polom, Přikryl, Bednář.

FK Baumit Jablonec: Špit – Kysela, Štochl, Rossi, Vrzal – Novák, Loučka, Kubista, Kopic, Čížek – Fantiš.
Náhradníci: Valeš, Jablonský, Eliáš, Pázler, Moulis, Doležal, Třešňák.

Rozhodčí: Berka – Váňa, Severýn..
Zimní přestávka se ve fotbalové Gambrinus lize pomalu chýlí ke svému závěru a týden před startem jarní fáze letošního ročníku si ligový lídr Sparta Praha pozval na generálku Severočechy z Jablonce.

Sparťanům po nepodařeném létu, kdy se klubu nepodařilo projít do hlavní fáze Evropské ligy, vyšla podzimní část výborně a po šestnácti kolech jsou sparťané usazeni na první příčce (13-3-0, 41:11) s pětibodovým náskokem na obhájce titulu z Plzně a třetí Teplice už ztrácí dalších devět bodů.

I to byl důvod k naprostému minimu změn ve sparťanském kádru, ze kterého oproti podzimu zmizeli pouze slovenský náhradník Lukáš Pauschek a kariéru ukončil Tomáš Ujfaluši, jenž ale kvůli zranění nedostal takřka žádný prostor ve hře. Jedinou novou akvizicí pak je krajní obránce z Teplic Marek Krátký, ovšem ani s ním se zatím do základní sestavy nepočítá.

Jablonec se podzimní částí Gambrinus ligy prokousal k aktuálnímu sedmému místu (6-4-6, 30:28) a v jeho kádru nastal o poznání větší průvan. Zmizeli totiž tří důležití záložníci, Vaněk (Kayserispor – TUR), Piták a Vošahlík (oba Slavia). Nahradit je mají zejména posily z Moravy a Slezska, přišli Doležal (Olomouc), Fantiš (Ostrava) a Okleštěk (Znojmo).

Jedním z hlavních důvodů vzájemné generálky na jarní část Gambrinus ligy je fakt, že už mají za sebou oba vzájemné zápasy v soutěži. V obou se z vítězství radovali sparťané, kteří nejdříve ve druhém kole zvítězili v domácím prostředí 2:1 a tři body odvezli i v posledním jarním kole (16.) ze Severu Čech po dramatickém vítězství 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.