Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Hr. Králové - 26. června 2019   17:00

Olomouc
Olomouc
87' Texl
Hr. Králové

Sigma Olomouc svého soupeře nakonec poráží brankou tři minuty před koncem hry. Hradec byl svému soupeři z FORTUNA:LIGY důstojným soupeřem a dlouho sahal po remíze. Sigma protočila v zápase velké množství hráčů, také za Hradec nastoupili téměř všichni hráči ze soupisky.
90'
90'
Menší technické nedostatky v Olomoucké obraně teď pravděpodobně pocuchaly nervy trenéra Látal, Zima svoje zaváhání ale napravil.
89'
Zorvanův centr vracel před branku jeden z hradeckých hráčů, Polom ale míč odehrál.
88'
Hradec se rázem tlačí za vyrovnáním, olomoucká obrana ale zatím pracuje spolehlivě.
87'
Olomouc právě vstřelila branku!
Nakonec jsme se branky přece jen dočkali, autorem gólu je JIŘÍ TEXL. Texl posílal míč před branku do náběhu Zifčákovi, olomoucký útočník na míč sice nedosáhl, ale díky rotaci míče kulatý nesmysl zamířil bez teče přesně k zadní tyči.
86'
Zima nyní musel zastavovat rychlá brejk Hradce, důležitý osobní souboj vyhrál a postup Hradce zastavil.
84'
Po pěkném postupném útoku Olomouce hledal Texl dlouhým míčem Fredyho. Olomoucký útočník na míč ale těsně nedosáhl.
82'
Olomouc teď tlačí a ke střele se dostal také Texl. Jeho střela byla zablokována na roh. Po něm následoval závar před brankou a olomoucký faul Hradec vysvobozuje.
80'
Nádherná akce olomouckých mladíků! Zifčák přešel přes dva hráče a poslal míč na vápno na Zlatohlávka. Ten šikovně sklepl do běhu Zmrzlému, jehož střela jen těsně minula zadní tyč.
77'
Po krátké přestávce na občerstvení pokračujeme ve hře.
76'
Zlatohlávek si sice převzal míč patou, chytit ho pak na hrací ploše ale neměl šanci.
73'
Mach opět čaruje, nyní sebral míč před nabíhajícím Luisem a následně také před Texlem. Před malou chvílí si poradil také s těžkou malou domů a rozehrál slabší levačkou. Svým výkonem si tak dnes z mého pohledu říká o místo mezi třemi tyčemi.
71'
Další nadějná příležitost Olomouce, ale ani tentokrát brankou nekončí, Hanákům chybí při zakončení důraz.
70'
Odchází Nešpor s Vichtou, na hřiště nastupují Luis a Fredy, kteří jsou v Olomouci na zkoušce.
70'
Další olomoucký roh, opět po sraženém centru.
68'
Tak jsem to zakřikl a div, že Doležalova hlavička z uctivé vzdálenosti nezapadla do šibenice Mandousovy branky.
67'
Nyní drží míč více Hradec, do brankových příležitostí se však i nadále nedostává.
65'
Sláma nádherným centrem z levé strany našel na zadní tyči Zifčáka. Ani on ale ve velké šanci Macha překonat nedokázal.
64'
Zajímavá akce Olomouce! Na jejím konci střílel, ze stejné pozice jako v prvním poločase Prekop, Texl, jehož utažená placírka skončila na břevně Machovy branky.
60'
Trenér Látal rozdělil porci minut mezi hráče po 30 minutových blocích. Nyní na hřiště přicházejí Texl, Sláma, Zifčák, Surzyn a Polom. Nahrazují hráče, kteří hráli od začátku.
59'
Ani ten ale ohrožením branky nekončí.
58'
Roh sice nebezpečí opět nepřinesl, ale Sigma po něm získává přímý kop ze strany.
57'
Zlatohlávek centrem trefil jen záda bránícího hráče, od kterého se míč odráží na roh.
55'
Doposud největší šance utkání, Plšek vysunul Vichtu, který z křídla dobře našel volného Nešpora. Proti tomu předvedl ve velké šanci vynikající zákrok Mach. Dorážka Látala už byla nepřesná.
53'
Zlatohlávkův centr byl dlouhý, Mach si dobře křikl a míč stáhl ze vzduchu.
52'
Hra se vyrovnala, Olomouc i Hradec má nyní na hřišti mladší sestavy. Bohužel se to projevilo i na kvalitě hry a na pořádnou delší kombinaci některého z týmů čekáme už delší dobu.
49'
Hradec udržel delší dobu míč na útočné polovině, blíže než na 30 metrů k brance se však přiblížit nedokázal.
48'
S centrovaným míčem z rohu si ale poradil nový brankář v brance Hradce Mach.
47'
Beneš prokázal své technické kvality, předvedl u autové čáry dvě kličky levou nohou a vybojoval pro svůj tým roh.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Buchta, Jemelka, Chytil a Greššák, přichází Mandous, Zima, Zlatohlávek a Zmrzlý.
46'
Svýj kádr na hřišti nyní promíchali také trenéři Hradce Králové.
46'
V úmorném vedru jsme se žádné velké šance nedočkali. Sigma sice byla aktivnějším týmem, ve finální fázi je ale nepřesná. Světlým zábleskem byla hlavička Yunise, která však zamířila mimo tři tyče. Hradec moc příležitostí udeřit neměl. Jedinou střelu si připsal Prekop, Buchta si s ní ale bez problému poradil.
45'
45'
Látal centroval z pravé strany, obrana odrazila míč na střed, kde si věřil Vepřek a svojí slabší pravou nohou napálil míč z voleje vysoko nad.
44'
Ani tentokrát žádné vzrušení, Sigmáci se k hlavičce nedostali.
43'
Za dlouhým míče Jemelku sprintoval Nešpor. Následný souboj zvládl tak dobře, že hostující stoper musel zahrát na roh.
42'
Sám Jemelka roh pak odvrátil a předvedl tak dva dobré obranné zákroky po sobě.
41'
Kateřiňák se odhodlal k dalekonosné střele, která ve své dráze brzy trefila Jemelku a odrazila se na roh.
40'
Ten však žádné nebezpečí nepřináší. Po odraženém míči ještě centroval Vepřek, pouze však do náručí Vízka.
39'
Nakopávané míče snadno sbírá obrana domácích. Po jedné z akci hráčů v modrých dresech následuje dnešní první rohový kop.
37'
Horákův zajímavý centr jen proletěl pokutovým územím, žádný z útočníků se k němu nedostal.
35'
Vepřekův centr končí jen za pomezní čárou, následuje odkop od branky.
33'
Nový hráči přinesli do hry nový elán a pár tvrdších zákroků. Míč budou mít hradečtí.
30'
Vidíme celkem šest střídání na straně Olomouce. Dolů jdou Yunis, Kerbr, Sladký, Pilař, Falta, Houska a Štěrba, na hřiště naopak Plšek, Beneš, Zahradníček, Vichta, Látal, Vepřek a Nešpor.
29'
Prekop se po nepovedeném centrum z levé strany dostal ke střele ze zajímavé pozice, jeho pokus ale končí jen v rukavicích Buchty.
28'
Sigma drží míč ve středu hřiště, Votroci pozorně brání.
26'
Yunis se natahoval na Sladkého centr, na míč ale nedosáhl takovým způsobem, aby mohl pohodlně zakončovat.
25'
Akce Hradce končí opět v autu, Sigma bude vhazovat u svého vápna.
24'
Po centrovaném míči a hlavičce se míč odrazil mimo vápno ke Sladkému, který vysoko přestřeluje.
23'
Faltovy rychlé nohy dělají Hradci problémy, nyní olomoucký šikula získal přímý kop.
21'
Hradec pak sice získal míč, ale přetažený centr Mahra končí za brankovou čárou.
20'
Hezká kombinace Kopečného s Mahrem končí v autu. Škoda, hradecká dvojice se pokoušela o zajímavou kombinaci.
18'
Nepřesvědčivý Martincův odkop končí u rohového praporku, roh z toho ale není, Kerbr bude vhazovat.
16'
Hradec se snažil dostat do vápna pomocí dlouhého autu, obrana Sigmy si však s tímto záměrem bez problému poradila.
14'
První zajímavou akci hatí ofsajd Yunise. Houska opět našel dobrým křižným míčem Pilaře, který chytrou přihrávkou vybídl ke skórování Yunise na malém vápně. Olomoucký útočník, který s Hanáky nedávno podepsal novou smlouvu však byl v ofsajdu. Jen o minutu později se situace opakovala bez ofsajdového postavení, Yunis ale branku hlavou minul.
12'
Štěrbův dobrý míč za obranu si Chytil nezpracoval dobře a sám se tak připravil o nadějnou šanci.
10'
Olomouc dobrým napadáním donutila soupeře k chybě a je opět na míči.
9'
Jemelka dlouhým míčem našel Yunise a hra se rázem přenesla na polovinu Hradce. Střely olomouckých hráčů byly zablokovány obránci a ohrožení branky se tak prozatím nekonalo.
7'
Dlouhý nákop hradeckého brankáře končí až u Buchty.
6'
Pravá olomoucká strana je prozatím aktivnější, Sladkého centr ale trefuje pouze Pilařovy záda.
5'
Situace se opakovala také o malou chvíli později, tentokrát Pilaře zastavuje ofsajdové postavení.
3'
Houska pěkně přenesl hru na Pilaře, který ale ve spolupráci se Sladkým odcentrovat nedokázal.
2'
Dlouhý Kateřiňákův míč končí až za pomezní čárou.
1'
Stejně jako v celé republice panuje i ve Slatinicích velké vedro, uvidíme, jak se s tím hráči vypořádají.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Kerbr – Falta, Houska, Chytil, Greššák, Pilař – Yunis
Náhradníci: Zima, Látal, Surzyn, Plšek, Luis, Zmrzlý, Zlatohlávek, Polom, Vepřek, Vichta, Zahradníček, Mandous, Nešpor, Fredy, Zifčák, Beneš

FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Martinec, Leibl, Horák – Mahr, Zbrožek, Kateřiňák, Ďurděvič – Prekop, Šípek
Náhradníci: Švantner, Urma, Soukeník, Zorvan, Černý, Ptáček, Firbacher, Procházka, Zbrožek, Doležal, Mach

Rozhodčí: Zbyněk Proske.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly taktéž na konci června, ale loňského roku. V rámci přípravného duelu byla úspěšná Sigma, která Hradec Králové porazila 3:0.
FC Hradec Králové

Také hráči Hradce Králové se už vrhli na přípravné boje před nadcházející sezónou ve druhé lize. Prozatím mají na svém kontě jeden zápas. V sobotu se utkali se severočeským Jabloncem. Ten potvrdil roli favorita a prvoligový celek se radoval z výhry 1:0. Hradečtí tak určitě nezklamali a s favoritem tohoto klání drželi dlouho krok. Dnes se představí proti olomoucké Sigmě a taktéž se pokusí svého soka potrápit. Čeká nás tak další zajímavý přátelský zápas, tak si ho nenechte ujít.
SK Sigma Olomouc

Olomoucká Sigma zahájila přípravu před dalším ročníkem nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže před pěti dny, kdy se utkala s Otrokovicemi. Celek z Moravskoslezské fotbalové ligy dokázali Olomoučtí porazit 2:0 a radovali se tak z prvního vítězství v přípravném období. Hned druhý den vyběhli na trávník hráči Olomouce znovu, tentokráte změřili síly s druholigovými Vítkovicemi. A s těmi padli těsně 1:2. Jak si ve třetím přípravném utkání poradí s dalším účastníkem ze druhé ligy, a sice s Votroky z Hradce Králové?
Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Příprava fotbalových týmů je v plném proudu a my se dnes prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy SK Sigma Olomouc a FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.