Sparta - Fenerbahce | ONLINE | 19.7.2016 20:00 | Přípravné zápasy 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z pražské Letné děkuji za pozornost na prahu nové sezóny a těším se na přečtenou u přenosu ze sparťanské předsezónní tiskové konference ve čtvrtek ve 14 hodin a především z úvodního zápasu třetího předkola Ligy mistrů proti Steaue Bukurešť, příští úterý od 20 hodin.
STATISTIKY UTKÁNÍ

Střely celkem: 13 – 9
Střely na bránu: 2 – 3
Střely mimo bránu: 8 – 4
Sražené střely: 3 – 2

Držení míče: 44% – 56%
Rohové kopy: 6 – 6
Ofsajdy: 4 – 1
Fauly: 17 – 10
Žluté karty: 1 – 0
Je za námi zajímavé přípravné utkání před startem nového soutěžního ročníku, Sparta na Letné remizovala bez branek s Fenerbahce Istanbul.

V úvodních pětačtyřiceti minutách měli hosté místy výraznou územní převahu, ovšem nedokázali si vytvořit vážnější střelecké příležitosti. Po změně stran už na pažitu dominovali sparťané, kteří z poloviny obměnili sestavu a především v závěrečné půlhodině zatlačili soupeře mnohokrát k jeho brance, ovšem kýženého střeleckého zásahu se nedočkali.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Martin Frýdek měl na kopačce rozhodnutí, když mu za pokutového území sklepl míč Lafata a Frýdek pořádným projektilem nechal vyniknout brankáře Ertugrula!
90+3
Byť Miroslavu Stochovi se rozhodnutí polských sudích vůbec nelíbilo, tak sparťané získali ještě jeden rohový kop, ovšem Dočkalův centr hostující defenziva bez vážnějších potíží snadno odvrátila a po odpískání sparťanského faulu rozehrává brankář Ertugrul.
90+2
V závěru utkání Letnou zní skandovaný potlesk, domácí fanoušci oceňují dnešní výkon Sparty.
90+1
Hlavní rozhodčí Gil oddaluje svůj závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90
Další roh už sparťané přeci jen rozehráli po zemi a Dočkal následně vybídl centrem do vyložené střelecké pozice Lafatu, ten ale hlavou přestřelil tureckou branku!
89
Dočkalův centr ze standardní situace se nebezpečně snášel ke vzdálenější tyči hostující branky, Šural se ale do zakončení neprobojoval. Domácí nápor bude pokračovat centrem od rohového praporku.
88
Sparťané před důležitým dvojzápasem se Steauou šetří nějakými signály při zahrávání rohových kopů, Dočkal tentokrát dlouhým centrem vybídl k zakončení Brabce, ten však hlavičkuje vysoko nad branku.
87
Po rychlé sparťanské akci Zahustel vybojoval rohový kop a rozbouřil obecenstvo na Letné.
85
Alper Potuk potáhl míč po útočné polovině, ovšem byl zdvojen Frýdkem a Zahustelem a zahnán až k rohovému praporku, kde už nedokázal míč udržet ve vymezeném území.
83
Sparťané nadále atakují pokutové území Fenerbahce, Konaté se však utopil ve vlastních kličkách a o míč přišel.
82
Hasan Ali se teď pověsil na záda Šuralovi, sparťané dostali od sudího Gila výhodu, centr Dočkala se však neujal.
81
Lafata přihrávkou, která měla oči, vybídl na pravé křídlo do zajímavé pozice Zahustela, ten však sparťanskou snahu zakončil nepřesným pasem do pokutového území.
79
Konaté po další individuální akci pálil tentokráte sám od rohu pokutového území, svoji ránu ale nasměroval vysoko nad tureckou branku.
77
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Van der Wiel, přichází Hakan Cinemre.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Salih Ucan, přichází Ramazan Civelek.
77
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Van der Wiel, přichází Hakan Cinemre.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Salih Ucan, přichází Ramazan Civelek.
77
Konaté si mezi čtyřmi soupeři troufl na individuální akci podél postranní čáry a poté přesným přízemním centrem vybídl do pokutového území Lafatu, ten ještě přihrával do druhé vlny nabíhajícímu Dočkalovi, jehož rána bez přípravy neproletěla skrz bránící zadáky Fenerbahce.
76
Jednu z mála útočných akcí hostů po změně stran vedl na pravém křídle Alper Potuk, ovšem přehnal razanci svého centru na Hasana Aliho, ten už neměl šanci míč zpracovat.
74
Dnešní atraktivní přípravné utkání na Letné sleduje 7 376 fanoušků.
73
Zdravotní stav hostujícího brankáře Ertugrula určitě není stoprocentní, během hry na sparťanské polovině mu lékař hostujícího týmu obstřikoval kotník.
71
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Fernandao, přichází Stoch.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Aatif, přichází Alper Potuk.
71
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Fernandao, přichází Stoch.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Aatif, přichází Alper Potuk.
70
Zahustelovu nepřesnou přihrávku vystihl Ozan Tufan, sparťané ale brzy zvládli zpomalit hrozící rychlý brejk a hosté už pouze kombinují ve středu pole.
69
Sparťané v posledních minutách výrazně zrychlili své útočné akce, Frýdek teď padesátimetrovým nákopem hledal na levém křídle Šurala, zimní posila z Liberce vybojovala alespoň autové vhazování.
68
Lafata prostrčil míč mezi hostujícími zadáky do běhu Šuralovi, ten ale nedokázal procedit svoji přihrávku na rozběhnutého Čermáka.
67
Turecký brankář ale bude v pořádku, podobně jako Kjaer, jenž už se vrátil zpět do boje.
66
Ošetření si tentokrát vyžádal brankář Fenerbahce Ertungrul Taskiran, což domácí fanoušci nesou nelibě pískotem.
65
Po souhře se Zahustelem Dočkal připravil střeleckou pozici pro Šurala, jenž hlavou jen těsně přestřeluje branku Fenerbahce!
65
Ve hře už se pokračuje, další útočnou akci Sparty vedl po pravém křídle Zahustel, ovšem neprosadil se proti důrazně bránícímu Hasanu Alimu.
63
Po střetu s Čermákem zůstal na trávníku ležet otřesený Simon Kjaer a dánský stoper musí být ošetřen.
62
Sparťané sehráli jednu z nejpohlednějších akcí dosavadního průběhu zápasu! Konaté se z křídla prokličkoval do pokutového území, jeho přihrávku Čermák mezi nohama šikovně propustil na zcela volného Dočkala, ten v dobré střelecké pozici na hranici pokutového území ale nepropálil těla bránících fotbalistů!
61
Další faul je za drobný prohřešek odpískán Ozanu Tufanovi, sparťané se mohou nastěhovat na útočnou polovinu.
59
Úvodní čtvrthodina druhého poločasu zatím postrádá potřebný náboj a do hry obou soupeřů se vkrádá častá nepřesnost znemožňující založení kloudné útočné akce.
57
Frýdkovi se do dobré pozice pro kolmici rozebíhala hned trojice sparťanských fotbalistů, syn klubové legendy ale přihrával nepřesně a odevzdal míč soupeři.
55
Šural si doběhl pro dlouhý pas na pravé křídlo za záda hostujících obránců, ovšem už nedokázal zkrotit míč na hrací ploše letenské arény.
54
Čermák si ve středu pole vynutil faul Ozana Tufana, sparťané mohou rozehrávat míč z místa.
52
Lafata převzal Čermákovu přihrávku za zády hostujících obránců a prostřelil brankáře Ertugrula, to už ale po odpískání dalšího sparťanského ofsajdu.
50
Gregory Van der Wiel pálil z pořádné vzdálenosti, ovšem přestřelil sparťanskou branku.
48
Zahustel se uvolnil na pravém křídle, následný centr ale zapadl až za vzdálenější tyč hostující branky.
46
Hosté do druhého poločasu vystřídali pouze jednou, již zmíněný Sener Özbayrakli nahradil Canera Kocu.
46
Sparťané by tedy měli hrát v následujícím rozestavení:

Koubek – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dočkal, Frýdek, , Čermák, Konaté – Lafata, Šural.
46
Střídání v dresu Sparty:

Ze hry byli staženi Bičík, Mareček, Costa, Juliš a Fatai. Nahradili je Koubek, Lafata, Konaté, Čermák a Šural.
46
Začal druhý poločas.
Ve hře se určitě objeví minimálně Aleš Čermák, který vyběhl ze šatny společně se svými spoluhráči.
Hosté budou do druhého poločasu jednou střídat, u postranní čáry už je připraven Sener Özbayrakli. Sparťané teprve vybíhají na hřiště, tak uvidíme, zda-li i trenér Ščasný připravil nějaké změny v sestavě.
Polský rozhodčí Gil neměl sebemenší důvod k prvnímu poločasu něco nastavovat a s uplynutím pětačtyřicáté minuty posílá hráče k občerstvení do šaten.
45
První poločas skončil.
45
Kadlec ve spolupráci s Bičíkem a Brabcem vyšachovali ze hry napadajícího Fernandaa a vysloužili si potlesk obecenstva.
44
Na dlouhý nákop Ozana Tufana za sparťanskou obranu musel brankář Bičík vyběhnout daleko ze své branky, ovšem byl u míče dříve než atakující Aatif.
42
Polský rozhodčí Gil je zatím velmi úzkostlivý na osobní souboje a velmi často přerušuje hru odpískaným faulem na jedné či druhé straně.
40
Po následném centru Hasana Aliho kraloval v pokutovém území Jakub Brabec.
39
Hasan Ali si při rychlém útočném výpadu vyměnil míč s Aatifem a poté ránou k přední tyči protáhl Davida Bičíka, ten však dokázal míč vytěsnit vedle své branky.
39
Kadlecův nákop si Fatai zpracoval na svoji hruď, další útočnou snahu nigerijského útočníka už zastavilo odmávání a odpískání postavení mimo hru.
37
Zaváhání hostů v rozehrávce mohl potrestat Frýdek, ovšem střela z dálky mu nevyšla podle představ a proletěla daleko vedle Ertugrulovy svatyně.
35
Brabec roztleskal sparťanské fanoušky povedeným skluzem pod nohy Saliha Ucana zcela v rámci fotbalových pravidel, kterým vybojoval míč pro Letenské.
34
Sparťané se poté ubránili další soupeřově standardní situaci a sami vyrazili do rychlého protiútoku, Dočkal ve středu pole uvolnil Fataie, jenž se poté zdatně probíjel útočnou polovinou, ovšem včas proti němu stačil vyrazit z branky Ertugrul a turecký brankář dokázal v těsném souboji s rozběhnutým Fataiem odehrát míč do zámezí.
33
Fernandao se nadechl k povedené ráně z dobrých pětadvaceti metrů a jeho pumelice, kterou stačil jemně tečovat brankář Bičík, proletěla jen těsně nad břevnem sparťanské branky!
31
Po pasivním výkonu v úvodních dvaceti minutách už sparťané začínají častěji atakovat pokutové území soupeře, tentokrát se Fatai probíjel z pravého křídla až před brankáře Ertugrula a připravil si dobrou střeleckou pozici, ovšem pálil přímo do soupeřova gólmana.
30
Po pohledné sparťanské souhře se u rohu pokutového území objevil s míčem na kopačce Mareček, domácí středopolař ale poté přehnal razanci svého centru a zahnal Costu až ke vzdálenější postranní čáře, kde už zimbabwský reprezentant neměl naději udržet míč na hrací ploše.
29
Na Dočkalův načechraný centr si naskočil Ondřej Zahustel a v zajímavé střelecké pozici hlavou zamířil nad hostující branku.
28
Frýdek tradičně podstupuje celé množství osobních soubojů a tentokrát vybojoval standardní situaci v těsné blízkosti pokutového území Fenerbahce.
27
Hasan Ali perfektním centrem posadil míč přímo na hlavu Fernandaa, jenž ani nemusel vyskočit, devětadvacetiletý brazilský forvard ale hlavičkuje nad sparťanskou branku.
27
Aatif neuspěl v běžeckém souboji s Brabcem, vybojoval ale další rohový kop ve prospěch tureckého celku.
26
Sparťané marně dobývali pokutové území Fenerbahce, neujal se Fataiův centr, ani následná sražená střela Marečka a byť Juliš ještě srdnatě bojoval na hranici pokutového území, domácí snaha končí odpískáním nedovoleného zákroku.
24
Fatai získal míč ve středu pole, následná snaha o rychlý přechod sparťanů do útoku ztroskotala na nepřesné přihrávce Dočkala, jenž v tísni míč odevzdal soupeři. Salih Ucan se okamžitě pokusil zaskočit Bičíka pokusem od středové čáry, branku však netrefil.
22
Kadlec si dokázal pokrýt míč před rozběhnutým Fernandaem, ten navíc sparťanského obránce srazil k zemi a rozehrávat bude moci brankář Bičík.
20
Do rychlého brejku se okamžitě hnal Fatai, jenž si to namířil mezi obrovskou početní převahu soupeře a byť se přes celé hřiště probil až k pokutovému území Turků, zakončení už mu nevyšlo a střelecký pokus ztroskotal na bránících soupeřích.
20
Od rohového praporku tentokrát centroval Salih Ucan a míč v pokutovém území propadl k osamocenému Caneru Kocovi, jenž si jej v nebezpečné pozici rovnal ke střele, ovšem ve skrumáži nakonec vystřelit nedokázal.
19
Nové posile Fenerbahce Grégory Van der Wielovi sklouzl do cesty Costa a hosté budou zahrávat další rohový kop.
18
Tentokrát už si sparťanská defenziva poradila výrazně jednodušeji s rohovým kopem Fenerbahce a nepřipustila žádné ohrožení Bičíka.
17
Aatif v souboji s Martinem Frýdkem na pravém křídle vybojoval další rohový kop ve prospěch tureckého celku a k rohovému praporku už směřuje Hasan Ali, někdejší dlouholetý spolubydlící Michala Kadlece na hotelových pokojích při klubových akcích.
16
Dočkal šikovným dloubáčkem uvolnil v pokutovém území Lukáše Juliše, jenž mohl směřovat vstříc brankáři Ertugrulovi, ovšem zastavil jej zdvižený praporek pomezního rozhodčího Konrada Sapely na znamení ofsajdu českého mladíka.
15
Aatif se opřel do balónu z pořádné dálky, ovšem nepropálil bránící sparťanská těla.
13
Po centru Hasana Aliho od rohového praporku zaváhal brankář Bičík, jenž netrefil vysoko nadražený míč a Roman Neustädter nasměroval balón do sítě, to už ovšem po hvizdu sudího Gila, jenž viděl nedovolený zákrok na sparťanského brankáře.
12
Dočkalův centr k přední tyči hosté snadno odvrátili a dokonce zamířili do rychlého kontru, po němž budou sami zahrávat rohový kop, který vybojoval Salih Ucan.
11
Costa se uvolnil na levém křídle, následný centr hosté sráží na rohový kop.
9
Mohutný Francouz marockého původu Aatif dokázal udržet míč v tísni mezi sparťanskými obránci u domácí "šestnáctky", z jeho snahy už ale fotbalisté v bílém nijak profitovat nedokázali a o míč brzy přišli.
7
Frýdek při snaze o zisk míče v bezprostřední blízkosti soupeřova pokutového území sestřelil Ozana Tufana a v ruce polského arbitra Gila vidí žlutou kartu.
5
Podporu zhruba stovky fanoušků mají i hosté. Jejich příznivci přicestovali z Turecka či nedalekého Německa, kde sídlí mnoho Turků i právě příznivců Fenerbahce.
4
Na dlouhý pas Ozana Tufana si za sparťanskou obranu zabíhal Fernandao, ovšem od svého spoluhráče dostal příliš dlouhou přihrávku, ke které měl výrazně blíže sparťanský brankář Bičík.
2
Oba týmy hrají ve velmi podobném rozestavení 3-5-2 a v úvodu zápasu hosté kombinují s míčem ve středu hřiště.
1
Utkání právě začalo.
Sparťané nastupují celí v rudém, hosté pro dnešní zápas oblékli venkovní variantu svých dresů bílé barvy.
Trojice sudích už přivedla fotbalisty před slušně zaplněné ochozy a zahajovací výkop se nezadržitelně blíží.
Na dnešní atraktivní mezinárodní utkání přicestovali polští rozhodčí v čele s Pawlem Glikem.

Čtyřicetiletému sudímu z Lublinu, který už zde na Letné rozhodoval loňské utkání Evropské ligy s APOEL Nikósie, budou na čarách pomáhat jeho krajané Bartosz Heinig a Konrad Sapela.
Utkání bude doprovázet velmi dobré fotbalové počasí, neboť v Praze je jasno a příjemná teplota kolem pětadvaceti stupňů. Také trávník se zdá být po letní přestávce ve skvělé kondici.
Dvacet minut před úvodním výkopem jsou zatím ochozy letenského stadiónu poloprázdné, nicméně do zahajovacího výkopu stále zbývá času dost.

A zatímco se na trávníku stále ještě rozcvičují domácí fotbalisté, tak ti hostující již zamířili zpět do útrob stadiónu.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Bičík – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dočkal, Frýdek, Mareček, Costa – Fatai, Juliš
Náhradníci: Koubek – Lafata, Mazuch, Konaté, Čermák, Šural, Sáček, Nešpor

Fenerbahce Istanbul: Ertugrul – Caner Koca, Kjaer, Neustadter – Van der Wiel, Ozan, Souza, Salih, Hasan Ali – Aatif, Fernandao
Náhradníci: Ersu – Ismet, Subasi Karahan, Ozbayrakli, Polat, Cinemre, Okutan, Kose, Civelek, Potuk, Stoch

Rozhodčí: Gil – Heining, Sapela (vš. Polsko).
Příjemný večer z pražské Letné, kde domácí Sparta rozehraje nový ročník generálkou na soutěžní duely a rozhodně to nebude ledajaký přípravný zápas, neboť do Prahy přicestovalo turecké Fenerbahce Istanbul, nesmírně ambiciózní tým s individuálně velmi silným kádrem.

Sparťané se připravují na nový ligový ročník, kde by rádi předstihli Viktorii Plzeň a po tříleté odmlce vrátili ligovou trofej na Letnou. Zároveň budou také bojovat o účast v hlavní fázi evropských pohárů a rozhodně mají na co navazovat, neboť v uplynulé sezóně se probili až do čtvrtfinále Evropské ligy. Letos budou bojovat o Ligu mistrů a na její úvod se již za týden střetnou se Steauou Bukurešť.

Během letní přestávky Spartu opustila dvojice fotbalistů, kteří zamířili do italské Serie A, avšak zatímco Ladislav Krejčí (Boloňa) strávil v klubu celou řadu sezón, tak Patrik Schick (Sampdoria Janov) odešel na Apeninský poloostrov okamžitě po ročním hostováním ve vršovických Bohemians 1905.

Spartu naopak posílil Michal Kadlec a reprezentační obránce shodou okolností přišel právě z celku dnešního soupeře, utkání tak pro něj bude mít velmi pikantní příchuť. Se Spartou se navíc připravují také navrátilci z hostování, přičemž výrazný potenciál by mohl být v Aleši Čermákovi. Opora reprezentační jednadvacítky se vrátila po úspěšné epizodě v Mladé Boleslavi.

Proti Spartě dnes nastoupí devatenáctinásobný turecký šampión, který se rovněž připravuje na blížící se kvalifikaci o postup do Ligy mistrů, za týden se ve třetím předkole utká s francouzským Monakem.

Fenerbahce v uplynulé sezóně turecké ligy skončilo na druhém místě za mistrovským Besiktasem a disponuje nesmírně silným kádrem, který ještě doplnilo o letní posily v podobě Martina Škrtela, Gregory van der Wiela či Romana Neustädtera. Kromě nich by se dnes v akci mohli objevit i Simon Kjaer, Mehmet Topal, Miroslav Stoch či Robin van Persie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud