Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 6. října 2017   10:30

1:2
(1:1)
Vítkovice
Vítkovice
39' Matěj   • 90' Mišinský
Brno
Melichárek (46. Halouska) – Gomes (46. Jovanović), Gáč, Vraštil, Jablonský – Janošek, Pilík – Juhar (46. Fortes), Škoda, Lutonský (46. Přichystal) – Koné.
Halouska – Fortes, Jovanovič, Přichystal
Marek – Polák, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Vítkovice
Květoň (46. Nemrava) – Prajza, Mikula (46. Kotouč), Dramé (46. Motyčka), Twardzik – Aboubakar, Bzirský (46. Honiš), Matěj (46. Mišinský), Kučera (55. Pavelka) – Mrázek (46. Urbančok), Szotkowski (46. Vasiljev)
Kotouč, Motyčka, Honiš, Mišinský, Urbančok, Vasiljev, Pavelka, Nemrava

Ode mě je to pro dnešní utkání vše, loučím se s vámi a přeji pěkný zbytek dne.
Utkání je u konce. Druhý poločas pro diváky příliš záživný nebyl, přesto jsme se na Srbské dočkali ještě jedné branky. V poslední minutě zápasu rozhodl o vítězství Vítkovic Vladimír Mišinský.
90'
90'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté v poslední minutě hry nejspíš rozhodují zápas. K exekuci přímého kopu se postavil VLADIMÍR MIŠINSKÝ, který povedenou umístěnou ranou dokončil obrat ve skóre.
89'
Zajímavá šance pro hostující tým. Gáč byl těsně za hranicí šestnáctky pozdě v souboji s aktivním Twardzikem, kterého poslal k zemi a je z toho přímý kop z velice zajímavé pozice.
87'
Standardní situaci si vyzkouší i domácí Zbrojovka, ostrým zákrokem se provinil Martin Motyčka.
86'
Urbančok zachytil ve středu pole nepřesnou Halouskovu rozehrávku, přečíslení Vítkovic však vyřešil špatnou zpětnou přihrávkou Aboubakar.
85'
Urbančok našel na zadní tyči volného Mišinského, ten si však nepohlídal ofsajdové postavení.
85'
Zbrojovka se ubránila, ale jen na chvíli. Po dalším nedovoleném zákroku si totiž Dominik Urbančok přímý kop zopakuje.
84'
Na útočné polovině byl faulován Urbančok, hosté budou zahrávat standardní situaci.
82'
Na druhé straně se k hlavičce dostal Francis Kone, jeho hlavička však skončila těsně vedle Nemravovy brány.
81'
Vítkovice jsou i v závěru zápasu mírně aktivnější. Tentokrát jejich akci zastavil útočný faul Pavelky, který stáhl k zemi Vraštila.
78'
Do vápna domácích se z levé strany dostal Twardzik, jenž si zasekl míč a po souboji s Vraštilem upadl k zemi. Sudí Marek i přes protesty Vítkovických penaltu nenařídil, hosté budou zahrávat pouze rohový kop.
76'
Po delší době zahrozilo i Brno. Jablonský našel přízemním centrem Škodu, jehož střelu z první pohotově vyškrábl nad břevno Nemrava.
75'
Hosté jsou v posledních minutách lepším týmem. Nyní se dostal ke střele po pohledné kombinaci Pavelka, jeho projektil však proletěl nad Halouskovu bránu.
73'
A další šance hostů! Domácí při bránění rohového kopu na zadní tyči neuhlídali Kotouče, který v dobré pozici minul bránu.
72'
Tentokrát přece jen zahrozili hosté! Mišinského ránu z dálky vyrazil Halouska před sebe a domácí měli co dělat, aby míč odvrátili míč před dobíhajícím Aboubakarem.
69'
Brno vybojovalo rohový kop, z toho ale výrazněji nezahrozilo a na první šanci ve druhém poločase tak stále čekáme.
67'
Vítkovice pěkně zakombinovaly na pravém křídle, Mišinský však při pokusu o centr podklouzl. Bude se tak kopat od Halouskovy brány.
65'
Na druhé straně dobře potáhl míč středem pole Urbančok, jeho přihrávka však šla těsně na paty nabíhajícímu Pavelkovi.
63'
Brno je v posledních minutách lepším týmem, schází mu však větší kvalita ve finální fázi. Tentokrát zastavil akci Zbrojovky zdvižený praporek pomezního sudího, svoji pozici si nepohlídal Škoda.
62'
Dnes střelecky aktivní Vraštil si opět počkal na odražený míč, pokus levou nohou mu však příliš nevyšel. Bude se kopat od vítkovické brány.
61'
Tentokrát se do vápna Vítkovic se tentokrát prodíral Kone, ten se ale nakonec provinil útočným faulem.
59'
O ránu z dálky se tentokrát postaral hostující Pavelka, trefil ale jen střed brány a tedy připraveného Halousku.
58'
Fortes se výborně prodral k vápnu soupeře, kde posunul míč na kopačky Škody. Ten však vhodný moment ke střele prováhal a nakonec svým centrem našel jen Nemravovy rukavice.
55'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Kučera, přichází Pavelka.
53'
Tomáš Vasiljev o sobě dává hned po příchodu na hřiště vědět. Nyní poslal do vápna Zbrojovky nebezpečný centr, který musela domácí obrana odvrátit za cenu rohového kopu.
52'
Do vápna domácích z pravé strany velice jednoduše pronikl Vasiljev, jeho zpětnou přihrávku však zastavil pohotový Jablonský.
50'
Hra je v úvodu druhého poločasu poměrně rozháraná, týmy se často střídají v držení míče.
47'
Centr z levé strany propadl až k Vraštilovi, tomu ale rána zpoza šestnáctky nevyšla a skončila mimo.
46'
46'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Mikula, přichází Kotouč.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Dramé, přichází Motyčka.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Bzirský, přichází Honiš.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Matěj, přichází Mišinský.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Mrázek, přichází Urbančok.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Szotkowski, přichází Vasiljev.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lutonský, přichází Přichystal.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Juhar, přichází Fortes.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Vraštil, přichází Jovanović.
První poločas je u konce. Lépe do něj vstoupili domácí, kteří šli již v 8. minutě do vedení zásluhou Lukáše Vraštila. Vedení však Zbrojovce vydrželo jen do 39. minutě, kdy se přesně prosadil Jan Matěj, jenž tak stanovil poločasové skóre na 1:1. Druhý poločas začne zhruba v 11:32.
45'
45'
Závěr poločasu se odehrává u hostující brány, domácím se ale nedaří vypracovat si větší šanci.
43'
Obléhání brněnské šestnáctky vyřešil střelou z 25 metrů Twardzik, jeho projektil ale domácí svatyni o několik metrů minul.
42'
Rychlý protiútok dvojice Škoda – Kone nevyšel, druhý jmenovaný totiž dostal vysoký míč do těžké pozice a proti přesile se neprosadil.
39'
Hosté se přece jen dočkali na vyrovnání. Za brněnskou obranu se tentokrát dostal Mrázek. Ten nezazmatkoval, míč na hranici vápna podržel a našel pod sebou zcela volného JANA MATĚJE. Ten už neměl problém si ve vápně míč jedním dotykem posunout a druhým překonat bezmocného Melichárka.
38'
Vítkovice jsou v posledních minutách lepším týmem. Po dalším faulu, tentokrát v podání Škody, budou zahrávat další přímý kop.
36'
Hosté nenaložili z nabídnutou šancí příliš dobře, Mikula trefil z přímého kopu jen zeď.
35'
Domácí obrana teď zaspala, za její záda se již podruhé dostal Szotkowski a celou situaci hasil faulem v pozici posledního Chico Gomes. Po jeho faulu následuje přímý kop těsně zpoza šestnáctky a žlutá karta. Nutno říct, že v mistrovském utkání by sudí musel vytáhnout červený kartonek.
32'
Další vítkovická akce končí ofsajdem, svoje postavení si nepohlídal Mrázek.
31'
Po delší době o sobě dali výrazněji vědět hosté. Přízemní centr Prajzy si ve vápně našel volný Bzirský, jeho střela z první ovšem skončila vysoko nad.
29'
Byl to právě Pilík, který poslal zajímavý centr do šestnáctky, hosté se však nakonec nadvakrát ubránili.
28'
Tomáš Pilík si dobře pokryl míč a nějakých 30 metrů od vítkovické brány byl faulován, je z toho tedy zajímavý přímý kop pro domácí.
26'
Vítkovice trochu uklidnily hru a snaží se udržet míč na svých kopačkách. Jejich poslední akci zastavil útočný faul Mrázka, opět tedy hraje Brno.
23'
Tentokrát o sobě dal vědět Škoda, jenž podržel míč na levém křídle, aby následně posadil míč na hlavu Francise Koneho. Veškeré vzrušení ale bylo zbytečné, druhý jmenovaný byl totiž v ofsajdu.
22'
Martin Juhar získal míč ve středu pole a domácí šli do situace 3 na 1. Juhar však přihrávku na zcela volného Koneho prováhal a nakonec to přehnal s razancí, když hledal na druhé straně Milana Lutonského.
21'
Poslední minuty probíhají spíše ve středu pole, k vidění je spousta osobních soubojů.
18'
Hostující Kučera v blízkosti půlící čáry tvrdě dohrál Gomese a sudí Marek mu jasně vysvětluje, že za podobný zákrok může příště následovat karta.
17'
Lutonského dlouhý míč zkrotil v těžké pozici Škoda, ten byl však nakonec vytlačen do rohu hřiště a o míč přišel.
15'
Po oboustranném aktivním začátku a gólu Brna sledujeme trochu hluchou pasáž hry. Oba týmy nyní spíše vyčkávají, co vymyslí ten druhý.
13'
Brno se usadilo na útočné polovině, v blízkosti šestnáctky soupeře bude vhazovat Gomes.
10'
Zbrojovka se nadvakrát ubránila a po dobré práci Lutonského bude vhazovat na vlastní polovině.
9'
Hosté mohou rychle odpovědět, i oni budou kopat od rohového praporku.
8'
Brno právě vstřelilo branku!
A Zbrojovka se ze svého prvního rohu prosazuje. Tomáš Pilík posadil přesný centr na hlavu LUKÁŠE VRAŠTILA, jenž na přední tyči překonal Květoně.
8'
Juhar našel na středu pole přesným pasem Škodu. Brněnský útočník se pokusil o pohotovou střelu, tu však jeden z hostů srazil na roh.
7'
Vítkovice se velice jednoduše dostaly až k šestnáctce Zbrojovky, tam ale vybojoval míč zpět Gomes. Do brejku jdou domácí.
5'
Šance i na druhé straně. Lutonského centr našel hlavu Koného, který hlavičkoval jen těsně nad hostující bránu.
4'
Tentokrát už ale Vítkovice zahrozily pořádně. Na průnikovou přihrávku si výborně naběhl Szotkowski, jenž šel sám na Melichárka, své zakončení však namířil těsně mimo.
3'
Po zmatcích na hranici domácí šestnáctky nakonec odcentroval Bzirský, jenž našel Matěje, tomu ovšem rána v dobré pozici vůbec nesedla.
2'
Škoda zaváhal v rozehrávce a jen díky obrannému zákroku Pilíka je z toho pouze první vítkovický roh.
1'
Domácí začali utkání poměrně aktivně s míčem u kopaček, jejich první akce však skončila nepřesnou přihrávkou.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Gomes, Gáč, Vraštil, Jablonský – Janošek, Pilík – Juhar, Škoda, Lutonský – Koné.
Náhradníci: Halouska – Fortes, Jovanovič, Přichystal

MFK Vítkovice: Květoň – Prajza, Mikula, Dramé, Twardzik – Aboubakar, Bzirský, Matěj, Kučera – Mrázek, Szotkowski
Náhradníci: Kotouč, Motyčka, Honiš, Mišinský, Urbančok, Vasiljev, Pavelka, Nemrava

Rozhodčí: Marek – Polák, Dohnálek.
Hostující Vítkovice hrají druhou nejvyšší soutěž, krom toho je však jejich start do sezony téměř totožný s tím brněnským. Ostravský celek má sice za sebou již deset zápasů, během nich ale získal jen čtyři body a taktéž se nachází na dně tabulky. I hosté po neúspěšném začátku sezony vyměnili trenéra. K Vítkovicím se teprve včera přidal zkušený kouč Ludevít Grmela.
Domácí Zbrojovka zažívá velice špatný start sezony. Ten vyústil mimo jiné v odvolání bývalého trenéra Svatopluka Habance, za něhož v týdnu brněnský celek přivedl náhradu. Tým jako hlavní trenér přebral bývalý kouč Plzně, Roman Pivarník. Brno má v nejvyšší soutěži po devíti odehraných zápasech na kontě pouhé čtyři body a patří mu poslední příčka, pro záchranu mezi elitou tak bude muset ve zbytku sezony ještě pořádně zabrat.
Pěkné páteční dopoledne! V přátelském utkání se během reprezentační pauzy v Brně utká domácí Zbrojovka s hostujícími Vítkovicemi. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.