Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Hr. Králové - 22. června 2019   15:00

Jablonec
Jablonec
53' Chramosta
1:0
(0:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
Jablonec
1. poločas: Hanuš – Jugas, Kubista, Břečka, Sýkora – Pilík, Hübschman, Považanec, Fábry, Kratochvíl – Chramosta.

2. poločas: Hrubý – Pleštil, Kubista, Břečka, Peřina – Pilík (63. Velich), Hübschman, Považanec, Kratochvíl (63. Dominik Breda), Černák – Chramosta (63. Čvančara).
Hr. Králové
Ottmar – Finěk, Zbrožek, Leibl, Horák – Vlkanova, Jukl, Kateřiňák, Zuljević – Švantner, Prekop
Brát – Martinec, Ptáček, Urma, Černý, Doležal, Soukeník, Zorvan, Chaponda

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jablonce, který svého soupeře dokázal porazit poměrem 1:0. Jablonec byl ve druhém dějství aktivnějším celkem, navíc se hned v úvodu poločasu dostal k jediné brance, o kterou se postaral Chramosta. Postupem času jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, která navíc už nepřinesla žádnou přesnou trefu.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda sudí něco málo nastaví, zřejmě to nějaká ta minutka bude.
87'
Vyrovnání mohl zařídit Chaponda, který si seběhl k malému vápnu, kde se mu nepodařilo kloudně zamířit. Hrubý tak obstará odkop od branky.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Diváci se zatím dočkali pouze jediné branky, Hradec je směrem dopředu téměř neškodný.
84'
Nicméně ten nepřinesl nic nebezpečného, načež bylo po zákroku na Valucha pískáno na druhé straně. O rozehrávku se postaral Považanec.
83'
Čermák dokázal ubránit protihráče, avšak jako poslední se dotkl míče právě jablonecký hráč. Votroci budou moci zahrávat rohový kop.
82'
Nakonec se k hlavičkovému pokusu dostal kapitán Hübschman, jenž se navíc nacházel v ofsajdu. Rozruch před brankou byl tak zbytečný.
81'
U pokutového území byl zastaven jeden z hráčů Jablonce, který svému celku zajistil standardní situaci z velice dobré vzdálenosti od branky.
80'
Považanec naznačil pohyb vpřed, načež si ho rozmyslel. Místo toho jsme sledovali zpětnou přihrávku, po které je k vidění dlouhá kombinace.
79'
Breda aktivně napadal rozehrávku soupeře, avšak se mu nakonec nepodařilo vydolovat míč. Následně musel proti přihrávce zasahoval Kubista.
74'
Pleštil to u postranní čáry udělal velice zkušeně, navíc se mu podařilo trefit jednoho z protihráčů, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru.
73'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu, načež se Hradec vydal středem hrací plochy, kde neustále číhá početný blok protihráčů.
72'
Hlavní sudí nakonec ještě musel uklidňovat situaci u postranní čáry. Posléze Hradec vhazoval, načež si nedovoleným zákrokem pomohl Pleštil.
71'
Hra se nám přesunula na polovinu Jablonce, kde se soupeř pokoušel o atak po levém křídle, přičemž si důrazně počínal také zadák Kubista.
70'
Nakonec se jednalo o Pleštila, který už je v pořádku. Navíc sám obstaral autové vhazování, po kterém se podařilo velice dobře zasáhnout Kubistovi.
69'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil jeden z hráčů Jablonce, který zřejmě má krvavé zranění. Na nic vážného to ale nevypadá.
68'
Kapitán Hübschman pouze přeposílal na vedle stojícího Považance, který u středového kruhu operoval tak dlouho, až si vybral kolegu Peřinu.
67'
Votroci to zkoušeli přenesením hry na pravou stranu, nicméně tam číhal početný blok protihráčů. Navíc si jeden z hráčů Jablonce pomohl čistě.
66'
Za volným míčem se řítil Čvančara, který při tom ještě dohrál protihráče, nicméně sudí nechal hru plynout. Až posléze bylo pískáno ve prospěch Hradce.
65'
Střídající Breda se ještě pokoušel zastihnout míč na hrací ploše, což se nakonec nepodařilo. Brát tak obstará odkop od své svatyně.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Jablonec stále vede o jedinou branku, navíc je v posledních minutách aktivnějším celkem.
59'
Votroci se celkem snadným způsobem dostali k pokutovému území, díky čemuž vybojovali rohový kop, který z hranice malého vápna odklízel Hübschman.
58'
Kubista si nebral servítky, naopak padající míč poslal k pokutovému území soupeře, kde si až příliš agresivním způsobem počínal Chramosta.
57'
Před malým momentem se k výkopu od své branky postavil brankář Hrubý, který to zkoušel dalekonosným pasem, který směřoval na protihráče.
56'
U zadní tyče jsme sledovali důrazný souboj souboj mezi Hanušem a jedním z protihráčů. Hlavní sudí gestem ruky ukázal, že se bude vykopávat.
55'
Tentokráte jsme sledovali další střelecký projektil, avšak Čermákovo zakončení nebylo zrovna přesné, brankář Brát tak nemusel zasahovat.
54'
V tuto chvíli to budou mít hráči Hradce Králové hodně složité, budou muset dotahovat jednobrankové manko, na což mají ještě hodně času.
53'
Jablonec právě vstřelil branku!
Standardní situace slaví kýžený úspěch! Pilíkovi se totiž povedlo centr přesně nasměřovat na hlavu JANA CHRAMOSTY, který se pověsil do vzduchu a poté velice přesně zamířil do branky soupeře.
51'
Krátce poté si hráči Jablonce vybojovali standardní situaci, zcela určitě se bude jednat o centrovanou nabídku v podání zkušeného Pilíka.
50'
Pilík to zkoušel podél autové čáry, jenomže daleko s míčem se nedostal. Naopak si pochvalu zaslouží Chaponda, jenž vypíchl balón do zámezí.
49'
Ten ale nebyl zrovna povedený, nejvýše do vzduchu se totiž dostal jeden z protihráčů, který hlavičkou zažehnal případné nebezpečí.
48'
V úvodu druhého poločasu se hráči Jablonce dostali k pokutovému území soupeře, kde se jim po delší době podařilo vybojovat rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Hradce, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Více ze hry měli hráči Jablonce, avšak ani jednou nepřekonali brankáře Ottmara. Votroci se většinu poločasu pouze bránili, avšak se dostali k několik sympatickým protiútokům, které se štěstím mohly přinést kýženou branku.
45'
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Těsně před pokutovým územím skončil na zemi Považanec. K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil Pilík, jehož rána směřovala kousek vedle.
41'
Horák raději jednal ve spolupráci s brankářem Ottmarem, který ihned cpal míč k postranní lajně, kde si Djurdjević počínal nedovoleným způsobem
40'
Po nepřesném zakončení mohl brankář Hanuš rozehrávat od své svatyně. Jeho kolegové z obrany bleskově vyvezl míč na druhou stranu.
36'
Hanuš svým odkopem zkoušel oslovit Kratochvíla, což se také podařilo. Posléze se tentýž hráč dostal do zakončení, které srazil protihráč.
35'
Votroci mohli jít do vedení! Sledovali jsme totiž bleskový protiútok, po kterém se do zakončení dostal Vlkanova, jenž svůj pokus poslal vysoko nad.
34'
Zbrožek dokázal odklidit vzdušnou nabídku, posléze Fábry roztáhl hru na pravou stranu, odkud centr pouze proletěl pokutovým územím.
33'
Hrací předmět se snesl ven z hrací plochy, což pochopitelně vedlo k autovému vhazování, o které se postaral velice aktivně hrající Sýkora.
32'
Sýkora celkem dlouho spolupracoval s Kubistou, načež druhý jmenovaný věnoval prudkou přihrávku na Sýkoru, který byl celkem rychle odzbrojen.
31'
Ottmar zkoušel na druhé straně hrací plochy oslovit Švantnera, což se sice podařilo, avšak jeden z jeho spoluhráčů si pomáhal nedovoleně.
30'
Jugas táhl akci po pravém křídle, poté si u šestnáctky všiml volného Považance, který se po otočce dostal k velice slabému zakončení.
29'
Jablonec si vyzkoušel rohový kop, který směřoval za pokutové území, kde se nacházel Považanec. Jeho rána z první nebyla zrovna povedená.
28'
Horák vyvezl míč až k hranici pokutového území, kde se sám postaral o střelecký projektil. Hanuš si se slabým zakončením poradil na jedničku.
27'
Sýkora si potáhl míč na levou nohu, avšak poté poslal centr pouze ven z hrací plochy. To znamená, že Ottmar bude moci odkopávat.
26'
Záhy to zkoušel Jukl přihrávkou za obranu na naběhnuvšího Prekopa, avšak včas se podařilo zakročit Kubistovi, který odvrátil možné nebezpečí.
25'
Hanuš rozehrál na naběhnuvšího Břečku, který ještě roztáhl hru do středu hrací plochy, odkud Považanec přenášel hru k postranní čáře.
24'
Hlavní sudí na malý moment přerušil hru, poslal hráče k postranní lajně, aby se občerstvili. V tomto počasí je to opravdu potřebné.
23'
Posléze se na zemi ocitl také Sýkora, což vedlo k dalšímu nedovolenému zákroku. Zatím sledujeme hru, která nabízí celou řadu nepřesností.
22'
Posléze si jeden z hráčů pomohl nedovoleným zákrokem v blízkosti středového kruhu, naopak na zemi se v bolestech ocitl Kratochvíl.
21'
S míčem si zahrál brankář Ottmar, který v tomto případě rozehrál po zemi do strany. Přízemní nabídkou to zkoušel Vlkanova, který nikoho nenašel.
16'
Djurdjević zatáhl míč k postranní lajně, kde se mu nepodařilo vybojovat ani autové vhazování. Místo toho se o provedení autu opokusí Jugas.
15'
Přenesení hry našlo u pokutového území Považance, kterému se nepodařilo oslovit Pilíka. Na druhou stranu se tak dostává smečka protihráčů.
14'
Centrovaná nabídka směřovala k přední tyči, kde se do vzduchu dostával Mahr. Jeho hlavičkový pokus putoval daleko vedle branky Hanuše.
13'
Na opačné straně se do volného prostoru dostával Prekop, kterému se podařilo vybojovat rohový kop, který i tentokráte obstará Kateřiňák.
12'
O přihrávku si řekl Sýkora, který se rovněž pokoušel o centr do pokutového území. Tam tentokráte zasahoval Zbrožek, jenž nedal Chramostovi šanci.
11'
Pilíkovi se podařilo do šestnáctky poslat nadýchaný bochánek, na který si dokázal naskočit Chramosta, jehož hlavičkový pokus skončil vedle.
10'
Na opačné straně si do volného prostoru chtěl seběhnout Chramosta, avšak důrazně do něj vletěl protihráč. Jablonec bude také vhazovat.
9'
O provedení autového vhazování se postaral Finěk, který si pro spolupráci vybral Vlkanovu, jenž po souboji s protihráčem skončil na zemi.
8'
Hodně málo času na driblink s míčem měl Fábry, kterému se přeci jenom podařilo roztáhnout hru k postranní lajně. Soupeř bude i přesto vhazovat.
7'
Hanuš si připsal první ostrý zákrok, ze střední vzdálenosti to totiž zkoušel záložník Jukl, jehož rána nakonec směřovala přímo doprostřed branky.
6'
Ten druhý pro změnu našel Švantnera, který se nedokázal s míčem otočit. Rychlý protiútok Jablonce skončil na nepřesném přenesení hry.
5'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, ke kterému se postavil Kateřiňák. Jeho nabídka směřovala do vápna, následovat bude další rohový kop.
4'
Akce Jablonce přinesla pouze ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel Chramosta. Brankář Ottmar si tak vyzkouší rozehrávku od své branky.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali nedovolený zákrok v podání hráče Hradce. Posléze to Sýkora zkoušel pasem podél autové čáry.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Jablonce, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Jugas, Kubista, Břečka, Sýkora – Pilík, Hübschman, Považanec, Fábry, Kratochvíl – Chramosta

FC Hradec Králové: Ottmar – Finěk, Zbrožek, Leibl, Horák – Mahr, Jukl, Kateřiňák, Djurdjević – Švantner, Prekop
Náhradníci: Brát – Martinec, Ptáček, Urma, Černý, Doležal, Soukeník, Vlkanova, Zorvna, Zuljević, Chaponda.
Favoritem tohoto zápasu bude Jablonec, který se po základní části uplynulé sezóny umístil na čtvrté pozici, přičemž ve skupině o titul přeci jenom vydoloval čtvrtou příčku, což mu zajistilo kvalifikaci o Evropskou ligu. Jablonec dohromady nasbíral sedmapadesát bodů, přičemž na mistrovskou Slavii ztrácel už propastných šestadvacet bodů, což není zrovna malé manko. Na opačné straně stojí Hradec Králové, který marně usiloval o návrat mezi domácí elitu. To se nakonec nepodařilo, Hradec Králové totiž obsadil čtvrtou pozici, přičemž na barážové pozice mu scházely pouze čtyři body. Votroci se v tomto utkání budou pokoušet o menší překvapení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Pomalu a jistě se nám rozjíždí příprava na novou sezónu, my budeme v rámci přátelského zápasu sledovat souboj mezi FK Jablonec a FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.